Zavrieť

Porady

Dohody o vykonani prace

Vie mi niekto poradit aku evidenciu je potrebne viest u ludi ktorí pracujú na dohodu o vykonaní prace. Dakujem
Usporiadat
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Uľa
Dododu začne vykonávať 2.1.2007 a dôchodcom sa stal už v roku 2006, potom v tomto prípade nemá nárok na NČ?
V podstate áno. Nárok by mal iba vtedy, keby mal nižší dôchodok, ako je nezdaniteľná čiastka. A aj to, len na rozdiel medzi nimi.
0 0
lecci lecci

lecci je offline (nepripojený) lecci

zdravim,
viete mi niketo poradit ako je to s prihlasenim a platenim poistneho do socialky za zamestnanca, ktory ma TPP a zaroven by sa s nim mala uzavriet DoVP. Pri uzatvarani DoVP ho treba opat prihlasit a potom zaplatit aj poistne?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

lecci
zdravim,
viete mi niketo poradit ako je to s prihlasenim a platenim poistneho do socialky za zamestnanca, ktory ma TPP a zaroven by sa s nim mala uzavriet DoVP. Pri uzatvarani DoVP ho treba opat prihlasit a potom zaplatit aj poistne?
Áno pri DOVP ho znovu prihlásiš nakoľko to je nový pracovný pomer a odvody treba tiež zaplatiť
0 0
lecci lecci

lecci je offline (nepripojený) lecci

dakujem, nebola som si ista
0 0
Jano22 Jano22

Jano22 je offline (nepripojený) Jano22

Nemôžete napísať adresu na stiahnutie tlačivá na dohodu o vykonaní práce?
Hľadal som v personalistike tlačivá a našiel som jeden typ, ale mám dojem
že som sťahoval v minulosti iný typ tlačiva, na tejto stránke.Ten sa mi viac pozdával.Ale nie som si na 100% istý.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Tu si stiahni:
http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=21
0 0
Vianocka Vianocka

Vianocka je offline (nepripojený) Vianocka

veselá kopa
Prosím, môže mi niekto urýchlene poradiť?
06.02.2006 som uzavrela dohodu o vykonaní práce so starobnou dôchodkyňou na obdobie 1 roka, pričom práce vykonávala podľa potreby. Som povinná odhlásiť túto dôchodkyňu zo Soc.poisťovne k 31.12.2006 a potom ju zase od 01.01.2007 prihlásiť do 06.02.2007 a zase odhlásiť? Alebo ju odhlásim, až uplynie dohoda, t.j. 06.02.2007?
0 0
beroun beroun

beroun je offline (nepripojený) beroun

Až keď prestane vykonávať prácu.
0 0
helas helas

helas je offline (nepripojený) helas

Začalo mi to vŕtať teraz v hlave.Máme DOVP uzavretú od 6.12.2006 do 6.3.2007 .Účtujem v PÚ ako to mám dať do nákladov ? Časť práce je vykonaná v decembri - náklady r. 2006 vyplatené bude mať až v marci po vykonaní práce.Mám to rozdeliť, suma je 2600,-- Sk?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

helas
Začalo mi to vŕtať teraz v hlave.Máme DOVP uzavretú od 6.12.2006 do 6.3.2007 .Účtujem v PÚ ako to mám dať do nákladov ? Časť práce je vykonaná v decembri - náklady r. 2006 vyplatené bude mať až v marci po vykonaní práce.Mám to rozdeliť, suma je 2600,-- Sk?
Nie, odmena z dohody bude vyplatená v roku 2007, náklad je teda roku 2007.
0 0
helas helas

helas je offline (nepripojený) helas

Vďaka, už špekulujem
0 0
sokrateska sokrateska

sokrateska je offline (nepripojený) sokrateska

zasnívaný idealista...
Jozef Mihál
...v tej knihe (link o riadok nižšie) nájdete viac (trikov ako ušetriť na odvodoch), ako v poradni VšZP...
Prepáčte, prosím, možno sa z toho neviem len "vysekať", ale prešla som všetky otázky a odpovede v tejto rubrike a nikde som nenašla ten vyššie spomínaný link o riadok nižšie... A dosť by ma zaujímal. Kde hľadať?
Ďakujem za skorú odpoveď
0 0
zuzana v zuzana v

zuzana v je offline (nepripojený) zuzana v

Prosim o radu. Ako je to v roku 2007 s brigadnikom, ktory je evidovany na urade prace? Kolko hodin tyzdenne moze odrobit a aky maximalny prijem moze mat? A este by ma zaujimal student. Aky maximalny prijem moze mat, aby si nemusel podavat Rocne zuct. zdr. poist a neplatil zdravotn.poistenie?
Dakujem.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Brigádnik pracujúci na dohodu o vykonaní práce, ktorý je v evidencii úradu práce, môže robiť 16 hodín týždenne a zarobiť 800,- Sk týždenne.
Študent pracujúci na dohodnu o brigádnickej práci, musí priniesť potvrdenie o štúdiu. Keď zarobí na takúto dohodu viac ako 3000,- Sk, musí odviesť zdravotnej poisťovni 14%. Ostatné odvody tak ako
u dohodárov.
0 0
azuz azuz

azuz je offline (nepripojený) azuz

VERONIKA6 Pozri príspevok
Brigádnik pracujúci na dohodu o vykonaní práce, ktorý je v evidencii úradu práce, môže robiť 16 hodín týždenne a zarobiť 800,- Sk týždenne.
Študent pracujúci na dohodnu o brigádnickej práci, musí priniesť potvrdenie o štúdiu. Keď zarobí na takúto dohodu viac ako 3000,- Sk, musí odviesť zdravotnej poisťovni 14%. Ostatné odvody tak ako
u dohodárov.
Nesúhlasím.
1. nezamestnaní, ktorí sú evidovaní na ÚP môžu robiť 64 hodín mesače a zarobiť max. 3200,- Sk za mesiac.

2.14% ZP platí študent len v prípade, že jeho ročný príjem za rok 2007 presiahne polovicu minimálnej mzdy - ročnej. Už sa to nekontroluje a neplatí každý mesaic zvlášť. Všetko sa to bude zisťovať a platiť pri zúčtovaní ZP za rok 2007, teda budúci rok.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

azuz Pozri príspevok
Nesúhlasím.
1. nezamestnaní, ktorí sú evidovaní na ÚP môžu robiť 64 hodín mesače a zarobiť max. 3200,- Sk za mesiac.

2.14% ZP platí študent len v prípade, že jeho ročný príjem za rok 2007 presiahne polovicu minimálnej mzdy - ročnej. Už sa to nekontroluje a neplatí každý mesaic zvlášť. Všetko sa to bude zisťovať a platiť pri zúčtovaní ZP za rok 2007, teda budúci rok.
1. 16 hod. x 4 týžden = 64 hod.
800,- Sk x 4 týždne = 3 200,- Sk
Mali sme nedávno takýto prípad a pracovníkovi sme museli dávať ešte každý mesiac potvrdenie, po týždňoch koľko odrobil hodín a zarobil Sk.
0 0
azuz azuz

azuz je offline (nepripojený) azuz

VERONIKA6 Pozri príspevok
1. 16 hod. x 4 týžden = 64 hod.
800,- Sk x 4 týždne = 3 200,- Sk
To je síce pravda, ale 4 týždne má len mesiac február, ostatné mesiace sú dlhšie. Aj zákon jednoznačne hovorí o sledovaní mesačných limitov (predtým to bolo tak ako píšeš).
Dopĺňam, že o tom hovorí §6 ods. 2 písm. d/ zákona o službách zamestnanosti
A máš pravdu, zamestnanec musí dokladovať , že tieto podmienky neporušil.
Naposledy upravil azuz : 09.05.07 at 09:55
0 0
zuzana v zuzana v

zuzana v je offline (nepripojený) zuzana v

Dakujem za odpovede.
A este jedna kontrolna otazka:
Musi si tieto prijmy ustrazit sam zamestnanec (student ci nezamestnany) alebo to musim sledovat ja ako mzdarka? Je on povinny mi oznamit, ci je student, ci nezamestnany? Dakujem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Príjmy si stráži príjemca, teda dohodár, ak nechce byť vyradený z evidencie.
0 0
zuzana v zuzana v

zuzana v je offline (nepripojený) zuzana v

azuz, Veronika6, Tweety, Ďakujem!!!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať