Zavrieť

Porady

Zakladateľská listina,s.r.o.

Yaya Yaya

Yaya je offline (nepripojený) Yaya

Ahojte.
Neskoro ale predsa som objavila túto stránku. Je výborná vďaka všetkým, ktorý sa podelia o informácie.
Prosím vás nemá niekto vzor zakladateľskej listiny pre založenie
s.r.o. s jedným spoločníkom. Našla som tu veľa dobrých informácií ale táto sa mi nedarí.
Usporiadat
ejo17 ejo17

ejo17 je offline (nepripojený) ejo17

fina
počet spločníkov si upravíš podľa potreby, minimálne dvaja. Prípadne sa ešte pozri do znenia zákona a niečo môžeš pridať prípadne vypustiť tak aby ti ro čo najviac vyhovovalo
veľká vďaka
0 0
debee debee

debee je offline (nepripojený) debee

Mam otazku tykajucu sa dorucenia rozhodnutia o zapise s.r.o.? Kam ho primarne zasiela Obchodny sud? Na adresu firmy alebo na adresu spolocnika (jedneho) ak su rozdielne?
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Ak sa nemýlim, tak na adresu navrhovateľa, čo v prípade prvozápisu je poverený spoločník.
0 0
tsatsiki tsatsiki

tsatsiki je offline (nepripojený) tsatsiki

nech sa paci ten vzor
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
benka
Ak sa nemýlim, tak na adresu navrhovateľa, čo v prípade prvozápisu je poverený spoločník.
Áno, je to tak, ale dá sa vyzdvihnúť aj osobne.
0 0
zdendo zdendo

zdendo je offline (nepripojený) zdendo

tsatsiki... ty si osobne pouzil/a tuto ZL, kedy a ci ti presla na sude.
0 0
machuľa machuľa

machuľa je offline (nepripojený) machuľa

prosím ak mi môžete poradiť kde by som prišla na :
- písomné vyhlásenie zakladateľ, že nie je jediným spoločníkom vo viac ako dvoch spoločnostiach s ručením obmedzením - je na to nejaký vzor?
- podpisový vzor konateľa - malo by to byť nejaké tlačivo, kde sa k tomu dostanem?

Už vopred ďakujem

PS: Ináč suprová stránka, ďakujem všetkým tvorcom
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
machuľa
prosím ak mi môžete poradiť kde by som prišla na :
- písomné vyhlásenie zakladateľ, že nie je jediným spoločníkom vo viac ako dvoch spoločnostiach s ručením obmedzením - je na to nejaký vzor?
- podpisový vzor konateľa - malo by to byť nejaké tlačivo, kde sa k tomu dostanem?

Už vopred ďakujem

PS: Ináč suprová stránka, ďakujem všetkým tvorcom
Nie sú na to tlačivá, vytvoríš si ich napr. vo Worde na PC a uvedieš tam všetko potrebné. Podpisový vzor konateľa prikladám.
0 0
myt myt

myt je offline (nepripojený) myt

Dobry den,

vie mi niekto prosim poradit, ako ma z formalnej stranky vyzerat priloha k navrhu na zapis sro do orsr (hlavicka, specialne cislovanie stran podla navrhu na zapis, a pod.)? Nezmestili sa mi do nej vsetky predmety podnikania.

Vdaka
0 0
machuľa machuľa

machuľa je offline (nepripojený) machuľa

si super, veľmi pekne ďakujem!!!!!

Pa
ajobs
Nie sú na to tlačivá, vytvoríš si ich napr. vo Worde na PC a uvedieš tam všetko potrebné. Podpisový vzor konateľa prikladám.
0 0
elPi elPi

elPi je offline (nepripojený) elPi

myt
Dobry den,

vie mi niekto prosim poradit, ako ma z formalnej stranky vyzerat priloha k navrhu na zapis sro do orsr (hlavicka, specialne cislovanie stran podla navrhu na zapis, a pod.)? Nezmestili sa mi do nej vsetky predmety podnikania.

Vdaka
Myslím, že v pokynoch na vyplňovanie je, že ak sa niečo nezmestí, tak treba tú stranu pridať - skopírovať, konkrétne v tomto prípade stranu P7/2, pričom v pravom hornom rohu je okienko na jej očíslovanie - teda prvá bude mať cca č. 1 a druhá potom asi 2.
V tomto teple nie som si istý či dobre rátam . . .
0 0
Wes Wes

Wes je offline (nepripojený) Wes

Kto vie nech pomoze vdaka

Nie je mi jasny ten paragraf 112 vyhlasenie ze niesom zakladatelom inej s.r.o. a v pripade ked chcem zalozit este jednu sro tak ake davam vyhlasenie asi toto uz nie pls help

Vdaka
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Wes
Kto vie nech pomoze vdaka

Nie je mi jasny ten paragraf 112 vyhlasenie ze niesom zakladatelom inej s.r.o. a v pripade ked chcem zalozit este jednu sro tak ake davam vyhlasenie asi toto uz nie pls help

Vdaka
Pravdepodobne hovoríš o OZ pred doplnením a zmenami. Teraz je to § 105 a znie
(1) Spoločnosť s jedným spoločníkom nemôže byť jediným zakladateľom alebo jediným spoločníkom inej spoločnosti. Fyzická osoba môže byť jediným spoločníkom najviac v troch spoločnostiach.

Neviem, či som presne pochopiula o čo ti ide.
Jednoosobová spoločnosť nemože byť jediným spoločníkom inej spoločnosti. FO môže byť jediným spoločníkom najviac v 3 spoločnostiach.

Toto je potrebné dodržať pri zakladaní s.r.o. pre potreby zápisu do OR a podľa toho aj napíšeš čestné prehlásenie.
0 0
Wes Wes

Wes je offline (nepripojený) Wes

Dakujem pekne Evanka za odpoved ale aj tak mi to nieje jasne

Mam to pochopit tak ze ten spolocnik je konatel alebo to sa vstahuje len na spolocnikov ak vlozi nejaky vklad 30 000 ci kolko je minimum.

Mne proste ide o to ze ak chcem si zalozit viac jednoosobovych sro ci je to mozne alebo to je podmienene nejakym paragrafom ale ak toto vyhlasenie sa sa tyka spolocnika a nie konatela tak potom by to malo by ok.

Chcem si zalozit dve srocky a podla toho co pises uz sa nedava vyhlasenie 112 ale 105?
0 0
ludmyl ludmyl

ludmyl je offline (nepripojený) ludmyl

Chcem sa opytat, kde presne sa ma vlozit depozit pri zakladani spolocnosti? Je na to presne urceny ucet, alebo si ho zaklada spolocnost sama?
Ako je to s tymi zahranicnymi investormi?
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
ludmyl
Chcem sa opytat, kde presne sa ma vlozit depozit pri zakladani spolocnosti? Je na to presne urceny ucet, alebo si ho zaklada spolocnost sama?
Ako je to s tymi zahranicnymi investormi?
Určuje si to spoločnosť sama.
0 0
dejna dejna

dejna je offline (nepripojený) dejna

ayya
prosim - prever to este raz, co si sa docital... neslo nahodou o podnikatela "fyzicku osobu" ?... lebo ty zakladas novu "pravnicku osobu", subjekt prava - ktora bude mat "nezavisly" zivot od teba ako zakladatela a pripadne aj konatela. Lahsie sa to da uvedomit, ked si povieme, ze ty mozes predat svoj podiel v tej novej sro niekomu uplne inemu. Takze je vlastne iba "nahoda" ze v tomto momente si ty jediny zakladatal, jediny spolocnik, jediny konatel ... (neviem, ci sa vyjadrujem zrozumitelne)
Ty vlastnis dom ako "obyvatel" ... a pravnicka osoba musi mat sidlo, ku ktoremu ma nejaky "vztah" ... bud vlastnicky, alebo najomny ... Ten dom nepatri tej novozakladanej "pravnickej osobe" tak musi mat najomnu zmluvu s vlastnikom tej budovy ...
tak asi - ale nie som pravnik - napisala som iba to, ako tomu rozumiem, ok?
takze konatel aj spolocnik aj vsetko som ja.
firmu chcem napisat na adresu kde mam trvale bydlisko (u rodicov).
naco budem predkladat na ZL list vlastnictva (v liste vls.su uvedeni moji rodicia nie ja). mam spisat s rodicmi najomnu zmluvu? podpisy maju byt overene. budem to potrebovat aj do OR.
dakujem.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
dejna
takze konatel aj spolocnik aj vsetko som ja.
firmu chcem napisat na adresu kde mam trvale bydlisko (u rodicov).
naco budem predkladat na ZL list vlastnictva (v liste vls.su uvedeni moji rodicia nie ja). mam spisat s rodicmi najomnu zmluvu? podpisy maju byt overene. budem to potrebovat aj do OR.
dakujem.
Nemusíš mať nájomnú zmluvu, stačí tam dať súhlas rodičov na zriadenie sídla. Toto musíš mať pri zápise PO do živnostenského registra, do OR ti to už netreba.
0 0
dejna dejna

dejna je offline (nepripojený) dejna

ajobs
Nemusíš mať nájomnú zmluvu, stačí tam dať súhlas rodičov na zriadenie sídla. Toto musíš mať pri zápise PO do živnostenského registra, do OR ti to už netreba.
suhlas rodicov. to akoze maju ist so mnou alebo mam napisat nejaky list v zmysle : ze janka bankova a janko banik davaju suhlasime s tym, aby sidlo spolocnosti bolo janikova 9, Banikovce?
a ich podpisy maju byt overene (lebo idem notarovi tak ci treba.?
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
dejna
suhlas rodicov. to akoze maju ist so mnou alebo mam napisat nejaky list v zmysle : ze janka bankova a janko banik davaju suhlasime s tym, aby sidlo spolocnosti bolo janikova 9, Banikovce?
a ich podpisy maju byt overene (lebo idem notarovi tak ci treba.?
Stačí list, podpisy nemusia byť overené. Treba priložiť kópiu listu vlastníctva - neoverenú, že rodičia sú vlastníci bytu - nehnuteľnosti.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať