Zavrieť

Porady

Dohody o vykonani prace

Vie mi niekto poradit aku evidenciu je potrebne viest u ludi ktorí pracujú na dohodu o vykonaní prace. Dakujem
Usporiadat
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Lámerová Pozri príspevok
ale u nás už má aj pracovnú zmluvu od 01.08. a zo SP je odhlásený k 31.7. len sme si nejak nevšimli že mal dohodu až do 31.8.
Dohoda mohla byť do 31.8. ; človiečik sa osvedčil a ste ho prijali na PZ ; isteže z-c je spokojný, PZ podpísal a preto netrvá na uplynutí doby vzťahujúcej sa na dohodu. Odhlásený je - tak nevidím žiadny problém .
0 0
JanaKop JanaKop

JanaKop je offline (nepripojený) JanaKop

Zdravím všetkých, chcela by som Vás poprosiť o radu. Potrebujeme osobu, ktorá by sa nám starala o areál firmy - kosenie, polievanie, v zime odhŕňanie snehu. Išlo by o dôchodcu. Neviem či máme uzatvoriť Dohodu o pracovnej činnosti alebo môžem použiť aj Príkaznú zmluvu. Čo by bolo pre nás výhodnejšie?
Ďakujem
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

JanaKop Pozri príspevok
Zdravím všetkých, chcela by som Vás poprosiť o radu. Potrebujeme osobu, ktorá by sa nám starala o areál firmy - kosenie, polievanie, v zime odhŕňanie snehu. Išlo by o dôchodcu. Neviem či máme uzatvoriť Dohodu o pracovnej činnosti alebo môžem použiť aj Príkaznú zmluvu. Čo by bolo pre nás výhodnejšie?
Ďakujem
Ak Vám postačí na 10 hodín týždenne, tak môže byť aj Dohoda o PČ.
0 0
denne73 denne73

denne73 je offline (nepripojený) denne73

Prosím vás prosím o radu.Pracujem na hlavný pracovný pomer.Rozmýšlam nad založením živnosti v oblasti stavebníctva.Podmienkou však ale je byť evidovaný na úrade práce.
V tejto dobe mám určité obavy zrušiť trvalý prac. pomer a isť na úrad práce.Živnosť nemusí výjsť a nerad by som zostal uplne bez práce.Zo zamestnávateľom sa chcem dohodnúť na zmene prac,zmluvy,z TPP na dohodu. a to do doby pokiaľ si nevybavím živnosť.Poraďte mi prosím,ako bude lepšie pracovať na dohodu, alebo na polovičný prac.uväzok.Čo bude pre mňa výhodnejšie???
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

denne73 Pozri príspevok
Prosím vás prosím o radu.Pracujem na hlavný pracovný pomer.Rozmýšlam nad založením živnosti v oblasti stavebníctva.Podmienkou však ale je byť evidovaný na úrade práce.
V tejto dobe mám určité obavy zrušiť trvalý prac. pomer a isť na úrad práce.Živnosť nemusí výjsť a nerad by som zostal uplne bez práce.Zo zamestnávateľom sa chcem dohodnúť na zmene prac,zmluvy,z TPP na dohodu. a to do doby pokiaľ si nevybavím živnosť.Poraďte mi prosím,ako bude lepšie pracovať na dohodu, alebo na polovičný prac.uväzok.Čo bude pre mňa výhodnejšie???
Môžeš pracovať aj na PZ a mať popritom živnosť. Lepšie pracovať na PZ ako na dohodu. (Dohoda nie je pracovný vzťah, takže sa nezapočítava do odpracovaných rokov.)
0 0
denne73 denne73

denne73 je offline (nepripojený) denne73

Ďakujem .ale ak pracujem na PZ tak musím mať odrobených určitý počet hodín.Ja si chodím vo volnom čase privyrábať na stavbu.Na stavbe však zarobím ovela viac ako v práci.Potreboval som to vyriešiťtak, aby som mal moju terajšiu prácu ako sa povie v zálohe keby niečo, a na stavbu by som chodil počas volných dni Tie však mať nebudem ak budem a zostanem v TPP.Zamestnávateľ mi navrhol že zmeníme zmluvu na polovičný prac.uväzok.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

denne73 Pozri príspevok
Prosím vás prosím o radu.Pracujem na hlavný pracovný pomer.Rozmýšlam nad založením živnosti v oblasti stavebníctva.Podmienkou však ale je byť evidovaný na úrade práce.
V tejto dobe mám určité obavy zrušiť trvalý prac. pomer a isť na úrad práce.Živnosť nemusí výjsť a nerad by som zostal uplne bez práce.Zo zamestnávateľom sa chcem dohodnúť na zmene prac,zmluvy,z TPP na dohodu. a to do doby pokiaľ si nevybavím živnosť.Poraďte mi prosím,ako bude lepšie pracovať na dohodu, alebo na polovičný prac.uväzok.Čo bude pre mňa výhodnejšie???
"Zrušiť" pracovný pomer musíš iba v prípade, ak chceš požiadať z UP o dotáciu na samostatne zárobkovú činnosť. Vtedy musíš byť evidovaný na ÚP min. 3 mesiace.
Ak o dotáciu nežiadaš, živnosť si môžeš vybaviť hneď aj pri súbehu zamestnania a živnosti.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

denne73 Pozri príspevok
Ďakujem .ale ak pracujem na PZ tak musím mať odrobených určitý počet hodín.Ja si chodím vo volnom čase privyrábať na stavbu.Na stavbe však zarobím ovela viac ako v práci.Potreboval som to vyriešiťtak, aby som mal moju terajšiu prácu ako sa povie v zálohe keby niečo, a na stavbu by som chodil počas volných dni Tie však mať nebudem ak budem a zostanem v TPP.Zamestnávateľ mi navrhol že zmeníme zmluvu na polovičný prac.uväzok.
Tak sa dohodnite na PZ na skrátený PČ, ak s ňou teda súhlasite obidvaja.
0 0
ROTI ROTI

ROTI je offline (nepripojený) ROTI

Dobrý deň poraďáci, prosím o radu,
zamestnávateľ posiela elektronicky mesačné výkazy na soc. poisťovňu.Má iba dohodárov
Za tento mesiac nemal žiadneho, treba posielať aj nulový výkaz,
stále to dáva chybu-nevyplnená príloha, no a tá sa nulová nedá vyplniť. Ďakujem
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

ROTI Pozri príspevok
Dobrý deň poraďáci, prosím o radu,
zamestnávateľ posiela elektronicky mesačné výkazy na soc. poisťovňu.Má iba dohodárov
Za tento mesiac nemal žiadneho, treba posielať aj nulový výkaz,
stále to dáva chybu-nevyplnená príloha, no a tá sa nulová nedá vyplniť. Ďakujem
No neviem, ja som mala ten istý problém. Dohoda je predsa uzavretá na dlhšie časové obdobie. Jeden mesiac odmena vyplatená nebola a hneď mi vyhadzovalo chybu, že nesúhlas pri kontrole RLFO a MV. Musela som na tento mesiac dohodára odhlásiť, potom to bolo O.K.
0 0
ROTI ROTI

ROTI je offline (nepripojený) ROTI

Ďakujem za odpoveď,
všetci dohodári sú odhlásení, takže nechápem.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

ROTI Pozri príspevok
Ďakujem za odpoveď,
všetci dohodári sú odhlásení, takže nechápem.
Myslela som, že problém je v tom.
Tak to potom neviem.
0 0
ROTI ROTI

ROTI je offline (nepripojený) ROTI

Aj tak ďakujem, zajtra tam zavolám.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

ROTI Pozri príspevok
Dobrý deň poraďáci, prosím o radu,
zamestnávateľ posiela elektronicky mesačné výkazy na soc. poisťovňu.Má iba dohodárov
Za tento mesiac nemal žiadneho, treba posielať aj nulový výkaz,
stále to dáva chybu-nevyplnená príloha, no a tá sa nulová nedá vyplniť. Ďakujem
Áno, musíš dať nulové výkazy. Za každého zamestnanca, ktorý nie je odhlásený a je vedený v evidencii SP, aj dohodárov.
Ja urobím pre toho zamestnanca nulovú výplatu, a tak sa mi dostane do výkazu.

P.s. až teraz som si všimla, že sú odhlásení.... s odhláškami dohodárov majú pre mňa z nepochopiteľných príčin problémy, stále musíme tiež dokazovať odhlášky.... Ak ste nemali žiadneho dohodára nemala si podľa mňa posielať žiadny výkaz...
Naposledy upravil evina : 27.08.09 at 12:57
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

evina Pozri príspevok
Áno, musíš dať nulové výkazy. Za každého zamestnanca, ktorý nie je odhlásený a je vedený v evidencii SP, aj dohodárov.
Ja urobím pre toho zamestnanca nulovú výplatu, a tak sa mi dostane do výkazu.

P.s. až teraz som si všimla, že sú odhlásení.... s odhláškami dohodárov majú pre mňa z nepochopiteľných príčin problémy, stále musíme tiež dokazovať odhlášky.... Ak ste nemali žiadneho dohodára nemala si podľa mňa posielať žiadny výkaz...
Odhlásením posledného zamestnanca /dohodára/ je potrebné odhlásiť aj zamestnávateľa.
0 0
Miri82 Miri82

Miri82 je offline (nepripojený) Miri82

Neviete mi prosím niekto poradiť, ako mám vysvetliť pracovníčke na úrade práce, že max. výška odmeny na dohodu je od 1.7.09 136,38€? Volal mi jeden zamestnanec, že ho chcú vyradiť z evidencie kvôli tomu, že som mu dala potvrdenie na 134€, vraj mohol dostať maximálne nejakých 120€.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Miri82 Pozri príspevok
Neviete mi prosím niekto poradiť, ako mám vysvetliť pracovníčke na úrade práce, že max. výška odmeny na dohodu je od 1.7.09 136,38€? Volal mi jeden zamestnanec, že ho chcú vyradiť z evidencie kvôli tomu, že som mu dala potvrdenie na 134€, vraj mohol dostať maximálne nejakých 120€.
Mal dohodu uzatvorenú celý mesiac ?
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Miri82 Pozri príspevok
Neviete mi prosím niekto poradiť, ako mám vysvetliť pracovníčke na úrade práce, že max. výška odmeny na dohodu je od 1.7.09 136,38€? Volal mi jeden zamestnanec, že ho chcú vyradiť z evidencie kvôli tomu, že som mu dala potvrdenie na 134€, vraj mohol dostať maximálne nejakých 120€.
Max. výška 136,38€ je spolu s odvodmi. To znamená 65% zo sumy životného minima +odvody =120,37 + 16,01=136,38€. Ty si ale mala na dohodu, tak zárobok mohol byť 135 € ak má podpísané vyhlásenie k zdan. príjmov, a odvody z-ľa by boli GF 0,3€ a UP 1,O€. Skús jej to takto polopatistický vysvetliť, že je to správne. Podotýkam, že ešte ju nasmeruj na ustanovenie § 6 ods. 2 písm. d) zákona o službách zamestnanosti platného od 1.7.2009
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Miri82 Pozri príspevok
Neviete mi prosím niekto poradiť, ako mám vysvetliť pracovníčke na úrade práce, že max. výška odmeny na dohodu je od 1.7.09 136,38€? Volal mi jeden zamestnanec, že ho chcú vyradiť z evidencie kvôli tomu, že som mu dala potvrdenie na 134€, vraj mohol dostať maximálne nejakých 120€.
"dopisovala" som si s Ústredím práce, soc. vecí a rodiny. Možno pomôže :


Dobrý deň,

na Váš dotaz Vám opäť postupujem upresňujúcu odpoveď:

- pre potreby zákona o službách zamestnanosti nesledujeme skutočné odvody konkrétneho UoZ,
- vychádzame z výšky jeho hrubého príjmu,
- výpočet sumy, ktorú môže UoZ zarobiť je definovaný v §6 ods.2 pism.d),
- výpočet tejto sumy dáva pri aktuálnom životnom minime maximum 136,38€ bez ohľadu na formu pracovno-právneho alebo iného právneho vzťahu podla osobitného predpisu.

S pozdravom

Mgr. Anna Grellová
Kancelária generálneho riaditeľa

Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny

Špitálska 8

812 67 Bratislava
www.upsvar.sk
tel.: +421-2-20 455 912
fax: +421-2-59 753 781
e-mail:
a.grellova@upsvar.sk
0 0
Miri82 Miri82

Miri82 je offline (nepripojený) Miri82

Jara Pozri príspevok
Max. výška 136,38€ je spolu s odvodmi. To znamená 65% zo sumy životného minima +odvody =120,37 + 16,01=136,38€. Ty si ale mala na dohodu, tak zárobok mohol byť 135 € ak má podpísané vyhlásenie k zdan. príjmov, a odvody z-ľa by boli GF 0,3€ a UP 1,O€. Skús jej to takto polopatistický vysvetliť, že je to správne. Podotýkam, že ešte ju nasmeruj na ustanovenie § 6 ods. 2 písm. d) zákona o službách zamestnanosti platného od 1.7.2009
Ďakujem pekne za radu, budem sa toho držať a uvidíme!!!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať