Zavrieť

Porady

Anketa-koľko miniete ako rodina na potraviny

snáď milá osôbka
Nedávno prebehla médiami informácia, že priem.slov.domácnosť minie na potraviny 197,-EUR!!! a že hlava rodiny na to musí pracovať celý týždeň!!! To je taká blbosť!!! To znamená, že hlava rodiny zarobí cca 800,-EUR v čistom, čiže asi 1000,-EUR v hrubom... Ani som netušila, ako na sa máme dobre na Slovensku!
Po prvé: na potraviny dáme omnoho horibilnejšiu sumu a po druhé: o príjme 1000,-EUR v hrubom
môžem aspoň v našom regióne len snívať!!
Takže hodím prvé číslo do štatistiky: naša 4-členná rodina /dvaja dospelí a 2 malé deti/pri všetkej
skromnosti minieme na stravu cca 350,-EUR mesačne
Moja známa mi potvrdila, že minú 400,-EUR mesačne /tiež má 2 deti/ Ja ešte tieto čísla rozmením
na drobné-záver: to, čo minie naša slov.rodina na stravu, tak musí hlava rodina odpracovať
takmer mesiac /aspoň v našom regióne-okres Topoľčany/
Bola by som rada, keby ste sa zapojili: koľko minie Vaša rodina na stravu/mesiac?
Usporiadat
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

bjuty smis Pozri príspevok
možno to niekomu pomôže....
manželka náhodou " vyzistila", že v kauflande ( aspon v seneckom určite) majú po 21.00 hod velké zlavy na pečivo, chlieb, zeleninu, ktorá " bude končiť"......
kúpila po 10 centov pecen chleba, hlávku čínskej kapusty, čo stála cca 0,80 a pod.......
ak by to nepredali v ten den, museli by za likvidáciu platit.....
tá zelenina ale v žiadnom prípade nie je nechutne zvednutá, nahnilá....

predpokladám, že to robia aj ostatné hyper-super...obchody

p.s. v kauflende u nás je pekáreň lipot, a tá tam má velkú cedulu, že po 19.00 - 50% zlava na pekárenské výrobky...( sorry, ak si to presne nepamätám)
ano maju take zlavy vacsinou niekde uz od 18 hod,niekedy nebol zaujem,teraz uz su taky ktory na tie zlavy cakaju,maju aj ine hypermarkety aj ked nie take vyrazne a nie vzdy v obstojnom stave.
0 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
buchač Pozri príspevok



...že slovenská teória relativity ....

Vláda kope obyvateľstvo do riti ...
Aj vláda a aj obyvateľstvo má v riti tú topánku ...
Ibaže tá vláda je na tom relatívne ( aj reálne ) lepšie ...
Zlaté...ak sa raz dožijem toho, že sa pôjde skutočne do ulíc demonštrovať, posledné
tri riadky si viem predstaviť na mojom transparente /ale asi budem musieť požiadať
do Košíc o copy write/
0 0
912 912

912 je offline (nepripojený) 912

v podstate ani nič, len baba ...viac
misoft Pozri príspevok
Nejaké "domáce účtovníctvo" - pche! Skúšal som to "aplikovať" - no výsledok bol rozporuplný - značil som si príjmy i výdaje (platby i podľa bločkov a pod.) - no nikdy mi to akosi nevychádzalo - mal som mať xxxxx a mal som len xxx - kua - kde to zmizlo?
A to stačilo, aby sa len niekoľkokrát kúpilo niečo, nezaznačilo sa to (lebo ten druhý to zabudol spomenúť) a už to nefungovalo.
Teraz - kuk do IB - koľko ešte mám - a podľa toho prispôsobujem spotrebu. Tých cca 500€ (spomínal som skôr) - to fakt padne, ale navyše len po kontrole, ako som na tom.
Preto sa mi už nestáva, že som na "hrane" - stále je nejaká "rezerva"!
Sú to len výdavky v obchodoch a je tam od mája započítaná súkromná škôlka. Ostatné výdaje ako nájom, telefóny, ... tam nie je. My odkladáme všetky bločky, pretože sme domácnosť zapojená vo "paneli domácnosti", kde skenujeme každý nákup podľa čiarových kódov a obchodov :-)
0 0
kobolcs kobolcs

kobolcs je offline (nepripojený) kobolcs

len skúšam prežiť
ako to robite ? co jete a v akej kvalite ked tak malo minate ?
u mna to vychadza mesacne na o dost viac:
nenormalna strava : 600 e (som na specialnej racionalnej strave co zahrna napr 5xtyzdenne kvalitnu rybu - (ako hlavne jedlo), 3x teple jedlo/den,2x studene , hromada zeleniny a ovocia), velmi malo lacneho ako cestoviny,polievky,chlieb a pecivo, maslo (80eur dostavam zadarmo v SL od zla)
doplnky stravy : 200 e (niektore veci proste zp nepreplatia ako vitaminy a stopove prvky, pricom mam predpisany naprikladu len z D vitaminu 5000IU /den tj 5x1000mg tabliet denne)
lieky : 100 eur (po 3mesiacoc ZP vrati mi 90e)
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
...sorry .....
kobolcs Pozri príspevok
ako to robite ?
...ja osobne čarujem ...
co jete
...z každého rožka troška...
a v akej kvalite ked tak malo minate ?
...kvalita kontra množstvo sa rovná sume vynaloženej ...
u mna to vychadza mesacne na o dost viac:
nenormalna strava : 600 e (som na specialnej racionalnej strave co zahrna napr 5xtyzdenne kvalitnu rybu - (ako hlavne jedlo), 3x teple jedlo/den,2x studene , hromada zeleniny a ovocia), velmi malo lacneho ako cestoviny,polievky,chlieb a pecivo, maslo (80eur dostavam zadarmo v SL od zla)
doplnky stravy : 200 e (niektore veci proste zp nepreplatia ako vitaminy a stopove prvky, pricom mam predpisany naprikladu len z D vitaminu 5000IU /den tj 5x1000mg tabliet denne)
lieky : 100 eur (po 3mesiacoc ZP vrati mi 90e)
...k zvyšku sa nejak nevyjadrujem ...teda radšej nie .........

Ingrid Ondruskova 2 Hours Ago #22643
a koľko ste členná rodina? či sa bavíme len o jednej osobe?
Vraví v jednotnom čísle , takže to bude o tej jednej osobe...
0 0
ANNAP ANNAP

ANNAP je offline (nepripojený) ANNAP

a nemôže sem niekto pripnúť excelovú tabuĺku, ktorú doma používa na domáce účto, celkom by ma to zaujímalo...
vďaka
0 0
marcik marcik

marcik je offline (nepripojený) marcik

stale v práci
Sme v domácnosti traja dospelí z toho jeden na úrade prace, zatiaľ /iba jeden / tak nám to vychádza. Nákupy robíme 2 x do mesiaca minieme cca 120,-Eur na jeden nákup. Takže 240,-K tomu ešte doplatok na stravné lístky cca 60,-Eur takže spolu 300,-EUR je to vrátane drogérie a tak. Občas nakupujeme domácie mlieko a nejakého lososa tak 1x mesačne takže to je 50,-EUR naviac.
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Ja som kedysi videl tuším na kanáli Spektrum,že prišla redaktorka do jednej domácnosti kde žili dvaja dospelí a jedno dieťa,

a oni jej pekne krásne povedali aké majú príjmy aké majú výdavky a začala diskusia o tom,čo by mohli zmeniť ako by mohli ušetriť....

krásny príklad

ale naozaj len ako príklad.....
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Všetko je to relatívne, veď záleží od príjmov, od toho, aké sú stravovacie návyky, atď. .....
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Napr. najlepšie dokázala šetriť moja svokra,ked sme u nej bývali ...

3x do týždňa múčne jedlo , halušky, obdeň pirohy a zase obdeň placky alebo palacinky... v sobotu sa nevarilo

halušky a pirohy nemusím už jesť vobec až do konca svojho života....
1 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Indeed Pozri príspevok
Napr. najlepšie dokázala šetriť moja svokra,ked sme u nej bývali ...

3x do týždňa múčne jedlo , halušky, obdeň pirohy a zase obdeň placky alebo palacinky... v sobotu sa nevarilo

halušky a pirohy nemusím už jesť vobec až do konca svojho života....
A keď ste sa odsťahovali, zvýšilo jej aj na rezeň.
Čo Vám bránilo prispieť do jedálnička kusom mäsa... Vari len nie svokra?

Teraz vážne:
Fakt je, že múčnymi či zemiakovými jedlami sa dá ušetriť i zasýtiť. Len to chce trošku fantázie a "kombinatoriky", aby bol jedálny lístok pestrý a zaujímavý. A hlavne chuť a čas - a to dnes, žiaľ, mnohým mladým i strednovekovým "gazdinkám" chýba. Keď vidím mamičky s kočíkmi, ako v nákupných a zábavných centrách ládujú deti umelými ovocnými či mäsovými výživami od Hamé, alebo tým väčším strčia do ruky hamburger či kúsok pizze, je mi ich ľúto... Detí aj mamičiek...

Uvariť trošku zeleninovej polievky a rozmixovať ju alebo dať vykysnúť kvások nie je predsa nič náročné. Ale ísť si dať spraviť nechty do gélového štúdia a vykecávať sa s kámoškami pri cigaretke s kávou či kolou, kým sa deti tmolia v detských kútikoch namiesto toho, aby boli na čerstvom vzduchu pri rieke či v parku - na to sa čas už nájde...

Samozrejme mám na mysli osôbky, u ktorých to nie je jednorazová záležitosť, ale životný štýl... Ten najnezdravejší, ktorý podsúvajú aj svojim ratolestiam ako vzorový...
Naposledy upravil Oliwa : 04.10.12 at 10:27
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_



Oliwa Pozri príspevok
Keď vidím mamičky s kočíkmi, ako v nákupných a zábavných centrách ládujú deti umelými ovocnými či mäsovými výživami od Hamé ...
zažila som aj také dieťa, ktoré odmietalo doma urobenú "váru" - ale keď to mater strčila do fľašky od hamé, tak jedlo, len taký fukot
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Dáša_ Pozri príspevok




zažila som aj také dieťa, ktoré odmietalo doma urobenú "váru" - ale keď to mater strčila do fľašky od hamé, tak jedlo, len taký fukot
Raz darmo, keď obal predáva...
Si predstav, koľko reklám denne je určených pre tých najmenších... A koľko hodín denne beží telka v domácnostiach s malými deťmi, ktoré sú doma "na materskej" s mamičkami - v niektorých non stop. Tak sa im ani niet čo čudovať. Ako cieľová skupina sú najzraniteľnejší, najovplyvniteľnejší a preto autori reklám, resp. výrobcovia, útočia na ich zmysly. A detičky potom útočia na peňaženky svojich autorov...
0 0
JM1968 JM1968

JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

Oliwa Pozri príspevok
A keď ste sa odsťahovali, zvýšilo jej aj na rezeň.
Čo Vám bránilo prispieť do jedálnička kusom mäsa... Vari len nie svokra?

Teraz vážne:
Fakt je, že múčnymi či zemiakovými jedlami sa dá ušetriť i zasýtiť. Len to chce trošku fantázie a "kombinatoriky", aby bol jedálny lístok pestrý a zaujímavý. A hlavne chuť a čas - a to dnes, žiaľ, mnohým mladým i strednovekovým "gazdinkám" chýba. Keď vidím mamičky s kočíkmi, ako v nákupných a zábavných centrách ládujú deti umelými ovocnými či mäsovými výživami od Hamé, alebo tým väčším strčia do ruky hamburger či kúsok pizze, je mi ich ľúto... Detí aj mamičiek...

Uvariť trošku zeleninovej polievky a rozmixovať ju alebo dať vykysnúť kvások nie je predsa nič náročné. Ale ísť si dať spraviť nechty do gélového štúdia a vykecávať sa s kámoškami pri cigaretke s kávou či kolou, kým sa deti tmolia v detských kútikoch namiesto toho, aby boli na čerstvom vzduchu pri rieke či v parku - na to sa čas už nájde...

Samozrejme mám na mysli osôbky, u ktorých to nie je jednorazová záležitosť, ale životný štýl... Ten najnezdravejší, ktorý podsúvajú aj svojim ratolestiam ako vzorový...
Ach jo, mať tak chlapa, ktorý zje zemiaky a cestoviny...ten môj ešte tak pyré a hranolky, a samozrejme mäso...mäso a mäso...Keď navarím nemäsité, alebo kombinujem pol mäsa pol niečo(zelenina, soja..)tak zje a potom si dá klobásu...O tej mimochodom tvrdí, že, je to najlepší zákusok....Raňajky a prvá večera samozrejme tiež niečo s mäsom(ale to už môže byť aj slanina, párok, šunka,paštétka)Takže mesačne cca 500€ na stravu...Robí fyzicky, takže na moje reči o obmedzení mäsa má argument, že bez mäsa robiť nebude vládať. Samozrejme obmedzovať chcem hlavne kvôli zdraviu a nie LEN kvôli peniazom
Pritom aj vďaka internetu som už vyskúšala všeličo, receptov je hocikoľko, len žiaľ ako vravím, zje to a potom si hľadá to svoje mäso...
0 0
tweedle tweedle

tweedle je offline (nepripojený) tweedle

my sme dvaja, nemám to presne zrátané ale myslím, že mesačne prejeme tak 250-300e, tiež mám doma mäsožrúta, mäso kupujeme u mäsiara, síce o niečo drahšie ako v hypermarketoch ale čerstvé,plus salámy, párky, slaninku, klobásy zemiaky, zeleninu máme od mojej mamy zo záhradky (cez leto) tiež zaváraniny,občas aj vajíčka, balené vody, malinovky nekupujeme vôbec, do reštiky nechodíme, snažím sa variť každý deň, čo zahrňa večeru a obed do práce. a po roku spoločného života sa snažím učiť priateľa na bezmäsité, lacnejšie jedlá,, veľké nákupy nerobíme, lebo nakúpime aj veci ktoré nepotrebujeme a potom skončia v koši, radšej ideme 2-3 do týždňa na menší nákup kedy kúpim len to čo aktuálne potrebujem
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

JM1968 Pozri príspevok
Ach jo, mať tak chlapa, ktorý zje zemiaky a cestoviny...ten môj ešte tak pyré a hranolky, a samozrejme mäso...mäso a mäso...Keď navarím nemäsité, alebo kombinujem pol mäsa pol niečo(zelenina, soja..)tak zje a potom si dá klobásu...O tej mimochodom tvrdí, že, je to najlepší zákusok....Raňajky a prvá večera samozrejme tiež niečo s mäsom(ale to už môže byť aj slanina, párok, šunka,paštétka)Takže mesačne cca 500€ na stravu...Robí fyzicky, takže na moje reči o obmedzení mäsa má argument, že bez mäsa robiť nebude vládať. Samozrejme obmedzovať chcem hlavne kvôli zdraviu a nie LEN kvôli peniazom
Pritom aj vďaka internetu som už vyskúšala všeličo, receptov je hocikoľko, len žiaľ ako vravím, zje to a potom si hľadá to svoje mäso...
pripájam sa k Tvojmu manželovi, prečo by som mal tlačiť nejaké suché jedla ako granatierský pochod, či nejaké cukety alebo

halušky ?

Keď existujú také jedlá ako fašírky, držková, guláš, či pečené kurča, bočik alebo krkovička ?

A keď chcem niečo v čom je zelenina tak si dám vepřo-knedlo-zelo alebo fazuĺovú s údeným kolienkom.
0 0
tweedle tweedle

tweedle je offline (nepripojený) tweedle

Indeed Pozri príspevok
pripájam sa k Tvojmu manželovi, prečo by som mal tlačiť nejaké suché jedla ako granatierský pochod, či nejaké cukety alebo

halušky ?

Keď existujú také jedlá ako fašírky, držková, guláš, či pečené kurča, bočik alebo krkovička ?

A keď chcem niečo v čom je zelenina tak si dám vepřo-knedlo-zelo alebo fazuĺovú s údeným kolienkom.
ako by som toho svojho počula naštastie granadír miluje, tiež špenát s vajíčkom, a čo ma prekvapilo tak šošovicový prívarok jedáva len s volským okom, ( ja som zvyknutá z domu s klobáskou)
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

tweedle Pozri príspevok
ako by som toho svojho počula naštastie granadír miluje, tiež špenát s vajíčkom, a čo ma prekvapilo tak šošovicový prívarok jedáva len s volským okom, ( ja som zvyknutá z domu s klobáskou)
ja tiež mávam "nálady", že masa bolo dosť a preto môžem: hlušky s bryndzou, bryndzové pirohy, špenát + volské oká, grenadýr, ...
pozn.: keď mamka varila pre 3 chlapcov + tatka pirohy, 200 bolo málo - vykružoval som cesto na pirohy aj ja
1 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

my sme teda 5členná rodina + otec so segrou a jej synom , varíme spolu takže 8 členov, z toho 4 dospelí, 2 puberťáci a 2 malé deti , minieme odhadom minimálne 450-500E, a to si ešte dopestujeme svoju zeleninu-zemiaky, kapustu, cibuľu, cesnak, zeler, kaleráb - zásoby máme až do ďalšej sezony, mrkvu , petržlen tak do vianoc nám vydrží, potom kupujeme, a chováme sliepky, kozu, ovce a tak raz za dva - tri roky aj prasa. Varím takmer každý deň, či už mäsové alebo múčne jedlá, keďže sme rozmanitého veku. A nemyslím, si, že aj pri tých múčnych jedlách sa až tak ušetrí, len také halušky s bryndzou - robím z 1,5 kg múky a minimálne pol kila bryndze, slaninka , kyslá smotana, čo ma vyjde možno tak isto ako ked uvarím hrniec perkeltu so štyroch kuracích stehien. Ale jednoznačne tá štatistika je len veľký blud.
2 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Tak neviem, z toho čo som tu čítal, asi by som trpel hladom a podvýživou. Ma sme dvaja a minieme mesačne 400€, len tak fukne. Nerátam do toho výdavky na auto.
BTW kto to jazdí po cestách, že je celé Slovensko zapchaté autami? Že by chudáci čo hľadajú prácu? Kto sa to každé sviatky presúva zo západu na východ a opačne. Iste vídam babky kupujúce jedno dve jablká, alebo keď jej mäsiarka dá o dve deká viac, povie, že to si nemôže dovoliť. Ale vídím babky čo tvrdia že nemajú na zvýšenie do FO aby sme mohli rekonštruovať dom, pretože na to nemajú, ale na bundáša to hej, na toho má, ako aj keď idú z obchodu nezabudnú natrhať práve kúpený rohlík holubom. Skrátka je mi to akési čudné. Našťastie, chvála Bohu aj keď som neznaboh, mňa sa to netýka.
Problém je v tom, že v tomto režime niet jedlo pre chudobných, veď aj poondiata fazuľa je luxus a o slanine a kyslej kapuste ani nehovorím. Neukrižujte ma za to.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať