Zavrieť

Porady

Dohody o vykonani prace

Vie mi niekto poradit aku evidenciu je potrebne viest u ludi ktorí pracujú na dohodu o vykonaní prace. Dakujem
Usporiadat
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

JANAKU Pozri príspevok
Dohoda spĺňa všetky náležitosti podľa ZP a aj sa vykonáva, ale chceme ju zrušiť. Keď pošlem zamestnancovi dohodu o ukončení " dohody o vykonaní práce" k 30.04.2010 a on mi ju podpíše, bude to v poriadku ?
Bude to v poriadku a nezabudni odhlásiť RL FO.
1 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

JANAKU Pozri príspevok
Dohoda spĺňa všetky náležitosti podľa ZP a aj sa vykonáva, ale chceme ju zrušiť. Keď pošlem zamestnancovi dohodu o ukončení " dohody o vykonaní práce" k 30.04.2010 a on mi ju podpíše, bude to v poriadku ?
keďže nie je v nej uvedená doba, v ktorej sa má pracovná úloha vykonať, nespĺňa všetky náležitosti podľa ZP

ale v tomto prípade je potrebné so zamestnancom dohodnúť ukončenie a hlavne nech ti to podpíše, samozrejme odhlásiť v SP
1 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Timka1 Pozri príspevok
keďže nie je v nej uvedená doba, v ktorej sa má pracovná úloha vykonať, nespĺňa všetky náležitosti podľa ZP

ale v tomto prípade je potrebné so zamestnancom dohodnúť ukončenie a hlavne nech ti to podpíše, samozrejme odhlásiť v SP
Myslela som samozrejme tak ako JANAKU otázku dala, keď to zamestnanec podpíše.
0 0
JANAKU JANAKU

JANAKU je offline (nepripojený) JANAKU

Dohoda je od 01.01.2010 do 31.12.2010. Potrebujem ju ukončiť. Pošlem dohodu o ukončení dohody zamestancovi na podpis.
Ďakujem za rady.
0 0
veronika1 veronika1

veronika1 je offline (nepripojený) veronika1

Môže dohodár vykonávať aj prácu v noci?
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
veronika1 Pozri príspevok
Môže dohodár vykonávať aj prácu v noci?
Prečo by nemohol?
0 0
neck neck

neck je offline (nepripojený) neck

zdravim, mohli by ste mi prosim poradit ohladom dochodcu pracujuceho na dohodu o vykonani prace? Ja ked ako dochodca zacinam pracovat na dohodu, vyplyvaju mi dake povinosti - odvody voci soc. poistovni, zdravotnej poistovni a danovemu uradu ? Zarobim viac ako 3000 € rocne. Dakujem
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

neck Pozri príspevok
zdravim, mohli by ste mi prosim poradit ohladom dochodcu pracujuceho na dohodu o vykonani prace? Ja ked ako dochodca zacinam pracovat na dohodu, vyplyvaju mi dake povinosti - odvody voci soc. poistovni, zdravotnej poistovni a danovemu uradu ? Zarobim viac ako 3000 € rocne. Dakujem
z DoVP neplatíš žiadne odvody ako zamestnanec, platí len zametnávateľ úrazové a garančné poistenie

do výšky polovice NČ čo je 2012,85 neplatíš ani daň z príjmu, ale nad tento limit platíš normálne daň 19 % z príjmu, môžeš si uplatniť v RZD alebo v DP ako NČ rozdiel NČ 4025,70 mínus výška tvojho starobného dôchodku

ak si bol poberateľom starobného dôchodku k 1.1. nemáš nárok na uplatnenie nČ mesačne
2 0
kaška kaška

kaška je offline (nepripojený) kaška

Ahojte, prosím o názor k nasledovnému dotazu:
Zamestnanec má s jedným zamestnávateľom uzatvorenú dohodu o vykonaní práce na obdobie napr. od 5.3.2010 do 20.4.2010.
Zamestnanec v skutočnosti pracuje v nasledovných obdobiach

od 5.3.2010 do 10.3.2010 (odmena za vykovanú prácu = 115 €),
potom
od 15.3.2010 do 18.3.2010 (odmena za vykovanú prácu = 430 €)
a ešte
od 25.3.2010 do 30.3.2010 (odmena za vykovanú prácu = 155 €)
Je možné pri zúčtovaní mzdy postupovať tak, že mzdu samostatne vyplatím v troch výplatných termínoch (napr. 12.3., 20.3. a 1.4.)? Ak áno, ako potom postupujem pri výpočte dane z príjmu (zamestnanec si neuplatňuje nezdanitelnu časť na daňovníka ani daňový bonus). Ďakujem.
0 0
Mima P. Mima P.

Mima P. je offline (nepripojený) Mima P.

Ahojte mam k Vam prosbu.
Viete mi niekto napisat sumu aku moze zarobit v hrubom na dohodu clovek v hmotnej nudzi aby neprisiel o soc. davky? Pripadne aj kolko hodin max moze odrobit, kolko zarobit max tyzdenne a pod.
Vopred dakujem a prajem pekny den.
m.
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

Mima P. Pozri príspevok
Ahojte mam k Vam prosbu.
Viete mi niekto napisat sumu aku moze zarobit v hrubom na dohodu clovek v hmotnej nudzi aby neprisiel o soc. davky? Pripadne aj kolko hodin max moze odrobit, kolko zarobit max tyzdenne a pod.
Vopred dakujem a prajem pekny den.
m.
do príjmu na posúdenie výšky dávky v hmotnej núdzi sa nezapočítava

- príjem z príležitostných činností, náhodné a jednorazové príjmy a príjmy získané na základe dohody o vykonaní práce do výšky 2-násobku životného minima získané za 12 mesiacov

- príjem z DoPČ sa započitáva vo výške 75 %
2 0
Mima P. Mima P.

Mima P. je offline (nepripojený) Mima P.

Timka dakujem, si zlata:-)
Este k bodu 1 - 2nas. živ. minima za celych 12 mesiacov, alebo mesacne? (2X185,19).
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

Mima P. Pozri príspevok
Timka dakujem, si zlata:-)
Este k bodu 1 - 2nas. živ. minima za celych 12 mesiacov, alebo mesacne? (2X185,19).
akonáhle presiahneš tento príjem 2- násobok životného minima za posledných 12 mesiacov, bude sa ti celý príjem rátať do príjmu na poníženie dávky v hmotnej núdzi
0 0
Mirkoslavka Mirkoslavka

Mirkoslavka je offline (nepripojený) Mirkoslavka

Ahojte , vedel by mi niekto zhrnúť povinnosti zamestnávateľa - chcem zamestnať človeka , ktorý je evidovaný na úrade práce, budem ho zamestnávať na Dohodu o vykonaní práce . Kam ho potrebujem prihlásiť , čo budem za neho odvádzať ako zamestnavateľ,koľko teda môže zarobiť , aby nebol vyradený z evidencie a čo si bude musieť platiť on sám .....
Potrebujem sa v tom zorientovať , PORAĎÁCI PORAĎTE prosím!!
M.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Podľa § 6 ods. 2 písm. d) zákona č. 5/2004 Z.z. o zamestnanosti, ak uchádzač o zamestnanie evidovaný na úrade práce vykonáva zárobkovú činnosť, tak jeho mzda alebo odmena nesmie presahovať 65 % zo sumy životného minima pre jednu plnoletú fyzickú osobu, platného k prvému dňu kalendárneho mesiaca, za ktorý sa preukazuje výška mzdy alebo odmeny, zvýšeného o príslušné úhrady preddavku na poistné na zdravotné poistenie a poistného na sociálne poistenie platené zamestnancom a preddavku na daň z príjmov atď.
Zarobiť môže do 136,38 €. Prihlásiš ho pred nástup do sociálnej poisťovne a zamestnávateľ odvádza úrazové poistenie 0,8% a garančné 0,25%.
3 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Mirkoslavka Pozri príspevok
Ahojte , vedel by mi niekto zhrnúť povinnosti zamestnávateľa - chcem zamestnať človeka , ktorý je evidovaný na úrade práce, budem ho zamestnávať na Dohodu o vykonaní práce . Kam ho potrebujem prihlásiť , čo budem za neho odvádzať ako zamestnavateľ,koľko teda môže zarobiť , aby nebol vyradený z evidencie a čo si bude musieť platiť on sám .....
Potrebujem sa v tom zorientovať , PORAĎÁCI PORAĎTE prosím!!
M.
Dohodu o vykonaní práce uzatvoríš s osobou, ktorá za určitý čas má vykonať určitú úlohu.
Dohodu o pracovnej činnosti uzatvoríš s osobou, ktorá bude pre teba vykonávať opakujúce sa činnosti.
Dohodára je potrebné prihlásiť na sociálnu poisťovňu. Z jeho odmeny budeš odvádzať ako zamestnávateľ odvody na garančné a úrazové poistenie. Ak nebude mať u teba podpísané vyhlásenie o nezdaniteľnej časti, budeš mu stŕhať zrážkovú daň.
Maximálne môže zarobiť 136,38 Eur, aby ho nevyradili z evidencie.
Keďže je evidovaný na úrade práce, zdravotné poistenie a sociálne poistenie platí zaňho štát.
4 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Mirkoslavka Pozri príspevok
Ahojte , vedel by mi niekto zhrnúť povinnosti zamestnávateľa - chcem zamestnať človeka , ktorý je evidovaný na úrade práce, budem ho zamestnávať na Dohodu o vykonaní práce . Kam ho potrebujem prihlásiť , čo budem za neho odvádzať ako zamestnavateľ,koľko teda môže zarobiť , aby nebol vyradený z evidencie a čo si bude musieť platiť on sám .....
Potrebujem sa v tom zorientovať , PORAĎÁCI PORAĎTE prosím!!
M.
Predtým ako začne pracovať, je ho potrebné prihlásiť cez RLFO ako dohodára do SP, odvod bude do Garančného Fondu a na Úrazové Poistenie. Bez toho, aby ho z evidencie vyradili, môže zarobiť 136,38 €/m.
3 0
Mirkoslavka Mirkoslavka

Mirkoslavka je offline (nepripojený) Mirkoslavka

Ďakujem , som v tom "nová "
0 0
arimadub arimadub

arimadub je offline (nepripojený) arimadub

Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať. Som na dochodku, som poslankyna obecneho zastupiteľstva. Môže ma ešte obecný úrad zamestna ako napr. upratovacku na vykon prace na dohodu?
0 0
Mirkoslavka Mirkoslavka

Mirkoslavka je offline (nepripojený) Mirkoslavka

Ahojte poraďáci .Ďakujem za odpoveď , konečne mám v tom jasno.Ešte Vás chcem poprosiť o nejaký "dobrý " a jednoduchý vzor Dohody o vykonaní práce. Ďakujem
M.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať