Zavrieť

Porady

Dohody o vykonani prace

Vie mi niekto poradit aku evidenciu je potrebne viest u ludi ktorí pracujú na dohodu o vykonaní prace. Dakujem
Usporiadat
freeman77 freeman77

freeman77 je offline (nepripojený) freeman77

Prosim o radu. dôchodca pracoval na dohodu o prac.činnosti. omylom učtovnička neodvádzala za neho žiadnu daň a na prehladoch len uviedla za neho "0". čo treba urobiť aby nebol problém na DÚ - opravné Prehľady a doplatiť tú daň?
0 0
monspa monspa

monspa je offline (nepripojený) monspa

Prosím o radu. Manžel je evidovaný na ÚP, vlani pracoval na dohodu o vykonaní práce. Príjem z tejto dohody treba počítať ako jeho vlastný príjem z roku 2009 alebo sa na príjem z dohody o vykonaní práce pri uplatnení odpočítateľnej položky na manžela neberie ohľad?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

monspa Pozri príspevok
Prosím o radu. Manžel je evidovaný na ÚP, vlani pracoval na dohodu o vykonaní práce. Príjem z tejto dohody treba počítať ako jeho vlastný príjem z roku 2009 alebo sa na príjem z dohody o vykonaní práce pri uplatnení odpočítateľnej položky na manžela neberie ohľad?
berie sa ohľad, treba tento jeho príjem odpočítať....
0 0
Lanaj Lanaj

Lanaj je offline (nepripojený) Lanaj

monspa Pozri príspevok
Prosím o radu. Manžel je evidovaný na ÚP, vlani pracoval na dohodu o vykonaní práce. Príjem z tejto dohody treba počítať ako jeho vlastný príjem z roku 2009 alebo sa na príjem z dohody o vykonaní práce pri uplatnení odpočítateľnej položky na manžela neberie ohľad?
Je to vlastný príjem manžela, treba odpočítať od nezdan. sumy 4025,70 €
0 0
freeman77 freeman77

freeman77 je offline (nepripojený) freeman77

prosim vas niekto o reakciu. dakujem
0 0
freeman77 freeman77

freeman77 je offline (nepripojený) freeman77

Prosim o radu. dôchodca pracoval na dohodu o prac.činnosti. omylom učtovnička neodvádzala za neho žiadnu daň a na prehladoch len uviedla za neho "0". čo treba urobiť aby nebol problém na DÚ - opravné Prehľady a doplatiť tú daň?
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

freeman77 Pozri príspevok
Prosim o radu. dôchodca pracoval na dohodu o prac.činnosti. omylom učtovnička neodvádzala za neho žiadnu daň a na prehladoch len uviedla za neho "0". čo treba urobiť aby nebol problém na DÚ - opravné Prehľady a doplatiť tú daň?
Myslené sú štvrťročné prehľady o dani za r. 2009? Ak áno, treba urobiť opravné a až potom hlásenie o dani za r. 2009. Taktiež je potrebné dať tým dôchodom potvrdenia o príjme za r. 2009 ak si chú podať daňové
priznanie. A odvádzal zamestnávateľ za týchto dôchodov garančné a úrazové poistenie z dohôd?
0 0
kbartakova kbartakova

kbartakova je offline (nepripojený) kbartakova

prosím Vás o info. klient bol a este stale je evidovany na UP. V roku 2009 bol PN 2 mesiace a pracoval aj na dohodu. Chce si podať DP typ A ma tam uviesť aj davky v nezamestnanosti alebo len prijem z dohody.
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

kbartakova Pozri príspevok
prosím Vás o info. klient bol a este stale je evidovany na UP. V roku 2009 bol PN 2 mesiace a pracoval aj na dohodu. Chce si podať DP typ A ma tam uviesť aj davky v nezamestnanosti alebo len prijem z dohody.
dávky v nezamestnanosti nie sú zdaniteľné príjmy, čiže nikde ich neuvádza do DP

zdaniteľné sú len príjmy z dohody
0 0
freeman77 freeman77

freeman77 je offline (nepripojený) freeman77

aho. to podaval aj platil.
0 0
Reve Reve

Reve je offline (nepripojený) Reve

Ahojte mám problém,
mám dohodára a chcela by som mu za určitú činnosť dať odmenu. Je to možné, ale je potrebné dať mu novú dohodu napr. o vykonaní práce a tam mu dať "odmenu": Prosím poraďte, robím výplaty.
%Dakujem
reve
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Reve Pozri príspevok
Ahojte mám problém,
mám dohodára a chcela by som mu za určitú činnosť dať odmenu. Je to možné, ale je potrebné dať mu novú dohodu napr. o vykonaní práce a tam mu dať "odmenu": Prosím poraďte, robím výplaty.
%Dakujem
reve
Môžeš mu vyplatiť odmenu na tú istú dohodu.
0 0
Reve Reve

Reve je offline (nepripojený) Reve

So mňou sa však kolegyňa škriepi, že z odmeny musia ísť odvody a že dohodár odvody nemá, tak nemôže mať odmenu.... ja som to doteraz tak aj robila.....
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

Reve Pozri príspevok
So mňou sa však kolegyňa škriepi, že z odmeny musia ísť odvody a že dohodár odvody nemá, tak nemôže mať odmenu.... ja som to doteraz tak aj robila.....
nemusia ísť z odmeny odvody pokiaľ tá odmena sa vzťahuje k dohode, takže tie odmeny prirátaš k sume za dohodu a hotovo, odvody neplatí zamestnanec, len zamestnávateľ
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Reve Pozri príspevok
So mňou sa však kolegyňa škriepi, že z odmeny musia ísť odvody a že dohodár odvody nemá, tak nemôže mať odmenu.... ja som to doteraz tak aj robila.....
Nemôže platiť odvody, keď je zamestnaný na dohodu. Robíš to správne.
0 0
Reve Reve

Reve je offline (nepripojený) Reve

ďakujem,
potešili ste ma...
renata
0 0
JANAKU JANAKU

JANAKU je offline (nepripojený) JANAKU

Viete poradiť ako ukončiť dohodu o vykonaní práce?
Máme dohodu na 1 rok, kde sa mesačne vypláca odmena. Je to zapísané aj v dohode. Chceli by sme ju ukončiť, nakoľko prechádzame na iný systém, a tú prácu ktorú vykonával už nemusí robiť. Ako postupovať, je tam výpovedná doba ?
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

JANAKU Pozri príspevok
Viete poradiť ako ukončiť dohodu o vykonaní práce?
Máme dohodu na 1 rok, kde sa mesačne vypláca odmena. Je to zapísané aj v dohode. Chceli by sme ju ukončiť, nakoľko prechádzame na iný systém, a tú prácu ktorú vykonával už nemusí robiť. Ako postupovať, je tam výpovedná doba ?
v DoVP mal byť uvedený dátum dokedy bude úloha vykonaná, ak tak nie je urobené, je treba napísať Oznámenie o tom, že DoVP končí ukončením práce k určitému dátumu, a preto sa ukončuje

Dohoda o vykonaní práce
Na začiatok

(1) Dohodu o vykonaní práce zamestnávateľ môže uzatvoriť s fyzickou osobou, ak predpokladaný rozsah práce (pracovnej úlohy), na ktorý sa táto dohoda uzatvára, nepresahuje 350 hodín v kalendárnom roku. Do predpokladaného rozsahu práce sa započítava aj práca vykonávaná zamestnancom pre zamestnávateľa na základe inej dohody o vykonaní práce.

(2) Dohoda o vykonaní práce sa uzatvára písomne, inak je neplatná. V dohode o vykonaní práce musí byť vymedzená pracovná úloha, dohodnutá odmena za jej vykonanie, doba, v ktorej sa má pracovná úloha vykonať, a predpokladaný rozsah práce, ak jej rozsah nevyplýva priamo z vymedzenia pracovnej úlohy. Písomná dohoda o vykonaní práce sa uzatvára najneskôr deň pred dňom začatia výkonu práce.

(3) Pracovná úloha sa musí vykonať v dohodnutej dobe, inak môže zamestnávateľ od dohody odstúpiť. Zamestnanec môže od dohody odstúpiť, ak nemôže pracovnú úlohu vykonať preto, že mu zamestnávateľ neutvoril dohodnuté pracovné podmienky. Zamestnávateľ je povinný nahradiť škodu, ktorá mu tým vznikla.

(4) Odmena za vykonanie pracovnej úlohy je splatná po dokončení a odovzdaní práce. Medzi účastníkmi možno dohodnúť, že časť odmeny bude splatná už po vykonaní určitej časti pracovnej úlohy. Zamestnávateľ môže odmenu po prerokovaní so zamestnancom primerane znížiť, ak vykonaná práca nezodpovedá dohodnutým podmienkam.
1 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

JANAKU Pozri príspevok
Viete poradiť ako ukončiť dohodu o vykonaní práce?
Máme dohodu na 1 rok, kde sa mesačne vypláca odmena. Je to zapísané aj v dohode. Chceli by sme ju ukončiť, nakoľko prechádzame na iný systém, a tú prácu ktorú vykonával už nemusí robiť. Ako postupovať, je tam výpovedná doba ?
Dohoda o vykonaní práce sa skončí vtedy, keď zamestnanec splní dojednanú pracovnú úlohu. Zamestnanec môže od dohody odstúpiť, ak nemôže túto pracovnú úohu vykonať, že nemá vytvorené vhodné podmienky. Ďalej sa môže dohoda o vykonaní práce skončiť z dôvodov, ktoré v nej boli písomne dojednané alebo z ďalších dôvodov podľa ZP napr. aj dohodou strán.
2 0
JANAKU JANAKU

JANAKU je offline (nepripojený) JANAKU

Dohoda spĺňa všetky náležitosti podľa ZP a aj sa vykonáva, ale chceme ju zrušiť. Keď pošlem zamestnancovi dohodu o ukončení " dohody o vykonaní práce" k 30.04.2010 a on mi ju podpíše, bude to v poriadku ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať