Zavrieť

Porady

Ako to bude po 1.1.2013

Zdravím Vás všetkých, chcem sa opýtať či viete ako to bude po 1.1.2012 s dohodármi, ktorí robia pre SVB, napr. kurič - kotolník je u nás ako dohodár a tak isto dve upratovačky. Je možné im sumu za prácu nevyplácať ale znížiť zálohové platby o sumu, ktorú by dostávali ? Ako je to u Vás? ďakujem.
Usporiadat
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Llívia Pozri príspevok
Vôbec by to nebolo ideálne riešenie, ale obchádzanie Zákonníka práce (čo by tiež niekto niekedy niekomu mohol "zrátať"):

Zákonník práce
Pôsobnosť Zákonníka práce § 1
(1) Tento zákon upravuje individuálne pracovnoprávne vzťahy v súvislosti s výkonom závislej práce fyzických osôb pre právnické osoby alebo fyzické osoby a kolektívne pracovnoprávne vzťahy.

(2) Za závislú prácu, ktorá je vykonávaná vo vzťahu nadriadenosti zamestnávateľa a podriadenosti zamestnanca, sa považuje výlučne osobný výkon práce zamestnanca pre zamestnávateľa, podľa pokynov zamestnávateľa, v jeho mene, za mzdu alebo odmenu, v pracovnom čase, na náklady zamestnávateľa, jeho výrobnými prostriedkami a na zodpovednosť zamestnávateľa a ide o výkon práce, ktorá pozostáva prevažne z opakovania určených činností.

Najlepšie (nehovorím, že aj najľahšie) riešenie je toto:
Bože Llívia , myslela som tým človeka, čo bude mať živnosť a vo svojich činnostiach aj tieto práce, kurenárske ,/kuričské/ upratovačské...čo chceš zrátavať ? V dnešnej dobe nie je problém , aby si žena založila živnosť na upratovačké práce a upratovala 10 panelákov....aké obchádzanie Zákonníka? Alebo bude patriť pod firmu, prípadne podnikateľský subjekt, ktorý zabezpečuje upratovačské práce...a tá si bude práce fakturovať...
Naposledy upravil Halli : 28.09.12 at 09:16 Dôvod: oprava výrazu
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Halli Pozri príspevok
Bože Llívia , myslela som tým človeka, čo bude mať živnosť a vo svojich činnostiach aj tieto práce, kurenárske , upratovačské...čo chceš zrátavať ? V dnešnej dobe nie je problém , aby si žena založila živnosť na upratovačké práce a upratovala 10 panelákov....aké obchádzanie Zákonníka? Alebo bude patriť pod firmu, prípadne podnikateľský subjekt, ktorý zabezpečuje upratovačské práce...a tá si bude práce fakturovať...
Prečítaj si poriadne, čo som napísala. Máme tu stovky živnostníkov z donútenia, napr. zváračov. Síce majú zváračské práce uvedené v živnostenskom liste a fakturujú ich, ale ich práca má charakter závislej činnosti podľa § 1 ods. 2 Zákonníka práce. j sa im hovorí "zamestnanci na živnosť". OK, tak upratovačka si donesie vlastnú metlu, vlastné čistiace prostriedky atď. Ale pri tom kúrenárovi si neviem predstaviť, že by to robil na živnosť. A ťažko to budú ľudia, ktorí to robili doteraz, lebo zakladať si živnosť len kvôli malému príjmu z jedného spoločenstva sa neoplatí vzhľadom na byrokraciu spojenú so založením živnosti a s vedením živnosti.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Llívia Pozri príspevok
Prečítaj si poriadne, čo som napísala. Máme tu stovky živnostníkov z donútenia, napr. zváračov. Síce majú zváračské práce uvedené v živnostenskom liste a fakturujú ich, ale ich práca má charakter závislej činnosti podľa § 1 ods. 2 Zákonníka práce. j sa im hovorí "zamestnanci na živnosť". OK, tak upratovačka si donesie vlastnú metlu, vlastné čistiace prostriedky atď. Ale pri tom kúrenárovi si neviem predstaviť, že by to robil na živnosť. A ťažko to budú ľudia, ktorí to robili doteraz, lebo zakladať si živnosť len kvôli malému príjmu z jedného spoločenstva sa neoplatí vzhľadom na byrokraciu spojenú so založením živnosti a s vedením živnosti.
No veď áno, ale to bola len jedna z možností. A ja som tiež na začiatku písala!!!, že si nikto kvôli pár šupom nebude zakladať živnosť. *Len mi prišlo divné, že píšeš o nejakom obchádzaní zákonníka...ale mne už je to fuk, robiť tu zo seba svätca, tento štát si nezasluži nič iné ako obchádzať, vyhýbať, zatĺkať,...je to proste hnus! a idem spať
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

Halli Pozri príspevok
No veď áno, ale to bola len jedna z možností. A ja som tiež na začiatku písala!!!, že si nikto kvôli pár šupom nebude zakladať živnosť. *Len mi prišlo divné, že píšeš o nejakom obchádzaní zákonníka...ale mne už je to fuk, robiť tu zo seba svätca, tento štát si nezasluži nič iné ako obchádzať, vyhýbať, zatĺkať,...je to proste hnus! a idem spať
.. no je potrebné zastať sa aj Llívie ... pretože chodia, a to dosť často, kontroly z inšpektorátov práce a toto ( = napr. práca upratovačky, ktorá fakturuje mesačne svoju prácu, a to na základe založenej živnosti ...) ich veeeľmi zaujíma ( ... a dávajú pokuty, s tým, že ste povinní vykonať aj nápravu ..) ... ak má vykonávaná práca znaky závislej činnosti, čo v prípade upratovačky, či kuriča bezosporu má = dohoda o pracovnej činnosti ( minimálne ..) ... dosť tvrdo po tom idú ... a jednou, ak nie jednou z prvých, pri daňových kontrolách sa táto vec opäť posudzuje, pretože štát chce, a musím dodať, že má, v týchto prípadoch, aj právny nárok na odvod dane zo závislej činnosti mesačne, ak nárok na odmenu je aj mesačne deklarovaný ... takže tak ... a keď to celé bolo aj v minulosti takto právne vyhodnotené = ako zmluvný pracovný vzťah založený uzatvorením dohody o pracovnej činnosti ... šanca na zmenu nie je ...

... celé toto konanie je podložené literou zákona, nielen vyššie uvedeným Zákonníkom práce ... aj keď tento je ten hlavný ... keďže v ňom je uvedená definícia závislej činnosti ... už len spomeniem na margo tohto celého: v Českej republike, pred rokom, či dvomi zaviedli definíciu tohto pojmu do Zákonníka práce: a odozva: začali tam vznikať nové s.r.o.-čky ... celé partie murárov, či zváračov si zakladali právnické osoby, v ktorých ale boli riadne zamestnaní = teda mesačne nielen odvody do sociálneho či zdravotného poistenia, ale aj dane zo závislej činnosti ... ak ste mysleli na niečo podobné ( myslím napr. zadávateľa tejto témy ...), tak o. k. = toto by sa dalo ... len povedzme si úprimne, je to viac než nereálne ... nespoja sa kuriči, a ani upratovačky, aby založili nové s.r.o.-čky ... bezosporu napr. aj preto, pretože tu ide o iné peniažky ( nie také ako u napr. zváračov ...) ... toľko k debate ...

P.S.: .. a každý člen tejto www.porada.sk , ktorý je ochotný poradiť, je povinný sa riadiť aj jej etiketou = t. j. neradiť tak, aby to bolo v rozpore zo zákonom ... dôvod je jasný, či zrejmý ...
Naposledy upravil promont maja : 28.09.12 at 08:38
2 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Maja, ja Tvoje tvrdenie beriem......ale u nás, konkrétne Pozemkový úrad má takto tiež zamestnanú upratovačku.....mali znižovať počet zamestnancov a čo urobili? ak chcete pracovať, musíte si vybaviť živnosť.....a pani si vybavila......
ak sa pozrieš, na došlé faktúry, kt. musia elektr. evidovať na webovej stránke, tak celý pozemkový (krajský úrad spolu ) majú za upratovanie iba fa.....nie je to v rozpore s literou zákona?????
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

IvanPK sa pýtal na riešenie dohodárov od 1.1.2013. Je tu niekoľko odpovedí, ako sa to dá riešiť aj s monžými rizikami.
Tak prečo/načo tu riešite, že štát toto-hento, tak ja môžem porušovať zákony, alebo štátne orgány porušujú zákony, tak ja budem tiež? Ako to súvisí s jeho otázkou?
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

Mila123 Pozri príspevok
Maja, ja Tvoje tvrdenie beriem......ale u nás, konkrétne Pozemkový úrad má takto tiež zamestnanú upratovačku.....mali znižovať počet zamestnancov a čo urobili? ak chcete pracovať, musíte si vybaviť živnosť.....a pani si vybavila......
ak sa pozrieš, na došlé faktúry, kt. musia elektr. evidovať na webovej stránke, tak celý pozemkový (krajský úrad spolu ) majú za upratovanie iba fa.....nie je to v rozpore s literou zákona?????
... bezosporu je ... a normálne obdivujem pani upratovačku, že sa na to dala ... aj keď asi veľmi nemala na výber ... no čo k tomu dodať = deje sa to ... no každý si musí zvážiť svoje kroky a pripraviť argumenty, ako to celé pred kontrolami obháji ... čo, a to musím dodať, neobháji ...

... u nás v Prešove, sa to svojho času dialo dosť vo veľkom = všetky predavačky mali živnosť a fakturovali majiteľovi predajne mesačne čiastku za svoju prácu = začali chodiť kontroly a dnes to už takto nefunguje ... poznám aj dva salóny, či kaderníctva, kde takisto došlo k zmenám ... ale je potrebné dodať aj to, že sa vtedy skúmalo ( ... a definícia závislej činnosti ešte vtedy nebola v takej forme ako dnes ..) či predmet podnikania nebol totožný = ak bol, tak inšpektorát práce zakročil ...

... ešte by ma zaujímalo .. pani upratovačka má podpísanú aj nejakú zmluvu s pozemkovým úradom, nakoľko, čo je zrejmé, nekupuje čistiace a hygienické potreby zo svojích peňazí ... či? ... pretože si ich, takto = bez napr. mandátnej zmluvy , ani pozemkový úrad do nákladov nemôže dať ... ale s tým si asi nik neláme hlavu = pretože tí, ktorí o tom účtujú, sú všetci riadne zamestnaní = každý je povinný držať sa príkazu nadriadeného = zodpovednosť za prípadné pokuty nenesú ...
Naposledy upravil promont maja : 28.09.12 at 08:35
1 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

...Llivi, lebo je to diskusia a v nej si može povedať každý, čo chce a Ivan nech si vyberie, lebo nič múdre tu aj tak nikto nevymyslí...všetko, čo sa tu okolo toho deje sa prieči rozumu!


Majka, ja som písala aj o upratovacej firme, ktorá zamestnáva upratovačky a bude to fakturovať...voči tomu dúfam nič nemaš..
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

Halli Pozri príspevok
...Llivi, lebo je to diskusia a v nej si može povedať každý, čo chce a Ivan nech si vyberie, lebo nič múdre tu aj tak nikto nevymyslí...všetko, čo sa tu okolo toho deje sa prieči rozumu!


Majka, ja som písala aj o upratovacej firme, ktorá zamestnáva upratovačky a bude to fakturovať...voči tomu dúfam nič nemaš..
... ja nemám nič ani k tej pani upratovačke, čo ju spomenula Mila123 .. určite je to skvelá pani ... ... a príspevok od Mily123 je úplne v poriadku = teda presne v intenciách tejto témy a k veci ...

... a jasné, že takto by to mohlo fungovať ... a samozrejme s tým, že si aj všetko náradie, či materiál zabezpečí táto upratovacia firma na svoje náklady ...
Naposledy upravil promont maja : 28.09.12 at 09:35
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

otam Pozri príspevok
Nebezpečná hlúposť,

Kde si na to, a čim, prišiel?

ktorá navádza na porušovanie zákona 182/1993, a potom si nahovárame, že chceme riešiť niečo, čo nám v práci pomôže...

Že by v tom zákone bolo niekde napísane, že vlastníci sa nemusia o dom starať? Vlastne áno. V § 8 až 8b môžu vlastníci správu domu hodiť na plecia správcovi domu, ale aj tak nakoniec, ak to zle dopadne, tak vlastník - ci sú tí poslední.

Takáto Sitorada

To tak! sito nie je na porade preto, aby niekomu radil. Každý má svoju gebulu, niektorí v nej nulu, nasraté? Na tom záleží ...

spôsobí skôr, či neskôr len problémy a aj prípadné sankcie./ daňový úrad , sociálka a zdravotná poisťovňa/

?úrva! Čo tie uvedené inštitúcie pre bytový dom spravia, čím pomôžu, mu? Čím isto, viem, účtom, kontom, atď., ale hlavne peniazmi vlastníkov v peňaženkách. Či nie?

Neslúžil si ty poctivo a iniciatívne v jednotke PS - VB???

Naznačím riešenie: - prečo nezačať rešpektovať zákon vplnom rozsahu a jasne definovať a vysvetliť aj vlastníkom bytov , či v SVB alebo u správcu, že je to rozhodnutie parlamentu, v prenesenom slova význame ...aj ich rozhodnutie...vlastníkov,len vyjadrené niekedy skôr pri voľbách a preto platby za tieto služby, prevádz. výdavky atď/ako je to rôzne nazvané/ sa u každého vlastníka bytu zvýšia, ďalej sa zvýši aj náročnosť účtovania, zasielania hlásení, ale je to asi najtransparentnejšia metóda riešenia .

Pravda!!!

S tvojej hlavy?


Alebo, vraj, výsledok demokracie?

Nie návod na znižovanie preddavkov do FOÚ alebo plnení za služby, pretože aj jeden jediný prehlasovaný, keď podá návrh na súdne preskúmanie, tak aj po roku, dvoch, mu dá súd za pravdu.

A kto hovorí o znižovaní, preddavkov do FOaÚ, je pre všetkých rovnaký, len tým, ktorí spravia, vykonajú viac pre svoj dom, tým sa ten preddavok za určité obdobie, dvanásť mesiacov zníži podľa dohodnutých pravidiel a v dohodnutej sume.

Pokiaľ je sudca súdny človek, tak rozhodne v prospech toho, čo je v prospech domu, všetkých vlastníkov, teda nie všetkých, len väčšiny, drvivej, nie jednému, ktorému sa nechce, ale tiež by chcel žitko žať.
Však si prirovnaj, že v rodinnom dome si rodina môžeš spraviť, opraviť, navariť a štátu sa za to neplatia dane, ani odvody. Prečo v bytovom dome, ktorý je tiež vlastníctvom, spoluvlastníctvom bývajúcich rodín, už rodiny musia platiť štátu, teda nám dane, odvody? PREČO?

Ak sa vlastníci dohodnú, že každý byt je povinný sa zúčastniť na svojpomocných prácach, ktoré sa vykonajú v prospech domu, alebo ak nie, nechce, uhradí do FOaÚ určitú dohodnutú sumu za určité obdobie. Je to v rozpore so zákonom 182/1993???

Ak nie, tak ani opačný postup nemôže byť v rozpore s uvedeným zákonom. Teda, že nie tí, čo nič nerobili dajú do FO viac, ale tí, čo spravili pre svoj dom viac dajú do FO menej peňazí, ale viac práce ako ten, ktorému sa nechce, ba, chce, sa mu rýpať, rozrýpať vzťahy v dome, bytovom. Či?

Osobne, keď tu bola taká debata, som išiel na daňový úrad sa spýtať, či tak môže byť.

http://www.porada.sk/t23511-p2-popla...ml#post1248583

http://www.porada.sk/t23511-p2-popla...ml#post1265002

Jasne, je s tým viac práce, ale môžno aj osohu. Každá palica má dva konce. Jedným koncom, vysvetlená vec, môže byť a druhým koncom, nie je problém, zabiť. Či nie?

S kľudom by mohla byť určitá časť odmeny štatutárovi, kuričovi, upratovačke, atď. ak sú vlastníkom bytu v dome, v ktorom vykonávajú svoju činnosť Oslobodená od daní a odvodov. Veď to robia pre svoj dom, svojich spoluvlastníkov, pre seba. Či nie.

Je úplne jedno, ak sú demokratickým spôsobom zvolené, či sú to ?urvy z ľava alebo z prava. Mnohomiliónové úniky, aj prsty v nich majú strčené. Ale jednoduchšie je od tých ktorí sú na mieste, nepohnú sa, síce málo, ale veľa. Bapka k bapce, budú kapce. Ale pre koho?

Kedy to ten ?aník začal opekať toho vola? A väčšinu s toho predrbú štátny úradníci, nie štát, nie my!



Naposledy upravil sito : 30.09.12 at 09:09
0 0
nunenko nunenko

nunenko je offline (nepripojený) nunenko

prďous, táraj, gágaj
Ak sa vlastníci dohodnú, že každý byt je povinný sa zúčastniť na svojpomocných prácach, ktoré sa vykonajú v prospech domu, alebo ak nie, nechce, uhradí do FOaÚ určitú dohodnutú sumu za určité obdobie. Je to v rozpore so zákonom 182/1993???
v podstate sa dohodnúť môžu, ale nie iným podielom, ako určuje spoluvlastnícky podiel, jeden hodín päť, iný dve.
A potom, treba stanoviť koľko € bude jedno upratanie, jedno vymaľovanie....
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

nunenko Pozri príspevok
v podstate sa dohodnúť môžu, ale nie iným podielom, ako určuje spoluvlastnícky podiel, jeden hodín päť, iný dve.
A potom, treba stanoviť koľko € bude jedno upratanie, jedno vymaľovanie....
Aspoň čosi.

Jednoduchšie by bolo takú možnosť zaviesť v SVB, kde je, teda mal, mohol by byť väčší záujem.

Nie v dome v ktorom sa rozhodli pre pohodlnú správu domu, správcom.

Ale veď sa dohodnú, aj musia na jeden m2. Aj na tom, že za akú cenu za jednú hodinu, odsúhlasenú. A tiež na vykonaní práce za koľko hodín, popredu.

Ale jednoduchšie by bolo ako bolo. Pokiaľ to robí pre svoj dom, tak bez daní a odvodov.

Ten kto závidí tých pár euro by to isto za ne nerobil!

Výstižne napísané v príspevku č. 5.

Ale to je možno zámer, že musí, len niekto cudzí, a draho.

Spoluvlastníci bytových domov sú jednoducho zneužiti, diskriminovaní pri naplňaní štátnej kasy, našej.
0 0
hažlinský hažlinský

hažlinský je offline (nepripojený) hažlinský

Vidím, že sa debata uberá asi iným smerom ako sme chceli. Bavíme sa tu o daniach, ale myslím že tie nás až tak netrápia tie sme platili aj teraz z dohody to myslím sme sa všetci zmierili, že sa zdaňuje všetko, väčšia blbosť sú ale odvody. Ako si ja vyberiem, ako správca odmeňovaný na dohodu, dovolenku alebo maródku alebo iné. Však to je do nebies volajúca blbosť. Nakoniec ako všetko čo tu súdruh Fico vystrája. Som si 100 % istý, že týmto krokom do rozpočtu nepríde ani o € viac. Ale bude podstatne viac čiernej práce a pláce "na drevo". A štát utrie hubu ešte aj tých 19 % dane čo dostával. No a nás buď vyžmýka alebo zlikviduje. uvidí sa o pol roka.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Neboj Hažlinský, veľké bytové molochy majú stovky dohodárov, tak ak zvýšia oni, zvýšime aj my a bude...
1 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

hažlinský Pozri príspevok
Vidím, že sa debata uberá asi iným smerom ako sme chceli.

Život nie je to, čo chceme, ale to čo máme! Nie sú len priamky. Vlastne, tie skôr nie sú, ako sú.

Bavíme sa tu o daniach, ale myslím že tie nás až tak netrápia tie sme platili aj teraz z dohody to myslím sme sa všetci zmierili, že sa zdaňuje všetko,

O peniazoch, a dane, to sú prevažne peniaze. A prečo sa snažíš aj za nás, ostatných? Že netrápia, že zmierili, že všetko sa.

O rodinný dom, sa tiež treba starať, upratovať, vykurovať, opravovať, zabezpečiť služby, elektrinu, plyn, vodu, odvoz smeti, atď., teda spravovať. Platí vlastník domu štátu za to spravovanie štátu, (teda nám ), dane, odvody?

väčšia blbosť sú ale odvody.

To máš za jedna. Alebo 100 % hlúposť s tej strany, zo spodku. Z vrchu, je to geniálny nápad ako dostať do štátnej kasy peniaze, ako z gulagov.

Ako si ja vyberiem, ako správca odmeňovaný na dohodu, dovolenku alebo maródku alebo iné.

A myslíš si, ( že nám ) štátnym úradníkom nejak záleží na tvojej mimopracovnej pohode, zdraví, atď.? Len tvoju prácu v prospech bytového domu využijeme na vyprázdnenie peňaženiek, tých ktorí v tom bytovom dome bývajú.

Ak to robí človek, toho štatutára v dome v ktorom má byt, a len pre ten dom, tak zväčša popri svojom zamestnaní, ako koníčka. A každý koníček, ba aj kôň, niečo stojí, či nie?

Rada, veď to je kontrolný orgán, ktorý dozerá na všetko, čo sa deje v bytovom dome, SVB v dome. A za to musia dane, odvody?

A ostatní vlastníci, to fakt nemôžu nič pre seba spraviť, a ak, tak tiež musia dane, odvody?

Však to je do nebies volajúca blbosť.

Áno, áno, áno! Ale legálna, demokratická! Ako uviedol otam.

Nakoniec ako všetko čo tu súdruh Fico vystrája.

Nie že by som sa ho zastával, ale si si 100 % istý ako v nasledujúcej vete? Že keby tam nebol, tak by tam, tu nebola ta taká bohovská hlúposť? Ja na 105 % istý, že áno!

Takže to nie je tým kto tam je, ale koľko potrebuje! A potom aj inde, veď už sme v Európe. ale to aj pred tým sme boli. Či nie?

Som si 100 % istý, že týmto krokom do rozpočtu nepríde ani o € viac.

Ale príde! Ale aj odíde! Veď máme parašutistov, čupku-y, a iných, a aj 150 excelentných robotníkov, ktorí sa netrhajú, ale národ otrhajú, a tí si hádam nezaslúžia za svoju prospešnú činnosť v prospech nás len omrvinky zo štátnej kasy. Či?

Ale bude podstatne viac čiernej práce a pláce "na drevo".

No neviem či to je čierna práca, keď niekto niečo robí pre seba v tiež svojom bytovom dome, ale moc sa za tým ľudia netrhajú. Veď sú aj molochy.

Neviem čo všetko si pamätáš, ale tak skoro to bolo, že "na drevo". Koľko sa dohodlo, toľko sa aj vyplatilo. Žiadne dané, odvody naviac do našej kasy.


A štát utrie hubu ešte aj tých 19 % dane čo dostával.

Neutrie, vždy je ktosi na konci, posledný. A ten si to odskáče!!!

No a nás buď vyžmýka alebo zlikviduje.

Vyžmýka! Dobrý gazda dojí kravu tak, aby mu neskapala!

uvidí sa o pol roka.

sa, neuvidí! A či o pol roka?
Tak kadiaľ, ktorým smerom, a koľko rokov?


0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Halli Pozri príspevok
Neboj Hažlinský, veľké bytové molochy majú stovky dohodárov, tak ak zvýšia oni, zvýšime aj my a bude...
Takže, aj tí malí, majú posledných?!
0 0
svojar svojar

svojar je offline (nepripojený) svojar

Lepšie vložiť prácu, ako odvody do zdav. a soc. poist., tam ani o cent naviac. Teda práca funkcionárov SVB zadarmo - iba refundácia nákladov na používanie vlastných prostriedkov - počítač, tlačiareň, spotreba el.en týchto zariadení , cestovné náklady, etc,etc.
Plný súhlas so SITOM.
0 0
PASKOV PASKOV

PASKOV je offline (nepripojený) PASKOV

Správa v BD je náročná a zodpovědná,

aproto nesmí být zadarmo.


PS
Lenivý vlastník v BD by potom byl vítězem:
- služba zadarmo.
2 0
svojar svojar

svojar je offline (nepripojený) svojar

Preto je tam to etc, etc, teda a tak ďalej, čo sa tu predsa tak verejne nemôže napísať a bude o dohode. Ale nie o vykonaní práce.
Inak s tým, že jo náročné 100% súhlas.
1 0
Ejo Ejo

Ejo je offline (nepripojený) Ejo

Dobrý deň. Poprosila by som Vás o radu pri dohodároch od 1.1.2013. Ako mám chápať, že sa na nich vzťahuje minimálna mzda? Ked dohodár pracuje max. 10 hodín týždenne, ja mu dám 2 eur na hodinu, a za jeden mesiac odpracuje 40 hodín, takže odvody budú zo 40x2 = 80 eur?
Ďakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať