Zavrieť

Porady

Skončenie pracovného pomeru podľa ZP §68 ods.1 pís. b)

Prosím o radu:

Zamestnanec zamestnaný na dobu určitú ako murár od 17.8.2012 do 31.12.2012 neprišiel do práce 17.9.2012 ani nedal vedieť či má nejakú prekážku pre ktorú nemôže nastúpiť do práce (nebral telefón a ani jeho spolupracovníci nevedeli čo je s ním), tak sme čakali do 20.9.2012 (4dni) a šéf rozhodol o okamžitom ukončení pracovného pomeru podľa ZP §68 .1 pís. b) ku dňu 20.9.2012. Toto skončenie PP mu bolo odoslané 20.9.2012 na doručenku do vlastných rúk 1. triedou, tiež bol odhlásený zo ZP a SP. Dňa 21.9.2012 sme však poštou dostali PN-vystavenú zo 17.9.2012 (čo šéf vidí ako špekuláciu), tak sa potrebujem poradiť čo s jeho skončením PP a odhlásením zo SP a ZP (šéf nepripúšťa zrušenie výpovede), ani mu nechce priznať náhradu príjmu pri dočasnej PN t.j. 10 dní, hoci mu vysvetľujem že je v ochrannej lehote aj po skončení pracovného pomeru. Viete mi poradiť čo so skončením pracovného pomeru-či platí a ako vysvetliť šéfovi že náhradu príjmu zamestnancovi musíme vyplatiť?
Na PN nie je dátum zamestnanca ani podis.
Ďakujem.
geminika
Usporiadat
jersseyke jersseyke

jersseyke je offline (nepripojený) jersseyke

áno dostal upozornenia aj ich podpísal, a ako nebude meškať? ved napríklad on prevezme list z pošty dňa 12.11.2012 a mne sa vráti potvrdenka až o 2-3dni, a odhláška na SP má byť 1deň pred ukončením PP. či ?
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

jersseyke Pozri príspevok
áno dostal upozornenia aj ich podpísal, a ako nebude meškať? ved napríklad on prevezme list z pošty dňa 12.11.2012 a mne sa vráti potvrdenka až o 2-3dni, a odhláška na SP má byť 1deň pred ukončením PP. či ?
odhláška stačí deň po ukončení PP ... v prípade, že by Ťa išli pokutovať, dôkazným materiálom bude návratka z pošty o prevzatí zásielky
1 0
jersseyke jersseyke

jersseyke je offline (nepripojený) jersseyke

ok, ďakujem pekne, ja len že naša účtovníčka všetko necháva na mňa, a som sa bála aby som niečo neurobila zle, s tými prihláškami a odhláškami....ešte raz vďaka za pomoc...
0 0
jersseyke jersseyke

jersseyke je offline (nepripojený) jersseyke

a zase sa mi to skomplikovalo teraz, keď ten zamestnanec začal pn-ku, neprevzal na pošte výpoveď, ostáva naďalej naším zamestnancom pokiaľ neukončí pnku.Ak napr.mi príde ukončenie marodky dňom 31.12.2012 ja ho k tomu dátumu odhlásim hneď aj zo SP a ZP? alebo mu zase treba posielať novú výpoveď či je platná tá ktorú teraz neprevzal ale začal pnku?
0 0
mlisa mlisa

mlisa je offline (nepripojený) mlisa

jersseyke Pozri príspevok
a zase sa mi to skomplikovalo teraz, keď ten zamestnanec začal pn-ku, neprevzal na pošte výpoveď, ostáva naďalej naším zamestnancom pokiaľ neukončí pnku.Ak napr.mi príde ukončenie marodky dňom 31.12.2012 ja ho k tomu dátumu odhlásim hneď aj zo SP a ZP? alebo mu zase treba posielať novú výpoveď či je platná tá ktorú teraz neprevzal ale začal pnku?
pôvodne si písala, že nešlo o výpoveď, ale okamžité skončenie pracovného pomeru a tam na zánik PP nemá PN vplyv, zaniká doručením resp. odmietnutím prevzatia
0 0
jersseyke jersseyke

jersseyke je offline (nepripojený) jersseyke

áno okamžité skončenie prac. pomeru podľa § 68 ods. 1 písm.b) išla mu poštou , ale zatiaľ asi neprevzal, resp. nám zatiaľ nič neprišlo. ale došla mi jeho marodka, tak som na SP a ZP zrušila absenciu a začala pnku. To som urobila dobre?...a keď sa mi vráti list buď prevzatý alebo neprevzatý ja mám potom normálne urobiť odhlášky aj počas jeho pnky?
0 0
mlisa mlisa

mlisa je offline (nepripojený) mlisa

k tomu prihlasovaniu a odhlasovaniu nech sa radšej vyjadria mzdári (aj keď mne sa zdá postup ok), ale pracovný pomer rozhodne končí doručením, resp. odmietnutím, netreba čakať do skončenia PN
0 0
jersseyke jersseyke

jersseyke je offline (nepripojený) jersseyke

mlisa Pozri príspevok
k tomu prihlasovaniu a odhlasovaniu nech sa radšej vyjadria mzdári (aj keď mne sa zdá postup ok), ale pracovný pomer rozhodne končí doručením, resp. odmietnutím, netreba čakať do skončenia PN
píšeš že odmietnutím a to že sa mi list vráti ako neprevzatí (nevybral ho z pošty) to znamená že ho odmietol?
lebo v ZP je : Povinnosť zamestnávateľa alebo zamestnanca doručiť písomnosť sa splní, len čo zamestnanec alebo zamestnávateľ písomnosť prevezme alebo len čo ju poštový podnik vrátil zamestnávateľovi alebo zamestnancovi ako nedoručiteľnú, alebo ak doručenie písomnosti bolo zmarené konaním alebo opomenutím zamestnanca alebo zamestnávateľa. Účinky doručenia nastanú aj vtedy, ak zamestnanec alebo zamestnávateľ prijatie písomnosti odmietne.

slovíčko nedoručiteľná znamená to isté ako že vrátená,neprevzatá?
0 0
luana38 luana38

luana38 je offline (nepripojený) luana38

Dobrý deň. Mám 2 nejasnosti.

Zamestnanec je týždeň na PNke.

1 keď mu teraz pošlem okamžité skončenie PP
- hrubé porušenie disciplíny, ktoré vykonal pred 2 týždňami,
-je to platné, aj počas PNky?
- Čo keď neprevezme list?
-Stačí doporučený list?
PNku musím aj tak zaplatiť? Potom ostáva na PNke aj naďalej, ako zamestnanec?

2. Čo keď mu dám výpoveď z toho istého dôvodu.
-ak ju neprevezme?
-PNku platím zase ja?
-maróduje, kým chce ako môj zamestnanec?
- Čo sa deje, keď neprevezme tento list?
1 0
luana38 luana38

luana38 je offline (nepripojený) luana38

Zabudla som, žeby som potrebovala radu od človeka, ktorý s tým pracuje.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať