Zavrieť

Porady

Aký príjem SZČO na platenie soc. a zdrav. odvodov?

FO SZČO od 14.11.2005 mal príjem za rok 2005 /56.000,- Sk.
Cize tento príjerm mal za 2 mesiace.Chcel by som vedieť, či si moze narokovat daňový bonus na dve deti, lebo manzelka si neuplatnila a aká je hranica, aby sa musel stať platcom odvodov do ZP, a SP, povinne zo zákona.
Ak by mal za rok 2005, CZD 45.000,- za mesiace, 11/12/2005 a príjem za rok 2005 by mal len 56.000,- tiez za tieto dva mesiace. Poradte, ci by musel byt platca a ak nie, a chcel by sa stat dobrovolným bude platit len z minimalnej mzdy???
Usporiadat
malina malina

malina je offline (nepripojený) malina

§ 228 Zákona o sociálnom poistení:
(1) Samostatne zárobkovo činná osoba je povinná, ak tento zákon neustanovuje inak, predložiť príslušnej pobočke do 30. júna kalendárneho roka výpis z daňového priznania vrátane výpisu z opravného daňového priznania za predchádzajúci kalendárny rok; dodatočné daňové priznanie, ktoré má vplyv na vznik a zánik jej nemocenského poistenia a dôchodkového poistenia v bežnom roku, je povinná predložiť do ôsmich dní od jeho predloženia správcovi dane.
0 0
infoziadatel infoziadatel

infoziadatel je offline (nepripojený) infoziadatel

To znamená, že ak nemá povinnosť platiť odvody, tak ten výpis nemusí robiť? Alebo podáva výpis v každom prípade?
ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

infoziadatel
To znamená, že ak nemá povinnosť platiť odvody, tak ten výpis nemusí robiť? Alebo podáva výpis v každom prípade?
ďakujem
Ak nepredložíš tlačivko, nebudú mať možnosť zistiť, či Ti vyplýva povinnosť platiť, alebo nie. Takže predložiť.
0 0
infoziadatel infoziadatel

infoziadatel je offline (nepripojený) infoziadatel

ďakujem veľmi pekne
a pekný večer prajem
0 0
Alenaa Alenaa

Alenaa je offline (nepripojený) Alenaa

Ahojte,
dobre počítam, že hranica príjmu pre sociálnu poisťovňu - teda myslím povinné odvody pre SZČO je za rok 2006:
9 mesiacov x 6.900,-
3 mesiace x 7.600,-
Hranica celkom: 84.900,- Sk.
Áno? Ďakujem
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Alenaa
Ahojte,
dobre počítam, že hranica príjmu pre sociálnu poisťovňu - teda myslím povinné odvody pre SZČO je za rok 2006:
9 mesiacov x 6.900,-
3 mesiace x 7.600,-
Hranica celkom: 84.900,- Sk.
Áno? Ďakujem
nie je to správne. Je to 12 x 7600 čiže 91.200
0 0
skuba skuba

skuba je offline (nepripojený) skuba

Ahoje chcem sa spýtat podnikam od 29.11.2006, hranica povinnosti platit odvody z hrubeho prijmu do SP je 12 násobok MM, lenze ja podnikam necele dva mesiace, plati to aj pre mna? Alebo sa my to bude rátať už z 2 násobku MM?
Dakujem
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

skuba
Ahoje chcem sa spýtat podnikam od 29.11.2006, hranica povinnosti platit odvody z hrubeho prijmu do SP je 12 násobok MM, lenze ja podnikam necele dva mesiace, plati to aj pre mna? Alebo sa my to bude rátať už z 2 násobku MM?
Dakujem
Ano plati to aj pre teba. Je to príjem za rok a neprepočítava sa to na mesiace.
0 0
skuba skuba

skuba je offline (nepripojený) skuba


Jáj, super. Takze keby som mala hruby prijem za tie dva mesiace 75000,- a vydavky 5000, moj zaklad dane by bol 0, nebudem platit odvody do SP, pretoze som neprekrocila 91 200,- (dolezity je ten hruby prijem je jedno kolko mam vydavkov)
diky
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

skuba

Jáj, super. Takze keby som mala hruby prijem za tie dva mesiace 75000,- a vydavky 5000, moj zaklad dane by bol 0, nebudem platit odvody do SP, pretoze som neprekrocila 91 200,- (dolezity je ten hruby prijem je jedno kolko mam vydavkov)
diky
Áno, v prvom rade je dôležitý ten príjem. Na základe príjmu si najprv človek zistí či má povinnosť platiť alebo nie. A až potom skúma základ dane a výšku poistného. Takže pokiaľ za tie dva mesiace zarobíš menej ako 91.200 tak neplatíš a tým pádom sociálnu poisťovňu nezaujímajú ani tvoje výdavky
0 0
skuba skuba

skuba je offline (nepripojený) skuba

Dakujem Katka
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať