Zavrieť

Porady

Zakladateľská listina,s.r.o.

Yaya Yaya

Yaya je offline (nepripojený) Yaya

Ahojte.
Neskoro ale predsa som objavila túto stránku. Je výborná vďaka všetkým, ktorý sa podelia o informácie.
Prosím vás nemá niekto vzor zakladateľskej listiny pre založenie
s.r.o. s jedným spoločníkom. Našla som tu veľa dobrých informácií ale táto sa mi nedarí.
Usporiadat
sta sta

sta je offline (nepripojený) sta

Myslíš to prehlásenie o sídle s.r.o.??? Stačí podpísané vyhlásenie majiteľa nehnuteľnosti, že ti dovoľuje mať na uvedenej adrese sídlo overovať sa to nemusí nikde, musíš iba priložiť kópiu výpisu z listu vlastníctva a originál zobrať so sebou k nahliadnutiu

Dopĺňam, že nám to tak zobrali na ŽÚ v Bratislave, bez problémov.
Naposledy upravil sta : 29.09.06 at 21:13 Dôvod: doplnenie
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

sta
Myslíš to prehlásenie o sídle s.r.o.??? Stačí podpísané vyhlásenie majiteľa nehnuteľnosti, že ti dovoľuje mať na uvedenej adrese sídlo overovať sa to nemusí nikde, musíš iba priložiť kópiu výpisu z listu vlastníctva a originál zobrať so sebou k nahliadnutiu
ďakujem, ďakujem, ďakujem
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

Dnes som bola na živnosťáku a nezobrali mi vyhlásenie k sídlu firmy, že tam musíme mať nájomnú zmluvu. Takže idem na to, to len pre info aby ste vedeli ako pokračujem:-)
0 0
Petra79 Petra79

Petra79 je offline (nepripojený) Petra79

v kosiciach staci vyhlasenie majitela nehnutelnosti, ak ziadatel je zaroven aj majitelom nehnutelnosti inac je treba najomnu zmluvu alebo list vlastnictva
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Petra79
v kosiciach staci vyhlasenie majitela nehnutelnosti, ak ziadatel je zaroven aj majitelom nehnutelnosti inac je treba najomnu zmluvu alebo list vlastnictva
Petra79, a ty si z Košíc ?

A k veci - naozaj stačí vyhlásenie majiteľa nehnuteľnosti, žiaden zákon nepredpisuje, že musí byť nájomná zmluva.
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

Tak poslušne hlásim, že ŽL na s.r.o. mám v ruke. CHcem sa spýtať na OR v ŽIline sú každý deň? Žeby som to tam hneď zajtra išla zaniesť.
U nás platí vždy k RD nájomnú zmluvu k bytom im stačí vyhlásenie. Taká skúsenosť z Martina
0 0
sta sta

sta je offline (nepripojený) sta

Super :p Na ten súd v Žiline si skús zavolať, určite Ti tam povedia úradné hodiny. Treba to tam odniesť do podateľne, u nás si to bol konateľ odniesť osobne a chceli od neho aj občiansky preukaz.
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

sta
Super :p Na ten súd v Žiline si skús zavolať, určite Ti tam povedia úradné hodiny. Treba to tam odniesť do podateľne, u nás si to bol konateľ odniesť osobne a chceli od neho aj občiansky preukaz.

Kujééééééééééééééééém!
Sú tam len Pondelok, Stredu a v Piatok. Takže v stredu tam pôjdem, ak všetko bude dobré v stredu mám s.r.o.!!!!
To budem potom vyrehotaná!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Všetci ste tu zlatučký vediete ma za ruku a verím, že do úspešného konca!
kujeéeéeéeéeéeém všetkým!
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

mozete mi poradit s par vecami prosim??

1. v tej zakladatelskej listine co som si stiahol je ze spolocnost tvori rezervny fond... to tam musi byt alebo to mozem vyhodit? pripadne tam napisat ze rezerny fond spolocnost nevytvara?

2. nejako mi neni jasne kolko potrebujem tych zakladatelskych listin a vypisov z registra trestov... 1 original pre zivnostensky a dva originaly pre sud? a jednu by som si mal nechat? takze 4 krat to musim mat a podvrdene od notara?
a ten vypis z registra si vypytam raz a spravim overene kopie alebo si to rovno vypytam 3 krat?

alebo mi nieco zivnostensky vrati a mozem to pouzit aj pre sud?

3. a na vsetkych vyhlaseniach pre sud musi byt overeny podpis notarom (alebo na matrike) alebo im staci jedna overena a jedna obycajna kopia (ked si to aj tak len zakladaju?)
0 0
Petra79 Petra79

Petra79 je offline (nepripojený) Petra79

chandler
mozete mi poradit s par vecami prosim??

1. v tej zakladatelskej listine co som si stiahol je ze spolocnost tvori rezervny fond... to tam musi byt alebo to mozem vyhodit? pripadne tam napisat ze rezerny fond spolocnost nevytvara?
zo zakona vyplyva povinnost vytvarat rezervny fond takze to nemozes vyhodit lebo by to nepreslo

2. nejako mi neni jasne kolko potrebujem tych zakladatelskych listin a vypisov z registra trestov... 1 original pre zivnostensky a dva originaly pre sud? a jednu by som si mal nechat? takze 4 krat to musim mat a podvrdene od notara?
a ten vypis z registra si vypytam raz a spravim overene kopie alebo si to rovno vypytam 3 krat?
alebo mi nieco zivnostensky vrati a mozem to pouzit aj pre sud?
zakladatelsku listinu potrebujes aj pre zivnostak aj pre OR takze 4x overit by malo stacit , vypis z registra trestov staci jeden na zivnostak na OR netreba

3. a na vsetkych vyhlaseniach pre sud musi byt overeny podpis notarom (alebo na matrike) alebo im staci jedna overena a jedna obycajna kopia (ked si to aj tak len zakladaju?)
overenie podpisov ze vraj zo zakona doslovne nevyplyva ale je treba mat to overene vsetko pre istotu u notara, na matrike mozes dat overit iba zakladatelsku listinu ostatne je lepsie u notara
0 0
Gido Gido

Gido je offline (nepripojený) Gido

chandler
mozete mi poradit s par vecami prosim??

1. v tej zakladatelskej listine co som si stiahol je ze spolocnost tvori rezervny fond... to tam musi byt alebo to mozem vyhodit? pripadne tam napisat ze rezerny fond spolocnost nevytvara?

2. nejako mi neni jasne kolko potrebujem tych zakladatelskych listin a vypisov z registra trestov... 1 original pre zivnostensky a dva originaly pre sud? a jednu by som si mal nechat? takze 4 krat to musim mat a podvrdene od notara?
a ten vypis z registra si vypytam raz a spravim overene kopie alebo si to rovno vypytam 3 krat?

alebo mi nieco zivnostensky vrati a mozem to pouzit aj pre sud?

3. a na vsetkych vyhlaseniach pre sud musi byt overeny podpis notarom (alebo na matrike) alebo im staci jedna overena a jedna obycajna kopia (ked si to aj tak len zakladaju?)
K 1. Áno, musí tam byť, je to povinná náležitosť SZ alebo ZL, RF sro musí vytvárať vtedy, keď dosiahne zisk.
K 2. Počítaj: 1x Živnostenský úrad, 2x na OR (1x na registráciu a 1x do Zbierky listín, asi 1x do banky, 1x pre Teba ako spoločníka a 1x do archívu sro. A je dobre aspoň 2x rezerva (ak bude ešte niekde treba). Teda doporučujem 7 - 8x. Áno, podpisy musia byť overené.
Výpis z RT Ti stačí jeden pre ŽÚ, pre súd netreba.
K 3. Pre súd musí byť overený podpis na návrhu na zápis do OR a prílohy: Zakladareľská listia - overený podpis, ŽL - overené kópie, vyhlásenie správcu vkladu - neoverený podpis, podpisový vzor - overený podpis ...(?)
0 0
sta sta

sta je offline (nepripojený) sta

chandler
mozete mi poradit s par vecami prosim??

1. v tej zakladatelskej listine co som si stiahol je ze spolocnost tvori rezervny fond... to tam musi byt alebo to mozem vyhodit? pripadne tam napisat ze rezerny fond spolocnost nevytvara?

2. nejako mi neni jasne kolko potrebujem tych zakladatelskych listin a vypisov z registra trestov... 1 original pre zivnostensky a dva originaly pre sud? a jednu by som si mal nechat? takze 4 krat to musim mat a podvrdene od notara? Tak ako píšeš 4x by si mal mať overnú ZL, ten štvrtý originál je pre Tvoje potreby, takže ak ju budeš potrebovať predložiť v banke a pod. stačí si už urobiť obyčajnú kópiu z tohto originálu
a ten vypis z registra si vypytam raz a spravim overene kopie alebo si to rovno vypytam 3 krat? tento potrebuješ iba raz a predložíš ho na živnostenskom registri

alebo mi nieco zivnostensky vrati a mozem to pouzit aj pre sud?

3. a na vsetkych vyhlaseniach pre sud musi byt overeny podpis notarom (alebo na matrike) alebo im staci jedna overena a jedna obycajna kopia (ked si to aj tak len zakladaju?)
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

velmi pekne vam vsetkym dakujem za radu

tak teda ten rezervny fond spravim ... hlavne aby bol volajaky zisk z ktoreho ho budem plnit
0 0
emik emik

emik je offline (nepripojený) emik

Zdravim,

Moze zakladatelsku listinu podpisat splnomocnenec namiesto zakladatela?

Podla obch. zak. §57 ods. 2. - spolocensku zmluvu moze uzavriet aj splnomocnenec atd.

Plati to vsak aj pre zakladatelsku listinu?

Ak ma niekto s tym skusenost, moze prosim prilozit formulaciu plnomocenstva pre tento ukon?

Vdaka za rady.
Krasny den vsetkym
Emi
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

toria
Kujééééééééééééééééém!
Sú tam len Pondelok, Stredu a v Piatok. Takže v stredu tam pôjdem, ak všetko bude dobré v stredu mám s.r.o.!!!!
To budem potom vyrehotaná!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Všetci ste tu zlatučký vediete ma za ruku a verím, že do úspešného konca!
kujeéeéeéeéeéeém všetkým!
No zabudla som tu dopísať. S.r.o. mi nevznikla pretože som písala v zakladateľskej listine citujem: Predpokladané náklady so vznikom spoločnosti sú v hodnote ......

Malo tam byť : Predpokladané náklady so založením a vznikom....


Takže som to opravila a podala znovu. Uvidím čo ma ešte čaká. Dájte si teda na to pozor, aby ste nedopadli ako ja. PAPA
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

mne to tiez vratili

ja som tam mal o rezervnom fonde toto:
Tento fond je spoločnosť povinná každoročne dopĺňať o sumu vo výške 5% z čistého zisku vyčísleného v ročnej účtovnej závierke, nie však viac ako 10% základného imania.

malo tam byt:
Rezervný fond je spoločnosť povinná každoročne dopĺňať o sumu 5% z čistého zisku vyčísleného v ročnej účtovnej závierke až do dosiahnutia výšky 10% základného imania.

0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

Výborne!!! vidím, že sa tam hrajú so slovíčkami. Nič to hlavné je, že sme to zvládli. MY MÁME S.R.O.-čku!!!!

ďakujem všetkým ochotným poraďákom!!!
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

Prosím o pomoc. Už máme spomínanú sro, teraz by sme chceli nejaké veci zo SZČO predať sro. Máte niekdo nejaký vzor kúpnej zmluvy? A môžem teraz zo szčo predať notebooky a autá na sro. Notebooky máme na szčo len 5 mesiacov, je to možné urobiť cez kúpnu zmluvu???? Takisto by sme cheli predať tovar zo szčo na sro, akú si tam máme stanoviť predajnú cenu? Môžeme ten tovar, ktorý je momentálne majetkom szčo predať sro za nižšiu cenu ako bola cena nákupná???


Ďakujem všetkým, za každú radu!
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Strašne veľa otázok v jednom príspevku . Ale ver, že na každú nájdeš na porade odpoveď; už sa to tu viackrát premielalo. Skús trochu pohľadať... :p .
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
je to možné urobiť cez kúpnu zmluvu - áno
ak pôjdeš pod nákupnú cenu, bude to pre daniarom lákadlo.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať