Zavrieť

Porady

Stres zo škôlky

Som rozvedená, slobodná mamina. Zamestnanec v HM. ...viac
Dobrý deň. Od septembra som dala dcérku (28m) do škôlky. Potrebujem zvýšiť našu životnú úroveň. Dcérka zatiaľ vždy krásne napredovala čo sa týka správania. Prvý deň bola iba do obeda. Popoludní už mala vysoké horúčky. Mala 6 detskú chorobu. Po viac ako týždni znova nastúpila do škôlky. Ďalší deň už bola nachladená. Ale dala som ju do škôlky aj s vreckovkami. No od včera je zase marod. No o čo mi ide, aj samotná učiteľka mi vravela, že malá je veľmi vystresovaná zo škôlky. Je to pre ňu veľká zmena. Odmieta spať v škôlke ale aj doma. Ak sa jej to podarí, vykrikuje zo spánku, plače. Celé dni vyjednáva, že ona nejde do škôlky, že ona nemá kamarátky. Jej tam nie je dobre. A stále iba plače. Dokonca je veľmi podráždená a do všetkého hryzie od nervov. Na škôlku som ju krásne pripravovala, že čo všetko tam bude robiť, ako dobre jej tam bude, koľko tam bude detičiek, a že mamina pre ňu vždy pôjde. Ale ako krásne bola na škôlku pripravená a tešila sa na ňu, tak ju zle znáša. Už nechce ani nikam chodiť, zo strachu, že ju odvediem do škôlky. Ja už nastupujem do práce. Poraďte mi prosím. Chcem jej pomôcť a už neviem ako. Škôlku jej nesmie nikto ani spomenúť. Otca nemá a žijeme iba u mojich rodičov a aj tí sú chorí. Všetci jej chceme pomôcť a nevieme ako. Ďakujem za každú radu.
Usporiadat
tom_i tom_i

tom_i je offline (nepripojený) tom_i

alili neboj sa che to len veľa trpezlivosti a čas, je nespočetne veľa detí, ktoré do škôlky museli pomaly vliecť (naša susedka dával do 5tich rokov celému baráku, že ide do škôlku) a niektorými ako moja dcéra to ani nepohlo. v prvom rade ako už bolo niekde písané popracovať na imunite (aj keď prvý rok v škôlke je asi všade o soplíkoch a kašli) a potom začať. Nie som si istá, že treba hneď všetko riešiť cez psychológov, treba sa porozprávať s učiteľkou či môžeš aspoń chvíľ stáť medzi dverami, aby sa aj dcérka uistila, že dávaš pozor čo robíš a potom keď sa zapojí do hry ... odísť. aj dcérke treba povedať, že pôjdeš do práce zarobiť korunky, aby mohla mať čo papať, pekné šatočky a podobné ... ak pomôže a učiteľky budú súhlasiť dať jej tam malú oblúbenú hračku ako maznášika, ale treba vydržať ve´d sme to zvládli všetci niekto to mal ľahšie niekto ťažšie
0 0
alili75 alili75

alili75 je offline (nepripojený) alili75

Som rozvedená, slobodná mamina. Zamestnanec v HM. ...viac
To všetko som malej krásne vysvetľovala. Ale ona sa radšej všetkého vzdá. A nevidím problém poradiť sa s psychológom. Výhoda je, že poradí a nedáva žiadne lieky. A aj škôlky a školy s nimi spolupracujú.
0 0
inkana inkana

inkana je offline (nepripojený) inkana

veď psychológovia sú na to, aby radili...

neboj, raz budeš len spomínať na toto plačlivé obdobie, malinká príde na to, ako je v škôlke dobre. A keď budú mať prvú besiedku (neviem, či také malé detičky robia besiedky, u nás, sa mi zdá, že tie do troch rokov ešte nerobia besiedky) - tak bude z nej hviezda, príde sa pozrieť na ňu aj starky so starkou

malá je akurát vo veku, kedy skúša, čo si môže a nemôže dovoliť, uvedomuje si samú seba a aj "škôlkové rebelanstvo" môže (ale nemusí) byť toho súčasťou.

Držím palce, určite vydržíš. Veď ide o dobro malej, či?
1 0
bikam bikam

bikam je offline (nepripojený) bikam

Ahoj, mala som podobné problémy so synom, obrátila som sa na moju pediatričku, ktorá mi už veľakrát dobre poradila, nielen ohľadom zdravia detí, ale aj rôznych životných situácií. Poradila mi homeopatiká pre syna, a tiež mi odporučila, aby som tie homeopatiká brala aj ja. Že maminy, ktoré sú veľmi prepojené so svojimi deťmi, podvedome prenášajú svoj stres z odlúčenia na deti a opačne. A pomohlo nám to. A znovu som sa k tým homeopatikám (asi nemôžem menovať) vrátila teraz, keď syn nastúpil do 1. triedy, tiež sme mali prvé 2 týždne plačlivé, ale už je to lepšie.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať