Zavrieť

Porady

Ako to bude po 1.1.2013

Zdravím Vás všetkých, chcem sa opýtať či viete ako to bude po 1.1.2012 s dohodármi, ktorí robia pre SVB, napr. kurič - kotolník je u nás ako dohodár a tak isto dve upratovačky. Je možné im sumu za prácu nevyplácať ale znížiť zálohové platby o sumu, ktorú by dostávali ? Ako je to u Vás? ďakujem.
Usporiadat
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

pripájam jeden užitočný link.....
http://www.socpoist.sk/aktuality-nov...3/48411s54281c
5 0
agentka2312 agentka2312

agentka2312 je offline (nepripojený) agentka2312

docitala som sa, ze studenti s prijmom do 150 eur nebudu platit ziadne dane ako je to s nami ??ja som dochodca a robim tetu pre vsetko za 28 euro mesacne cize zastupca vlastnikov bytov ,telefonujem zo svojho spravcovi ,opravarom,zhanam cenove ponuky a pod. aby som sa vyhla tresnemu cinu neodvadzania dani budem to asi robit zadarmo a keby si mam sama platit to mi odide z uctu aj poplatok banke /odvod socialny,a dane za tel.ucty mi nedoplati nikto uz aj teraz je to takmer zadarmo a furt mi tu dakto zvoni vytahari, deratizacia, a pod.
3 0
svojar svojar

svojar je offline (nepripojený) svojar

Študenti chceli štrajovať, protestovať, či čo, tak sa vláda asi zľakla /blíži sa zasa november/ a ustúpila im,ako už vo viacerých veciach.
Dôchodcov /príťaža spoločnosti/ sa kto zastane?
Treba oficiálne robiť zadarmo a rozume sa dohovoriť, ale tu sa na to dávať návod nemôže.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

agentka2312 Pozri príspevok
docitala som sa, ze studenti s prijmom do 150 eur nebudu platit ziadne dane ako je to s nami ??ja som dochodca a robim tetu pre vsetko za 28 euro mesacne cize zastupca vlastnikov bytov ,telefonujem zo svojho spravcovi ,opravarom,zhanam cenove ponuky a pod. aby som sa vyhla tresnemu cinu neodvadzania dani budem to asi robit zadarmo a keby si mam sama platit to mi odide z uctu aj poplatok banke /odvod socialny,a dane za tel.ucty mi nedoplati nikto uz aj teraz je to takmer zadarmo a furt mi tu dakto zvoni vytahari, deratizacia, a pod.
V tejto veci je to jedno, čí ľaví, čí praví, hajzlov, všetkých treba nakopať do riti ...
4 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

AGENTKA - zvolaj schôdzu vlastníkov a tam to vysvetli. Ak máš teraz 28€, tak si odpočítaj všetky odvody a povedz, že to za takéto peniaze robiť nebudeš. Nech sa vlastníci rozhodnú, či budú prispievať viacej. Čo sa toho telefonovania týka, prečo si nežiadaš o príspevok aj na telefón.
My sme tento problém vyriešili tak, že sme vzali telefón pre spoločenstvo. Tento slúži na telefonovanie služobne v mene spoločenstva. Ak to chcú skontrolovať, tak sa vyžiada výpis.
V svojom príspevku nepíšeš pre koľko bytov robíš.
Aj to neustále vyzváňanie a otravovanie sme vyriešili stanovením úradných hodín (okrem havárií).
6 0
Tibor889 Tibor889

Tibor889 je offline (nepripojený) Tibor889

Tibor Mičo
Pozor, o "príspevkoch na telefón" sa hovorí viac ako je potrebné :-D
1 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

... v dnešných Hospodárskych novinách ( strana 11) p. Mihál uvádza, že sa pripravuje "kompromisný návrh" na odvody študentov pracujúcich na dohodu ... študenti vraj súhlasili s návrhom ministerstva práce, podľa ktorého budú platiť odvody zo zárobku nad 155,28 eura mesačne ... pričom suma 155,28 je daná: minimálna hodinová mzda platná od 1.1.2013 ( 1,941 eura) za 80 hodín mesačne, čo je maximálny počet hodín študenta na jednu dohodu ... t. j. ak študenti zarobia " minimálnu mzdu", odvody platiť nebudú ... ale ak zarobia, čo len o cent naviac = odvody poistného pre študentov sú vo výške 29% ...

... aspoň takto informatívne, aj keď nie je nič isté ...
0 0
agentka2312 agentka2312

agentka2312 je offline (nepripojený) agentka2312

ano, zvolam schodzu z 28e po odpocitani odvodov a dane zostane 17e a kde mam cestovne, telefon, pocitac , el energiu svoju nie spolocnu ? a naco sa mam chystat ku spravcovi ked mozem ist do svojej zahradky? takto to mam uz 7 rokov ked pridem na schodzu zo zvysenim to by ste mali pocut??? urcite to vzdam ,nech si to robi kto chce zadarmo, ked robim odpocty vody na nastenke visi oznam a mozem vyzvanat,, aj tyzden mi to trva kym to vybavim, nikto nie je doma., nech si to robi spravca a kto nebude v uvedeny den doma nech si telefonuje ale zo svojho mobilu , niektore rady uzitocne dakujem
3 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

verkaz Pozri príspevok
AGENTKA - zvolaj schôdzu vlastníkov a tam to vysvetli. Ak máš teraz 28€, tak si odpočítaj všetky odvody a povedz, že to za takéto peniaze robiť nebudeš. Nech sa vlastníci rozhodnú, či budú prispievať viacej. Čo sa toho telefonovania týka, prečo si nežiadaš o príspevok aj na telefón.
My sme tento problém vyriešili tak, že sme vzali telefón pre spoločenstvo. Tento slúži na telefonovanie služobne v mene spoločenstva. Ak to chcú skontrolovať, tak sa vyžiada výpis.
V svojom príspevku nepíšeš pre koľko bytov robíš.
Aj to neustále vyzváňanie a otravovanie sme vyriešili stanovením úradných hodín (okrem havárií).
V podstate s Tebou Vierka súhlasím, že na schôdzi sa to má riešiť...iba s tým rozdielom, že Vy ste SVB a agentka2312 je na pozícii ako aj ja a to je úplné iné. Obe sme iba zástupcovia vlastníkov bytov a schôdzu za týmto účelom nie sme povinné zvolať my, ale správca. Nech si on vysvetlí na schôdzi, že navyšuje ZP o x % a je to z tých a tých dôvodov.
S tým telefonom tiež nemôžeme my riešiť! Ešte za tzv "socíku") mala babenka mesačne Ttf. na základe akéhosi jej výkazu preplatené (a to bol 1 hovor a nie sec. za cenu iba 1 sk). Takže my s tým nenarobíme nič a ani telefón si nemôžeme dovoliť.
A tie úradné hodiny? nooo to si nemôžeme dovoliť, pokus bol, ale potom bol aj cirkus.
Perlička z nášho bloku- Vlasníci-hajzlíci si dovolia o 23.15 v noci dovolia zavolať, že nech idem tam a tam a riešim hlučných ožranov, či suseda, ktorý trpí stihomamom, že vraj rušia ho (spiaci) susedia tak búcha na steny, strop a zábradlie a ešte on zavolá políciu a ona ma k tomu potom zavolá akú úradnú hodinu si dať?ak nechcú pochopiť!
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Ja súhlasím so Zituldou, zástupca vlastníkov je dievča pre všetko, ten môj už sa chcel vzdať toho, ale nenašli nikoho, kto by to chcel robiť. Veruže tých cca 25€ mesačne nestojí za toľké starosti a stratu času. Keď je niečo zle, niečo tečie, niečo nefunguje, stále musí byť v pozore. Na najbližšej schôdzi navrhnem, aby zástupca nebol nikto a nech sa každý v prípade problémov obracia iba na správcu, vo všetkom. Alebo existuje aj iný návrh, robiť to zadarmo. A raz za rok nejakú mimoriadnu odmenu, ako príležitostný príjem, komukoľvek. Odsúhlasí sa na schôdzi.
0 0
a_je_to a_je_to

a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

Ľudia ... čo sa tu snažíte vyriešiť ? Dohody boli a budú ďalej, ibaže riadne zodvodované, ako pracovný pomer. Upratovačka jednu hodinu denne ? Dostane svoje, ale po zrazení odvodov. Odvody za spoločenstvo ? Zaplatí ich. Predseda 5 hodín v týždni ? Rovnako. Spoločenstvo to bude stáť 1,25 až 1,5 násobok, oproti doterajšiemu stavu, odmeňovaní budú na tom istom. Väčšina ľudí v každom štatistickom súbore potrebovala istoty, tak nech si teraz za ne platí. Pre mňa niet čo riešiť, ja to s nimi nejako vydržím. Do najbližších volieb, aby znova mohli zvoliť ďalšie istoty ... že bude ešte horšie.
A ešte ... načo v bytovom družstve platiť upratovačku ? Je to vynikajúca možnosť pre tých členov, ktorí nemajú z čoho platiť poplatky družstvu. Nech si odpracuje svoj diel na upratovaní a brigádach okolo domu. Legalizovanie ? Práca sa aktivuje 355/602, nárok na dohodu sa vyúčtuje 521/331 a 524/336, zdaní 331/342, zrazí odvody 331/336 v sumách fifty fifty a zúčtuje sa 331/355 nárok s povinnosťou. S drobným rozdielom /hrubé a čisté/ treba rátať. Lepšie, ako vymáhať tam, kde nič nie je. Rovnaký návod platí pre odpracovanie iných podlžností voči družstvu – ako v úvodnej otázke.
Netvrdím, že to je návod na každý problém. Ale tam, kde to doposiaľ fungovalo podľa doterajších pravidiel dôhôd, by to nemal byť až taký problém. Tam, kde to nefungovalo ani doteraz, nepomôže nič. Možno niekde je to úplne inak, ale aj tak to inak asi nepôjde.
6 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

a_je_to Pozri príspevok
Ľudia ... čo sa tu snažíte vyriešiť ? Dohody boli a budú ďalej, ibaže riadne zodvodované, ako pracovný pomer. Upratovačka jednu hodinu denne ? Dostane svoje, ale po zrazení odvodov. Odvody za spoločenstvo ? Zaplatí ich. Predseda 5 hodín v týždni ? Rovnako. Spoločenstvo to bude stáť 1,25 až 1,5 násobok, oproti doterajšiemu stavu, odmeňovaní budú na tom istom. ...
Odmeny sú dohodnuté v hrubom. Aby aj po novom roku boli na tom v čistom rovnako ako tento rok, musia vlastníci odsúhlasiť zvýšenie odmeny v hrubom - a to je problém, niekde riadny, niekde možo aj neriešiteľný.
0 0
a_je_to a_je_to

a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

Llívia Pozri príspevok
Odmeny sú dohodnuté v hrubom. Aby aj po novom roku boli na tom v čistom rovnako ako tento rok, musia vlastníci odsúhlasiť zvýšenie odmeny v hrubom - a to je problém, niekde riadny, niekde možo aj neriešiteľný.
Ale veď ... to, čo je modrým, presne píšem aj ja, nepoznať to ? A to, čo je červeným ja nepovažujem za neriešiteľné, aj zdôvodňujem prečo ... a ako. Prečítaj znova, nájdeš. Pri tých drobných odmenách v sploločenstvách to nemôže byť až taký neriešiteľný problém, ako píšeš.
0 0
IvanPK IvanPK

IvanPK je offline (nepripojený) IvanPK

a-je-to, lenže teraz máme : 1. upratovačka v čistom má 45,00€ ale SVB plati 55,55 € a to isté ma aj druhá a kotolník...tak si to spočítaj.....
0 0
svojar svojar

svojar je offline (nepripojený) svojar

a-je-to - stále sa oháňaš Spoločenstvom -"to zaplatí, nie je problém" - a spoločenstvo je kto? Vlastníci bytov, ktorým sa musia zvýšiť poplatky za správu svojho vlastníctva.A keď nebudú chcieť? Naozaj ako píše Llívia- problém neriešiteľný.
Keď vlastník rodinného domu potrebuje niečo zariadiť, tak dá susedovi napr. 20 € bez nejakého dokladu a je "vymaľované". Žiadne odvody ani dane. Iba susedská výpomoc. Takže v domoch, ktorým správu nariaďuje zákon, sa treba rozumne dohodnúť.
3 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Llívia Pozri príspevok
Odmeny sú dohodnuté v hrubom. Aby aj po novom roku boli na tom v čistom rovnako ako tento rok, musia vlastníci odsúhlasiť zvýšenie odmeny v hrubom - a to je problém, niekde riadny, niekde možo aj neriešiteľný.
Kľúčové bude rozhodnutie toho dohodára, to vyrieši problém buď v prospech seba, alebo spoluvlastníkov. Možno aj štátu, teda nás, niektorých!
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

IvanPK Pozri príspevok
a-je-to, lenže teraz máme : 1. upratovačka v čistom má 45,00€ ale SVB plati 55,55 € a to isté ma aj druhá a kotolník...tak si to spočítaj.....

A čo by som ...
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

a_je_to Pozri príspevok

Ale veď ... to, čo je modrým, presne píšem aj ja, nepoznať to ? A to, čo je červeným ja nepovažujem za neriešiteľné, aj zdôvodňujem prečo ... a ako. Prečítaj znova, nájdeš. Pri tých drobných odmenách v sploločenstvách to nemôže byť až taký neriešiteľný problém, ako píšeš.
Keby to nebol taký neriešiteľný problém, tak o tom nepíšem ani ja, ani X ďalších ľudí - prečítaj si pár strán dozadu
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Llívia Pozri príspevok
Keby to nebol taký neriešiteľný problém, tak o tom nepíšem ani ja, ani X ďalších ľudí - prečítaj si pár strán dozadu
Llívia, ja som to prepočítala, ide o rozdiel pre jedného zástupcu cca 7€ v čistom, takže napríklad 27 vlastníkov by platilo približne o 40 centov mesačne viac, je to možno riešiteľné.
2 0
svojar svojar

svojar je offline (nepripojený) svojar

V SVB predsa nie sú zástupcovia, ale predseda, rada, ekonóm - účtovník, údržba - tak to by asi nebolo 7€ a na 1 byt 40 centov.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať