Zavrieť

Porady

Zakladateľská listina,s.r.o.

Yaya Yaya

Yaya je offline (nepripojený) Yaya

Ahojte.
Neskoro ale predsa som objavila túto stránku. Je výborná vďaka všetkým, ktorý sa podelia o informácie.
Prosím vás nemá niekto vzor zakladateľskej listiny pre založenie
s.r.o. s jedným spoločníkom. Našla som tu veľa dobrých informácií ale táto sa mi nedarí.
Usporiadat
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

zdendo
Ospravedlnujem sa teda vsetkym chlapcom ze som napisal len dievcata :-)
Ten "ptreklep" kludne daj kam chces :-)
To s tou najomnou zmluvou by zaujimalo aj mna..
Nenasiel by sa niekto kto by mi pozrel zakladatelsku listinu ci to tam mam vsetko ok, aby to preslo na prvy krat??

najdes vela aj tu u nas na porade (vyhladavanie ), ale pre istotu si pozri tuto stranku a dolu na nej mas aj nejake "modelove situacie" ...

podla mna sa treba venovat zalozeniu firmy so vsetkou vaznostou, lebo to bude doklad na dlhu dobu, castokrat pouzivany ... dobry pravnik pracuje tak, ze sa ta povypytuje, aby zistil tvoje poziadavky na firmu a potom ti navrhne nieco ako koncept, ktory sa obycajne viackrat doplna aby sa doladil v sulade s predpismi a so zamermi podnikatela.
U teba - kedze budes mat "jednoosobovu" sro to sice nie je az tak dolezite, ako keby vas spolocnikov bolo viac - ale myslim, ze ani vtedy nie je treba tieto podklady podcenovat - prepac za to "kazanie" ale vychadzam z viacrocnych skusenosti nielen mojich ale aj od mnohych podnikatelov
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

europa
Prosím Vás o radu

- zakladám jednoosobovú s.r.o., ktorej miesto podnikania je miesto môjho trvalého bydliska (môj rodinný dom). na živnostenskom úrade chcú odo mňa list vlastníctva a nájomnú zmluvu. Na porade som sa dočítal, že nájomnú zmluvu nepotrebujem, kde je teda pravda? Môžem Vás poprosiť prípadne o nejaký vzor nájomnej zmluvy? Dakujem

Europa
prosim - prever to este raz, co si sa docital... neslo nahodou o podnikatela "fyzicku osobu" ?... lebo ty zakladas novu "pravnicku osobu", subjekt prava - ktora bude mat "nezavisly" zivot od teba ako zakladatela a pripadne aj konatela. Lahsie sa to da uvedomit, ked si povieme, ze ty mozes predat svoj podiel v tej novej sro niekomu uplne inemu. Takze je vlastne iba "nahoda" ze v tomto momente si ty jediny zakladatal, jediny spolocnik, jediny konatel ... (neviem, ci sa vyjadrujem zrozumitelne)
Ty vlastnis dom ako "obyvatel" ... a pravnicka osoba musi mat sidlo, ku ktoremu ma nejaky "vztah" ... bud vlastnicky, alebo najomny ... Ten dom nepatri tej novozakladanej "pravnickej osobe" tak musi mat najomnu zmluvu s vlastnikom tej budovy ...
tak asi - ale nie som pravnik - napisala som iba to, ako tomu rozumiem, ok?
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Ak ti to pomôže, pridávam jeden vzor nájomnej zmluvy.
0 0
ajacik ajacik

ajacik je offline (nepripojený) ajacik

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
Veľmi pekne dakujem všetkým prispievateľom tejto témy. Všetko mám pripravené až na jednu "drobnosť".

Ide o vyhlásenie zakladateľa, že nie je zakladateľom ani spoločníkom v inej spoločnosti.
- je to vyhlásenie podľa §112, alebo podľa §105?

veľmi pekne dakujem
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
112 by to malo byť
0 0
ajacik ajacik

ajacik je offline (nepripojený) ajacik

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
dakujem, tak to mím zatiaľ aj ja. mýli ma to slovíčko "malo by" a tento príspevok od katky
http://www.porada.sk/showpost.php?p=52724&postcount=70
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Presnejšie by to mal byť § 105a.
Znie - Spoločnosť s jedným spoločníkom nemôže byť jediným zakladateľom alebo jediným spoločníkom inej spoločnosti. Fyzická osoba môže byť jediným spoločníkom najviac v troch spoločnostiach.

§112 - už je o niečo inom. V obchodnom zákonníku sa to zmenilo.
Znie - Návrh na zápis spoločnosti do obchodného registra podávajú a podpisujú všetci konatelia spoločne.
0 0
ajacik ajacik

ajacik je offline (nepripojený) ajacik

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
Katarína STR
Presnejšie by to mal byť § 105a.
Znie - Spoločnosť s jedným spoločníkom nemôže byť jediným zakladateľom alebo jediným spoločníkom inej spoločnosti. Fyzická osoba môže byť jediným spoločníkom najviac v troch spoločnostiach.

§112 - už je o niečo inom. V obchodnom zákonníku sa to zmenilo.
Znie - Návrh na zápis spoločnosti do obchodného registra podávajú a podpisujú všetci konatelia spoločne.
Dakujem ti.
Ved prave ten §112 ma pomýll, že as tam píše o iečom inom ako vo vyhlásení.
Takže to bude Vyhlásenie podľa § 105a .

ešte raz dakujem a prajem krásny den
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
tak potom sorry....
nebola som si istá...či sa to nezmenilo...zato som tam napísla "malo by"....
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Neni zač.
Ja som sa tiež pomýlila pred rokom a pol. Tiež som uviedla § 112, ale v pohode to obchodný register akceptoval.
Ale pre istotu už na to upozorňujem.
0 0
weben weben

weben je offline (nepripojený) weben

Chcel by som teda niekoho poprosit kto si teraz jun 2006 zapisoval sro samoosoba do registra keby dal doc, alebo pdf vzoru na stranku dakujem.
0 0
majamka majamka

majamka je offline (nepripojený) majamka

Ahojte, prosim nema niekto vzor zakladateľskej listiny./aktuálnu pre toto obdobie aj so všetkými zmenami./ Prosim priložte ju. Ja som už asi prečitala všetko okolo založenia s.r.o, čo bolo uverejnené na porade a už mam s toho riadny mix, že ktorá je ta správna a aktuálna zakladateľská listina pre toto obdobie. Ďakujem veľmi pekne.
0 0
fina fina

fina je offline (nepripojený) fina

skus si otvoriť prílohu je to podľa posledných zmien.
0 0
ejo17 ejo17

ejo17 je offline (nepripojený) ejo17

najde sa dobra dusa, ktora sem hodi aktualny vzor zakladatelskej listiny sro s dvoma spolocnikmi?...velka vdaka
0 0
fina fina

fina je offline (nepripojený) fina

pre dvoch spoločníkom už potrebuješ spoločenskú zmluvu a nie zakladateľskú listinu
0 0
fina fina

fina je offline (nepripojený) fina

počet spločníkov si upravíš podľa potreby, minimálne dvaja. Prípadne sa ešte pozri do znenia zákona a niečo môžeš pridať prípadne vypustiť tak aby ti ro čo najviac vyhovovalo
0 0
majamka majamka

majamka je offline (nepripojený) majamka

ďakujem veľmi pekne za zakladateľskú listinu, ale teraz tam už netreba tie formulky: "predpokladané náklady súvisiace zo vznikom spoločnosti..... a to, že zakladateľom neboli poskytnuté žiadne výhodody..." ? Prosím dajte vedieť.
ďakujem
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
majamka
ďakujem veľmi pekne za zakladateľskú listinu, ale teraz tam už netreba tie formulky: "predpokladané náklady súvisiace zo vznikom spoločnosti..... a to, že zakladateľom neboli poskytnuté žiadne výhodody..." ? Prosím dajte vedieť.
ďakujem
Tie formulky stále treba. Bez toho ti firmu nezapíšu.
0 0
majamka majamka

majamka je offline (nepripojený) majamka

Náhodou nemá niekto novú základateľskú listinu aj s tými formulkami, no proste zo všetkým čo treba aby s.r.o zapisali do OR bez problémov?
Prosím...
0 0
majamka majamka

majamka je offline (nepripojený) majamka

Náhodou nemá niekto novú základateľskú listinu aj s tými formulkami, no proste zo všetkým čo treba aby s.r.o zapisali do OR bez problémov?
Prosím...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať