Zavrieť

Porady

Dohody o vykonani prace

Vie mi niekto poradit aku evidenciu je potrebne viest u ludi ktorí pracujú na dohodu o vykonaní prace. Dakujem
Usporiadat
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

gven75 Pozri príspevok
no veď ja neodhlasujem a neprihlasujem stále. len ked nastúpi a potom ked mi šef povie, že už nebude robiť tak ho odhlásim. robím to tak, že napr. od 01.01.-31.01.2009 vykoná pomocné práce v rozsahu 64 hod. ale stalo sa, že potom od 01.02.-28.02. mal tú istú dohodu s tou istou prácou (pomocné práce) to nevadi?
ak robíte stále mesačne nové dohody, tak musíš dohodára aj prihlásiť, aj odhlásiť a tak dookola. Nemusíš to robiť vtedy, ak má jednu dohodu napr. na 3 mesiace. Ak nerobí náhodou behom tých 3. mesiaciv jeden mesiac, tak sa nič nedeje.
0 0
gven75 gven75

gven75 je offline (nepripojený) gven75

Večne nespokojný človek :D
no tak to je potom zle? veď tá dohoda akoby pokračuje ja mu ju vystavujem tak deň -2 pred začatím novej. tak som teraz z toho mimo...ja som tu nastúpila hneď po škole a pani predo mnou to tak robila... a čo teraz z toho vyplýva?
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

gven75 Pozri príspevok
no tak to je potom zle? veď tá dohoda akoby pokračuje ja mu ju vystavujem tak deň -2 pred začatím novej. tak som teraz z toho mimo...ja som tu nastúpila hneď po škole a pani predo mnou to tak robila... a čo teraz z toho vyplýva?
Neplaš sa, nie je to zle, iba Ti radíme, že sa to dá aj inak a nemusíš každý mesiac robiť novú dohodu.
0 0
gven75 gven75

gven75 je offline (nepripojený) gven75

Večne nespokojný človek :D
tak to zhrniem. ak to tak robím môžem a nemusím stále odhlasovať a prihl. prihlásim na zač. a ked tu skončí tak odhlásim.? ok?
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

gven75 Pozri príspevok
tak to zhrniem. ak to tak robím môžem a nemusím stále odhlasovať a prihl. prihlásim na zač. a ked tu skončí tak odhlásim.? ok?
ak dookola robíš mesačne novú dohodu, tak by si mala dookola prihlasovať a odhlasovať. Ale už to nechaj tak a pre budúcnosť radšej urob dohody na dlhšie obdobie a vyhneš sa neustálemu odhlasovaniu a prihlasovaniu.
0 0
gven75 gven75

gven75 je offline (nepripojený) gven75

Večne nespokojný človek :D
dobre. len ešte tá pani mi vravela, že tak to robí lebo dohodári môžu mať na 1 mes. max 64 hod inak im vzniká nárok na stravné lístky? tak preto tak som si to tak ustrážila. a ak urobím dohotu potom napr. na 3 mesiace a dohodár prestane chodiť skôr napr. o jeden mesiac tak potom ako?
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

gven75 Pozri príspevok
dobre. len ešte tá pani mi vravela, že tak to robí lebo dohodári môžu mať na 1 mes. max 64 hod inak im vzniká nárok na stravné lístky? tak preto tak som si to tak ustrážila. a ak urobím dohotu potom napr. na 3 mesiace a dohodár prestane chodiť skôr napr. o jeden mesiac tak potom ako tak ich môžeš odhlásiť, lebo ak už nebude pracovať, tak ukončíš dohodu.?
Ak je to dohoda o brigádnickej práce študentov, tak ich max. odprac. čas je 4 hod. denne. Nárok ako dohodári na stravné lístky nemajú.
0 0
gven75 gven75

gven75 je offline (nepripojený) gven75

Večne nespokojný človek :D
no veď to, že sú to študenti no ona im robila dohodu o vykonaní práce. a majú dohody tak na 64 hod max. ak robili napr. 10 dní a dohodu mali na napr. 60 hod tak mali aj 6 hod denne aby to vyšlo.
a k tej odpovedi no ak bude mať dohodu na 3 mes.a dohodnutý počet hod. a neodpracuje ich podľa dohody lebo ju ukončí skôr. to neva? CHAOS už mám zo všetkého čím dlhšie robím tým väčší...
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

gven75 Pozri príspevok
no veď to, že sú to študenti no ona im robila dohodu o vykonaní práce. a majú dohody tak na 64 hod max. ak robili napr. 10 dní a dohodu mali na napr. 60 hod tak mali aj 6 hod denne aby to vyšlo.
a k tej odpovedi no ak bude mať dohodu na 3 mes.a dohodnutý počet hod. a neodpracuje ich podľa dohody lebo ju ukončí skôr. to nevanevadí, napíš do dohody, že rozsah dohodnutej práce (pracovnej úlohy) v hodinách bude maximálne 350 hod. Nech robia podľa potreby zamestnávateľa.? CHAOS už mám zo všetkého čím dlhšie robím tým väčší...
ak robia na základe dohody o vykonaní práce, tak tam jediná podmienka, a to max počet hod. v jednom roku 350 hod. Ak odpracujú aj 150 hod. v mesiaci, tak môžu, nakoľko je to DoVP.
0 0
gven75 gven75

gven75 je offline (nepripojený) gven75

Večne nespokojný človek :D
a ešte ako s odmenou? lebo na mesiac sme dávali do 5000 Sk (ešte bohužiaľ nerozmýšľam v € ), aby to bola zrážková daň.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

gven75 Pozri príspevok
a ešte ako s odmenou? lebo na mesiac sme dávali do 5000 Sk (ešte bohužiaľ nerozmýšľam v € ), aby to bola zrážková daň.
môžete ho platiť aj hodinovo. Musí to byť zrážková daň? Veď záleží od toho, koľko pre spoločnosť odpracuje. Limit pre zrážkovú daň je 165,97€.
0 0
gven75 gven75

gven75 je offline (nepripojený) gven75

Večne nespokojný človek :D
no ja neviem tak on dostane toľko len na papieri v skutočnosti dostávajú oveľa viac. nechcem sa do toho pliesť tá pani predo mnou bola konateľova manželka tak ak robím niečo inak ako ona už na mňa krivo pozerá,že mladá a tak... tak radšej zachovávam jej spôsob a dávam to tak aby bola zrážková. tak potom ako?
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

gven75 Pozri príspevok
no ja neviem tak on dostane toľko len na papieri v skutočnosti dostávajú oveľa viac. nechcem sa do toho pliesť tá pani predo mnou bola konateľova manželka tak ak robím niečo inak ako ona už na mňa krivo pozerá,že mladá a tak... tak radšej zachovávam jej spôsob a dávam to tak aby bola zrážková. tak potom ako?
tak sa skús dohodnúť s ňou, ako si to predstavuje.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

gven75 Pozri príspevok
no ja neviem tak on dostane toľko len na papieri v skutočnosti dostávajú oveľa viac. nechcem sa do toho pliesť tá pani predo mnou bola konateľova manželka tak ak robím niečo inak ako ona už na mňa krivo pozerá,že mladá a tak... tak radšej zachovávam jej spôsob a dávam to tak aby bola zrážková. tak potom ako?


0 0
gven75 gven75

gven75 je offline (nepripojený) gven75

Večne nespokojný človek :D
no ona tu už nerobí som tu miesto nej...
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

gven75 Pozri príspevok
no ona tu už nerobí som tu miesto nej...
tak sa o tom porozprávaj s majiteľom, čo on na to. Iné ti už neviem poradiť.
0 0
gven75 gven75

gven75 je offline (nepripojený) gven75

Večne nespokojný človek :D
ale myslím, že by sa to dalo aj tak,že napíšem. napr. na 3 mes. dohodu, max 350 hod na rok a dáme nejakú sumu na hod., nahodím to tak aby mu vyšla suma do tých 165,97 € hm? je nejaká min suma akú by mali mať dohodári na hod?asi nie... hm
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

gven75 Pozri príspevok
ale myslím, že by sa to dalo aj tak,že napíšem. napr. na 3 mes. dohodu, max 350 hod na rok a dáme nejakú sumu na hod., nahodím to tak aby mu vyšla suma do tých 165,97 € hm? je nejaká min suma akú by mali mať dohodári na hod?asi nie... hm
u dohodárov nie je minimálna mzda, je to vec dohody medzi oboma zmluvnými stranami
0 0
gven75 gven75

gven75 je offline (nepripojený) gven75

Večne nespokojný človek :D
Ďakujeeem za všetko a hl. rýchle odpovede !!!!! )))))
0 0
Kerberos_1 Kerberos_1

Kerberos_1 je offline (nepripojený) Kerberos_1

Dobry den. Ja by som si chcel otvorit internetovu kaviaren a potreboval by som tam nejaky zaskok na nejakych tych zopar hodin do dna ked tam nebudem. A potrebujem sa uistit, ze mozem zamestnat na dohodu studenta-brigadnika. Lebo som cital tieto temy a nejak som z toho zblbnuty. Nie som si isty co tam teraz vlastne plati. Neviete mi niekto napisat na moju situaciu presnejsie ze co vlastne mozem a co nie uviest v dohode ohladne hodin, mzdy za hodinu a podobne?--Ak nie tak aspon poradte nejaku zrozumitelnejsiu literaturu, alebo clanky. Za odpoved dakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať