Zavrieť

Porady

Ako to bude po 1.1.2013

Zdravím Vás všetkých, chcem sa opýtať či viete ako to bude po 1.1.2012 s dohodármi, ktorí robia pre SVB, napr. kurič - kotolník je u nás ako dohodár a tak isto dve upratovačky. Je možné im sumu za prácu nevyplácať ale znížiť zálohové platby o sumu, ktorú by dostávali ? Ako je to u Vás? ďakujem.
Usporiadat
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

svojar Pozri príspevok
V SVB predsa nie sú zástupcovia, ale predseda, rada, ekonóm - účtovník, údržba - tak to by asi nebolo 7€ a na 1 byt 40 centov.
To máš pravdu, ja som myslela iba zástupcov, vy, čo máte SVB, to budete mať o kus drahšie.
0 0
a_je_to a_je_to

a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

Llívia Pozri príspevok
Keby to nebol taký neriešiteľný problém, tak o tom nepíšem ani ja, ani X ďalších ľudí - prečítaj si pár strán dozadu
Tak potom už ostáva len :
- presvedčiť doterajších dohodárov, aby robili za menej,
- zaujať ukážkovo ich miesta za odmenu, zníženú o celé odvody
- rozpustiť bytové družstvo ako neschopné prispôsobiť sa zmene legislatívy,
- ísť štrajkovať pred úrad vlády a parlament a protestne spáliť novelu zákona o SP a ZP, možno uspejete ...
0 0
salsa4 salsa4

salsa4 je offline (nepripojený) salsa4

Čítam dookola a stale ešte neviem ako mam vyplácať odmenu predsedovi SVB a predsedovi rady SVB. Nehnevajte sa na mňa, ale meliete dookola jedno a to isté, ale konkrétne k otázke ste sa ani jeden nevyjadril. ,, Ako to bude po 1.1.2013".
Bola som na tom ,že ak si ťuknem na poradu tak sa tu dozviem čo potrebujem. Ale bohužiaľ asi som sa mýlila.
0 3
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

salsa4 Pozri príspevok
Čítam dookola a stale ešte neviem ako mam vyplácať odmenu predsedovi SVB a predsedovi rady SVB. Nehnevajte sa na mňa, ale meliete dookola jedno a to isté, ale konkrétne k otázke ste sa ani jeden nevyjadril. ,, Ako to bude po 1.1.2013".
Bola som na tom ,že ak si ťuknem na poradu tak sa tu dozviem čo potrebujem. Ale bohužiaľ asi som sa mýlila.



N E S K U T O Č N É.........


Slasa, ja keď chcem vedieť niečo okolo zmien, sama si musím zaplatiť školenie......
porada je aj o radení, ale takúto kritiku, resp. drzosť málokedy si niekto dovolí.....
skús si vziať zákon, potráp si hlavičku a budeš to mať......
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
salsa4 Pozri príspevok
Čítam dookola a stale ešte neviem ako mam vyplácať odmenu predsedovi SVB a predsedovi rady SVB. Nehnevajte sa na mňa, ale meliete dookola jedno a to isté, ale konkrétne k otázke ste sa ani jeden nevyjadril. ,, Ako to bude po 1.1.2013".
Bola som na tom ,že ak si ťuknem na poradu tak sa tu dozviem čo potrebujem. Ale bohužiaľ asi som sa mýlila.
...že Ty nevieš ???

Nuž pre mňa nie je ani tak podstatné ...
Hlavne , že vedia iní a mne pravidelne pípne v mobile sms , že lovky nabehli na účet ...zvyšok neriešim....
2 0
salsa4 salsa4

salsa4 je offline (nepripojený) salsa4

Mila 123 ,neviem prečo Vás to tak pohoršilo. Ja sa len informujem, ako to robia inde, alebo lepšie povedané ako to budú od 1.1.2013 robiť. Nikoho nekritizujem, a už vonkoncom nie som drzá. Ale čakala som od poraďákov niečo iné na túto tému. A čo sa jedná školení, zákonov...... tie navštevujem a čítam dosť. Vďaka za radu
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

salsa4 Pozri príspevok
Mila 123 ,neviem prečo Vás to tak pohoršilo. Ja sa len informujem, ako to robia inde, alebo lepšie povedané ako to budú od 1.1.2013 robiť. Nikoho nekritizujem, a už vonkoncom nie som drzá. Ale čakala som od poraďákov niečo iné na túto tému. A čo sa jedná školení, zákonov...... tie navštevujem a čítam dosť. Vďaka za radu
za vedomosti sa platí....preto si objednaj a zaplať si Draka......tam sa opýtaš a bude ti odpovedané......
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Ja som už rozmýšľala a o tom, že to vyriešim tak, že predseda (zároveň aj účtovník) bude v riadnom pracovnom pomere a bude mu vyplácané za všetkých. A on im potom peniaze prerozdelí.
Ale ešte by mali prísť aj nejaké pokyny zo Združenia spoločenstiev, tak uvidím. Ale nič nové určite nevymyslia. Bol na túto tému aj článok v SME v utorok.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

salsa4 Pozri príspevok
Čítam dookola a stale ešte neviem ako mam vyplácať odmenu predsedovi SVB a predsedovi rady SVB. Nehnevajte sa na mňa, ale meliete dookola jedno a to isté, ale konkrétne k otázke ste sa ani jeden nevyjadril. ,, Ako to bude po 1.1.2013".
Bola som na tom ,že ak si ťuknem na poradu tak sa tu dozviem čo potrebujem. Ale bohužiaľ asi som sa mýlila.
Ale veď to už vydržíš, či nie? 31- 8 = 23

A ozaj? Bude toho 1.1.2013
0 0
svojar svojar

svojar je offline (nepripojený) svojar

Čo tu kto chce poradiť? Alebo pôjdete podľa zákona, alebo kto ako vie. Všetko záleží na dohode vlastníkov bytov v dome. Na všetko sa dá nájsť spôsob.
Aj náš najlepší poradca teraz poradil ako s dohodami a neplatiť odvody. Tak sa prispôsobte.
Združenie SVB dáva ruky preč. Naše SVB uvažuje o vystúpení z toto spolku. Okrem časopisu nič z nich nie je.
Čo ZSVB urobilo - nič, študenti si vydobili neplatenie odvodov, a SVB aj za to že prenajme dajakú miestnosť bude platiť daň ako PO 23%. ako najväčší podnikateľ.
Na čo tam tí funcionári ZSVB sú? Majú teplé zisky z našich príspevkov.
6 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

svojar Pozri príspevok
Čo tu kto chce poradiť? Alebo pôjdete podľa zákona, alebo kto ako vie. Všetko záleží na dohode vlastníkov bytov v dome. Na všetko sa dá nájsť spôsob.Aj náš najlepší poradca teraz poradil ako s dohodami a neplatiť odvody. Tak sa prispôsobte. Združenie SVB dáva ruky preč. Naše SVB uvažuje o vystúpení z toto spolku. Okrem časopisu nič z nich nie je.Čo ZSVB urobilo - nič, študenti si vydobili neplatenie odvodov, a SVB aj za to že prenajme dajakú miestnosť bude platiť daň ako PO 23%. ako najväčší podnikateľ.Na čo tam tí funcionári ZSVB sú? Majú teplé zisky z našich príspevkov.
Svojar presne si to vystihol, ja som preto nikdy do tohto združenia nevstupila, len články do novín nestačia, aby sa zviditeľnili. Domy si chcu robiť PRE SEBA! chcú to čo najvýhodnejšie, preto si to robia sami. Nepotrebujú od tohto štátu zlodejského nič ! Obnovy a uvery si platia tiež sami, nemaju žiadny zisk z tejto práce...Tak za čo platiť dane a odvody??
2 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

salsa4 Pozri príspevok
Mila 123 ,neviem prečo Vás to tak pohoršilo. Ja sa len informujem, ako to robia inde, alebo lepšie povedané ako to budú od 1.1.2013 robiť. Nikoho nekritizujem, a už vonkoncom nie som drzá. Ale čakala som od poraďákov niečo iné na túto tému. A čo sa jedná školení, zákonov...... tie navštevujem a čítam dosť. Vďaka za radu
No, ešte by si mohla trochu aj pohľadať, je tu téma k odmene predsedovi SVB a v nej aj postup podľa zákona, napríklad aj tu http://www.porada.sk/t204404-odmena-...ml#post2191554
2 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

verkaz Pozri príspevok
Ja som už rozmýšľala a o tom, že to vyriešim tak, že predseda (zároveň aj účtovník) bude v riadnom pracovnom pomere a bude mu vyplácané za všetkých. A on im potom peniaze prerozdelí.
Ale ešte by mali prísť aj nejaké pokyny zo Združenia spoločenstiev, tak uvidím. Ale nič nové určite nevymyslia. Bol na túto tému aj článok v SME v utorok.
... tak tomu celkom dobre nerozumiem ... pretože percentá sú všade tie isté ... či v jednom plate ... či v dvoch ... ak teda hovoríme o riadnom pracovnom pomere ... kde sa tu dá ušetriť ... hmm ... či? ... neskúsiš príklad? ..
Naposledy upravil promont maja : 10.12.12 at 11:23
0 0
svojar svojar

svojar je offline (nepripojený) svojar

promont maja Pozri príspevok
... tak tomu celkom dobre nerozumiem ... pretože percentá sú všade tie isté ... č v jednom plate ... či v dvoch ... ak teda hovoríme o riadnom pracovnom pomere ... kde sa tu dá ušetriť ... hmm ... či? ... neskúsiš príklad? ..
Dôchodca má odvody nižšie.
3 0
Lotarka Lotarka

Lotarka je offline (nepripojený) Lotarka

....."Ak od r. 2013 zamestnáte na dohodu s tzv. nepravidelným príjmom a ak vaša dohoda bude na neurčitú dobu a neskončí “nikdy” – tak poistné z príjmu na dohodu nikdy do Sociálnej poisťovne neodvediete...
Toto je možné, pretože od nového roku sa podľa novely Zákona o Soc. poistení poistné z príjmu na dohodu pri nepravidelnom príjme odvedie do Sociálnej poisťovne až po skončení dohody...!"....


http://blog.etrend.sk/mihalblog/2012...-dielne-smeru/
0 0
svojar svojar

svojar je offline (nepripojený) svojar

Túto dieru v zákone určite rýchlo opravia, keď už o nej vedia.
Radšej ísť cez dôchodcov, ale zasa iba do výšky 1/2 odpočit. čiastky, aby dôchodca neprišiel o možnosť požiadať o vrátene zrazenej dane z príjmu.
Alebo časť vyplácať ako paušálnu náhradu za používanie vlastných pomôcok - PC, tlač., tf, , opravári náradie atď.
Alebo inakšia dohoda medzi vlastníkmi bytov.
3 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať