Zavrieť

Porady

Dohody o vykonani prace

Vie mi niekto poradit aku evidenciu je potrebne viest u ludi ktorí pracujú na dohodu o vykonaní prace. Dakujem
Usporiadat
schreiterka schreiterka

schreiterka je offline (nepripojený) schreiterka

chcela by som len pripomenut, ze co sa tyka studentov, uz nie su obmedzeny tymi 3000.- mesacne, ale od 01.01.2005 plati ze student plati 14% poistne, ak jeho rocny prijem presiahne 12 násobok minimalnej mzdy /co je momentalne 12*6500, ale pozor v oktobri sa bude menit min.mzda/.
Nie je to starost zamestnavatela, ale studenta, ktory ak predpoklada, ze jeho prijem presiahne tuto rocnu sumu, tak moze nejaku ciastku odvadzat aj mesacne /je to na nom ci ano a aka to bude vyska/.

Myslim, ze o tomto vie este len malo ludi, tak chcem prispiet. Tieto vedomosti som vycitala z poradne na stranke www.vszp.sk a napisala som im este dalsie otazky, tak ak mi odpisu, tak to tu zverejnim.
Naposledy upravil schreiterka : 01.03.05 at 10:11
0 0
učty učty

učty je offline (nepripojený) učty

  1. 1. Zamestnám opakovane na DoVP dobrovoľne nezamestnanú osobu, ktorá mi podpíše ku každej DoVP Vyhlásenie, príklad 6000 - 6736 teda neodvádzam daň zo ZČ, len 0,8 úrazové poistenie + výkaz soc. poisťovni.
  2. Zopakujem 6x 6 000 = 30 000. Na konci roka mu vystavím Potvrdenie... Dohodár nepodáva DP, lebo iný príjem nemal.
  3. Podávam štvrťročne negatívny Prehľad dane zo záv. činnosti
  4. Podávam ročný výkaz dane zo záv. činnosti
  5. Samozrejme vediem predpísanú evidenciu miezd, na konci roka mzdový list
  6. Dúfam, že je všetko OK ?
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
vladan
... keby som mala viac času, tak ti to napíšem ešte raz ... pre teba všetko! :p ... ale keďže času nemám, tak musím lepiť linky
...a ja mám to šťastie, že sa s oboma týmito skvelými babami osobne poznám.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
schreiterka
Myslim, ze o tomto vie este len malo ludi, tak chcem prispiet. Tieto vedomosti som vycitala z poradne na stranke www.vszp.sk a napisala som im este dalsie otazky, tak ak mi odpisu, tak to tu zverejnim.
...v tej knihe (link o riadok nižšie) nájdete viac (trikov ako ušetriť na odvodoch), ako v poradni VšZP...
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
učty
  1. 1. Zamestnám opakovane na DoVP dobrovoľne nezamestnanú osobu, ktorá mi podpíše ku každej DoVP Vyhlásenie, príklad 6000 - 6736 teda neodvádzam daň zo ZČ, len 0,8 úrazové poistenie + výkaz soc. poisťovni.
  2. Zopakujem 6x 6 000 = 30 000. Na konci roka mu vystavím Potvrdenie... Dohodár nepodáva DP, lebo iný príjem nemal.
  3. Podávam štvrťročne negatívny Prehľad dane zo záv. činnosti
  4. Podávam ročný výkaz dane zo záv. činnosti
  5. Samozrejme vediem predpísanú evidenciu miezd, na konci roka mzdový list
  6. Dúfam, že je všetko OK ?
OK, ale od 1.4. ešte pribudne povinnosť prihlasovať a odhlasovať túto osobu do/zo Sociálnej poisťovne.
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

A čo ROČNÉ ZÚČTOVANIE dohodára, som povinná ho urobiť? /konkrétne napr. dohodár-starobný dôchodca, iné príjmy nemal, iba z dohody o VP 11x15000,-/ Ďakujem!
Naposledy upravil pyton : 23.03.05 at 10:00
0 0
Stryko Stryko

Stryko je offline (nepripojený) Stryko

Mal by som otázku ohladne BPS. Ak študent pracuje u dvoch zamestnávateľov, každý mu vypláca max. 3000Sk,tak musí platiť Zdravotku?? Postrehol som že od 1.1.2005 sa to menilo.
Takže platí iba v prípade ak jeho príjem za rok presiahne 12*6500Sk?To znamená že mesačný príjem je max 6500Sk, nezávisle od počtu zamestnávateľov?

Ďakujem za radu.

S pozdravom........
0 0
Martina80 Martina80

Martina80 je offline (nepripojený) Martina80

chcela by som ešte dodať, že od 01.01.2005 neplatí odvod za dohodarov študentov nad 3.000,- do zdravotnej poisťovne.
0 0
katkas katkas

katkas je offline (nepripojený) katkas

Ahojte,potrebujem si len overit: starobny dochodca moze robit na DoVP, akakolvek suma, odvadzam len 19% dan, 0,8 % do socialky. Nema ine prijmy a len obcasne vypomaha v kadernictve.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Príklad:
Mám dôchodcu, ktorý by na DOVP pracoval vo firme, vždy iný druh práce.
Prvý krát by pracoval na DOVP v 5/05, potom v 7/05, potom napr. 9/05
Stačí keď sa tento brigádnik nahlási raz na SP v 5/05 ??? Alebo aj v 7/05 a v 9/05 ???
Iní brigádnici nebudú. A stačí sa prihlásiť v deň nástupu ?
Ďakujem za odpovede.
Pekný večer...
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Manual
Príklad:
Mám dôchodcu, ktorý by na DOVP pracoval vo firme, vždy iný druh práce.
Prvý krát by pracoval na DOVP v 5/05, potom v 7/05, potom napr. 9/05
Stačí keď sa tento brigádnik nahlási raz na SP v 5/05 ??? Alebo aj v 7/05 a v 9/05 ???
Iní brigádnici nebudú. A stačí sa prihlásiť v deň nástupu ?
Ďakujem za odpovede.
Pekný večer...
Ak by to bola zakaždým nová DOVP , tak by som zakaždým prihlásila aj odhlásila. Podľa najnovšieho od 1.4. treba prihlásiť SMS,faxom,mailom do Blavy deň pred začatím a odhlásiť deň po skončení. Tlačivá na pobočku odniesť potom do troch dní.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

znalec
Ak by to bola zakaždým nová DOVP , tak by som zakaždým prihlásila aj odhlásila. Podľa najnovšieho od 1.4. treba prihlásiť SMS,faxom,mailom do Blavy deň pred začatím a odhlásiť deň po skončení. Tlačivá na pobočku odniesť potom do troch dní.
Ďakujem znalec, a ako píšeš aj odhlasovať ? Napr. podla DOVP budú práce trvať od 3.5.05 do 16.5.05, ale v skutočnosti bude práca vykonaná napr. 14.5.05. Tak ho pôjdem odhlásiť k 14.5. alebo k 16.5. ? Ako by si postupovala ?
Ďakujem za odpoveď
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Manual
Ďakujem znalec, a ako píšeš aj odhlasovať ? Napr. podla DOVP budú práce trvať od 3.5.05 do 16.5.05, ale v skutočnosti bude práca vykonaná napr. 14.5.05. Tak ho pôjdem odhlásiť k 14.5. alebo k 16.5. ? Ako by si postupovala ?
Ďakujem za odpoveď
Keď je DOVP od 3.5. - do 16.5. tak ten deň 16. alebo najneskôr 17.5.
A dnes mi na sociál.poisťovni povedali , že budú aj nové tlačivá "Registrácia...", kde bude kolonka aj na dohody.Zatiaľ treba na terajšie tlačivá len pripísať , že sa jedná o DOVP alebo brig.činnosti študentov.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

znalec
Keď je DOVP od 3.5. - do 16.5. tak ten deň 16. alebo najneskôr 17.5.
A dnes mi na sociál.poisťovni povedali , že budú aj nové tlačivá "Registrácia...", kde bude kolonka aj na dohody.Zatiaľ treba na terajšie tlačivá len pripísať , že sa jedná o DOVP alebo brig.činnosti študentov.
O.K. Vďaka
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

To znamena,ze normalny pracovnik na dohodu moze odpracovat 300hodin ročne a kolko je tam stanovena suma - do kolko Sk? alebo nie je? A ked je pracovnik z uradu prace tak tych 16h.tyzdenne-do 800Sk??
0 0
komar komar

komar je offline (nepripojený) komar

znalec
Keď je DOVP od 3.5. - do 16.5. tak ten deň 16. alebo najneskôr 17.5.
A dnes mi na sociál.poisťovni povedali , že budú aj nové tlačivá "Registrácia...", kde bude kolonka aj na dohody.Zatiaľ treba na terajšie tlačivá len pripísať , že sa jedná o DOVP alebo brig.činnosti študentov.
Teraz sa mi konečne podarilo odfaxovať Registračný list.....prosim ťa, kam som pripísať že sa jedná o DoVP?
0 0
kollarikova kollarikova

kollarikova je offline (nepripojený) kollarikova

vedla názvu Registračný list FO dohoda, podľa informácie sociálnej poisťovne
0 0
maotao maotao

maotao je offline (nepripojený) maotao

Ahojcek. Chcela by som si upresnit
1.zamestnam dochodcu na dohodu od 4.4. musim ho prihlasit 3.4., ak bola dohoda od 15.3. musim ho prihlasit 1.4. alebo sa to starsich dohod netyka?
2.evidovany na UP zamestnany na dohodu - ako zamesntnavatel som poviny nahlasit niekde okrem soc.poistovne, ze je zamestnany alebo je to len jeho starost a do kolkych dni je on povinny to oznamit na UP a priniest dohodu?
On si musi sam odviest odvod do zdrav.poistovne a akou formou, na akom tlacive. Diky
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
maotao
Ahojcek. Chcela by som si upresnit
1.zamestnam dochodcu na dohodu od 4.4. musim ho prihlasit 3.4., ak bola dohoda od 15.3. musim ho prihlasit 1.4. alebo sa to starsich dohod netyka?
2.evidovany na UP zamestnany na dohodu - ako zamesntnavatel som poviny nahlasit niekde okrem soc.poistovne, ze je zamestnany alebo je to len jeho starost a do kolkych dni je on povinny to oznamit na UP a priniest dohodu?
On si musi sam odviest odvod do zdrav.poistovne a akou formou, na akom tlacive. Diky
Mám dohodára, ktorý je evidovaný na ÚP. Poslala som ho, aby im oznámil, že pracuje na dohodu. Povedali mu, že pani, ku ktorej patrí je na dovolenke, tak má prísť o pár dní. Takže nevim, či je zákonom stanovený nejaký čas, ale ak áno, tak tetuškám na ÚP to neprekáža. (to tam nemali zastupujúcu pracovníčku? - rečnícka otázka)
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
treba prihlásiť do SP aj pani, ktorá je na MD-poberá materskú a pracuje na DVP ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať