Zavrieť

Porady

Dohody o vykonani prace

Vie mi niekto poradit aku evidenciu je potrebne viest u ludi ktorí pracujú na dohodu o vykonaní prace. Dakujem
Usporiadat
gven75 gven75

gven75 je offline (nepripojený) gven75

Večne nespokojný človek :D
Ďakujem úplne mi to stačí dik moc pekný dník
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
gven75 Pozri príspevok
a čo to potom má byť ak nie DoVP? alebo potom čo by som tam mala dať ak to má byť na dlhšie obdobie? Bude to zléé ak to tak nechám prosíím! Ďakujem!
Pokiaľ sa jedná o opakujúcu sa činnosť, jednoznačne by som volila Dohodu o pracovnej činnosti - teda 10 hodín týždenne.

Je potrebné si to prispôsobiť so mzdou, aby hodiny sedeli, v prípade, že príde kontrola z Inšpektorátu práce.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

terezamaria Pozri príspevok
Pokiaľ sa jedná o opakujúcu sa činnosť, jednoznačne by som volila Dohodu o pracovnej činnosti - teda 10 hodín týždenne.

Je potrebné si to prispôsobiť so mzdou, aby hodiny sedeli, v prípade, že príde kontrola z Inšpektorátu práce.
V prísp. 234 jej to už bolo napísané, ale stále trvá na DOvP.
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
gven75 Pozri príspevok
ešte k tej odmene, pr. dohodárov chceme platiť mesačne nie po dokončení práce, môžme a treba to spomenúť v dohode? tak akú pracovnú úlohu napr. by som mohla dať na 3 mesiace, len príklad prosím.
V pohode ich môžeš platiť mesačne, hlavne pri Dohode o pracovnej činnosti.
Napr.práce uvedené v dohode:
-upratovanie nádvoria firmy
-zoraďovanie spisov v archíve
-pomocné kuchárske práce
-umývanie laboratórneho skla
-vysádzanie parkových priestorov
-pomocné kancelárske práce

To sú len príklady, musíš si to prispôsobiť na konkrétne práce, ktoré budú vykonávať.
0 0
gven75 gven75

gven75 je offline (nepripojený) gven75

Večne nespokojný človek :D
tak toto je skutočná práca, ktorú majú do 30.09. urobiť môžem to tak mať myslím, že teraz to sedí na DoVP nie?
0 0
Erika-ežka Erika-ežka

Erika-ežka je offline (nepripojený) Erika-ežka

gven75 Pozri príspevok
tak toto je skutočná práca, ktorú majú do 30.09. urobiť môžem to tak mať myslím, že teraz to sedí na DoVP nie?
neviem, ale podľa mňa Dohoda o vykonaní práce by nemala byť na opakujúcu sa činnosť... t.z. že by tam ešte mohlo byť konkrétne koľko toho musí urobiť. Lebo je iné... že to isté bude robiť každý deň - potom by to mala byť DoPČ, ale keby tam bolo napísané ... koľko toho musí urobiť, tak by to obstálo ako DoVP.
Môj názor.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Môže to tak byť, len som to trošku upravila, aby to bolo ok.

1. Zamestnanec sa zaväzuje, že na základe tejto dohody vykoná od 23.06.2009 do 30.09.2009 demontáž dierovaných plechov z rámov posuvnej hromady, obrúsi nity, povytĺka z otvory, demonontuje plechy, vykartáčuje rámy od nálepov – oklepovanie, ofukovanie v rozsahu maximálne 350 hodín.

- to preto som ti to trošičku prerobila, aby to bola "tá" vykonaná práca a aby nedošlo k omylu pri kontrole, že ide o opakovanú činnosť.
0 0
gven75 gven75

gven75 je offline (nepripojený) gven75

Večne nespokojný človek :D
diky moc už to dám tak ale ešte 1. otázka môžu mať aj viacerí rovnakú dohodu nie?
Naposledy upravil gven75 : 07.07.09 at 07:32
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

gven75 Pozri príspevok
diky moc už to dám tak ale ešte 1. otázka môžu mať aj viacerí rovnakú dohodu nie?
áno, môžu
0 0
iva28 iva28

iva28 je offline (nepripojený) iva28

Ahoj, mam otazku.
Ak vykážem dohodára po skončení pracovnej úlohy a tento sumár presahuje limit evidovaného na úrade práce 131EUR. Môžem mu túto mzdu rozpočítat na potvrdení o mzde na jeden mesiec(pre úrad práce)? Nebude to potom vadiť ak je vykázaná suma na soc. poist iná?
Dakujem Iva
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

iva28 Pozri príspevok
Ahoj, mam otazku.
Ak vykážem dohodára po skončení pracovnej úlohy a tento sumár presahuje limit evidovaného na úrade práce 131EUR. Môžem mu túto mzdu rozpočítat na potvrdení o mzde na jeden mesiec(pre úrad práce)? Nebude to potom vadiť ak je vykázaná suma na soc. poist iná?
Dakujem Iva
tak to určite vadiť bude - urad práce je prepojený so SP - vyradia ho z evidencie, ak nie hneď, tak dodatočne ...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

veronikasad Pozri príspevok
tak to určite vadiť bude - urad práce je prepojený so SP - vyradia ho z evidencie, ak nie hneď, tak dodatočne ...
Ak to bol dohodár na DoVP, a pdmena bola vyplatená po skončení prác za dlhšie obdobie, myslím si, že by s tým nemal byť problém. Odvolávam sa na § 226 ZP
(4) Odmena za vykonanie pracovnej úlohy je splatná po dokončení a odovzdaní práce. Medzi účastníkmi možno dohodnúť, že časť odmeny bude splatná už po vykonaní určitej časti pracovnej úlohy. Zamestnávateľ môže odmenu po prerokovaní so zamestnancom primerane znížiť, ak vykonaná práca nezodpovedá dohodnutým podmienkam.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Majka, ale zadávateľka otázky písala, že už odmenu za vykonanú prácu zaúčtovala do miezd a odviedla za vyššiu sumu ako 131,65€ do SP na ÚP a GP, tak to problém bude. Na to mala myslieť skôr a zaúčtovať max. tých 131,65EUR. Ak by si to rozdelila na viac mesiacov, tak je to ok.
0 0
arp69 arp69

arp69 je offline (nepripojený) arp69

Prave dnes som vystavila potvrdenie o prijme pre dohodara na UP. Za tri mesiace odpracovane mal vyplatenych 162 € na konci, teda v juni.
Dufam ze ho teraz nevyradia z evidencie. Co si o tom myslite?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

arp69 Pozri príspevok
Prave dnes som vystavila potvrdenie o prijme pre dohodara na UP. Za tri mesiace odpracovane mal vyplatenych 162 € na konci, teda v juni.
Dufam ze ho teraz nevyradia z evidencie. Co si o tom myslite?
Dúfaš nesprávne, určite vyradia. Nesplnil limit uchádzača o zamestnanie - max. príjem 65% životného minima.

Prečo ste mu mzdu nevyplácali každý mesiac ?
0 0
arp69 arp69

arp69 je offline (nepripojený) arp69

Myslela som, ze to funguje tak ako napisala Maja-Tweety v prisp. 253. Teraz uz len pockam ako to dopadne. Dam vediet.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

arp69 Pozri príspevok
Prave dnes som vystavila potvrdenie o prijme pre dohodara na UP. Za tri mesiace odpracovane mal vyplatenych 162 € na konci, teda v juni.
Dufam ze ho teraz nevyradia z evidencie. Co si o tom myslite?
Prečítaj si aj č. 254
0 0
Miri82 Miri82

Miri82 je offline (nepripojený) Miri82

Ja som mala podobný prípad prijali sme dohodára, ktorý bol evidovaný na UP. Chceli sme ho prijať od júla do augusta, ale jeho príjem by mesačne presiahol max. výšku odmeny asi o 70€. Preto sme sa s ním dohodli, že mesačne mu budeme vyplácať tých 131,65€ a zvyšok mu budeme prenášať. Preto som v bode "pracovná úloha bude vykonaná do" uviedla až október, aby sme mu to mohli vyplácať postupne. Môže mi to prosím niekto odobriť, či som postupovala správne? A chcela by som sa spýtať ešte na dojednaný rozsah práce v hodinách.: ak tam napíšem napr. 140 hod. - musí mať potom v dochádzke vykázaný presne ten istý počet hodín alebo tam môže byť nejaká mierna odchýlka? Lebo napr. v potvrdení na UP nepožadovali počet odpracovaných hodín, len sumu, koľko zarobil.Preto by ma zaujímalo, či ten rozsah v hodinách v dohode je pre nich taký smerodajný?
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Miri82 Pozri príspevok
Ja som mala podobný prípad prijali sme dohodára, ktorý bol evidovaný na UP. Chceli sme ho prijať od júla do augusta, ale jeho príjem by mesačne presiahol max. výšku odmeny asi o 70€. Preto sme sa s ním dohodli, že mesačne mu budeme vyplácať tých 131,65€ a zvyšok mu budeme prenášať. Preto som v bode "pracovná úloha bude vykonaná do" uviedla až október, aby sme mu to mohli vyplácať postupne. Môže mi to prosím niekto odobriť, či som postupovala správne? A chcela by som sa spýtať ešte na dojednaný rozsah práce v hodinách.: ak tam napíšem napr. 140 hod. - musí mať potom v dochádzke vykázaný presne ten istý počet hodín alebo tam môže byť nejaká mierna odchýlka?môže Lebo napr. v potvrdení na UP nepožadovali počet odpracovaných hodín, len sumu, koľko zarobil.Preto by ma zaujímalo, či ten rozsah v hodinách v dohode je pre nich taký smerodajný?
Počet hodín nie je obmedzený, od 1.7.09 sa zvýšilo ŽM, tak aj max. odmena z dohody je 136,38 EUR/mesiac.
Ostatné robíš správne.
0 0
Miri82 Miri82

Miri82 je offline (nepripojený) Miri82

mzdarka renca Pozri príspevok
Počet hodín nie je obmedzený, od 1.7.09 sa zvýšilo ŽM, tak aj max. odmena z dohody je 136,38 EUR/mesiac.
Ostatné robíš správne.
Diky, za upozornenie. Ani som si neuvedomila, že sa od 1. zvyšuje ŽM. Ja som sa bála, že ak by prišla náhodou kontrola, aby nám nevytkli, že v dohode máme dohodnutých 140 hod., ale on v skutočnosti odrobí a má vykázaných len napr. 136 hod.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať