Zavrieť

Porady

Dohody o vykonani prace

Vie mi niekto poradit aku evidenciu je potrebne viest u ludi ktorí pracujú na dohodu o vykonaní prace. Dakujem
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Ejo Pozri príspevok
To, že koľko v skutočnosti dostával neviem. Ja mám pred sebou len dohodu /kde ani nie je uvedený za koľko odpracovaných hodín, alebo dní má uvedenú odmenu/ a potom mesačné sumáry, a tam vidím ten "ohromný" počet hodín. A teraz som si všimla, že pani účtovníčka za mesiace január,február 2011 zasielala zlé mesačné výkazy, zlé zaokrúhľovanie. Ja asi navrhnem zamestnávateľovi tieto dohody o VP dohodou ukončiť, a uzavrieť nové dohody o vykonaní pracovnej činnosti, 10 hod. týždenne. A hodinovú odmenu možu mať akúkoľvek. Ja napríklad pri niektorých mám 1,7 alebo 2,- EUR.
Ukončenie týchto by bol najlepší spôsob.
0 0
Ejo Ejo

Ejo je offline (nepripojený) Ejo

veronikasad Pozri príspevok
odmena u dohodára nie je stanovená, ale v tvojom prípade to nie je ani 1€, takže súhlasím s tweety.

Ak ide o výkon tej istej práce, nemôžeš mať v jednom roku dohodu o vykonaní práce (s vyčerpaním počtu hodín), aj dohodu o pracovnej činnosti.

Minister práce "slubuje" sprísnené kontroly dohodárov ...

Pozor aj na oznamovacie povinnosti voči UP, keďže ide o uchádzača o zamestnanie.
Ak tento zamestanec mal dohodu o vykonaní práce - predavač, potom može mať dohodu o pracovnej činnosti - pomocná pracovná sila?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Ejo Pozri príspevok
Ak tento zamestanec mal dohodu o vykonaní práce - predavač, potom može mať dohodu o pracovnej činnosti - pomocná pracovná sila?
Môže, ale len ak aj bude vykonávať iba pomocné práce.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Ejo Pozri príspevok
Ak tento zamestanec mal dohodu o vykonaní práce - predavač, potom može mať dohodu o pracovnej činnosti - pomocná pracovná sila?
ak je v obchode sám, určite nie ...
0 0
Ejo Ejo

Ejo je offline (nepripojený) Ejo

Tweety Pozri príspevok
Môže, ale len ak aj bude vykonávať iba pomocné práce.
Áno súhlasím, pod pomocnými prácami može byť - vykladanie, prekladanie tovaru v predajni a keď náhodou majiteľ odíde, na tú chvíľku ho zaskočí v predajni.
Ďakujem pekne za názory.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

ak počas tej "chvíle" príde kontrola z Inšpekcie práce - to zaskočenie pomocnej sily majitel nevysvetlí ...
0 0
kampari kampari

kampari je offline (nepripojený) kampari

Ahojte.....
chceme teraz prijať na dohodu vodiča m.v......uzatvoriť s ním dohodu o pracovnej činnosti na dobu neurčitú.....alebo dohodu o vykonaní práce (je predpoklad že ho budeme potrebovať do konca roka)? ....do práce bude chodiť podľa potreby-rozvoz tovaru alebo keď treba pôjsť po tovar...
A máme ešte dôchodcu ako skladník...v priebehu mesiaca vypomáha chlapcom v sklade....stále obnovujem dohodu o pracovnej činnosti? Robím blbosť? do poisťovne sociálnej som ho nahlásila iba raz.....
Ďakujem
0 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

dobrý deň , potrebovala by som súrne poradiť, SZČO - potraviny, chce zamestnať na dohodu pomocnú pracovnú silu na pár hodín týždenne - s tým, že by aj predávala, ak by to bolo nutné. Mala by to byť dohoda o pracovnej činnosti, avšak táto osoba poberá dávky v hmotnej núdzi a na UP jej povedali, že môže robiť len na dohodu o vykonaní práce. Teda ak som to pochopila správne, pokiaľ jej dá dohodu o PČ budú jej krátiť príspevok v hmotnej núdzi, ale pri dohode o VP nie? lebo je to príležitostný príjem? A teda bude najlepšie každý mesiac s ňou uzatvoriť nejakú dohodu o vyk. práce na nejaké iné práce? alebo ako by sa to dalo ešte vyšpekulovať? ďakujem veľmi pekne za odpovede.
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

msa Pozri príspevok
dobrý deň , potrebovala by som súrne poradiť, SZČO - potraviny, chce zamestnať na dohodu pomocnú pracovnú silu na pár hodín týždenne - s tým, že by aj predávala, ak by to bolo nutné. Mala by to byť dohoda o pracovnej činnosti, avšak táto osoba poberá dávky v hmotnej núdzi a na UP jej povedali, že môže robiť len na dohodu o vykonaní práce. Teda ak som to pochopila správne, pokiaľ jej dá dohodu o PČ budú jej krátiť príspevok v hmotnej núdzi, ale pri dohode o VP nie? lebo je to príležitostný príjem? A teda bude najlepšie každý mesiac s ňou uzatvoriť nejakú dohodu o vyk. práce na nejaké iné práce? alebo ako by sa to dalo ešte vyšpekulovať? ďakujem veľmi pekne za odpovede.
určite by som jej dala DoPČ, keďže ide o opakujúcu sa pravidelnú činnosť, môže odpracovať max. 10 hodín týždenne

DoVP sa používa pri jednorázovej záležitosti

je samozrejme rozdiel čo sa týka vyplácania dávky v hmotnej núdzi, kým odmena z DoPČ bude považovaná za jej príjem a dávky jej o vyplatenú odmenu ponižia,
odmena z DoVP sa nepovažuje za príjem do výšky 2-násobku životného minima získané za 12 mesiacov

viac si prečítaš tu http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a...ml?page_id=226

zvážila by som aj uhol pohľadu zamestnávateľa, ak dostane kontrolu z Inšpektorátu práce a dotyčná bude mať DoVP na opakujúcu sa činnosť, môže byť sankciovaný
3 0
Arkantos Arkantos

Arkantos je offline (nepripojený) Arkantos

Ako scitaci komisar som uzavrel dohodu o vykonani prace. Dohoda je na 150 hodin za odmenu. Je tento prijem predmetom dane? Resp. musim to nahlasit svojmu zamestnavatelovi ako vedlajsi prijem ktory je potrebne zdanit?
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Arkantos Pozri príspevok
Ako scitaci komisar som uzavrel dohodu o vykonani prace. Dohoda je na 150 hodin za odmenu. Je tento prijem predmetom dane? Resp. musim to nahlasit svojmu zamestnavatelovi ako vedlajsi prijem ktory je potrebne zdanit?
Pokiaľ Ti bude robiť zamestnávateľ ročné zúčtovanie dane, musíš priniesť potvrdenie o príjme. Príjem z dohody je zdaniteľný príjem.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Arkantos Pozri príspevok
Ako scitaci komisar som uzavrel dohodu o vykonani prace. Dohoda je na 150 hodin za odmenu. Je tento prijem predmetom dane? Resp. musim to nahlasit svojmu zamestnavatelovi ako vedlajsi prijem ktory je potrebne zdanit?
Príjem ti zdaní obec. Dostaneš odmenu v čistom.

Kedže zrážková daň už bola zrušená, musíš tento príjem zahrnúť do ročného zúčtovania dane (dostaneš od obce potvrdenie o zdanitelnej mzde). Alebo si sám môžeš urobiť DP, do ktorého zahrnieš príjem zo zamestnania aj dohody.

Pokial tvoj príjem zo zamestnania neprekročí hranicu tzv. milionárskej dane, z titulu tejto dohody ti nevyjde nedoplatok.

Naopak, ak tvoj príjem zo zamestnania je nižší ako nezd.časť základu dane, zrazenú daň alebo jej časť ti z dohody vrátia.
1 0
monik111 monik111

monik111 je offline (nepripojený) monik111

prosím o radu, je lepšie zamestnať výsluhového dôchodcu na prácu v lese na dohodu o vykonaní práce, alebo na DOPČ???
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

monik111 Pozri príspevok
prosím o radu, je lepšie zamestnať výsluhového dôchodcu na prácu v lese na dohodu o vykonaní práce, alebo na DOPČ???
keďže predpokladám pôjde o opakovanú činnosť, bolo by vhodnejšie ho zamestnať na DoPČ

DoVP sa dáva na jednorázovú záležitosť,

treba zvážiť o akú konkrétnu činnosť ide a na základe toho sa zariadiť
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
monik111 Pozri príspevok
prosím o radu, je lepšie zamestnať výsluhového dôchodcu na prácu v lese na dohodu o vykonaní práce, alebo na DOPČ???
Podľa, čo pod prácou v lese myslíš. Ak pôjde len o jednorázové napr. upratanie dreva, tak DoVP, ak však pôjde o opakované činnosti, tak DoPČ (tu je však podmienka, za týždeň maximálne len 10 hodín).
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

monik111 Pozri príspevok
prosím o radu, je lepšie zamestnať výsluhového dôchodcu na prácu v lese na dohodu o vykonaní práce, alebo na DOPČ???
DOPČ, kedže sa jedná o opakovanú činnosť, nemôžeš ho zamestnať na dohodu o VP.
0 0
monik111 monik111

monik111 je offline (nepripojený) monik111

Ďakujem za odpovede, práca je rôzna, uhadzovanie, čistenie, výsadba, ochrana lesa. Práca bude celú sezonu až do jesene. tak teraz neviem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

monik111 Pozri príspevok
Ďakujem za odpovede, práca je rôzna, uhadzovanie, čistenie, výsadba, ochrana lesa. Práca bude celú sezonu až do jesene. tak teraz neviem.
Jednoznačne DoPČ.
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

monik111 Pozri príspevok
Ďakujem za odpovede, práca je rôzna, uhadzovanie, čistenie, výsadba, ochrana lesa. Práca bude celú sezonu až do jesene. tak teraz neviem.
určite by som dala DoPČ
0 0
monik111 monik111

monik111 je offline (nepripojený) monik111

ĎAkujem za rýchle odpovede. Treba z dohody DoPČ zasielať mesčné hlásenia na DU, alebo stačí štvrťročne?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať