Zavrieť

Porady

Dohody o vykonani prace

Vie mi niekto poradit aku evidenciu je potrebne viest u ludi ktorí pracujú na dohodu o vykonaní prace. Dakujem
Usporiadat
AlkaS AlkaS

AlkaS je offline (nepripojený) AlkaS

mamina 7 ročnej dcérky
som zvedava koľko im vyčíslia za to pokutu???
0 0
AlkaS AlkaS

AlkaS je offline (nepripojený) AlkaS

mamina 7 ročnej dcérky
Dobrý deň!
chcela by som Vás poprosiť o radu ohľadne zmluvy na dohodu o vykonaní práce. Bola spravená zmluva DoVP na druh práce účtovníčka od 15.10.2012, len tam nebolo ukončenie s mesačným platom 350,- eur , 20 hod. týždenne.
Prišla na kontrolu IP a tí vytkli v protokole toto:

"zamestnávateľ uzavrel DoVP od 15.10.2012 so zamestnankyňou, ktorej pracovná úloha je účtovníčka, dojednaná odmena 350,00 e mesačne, teda za opakovanú prac.činnosť, čiže ide opracovnú úlohum ktorá nie je vymedzená výsledkom a v ktorej nie je uvedená doba, v ktorej sa má pracovná úloha vykonať- nie jeuvedený dátum ukončenia pracovnej úlohy, čo je v rozpore s § 226 ods.2 zákona č.311/2001 Z.z. Zákonníka práce v znení neskorších "

a napísané , že im nariaďujú odstrániť zistené nedostatky do 31.12.2012

Nemala byť iná pracovná zmluva DoPČ??? a nedalo by sa len zmeniť druh práce ??? a koniec výkonu by bol 31.12.2012 neviem ako to mám opraviť.??? prosím pomôžte mi
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

AlkaS Pozri príspevok
Dobrý deň!
chcela by som Vás poprosiť o radu ohľadne zmluvy na dohodu o vykonaní práce. Bola spravená zmluva DoVP na druh práce účtovníčka od 15.10.2012, len tam nebolo ukončenie s mesačným platom 350,- eur , 20 hod. týždenne.
Prišla na kontrolu IP a tí vytkli v protokole toto:

"zamestnávateľ uzavrel DoVP od 15.10.2012 so zamestnankyňou, ktorej pracovná úloha je účtovníčka, dojednaná odmena 350,00 e mesačne, teda za opakovanú prac.činnosť, čiže ide opracovnú úlohum ktorá nie je vymedzená výsledkom a v ktorej nie je uvedená doba, v ktorej sa má pracovná úloha vykonať- nie jeuvedený dátum ukončenia pracovnej úlohy, čo je v rozpore s § 226 ods.2 zákona č.311/2001 Z.z. Zákonníka práce v znení neskorších "

a napísané , že im nariaďujú odstrániť zistené nedostatky do 31.12.2012

Nemala byť iná pracovná zmluva DoPČ??? a nedalo by sa len zmeniť druh práce ??? a koniec výkonu by bol 31.12.2012 neviem ako to mám opraviť.??? prosím pomôžte mi
Spracovanie účtovníctva je opakovaná činnosť, na ktorú by DoVP nemala byť uzatvorená.
2 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Ahojte, je tu veľa tém na Dohodu tak to skúsim napísať tu. Ako to funguje teraz čo sa týka krúžkov v škole. Krúžky vlastne už fungujú od septembra ale škola dostane až teraz v decembri a to isté bude aj budúci rok čiže peniaze dostanú až v júni. Čo to má byť ? DoVP alebo DoPČ? A odvody potom urobím jednorazovo keď budú peniaze?

Ďakujem.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

naformuluj dohodnutý výkon práce asi v takomto zmysle: výkon administratívnych a účtovníckych prác v súvislosti so spracovaním účtovnej závierky organizácie. Termín dokončenia 31.12.2012
1 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Ivenka Pozri príspevok
Ahojte, je tu veľa tém na Dohodu tak to skúsim napísať tu. Ako to funguje teraz čo sa týka krúžkov v škole. Krúžky vlastne už fungujú od septembra ale škola dostane až teraz v decembri a to isté bude aj budúci rok čiže peniaze dostanú až v júni. Čo to má byť ? DoVP alebo DoPČ? A odvody potom urobím jednorazovo keď budú peniaze?

Ďakujem.
DOPČ nepravidelný príjem...
2 0
AlkaS AlkaS

AlkaS je offline (nepripojený) AlkaS

mamina 7 ročnej dcérky
Monika Kováčová Pozri príspevok
naformuluj dohodnutý výkon práce asi v takomto zmysle: výkon administratívnych a účtovníckych prác v súvislosti so spracovaním účtovnej závierky organizácie. Termín dokončenia 31.12.2012
Ďakujem , mám to chápať tak , že mám opraviť zmluvu s tým , že urobím iný výkonn práce , ale mesačná mzda ostane aj hodiny??? alebo ju mám úplne prerobiť na DoPČ??? prosím poraďte
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

výkon práce ako som naformulovala je totožný s požiadavkou na odstránenie nedostatkov v DOVP
ide o pracovnú úlohum ktorá je vymedzená výsledkom a v ktorej je uvedená doba, v ktorej sa má pracovná úloha vykonať
Myslím, že prerobenie zmluvného vzťahu antidatovaním na DOPČ by bol v rozpore s tým, čo požaduje inšpektorát práce. Skôr by som to riešila "dodatkom k Dohode o VP zo dňa toho a toho" v ktorej bude špecifikovaný výkon práce.
0 0
AlkaS AlkaS

AlkaS je offline (nepripojený) AlkaS

mamina 7 ročnej dcérky
Monika Kováčová Pozri príspevok
výkon práce ako som naformulovala je totožný s požiadavkou na odstránenie nedostatkov v DOVP Myslím, že prerobenie zmluvného vzťahu antidatovaním na DOPČ by bol v rozpore s tým, čo požaduje inšpektorát práce. Skôr by som to riešila "dodatkom k Dohode o VP zo dňa toho a toho" v ktorej bude špecifikovaný výkon práce.
Ďakujem neviete náhodou akú pokutu za to môžu nastoliť , lebo majú s toho smútok v hlave
0 0
Kolenčík Kolenčík

Kolenčík je offline (nepripojený) Kolenčík

2000 až 200000 € pozri par. 19 zákona 125/2006 Z.z.
2) Inšpektorát práce uloží pokutu
a) zamestnávateľovi alebo fyzickej osobe za1. porušenie zákazu nelegálneho zamestnávania od 2 000 eur do 200 000 eur,
0 0
AlkaS AlkaS

AlkaS je offline (nepripojený) AlkaS

mamina 7 ročnej dcérky
Monika Kováčová Pozri príspevok
výkon práce ako som naformulovala je totožný s požiadavkou na odstránenie nedostatkov v DOVP Myslím, že prerobenie zmluvného vzťahu antidatovaním na DOPČ by bol v rozpore s tým, čo požaduje inšpektorát práce. Skôr by som to riešila "dodatkom k Dohode o VP zo dňa toho a toho" v ktorej bude špecifikovaný výkon práce.
robíme v Olympe mám dať zmenu DoVP alebo dodatok k zmluve??? a dátum dám aký až na základe toho rozhodnutia s IP??? Ďakujem veľmi by mi to pomohlo


PROSÍM O POMOC
Naposledy upravil AlkaS : 17.12.12 at 16:40
0 0
Anicka79 Anicka79

Anicka79 je offline (nepripojený) Anicka79

dobrý deň, ja mám taký istý problém....práca na dohodu o VP - formulovaná práca na úseku Dane a poplatky - zastupovanie počas PN .......no aj počas dovolenky, potom prechádza na pracovný pomer na dobu určitú
no keď tu čítam o tom,čo vytkol Inšpektorát práce, tak mám zimomriavky...a asi to musím opraviť.
Prosím poraďte.
ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Kedže pôjde o opakovanú činnosť, tak treba Dohodu o PČ.
0 0
Anicka79 Anicka79

Anicka79 je offline (nepripojený) Anicka79

no neviem Tweety, bije sa to zase s počtom hodín, ona pracuje 7,5 hodín, nechcel to zamestnávateľ riešiť PZ, riešil to dohodou:-(
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Anicka79 Pozri príspevok
no neviem Tweety, bije sa to zase s počtom hodín, ona pracuje 7,5 hodín, nechcel to zamestnávateľ riešiť PZ, riešil to dohodou:-(
To mi je jasné, len pripomínam, že DoVP nie je určená na opakovanú činnosť. Ak pracuje toľko hodín, potom to bolo treba riešiť PZ. Zamestnáv. musí postupovať podľa ZP. A tam to je jasne uvedené na čo je možné uzatvoriť DoVP.
0 0
Anicka79 Anicka79

Anicka79 je offline (nepripojený) Anicka79

ďakujem tweety a súhlasím, no už jena PZ neskoro...možno na opravu Do VP správnou formuláciou dohodnutého výkonu? niečo v tom zmysle, ako uvádza vyššie p. Kováčová?:
"naformuluj dohodnutý výkon práce asi v takomto zmysle: výkon administratívnych a účtovníckych prác v súvislosti so spracovaním účtovnej závierky organizácie. Termín dokončenia 31.12.2012"
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať