Zavrieť

Porady

Anketa-koľko miniete ako rodina na potraviny

snáď milá osôbka
Nedávno prebehla médiami informácia, že priem.slov.domácnosť minie na potraviny 197,-EUR!!! a že hlava rodiny na to musí pracovať celý týždeň!!! To je taká blbosť!!! To znamená, že hlava rodiny zarobí cca 800,-EUR v čistom, čiže asi 1000,-EUR v hrubom... Ani som netušila, ako na sa máme dobre na Slovensku!
Po prvé: na potraviny dáme omnoho horibilnejšiu sumu a po druhé: o príjme 1000,-EUR v hrubom
môžem aspoň v našom regióne len snívať!!
Takže hodím prvé číslo do štatistiky: naša 4-členná rodina /dvaja dospelí a 2 malé deti/pri všetkej
skromnosti minieme na stravu cca 350,-EUR mesačne
Moja známa mi potvrdila, že minú 400,-EUR mesačne /tiež má 2 deti/ Ja ešte tieto čísla rozmením
na drobné-záver: to, čo minie naša slov.rodina na stravu, tak musí hlava rodina odpracovať
takmer mesiac /aspoň v našom regióne-okres Topoľčany/
Bola by som rada, keby ste sa zapojili: koľko minie Vaša rodina na stravu/mesiac?
Usporiadat
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

srska Pozri príspevok
u nás len strava - dvaja dospelí cca 300 evri.
Čím menej ľudí v domácnosti, tým vyššie náklady na stravu. Ono to tak je, že kde sa štyria najedia, naje sa aj piaty, šiesty.
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

danushka Pozri príspevok
Čím menej ľudí v domácnosti, tým vyššie náklady na stravu. Ono to tak je, že kde sa štyria najedia, naje sa aj piaty, šiesty.
súhlas - ale je pravda, že dosť papáme mimo domova
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Päťčlenná domácnosť+pes:
4x týždenne (Po-Štv) -cca 13€/deň x 19 dní= 247€
1x týždenne (Pi) -veľký víkendový chalupový nákup -cca 40€ x 4 dni= 160€
Spolu mesačne +/- 407€. Je v tom zarátaná aj strava, aj hygiena..
1 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

srska Pozri príspevok
súhlas - ale je pravda, že dosť papáme mimo domova
Vladko, nepriložíš nám to fotku svojeho bruška?

Aj tak sa z toho nevykrútiš, lebo Ti povieme, že ak ho máš okrúhle, tak to bude z toho, že dobre papáš a ak tam budú tehličky, tak bude, že papáš sviečkovicu s bio zeleninkou a posiluješ.

Srandičkujem .
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

danushka Pozri príspevok
Vladko, nepriložíš nám to fotku svojeho bruška?

Aj tak sa z toho nevykrútiš, lebo Ti povieme, že ak ho máš okrúhle, tak to bude z toho, že dobre papáš a ak tam budú tehličky, tak bude, že papáš sviečkovicu s bio zeleninkou a posiluješ.
Srandičkujem .
to je kotel
1 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

srska Pozri príspevok
to je kotel
Si mi pripomenul to záhorácke:
Když tlustí budou hubení,
hubení budou studení...
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

my sme dvaja dospelí a štvor-ročná dcérka, malžel má stravné lístky cca v hodnote 60€ na ktoré dá 25€, minieme na stravu mesačne možno tak do 200€ čo tipujeme, nezjeme veľa, častejšie varím, máme radi polievky, alebo také jednoduché veci ako granadír. V obchodoch s potravinami je veľmi veľa na výber, kúpime si ak nám niečo chutí, ale ja si hovorím, že ako sa vedeli a mohli stravovať naše mamy, ktoré si pýtali za pultom a to bolo z každého po jednom, neboli tie mini obchodíky preplnené, a vyžili. My si za lístky kúpime hlavne také veci do zásoby, ryžu, tri kartóny mlieka - kvôli malej, cestoviny, strukoviny,.......... a potom priebežne kupujem, pečivo a drobné veci čo chýbajún nejaké kuracie mäso keď je v akcii. A tie akcie už stoja za to, nie ako voľakedy keď sme sa smiali dôchodcom :-) Takže ja si osobne myslím, že menej je niekedy viac. Čím človek menej zje, zje jednoduchšie veci, je to pre jeho organizmus ľahšie ako keď všetko možné, a potom si to pýta tabletky, lieky,..... a kolobeh ide
3 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
danushka Pozri príspevok
Čím menej ľudí v domácnosti, tým vyššie náklady na stravu. Ono to tak je, že kde sa štyria najedia, naje sa aj piaty, šiesty.
Danuška v tomto máš stopercentnú pravdu. Keď sa navarí, je úplne jedno, či je to pre jedného alebo dvoch. Takže na potraviny sa minie dosť, ale každý sa naozaj môže rozťahovať len do výšky príjmu. V mojom prípade miniem na potraviny 50 - 70 euro/mesiac. Záleží to od toho, či prídu deti, či máme nejakú oslavu a pod. Viac sa nedá, po zaplatení šekov a veľkej položky - liekov viac nezostane. A to mám zeleninu, zemiaky, ovocie od syna. Keby som nebola diabetička, dalo by sa to aj trochu pritiahnuť, ale v tomto prípade sa nedá jesť stále len polievka s chlebom. :-)
Naposledy upravil terezamaria : 03.10.12 at 14:18
3 0
912 912

912 je offline (nepripojený) 912

v podstate ani nič, len baba ...viac
Výcuc z nášho "domáceho účtovnícta" v exceli, ktoré sme zaviedli pred cca rokom, aby sme zistili, kto nám najviac "kradne" peniaze z účtu :-) Chceli sme nájsť rezervy, kde by sa dalo ušetriť. Dopĺňam, že dve dospelé osoby a 2ročné dieťa.

Mesiac 2012/01 2012/02 2012/03 2012/04 2012/05 2012/06 2012/07 2012/08
Strava my 114,25 290,86 332,79 358,51 292,39 269,89 200,86 327,12
Strava maly 40,22 73,71 66,83 62,42 34,65 34,72 26,65
Drogéria my 0,00 34,69 59,65 37,28 30,34 19,23 5,18 30,04
Drogéria maly 0,00 37,16 31,89 1,99 39,58 0,00 0,00 36,18
Ostatné my 102,65 393,96 398,19 237,73 235,80 70,60 2 630,54 210,86
Ostatné maly 56,94 72,85 231,11 56,26 257,94 36,77 37,21 204,21
314,06 903,23 1 120,46 754,19 890,70 431,21 2 900,44 808,41
3 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

912 Pozri príspevok
Výcuc z nášho "domáceho účtovnícta" v exceli, ktoré sme zaviedli pred cca rokom, aby sme zistili, kto nám najviac "kradne" peniaze z účtu :-) Chceli sme nájsť rezervy, kde by sa dalo ušetriť. Dopĺňam, že dve dospelé osoby a 2ročné dieťa.

Mesiac 2012/01 2012/02 2012/03 2012/04 2012/05 2012/06 2012/07 2012/08
Strava my 114,25 290,86 332,79 358,51 292,39 269,89 200,86 327,12
Strava maly 40,22 73,71 66,83 62,42 34,65 34,72 26,65
Drogéria my 0,00 34,69 59,65 37,28 30,34 19,23 5,18 30,04
Drogéria maly 0,00 37,16 31,89 1,99 39,58 0,00 0,00 36,18
Ostatné my 102,65 393,96 398,19 237,73 235,80 70,60 2 630,54 210,86
Ostatné maly 56,94 72,85 231,11 56,26 257,94 36,77 37,21 204,21
314,06 903,23 1 120,46 754,19 890,70 431,21 2 900,44 808,41
Zaujímavý spôsob "účtovania"... Ale u nás by sa to neujalo , aj keď s excelom robím takmer denne...
To kto Vám "ukradol" v júli tých 2000 €? To boli určite mimoriadne výdavky, žeby niečo veľké do domácnosti alebo dovolenka?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Oliwa Pozri príspevok
Zaujímavý spôsob "účtovania"... Ale u nás by sa to neujalo , aj keď s excelom robím takmer denne...
To kto Vám "ukradol" v júli tých 2000 €? To boli určite mimoriadne výdavky, žeby niečo veľké do domácnosti alebo dovolenka?
...pri tých všetkých príspevkoch každý viac - menej udáva výdavky....
912
Výcuc z nášho "domáceho účtovnícta"
Lebo ak do domáceho účtovníctva zahrniem aj tie iné náklady ( nájom , energie , telefony , internet , pohonné hmoty , iná doprava , školné .....atď ) , nuž to by bolo asi aj iné účtovanie .......či ??????

Preto aj na základe hentoho výcucu by ma aj príjmy zaujímali ..................lenže s tým sa málokto prizná ..........


Takže celá téma je o ničom ............viacmenej
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Nejaké "domáce účtovníctvo" - pche! Skúšal som to "aplikovať" - no výsledok bol rozporuplný - značil som si príjmy i výdaje (platby i podľa bločkov a pod.) - no nikdy mi to akosi nevychádzalo - mal som mať xxxxx a mal som len xxx - kua - kde to zmizlo?
A to stačilo, aby sa len niekoľkokrát kúpilo niečo, nezaznačilo sa to (lebo ten druhý to zabudol spomenúť) a už to nefungovalo.
Teraz - kuk do IB - koľko ešte mám - a podľa toho prispôsobujem spotrebu. Tých cca 500€ (spomínal som skôr) - to fakt padne, ale navyše len po kontrole, ako som na tom.
Preto sa mi už nestáva, že som na "hrane" - stále je nejaká "rezerva"!
0 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
Buchač /Juraj/ téma nebude zas tak celkom o ničom...dosť ľudí z nás uťahuje opasky ako sa len dá, ako bolo spomenuté: niekedy finančne ukočírovať domácnosť hraničí až s čarodejníctvom...a máš pravdu, otázka ohľadom príjmov v rodine je dosť indiskrétna až ošemetná, ale nebudeme sa prirovnávať zárobkom Borisa Kollára, predpokladajme, že sme normálni ľudia s normálnymi príjmami, a v tom prípade mi stále vychádza, že stravovanie a vôbec život tuná je veľmi drahou záležitosťou, žiaľ...!!!!!
2 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Ingrid Ondruskova Pozri príspevok
stravovanie a vôbec život tuná je veľmi drahou záležitosťou, žiaľ...!!!!!
Vždy bolo, je aj bude, len keby sme mali aspoň kvalitné potraviny. Dnes si už človek nemôže byť istý ani tzv. najvyššími kvalitami. Viď dnešný príspevok o olivových olejoch. A to je na tom to najsmutnejšie.
2 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

My sme traja dospelí, na stravu minieme mesacne cca 500,00€. Robime si tiez uctovnictvo uz 3 roky prijem-vydaj, sme celkom v obraze, ako si korigovat nakupy a ine investicie( samozrejme tie, ktore mozme ovplyvnit). Mam vsak obavy, lebo pomaly si zaciname kupovat potraviny z dvora a tie su o nieco drahsie. Nikto mi nic neda, nemozem si ani dopestovat, takze takato je hola pravda a realita u nas. A este k tomu podnikame, takze prijem neisty, mame co robit :-(

P.S.
Podotykam, ze varim, nekupujem polotovary a restauracie nam nehovoria "pane":-)
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Ingrid Ondruskova Pozri príspevok
Buchač /Juraj/ téma nebude zas tak celkom o ničom...dosť ľudí z nás uťahuje opasky ako sa len dá, ako bolo spomenuté: niekedy finančne ukočírovať domácnosť hraničí až s čarodejníctvom...a máš pravdu, otázka ohľadom príjmov v rodine je dosť indiskrétna až ošemetná, ale nebudeme sa prirovnávať zárobkom Borisa Kollára, predpokladajme, že sme normálni ľudia s normálnymi príjmami, a v tom prípade mi stále vychádza, že stravovanie a vôbec život tuná je veľmi drahou záležitosťou, žiaľ...!!!!!
...normálnych ľudí beriem ...
...len , hm .....čo sú to tie normálne príjmy ....????


...a aby niekto do mňa zbytočne nezadrel , nuž sú ľudia s nadštandartnými príjmami a stačí im na obed ( vééľmi nadnesené ) krajec chleba so soľou je aj tá druhá skupina , ktorá žije aj z tých rôznych dávok a tlačia do hlavy pečené kuratá...
Naposledy upravil buchač : 03.10.12 at 18:12
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

v priemere sa to ako vsimam pohybuje okolo 100 eur na mesiac a osobu,takze ak sa nasinci kritizuju ze sa zdravo nestravuju,tak si treba pozriet cennik farma-produktov a to tiez kvalita nie je uplne zarucena-trebarz jeden jogurt okolo 40-50 centov,tak iba na jogurty by islo mesacne okolo 12 eura,potom celozrne pecivo to je dalsich 12 eur a potom obedy,vecere,ovocie,zelenina-tak by sa nemal nikto cudovat ze vela ludi nakupuje podla ceny a nie kvality ked nie su adekvatne prijmy,ale ani ta kvalita u drahych potravin nie je garantovana,vid posledna kauza bio olivove oleje.
2 0
misstka misstka

misstka je offline (nepripojený) misstka

no tí čo nerobia majú zväčša menšie príjmy ako veľa z tých čo robí. ale tí čo nerobia veľakrát nemajú žiadne výdavky s bývaním a preto si môžu dovoliť aj dosť potravín kúpiť. lebo majú napríklad dávky 500€ a celú sumu môžu dať na potraviny. pracujúci majú možno mesačne príjem dokopy 1100€, ale ked zaplatia internet, telefony, poplatky za byt, hypotéku, možno ešte nejaký lízing na auto čo potrebujú preto, aby sa mali ako dostať do práce, tak im ostane napríklad na potraviny 250€.
takže príjem až tak podstatný nie je.
každopádne ak bežný človek poplatí všetko čo má, tak veľa mu neostane a ak potrebuje napríklad novú práčku, zaplatiť si drevo aby mal na zimu a tak dalej, tak jedine musí šetriť na strave, lebo inde neušetrí. bývať niekde musí a takisto aj za to bývanie platiť...

buchač Pozri príspevok
...normálnych ľudí beriem ...
...len , hm .....čo sú to tie normálne príjmy ....????


...a aby niekto do mňa zbytočne nezadrel , nuž sú ľudia s nadštandartnými príjmami a stačí im na obed ( vééľmi nadnesené ) krajec chleba so soľou je aj tá druhá skupina , ktorá žije aj z tých rôznych dávok a tlačia do hlavy pečené kuratá...
3 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

možno to niekomu pomôže....
manželka náhodou " vyzistila", že v kauflande ( aspon v seneckom určite) majú po 21.00 hod velké zlavy na pečivo, chlieb, zeleninu, ktorá " bude končiť"......
kúpila po 10 centov pecen chleba, hlávku čínskej kapusty, čo stála cca 0,80 a pod.......
ak by to nepredali v ten den, museli by za likvidáciu platit.....
tá zelenina ale v žiadnom prípade nie je nechutne zvednutá, nahnilá....

predpokladám, že to robia aj ostatné hyper-super...obchody

p.s. v kauflende u nás je pekáreň lipot, a tá tam má velkú cedulu, že po 19.00 - 50% zlava na pekárenské výrobky...( sorry, ak si to presne nepamätám)
4 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac

Ingrid Ondruskova 40 Minutes Ago #22588
pekne komplexne vystihnuté...veru...všetko je relatívne
...že slovenská teória relativity ....

Vláda kope obyvateľstvo do riti ...
Aj vláda a aj obyvateľstvo má v riti tú topánku ...
Ibaže tá vláda je na tom relatívne ( aj reálne ) lepšie ...
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať