Zavrieť

Porady

Dohody o vykonani prace

Vie mi niekto poradit aku evidenciu je potrebne viest u ludi ktorí pracujú na dohodu o vykonaní prace. Dakujem
Usporiadat
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

mal by to byť dlhodobejší výkon, nepoberá dávku v hmotnej núdzi iba podporu, nejde o kuchárku ale chyžnú ako som vyššie napísala. Neviem ako vymedziť prácu-zame. bude vykonávať prácu od dátumu do..... a hodín môžem mať myslím 350 za rok, neviem aj ako s odmenou ja by som radšej dávala mesačne a nie po vykonaní práce???? poradíte, díky
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

sybila3 Pozri príspevok
mal by to byť dlhodobejší výkon, nepoberá dávku v hmotnej núdzi iba podporu, nejde o kuchárku ale chyžnú ako som vyššie napísala. Neviem ako vymedziť prácu-zame. bude vykonávať prácu od dátumu do..... a hodín môžem mať myslím 350 za rok, neviem aj ako s odmenou ja by som radšej dávala mesačne a nie po vykonaní práce???? poradíte, díky
na dlhšiu dobu a opakujúcu sa činnosť daj dohodu o pracovnej činnosti na dobu neurčitú s hodinovou mzdou, môže odpracovať 10 hodín týždenne, budeš vyplácať mesačne
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

sybila3 Pozri príspevok
mal by to byť dlhodobejší výkon, nepoberá dávku v hmotnej núdzi iba podporu, nejde o kuchárku ale chyžnú ako som vyššie napísala. Neviem ako vymedziť prácu-zame. bude vykonávať prácu od dátumu do..... a hodín môžem mať myslím 350 za rok, neviem aj ako s odmenou ja by som radšej dávala mesačne a nie po vykonaní práce???? poradíte, díky
ak je to dlhodobejšia opakovaná činnosť - treba dohodu o pracovnej činnosti, výkon práce max. 10 hod. týždenne. Odmeňovanie môže byť aj hodinová mzda - vyplácaná mesačne podľa počtu odpracovaných hodín.

Nedoporučujem dohodu o vykonaní práce.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

to ja viem, dohodu o prac.činnosti má od začiatku mája ale teraz mi volali že na úrade práce chcú dohodu o vykonaní práce aby neprišla o peniaze??????
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

sybila3 Pozri príspevok
to ja viem, dohodu o prac.činnosti má od začiatku mája ale teraz mi volali že na úrade práce chcú dohodu o vykonaní práce aby neprišla o peniaze??????
pýtala som sa ťa, či poberá dávku v hmotnej núdzi - odpovedala si že nie.
Pri dávke v hmotnej núdzi sa časť odmeny (neviem presne kolko) nezapočítava do limitu, ak ide o dohodu o vykonaní práce.

Ale UP ti nemôže nijako diktovať, akú dohodu máš uzatvoriť. IP bude kontrolovať firmu a nie UP.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ja viem že mi nemôžu diktovať, ale tým dvom pracovníkom povedali, že ak nedonesú dohodu o vykonaní práce tak prídu o peniaze. tak neviem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

sybila3 Pozri príspevok
ja viem že mi nemôžu diktovať, ale tým dvom pracovníkom povedali, že ak nedonesú dohodu o vykonaní práce tak prídu o peniaze. tak neviem
ano, prídu o dávku v hmotnej núdzi ...
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

no tak idem telefonovať lebo mi povedali že ešte poberajú podporu idem si to ujasniť a potom sa ozvem zatiaľ ďakujem
0 0
slavka124 slavka124

slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

začiatočníčka v jú
ahojte, aj ja sa k vám pridám. tiež som jednému klientovi zamestnala kuchárky na dohodu o vykonaní práce: dlho som to tu študovala a takého istého názoru som sa dopátrala. lenže po čase som sa informovala u skúsenej účtovníčky a povedala mi, nech ukončím dohodu o vykonaní práce a dám ich na dohodu o pracovnej činnosti- že je to opakujúca sa činnosť a nie jednorázová, tá sa dáva len na dohodu o vykonaní práce. tiež sú tie dotyčné evidované na úpsvar. takže, ukončiť dohodu o vykonaní práce a dať im dohodu o pracovnej činnosti? bola by som rada, keby sa vyjadril niekto skúsený v tejto oblasti.
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

slavka124 Pozri príspevok
ahojte, aj ja sa k vám pridám. tiež som jednému klientovi zamestnala kuchárky na dohodu o vykonaní práce: dlho som to tu študovala a takého istého názoru som sa dopátrala. lenže po čase som sa informovala u skúsenej účtovníčky a povedala mi, nech ukončím dohodu o vykonaní práce a dám ich na dohodu o pracovnej činnosti- že je to opakujúca sa činnosť a nie jednorázová, tá sa dáva len na dohodu o vykonaní práce. tiež sú tie dotyčné evidované na úpsvar. takže, ukončiť dohodu o vykonaní práce a dať im dohodu o pracovnej činnosti? bola by som rada, keby sa vyjadril niekto skúsený v tejto oblasti.
áno, dobre ti poradila, kuchárka ma stále opakujúca sa činnosť deň čo deň, preto je vhodnejšia DoPČ, treba však rátať s tým, že je obmedzená počtom hodín, môže odpracovať max. 10 hodín týždenne

čo sa týka úradu práce limit je rovnaký, na obidve dohody môže zarobiť mesačne max. 136,61 €, ak prekročí limit, bude vyradená z evidencie uchádzačov
2 0
slavka124 slavka124

slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

začiatočníčka v jú
veľmi pekne ďakujem, krásny slnečný deň
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

áno aj ja som teraz robila všetkým DoPČ, lenže :
no tak nakoniec z podpory je dávka v hmotnej núdzi, volala som aj s tou dotyčnou pani že doteraz mávala vždy dohodu o vykonaní práce že na úrade jej vrátili dohodu o pracovnej činnosti a chcú o vykonaní práce, tak jej ju urobím aj keď tiež s tým nesúhlasím. úlohu dám sezonne práce v hoteli dám 2 hodiny denne a odmenu 14,50. ?????
tiež som toho názoru že DoVP, lenže ked jej to neurobím tak príde pani o dávku v hmotnej núdzi. díky
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

sybila3 Pozri príspevok
áno aj ja som teraz robila všetkým DoPČ, lenže :
no tak nakoniec z podpory je dávka v hmotnej núdzi, volala som aj s tou dotyčnou pani že doteraz mávala vždy dohodu o vykonaní práce že na úrade jej vrátili dohodu o pracovnej činnosti a chcú o vykonaní práce, tak jej ju urobím aj keď tiež s tým nesúhlasím. úlohu dám sezonne práce v hoteli dám 2 hodiny denne a odmenu 14,50. ?????
tiež som toho názoru že DoVP, lenže ked jej to neurobím tak príde pani o dávku v hmotnej núdzi. díky
K tej sume si ako prišla ? To je mesačná odmena ?
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

k tej sume som prišla tak že pani mi povedala, že môže mať najviac toľko aby neprišla o dávku v hm.n. že aj doteraz jej to tak dávali, je to mesačná odmena, robiť bude 2 hod. denne, len neviem čo dám obdobie počas ktorého sa bude úloha vykonávať dala som od 10.5.2011 ako mala DoPČ vystavenú a do podľa potreby? môže to tak byť
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

sybila3 Pozri príspevok
k tej sume som prišla tak že pani mi povedala, že môže mať najviac toľko aby neprišla o dávku v hm.n. že aj doteraz jej to tak dávali, je to mesačná odmena, robiť bude 2 hod. denne, len neviem čo dám obdobie počas ktorého sa bude úloha vykonávať dala som od 10.5.2011 ako mala DoPČ vystavenú a do podľa potreby? môže to tak byť
a zbytok jej zaplatí šéf "na ruku". Ak ano - nemalo by to tak byť ...
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

no ja som len účtovníčka a nemôžem zasahovať do rozhodnutia jej šéfa. ja viem že by to tak nemalo byť ale všade sa to tak robí.
môžete mi poradiť ako zadať to obdobie od do?či môže byť od dátum a do podľa potreby?
Naposledy upravil sybila3 : 19.05.11 at 10:02
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

sybila3 Pozri príspevok
no ja som len účtovníčka a nemôžem zasahovať do rozhodnutia jej šéfa. ja viem že by to tak nemalo byť ale všade sa to tak robí.
ak si po sebe ešte raz prečítaš svoje príspevky zistíš, za na tie "rozhodnutia" si šéfa naviedla ty. A príp.pokutu z IP si určite nenechá sám pre seba ...
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

no to som ho určite nenaviedla ja, ja som jej pôvodne urobila DoPČ, mne bolo nadiktované čo mám urobiť pani zavolala že jej vrátili z úradu práce DoPČ a treba ju prerobiť na dohodu o vyk. práce a so sumou 14,50, tak som si zisťovala či to tak môže byť ale určite s tým nesúhlasím. A ešte mi bolo povedané, že doteraz mala tiež DoVP a nebol problém, my sme hotel a týchto zamestnancov prebrali od mája, ale zas nepotrebujem aby na mňa niekto nadával že kvôli mne nedostal dávku v hmotnej núdzi.
Naposledy upravil sybila3 : 19.05.11 at 10:21
0 0
lucia77 lucia77

lucia77 je offline (nepripojený) lucia77

dobry den, som evidovana na UPSVR mam moznost zamestnat sa na dohodu (zarobok vyssi ako 139EUR), chcela by som sa opytat co sa stane ked mi ukoncia dohodu a pojdem sa opat evidovat na UPSVR, z coho mi urci SP vysku davky v nezmestanosti?
pocas prace na dohodu si musim platit zdrav.poistenie?musim/mam si platit este nieco ine?
dakujem
0 0
ricij ricij

ricij je offline (nepripojený) ricij

Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac
Ak zarobíš viac ako 139 EUR ÚPSVaR by ťa mal vyradiť z evidencie, z toho dôvodu sa potom musíš prihlásiť do ZP ako dobrovoľne nezamestnaná a platiť si odvody sama - teraz je to 46,06 EUR. Z dohody neplynie poistenie v nezamestnanosti, teda keď sa vrátiš do evidencie (najskôr po troch mesiacoch sa to smie), nedostaneš podporu, len ÚP bude znovu platiť ZP.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať