Zavrieť

Porady

Zakladateľská listina,s.r.o.

Yaya Yaya

Yaya je offline (nepripojený) Yaya

Ahojte.
Neskoro ale predsa som objavila túto stránku. Je výborná vďaka všetkým, ktorý sa podelia o informácie.
Prosím vás nemá niekto vzor zakladateľskej listiny pre založenie
s.r.o. s jedným spoločníkom. Našla som tu veľa dobrých informácií ale táto sa mi nedarí.
Usporiadat
Beata Beata

Beata je offline (nepripojený) Beata

Presne tak Kati, myslím si, že slovo "nebytové" by v tej zmluve nemalo figurovať. Nebytové priestory sú výhradne priestory vyňaté z bytového fondu. Povedzme, že by svokor túto miestnosť aj mohol nazvať ako nebytový priestor, ale... ale nebudem sa zamotávať. Jednoducho v zmluve by malo stáť - prenájom priestorov za účelom takým a takým...
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Len to teraz neviem, ktorý paragraf mám použiť. Lebo § 720, ktorý mám v zmluve ja je Nájom a podnájom nebytových priestorov.

Ale nájom domu, prípadne bytu na podnikateľské účely tu nie je.
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
Katarína STR
už som to čítala.

A som z toho...

Zakladateľskú listinu som mala spísanú 5.1.2005- notársky overenú. Žiaľ našli sa tam chyby a musela som ju spísať ešte raz.
A tak som ju podľa vyššie uvedeného vzoru napísala znova 7.1.2005 - notárky overená.
Ak ju mám písať ešte raz a ešte raz platiť za overenie tak už ma porazííííííííííííííí.
Prečo si to nedáš spraviť právnikovi?
Bez behania po všetkých ustanovizniach s výnimkou notára?
Nemusíš si tým zaťažovať hlavičku, ved načo sú právnici a ked niečo dototo, tak to je na jeho náklady...a nie na Tvoje :-) aspoň ja som to tak urobila :-)
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Myslím, že u notára je to zbytočne drahé.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Aj ja si myslím, že to nie sú až také siahodlhé a krkolomné papierovačky, takže aj keď nám to raz vrátia aj tak to vyjde lacnejšie ako právnik / a aspoň budeme múdrejšie /. Tiež nejak neovplývam prebytkom financií. Je fakt, že treba toho viac preštudovať. A nabudúce právnika už nebudeme potrebovať a svoje financie radšej použijeme na lepší účel.
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Súhlas s jess.

Nevšimla som si tú novelu, teda novelu aj áno, ale nie, že pribudli tie, podľa mňa 2 zbytočné body.
0 0
alena alena

alena je offline (nepripojený) alena

"bohužiaľ, treba to do tej zakladateľskej zmluvy dopísať a dať overiť. Napríklad za bod XIII. doplniť text asi v takomto zneni:
Výhody poskytnuté osobám podieľajúcich sa na založení spoločnosti alebo na činnostiach smerujúcich k nadobudnutiu oprávnenia na jej činnosť sa neposkytujú.
Predpokladané náklady spoločnosti súvisiace so založením a vznikom spoločnosti sú odhadované na 15.000,- Sk.
Všetky náklady súvisiace so založením spoločnosti, ktoré uhradil spoločník do vzniku spoločnosti, nesie spoločnosť ako náklady v prvom obchodnom roku."

Takto opravena zakladatelska zmluva presla a spolocnost bola zapisana do obchodneho registra.
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
alena
"bohužiaľ, treba to do tej zakladateľskej zmluvy dopísať a dať overiť. Napríklad za bod XIII. doplniť text asi v takomto zneni:
Výhody poskytnuté osobám podieľajúcich sa na založení spoločnosti alebo na činnostiach smerujúcich k nadobudnutiu oprávnenia na jej činnosť sa neposkytujú.
Predpokladané náklady spoločnosti súvisiace so založením a vznikom spoločnosti sú odhadované na 15.000,- Sk.
Všetky náklady súvisiace so založením spoločnosti, ktoré uhradil spoločník do vzniku spoločnosti, nesie spoločnosť ako náklady v prvom obchodnom roku."

Takto opravena zakladatelska zmluva presla a spolocnost bola zapisana do obchodneho registra.
Ty máš po ruke...nejakú takú listinu..ktorá už prešla?? ak áno..nemôžeš ju tu vložiť??
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Ja som si dnes požiadala na živnostenskom úrade o živnostenský list.
Zobrali to a zajtra si mám prísť pre hotový výpis. /doložená hore uvedená zakladateľská listina-opravená/

Hneď s ním pobežím na obchodný register. Do týždňa by mi mali výpis z obchodného registra poslať, ak tam bude chyba, tak do týždňa to budem vedieť a hneď to sem prilepím.
Ale dúfam, že nie.
Prešla som si to v zákone a myslím, že by tam mali byť všetky body, ktoré sú napísané v zákone.
Uvidíme
Naposledy upravil Katarína STR : 20.01.05 at 12:00
0 0
kori kori

kori je offline (nepripojený) kori

tu máte tú zakl.listinu. Je určite aktuálna, samozrejme si tam môžete niečo upraviť podľa vašich potrieb.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
[QUOTE=Katarína STR]Ja som si dnes požiadala na živnostenskom úrade o živnostenský list.
Zobrali to a zajtra si mám prísť pre hotový výpis. ....


Kati, držím Ti palce. Ja teraz čakám už 11. deň na rozsudok ohľadne zmien v s.r.o.. Dúfam, že to dnes príde, že je to OK. Potom dám info.
Naposledy upravil jess : 21.01.05 at 06:20 Dôvod: kozmetika
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Jedna poznámočka, skúsenosť s obchodným registrom,

ak ti dlho nič nechodí, bude to OK.

Lebo keď sme tam mali niečo zlé do 7 dní nám to vždy prišlo späť.
0 0
fasia fasia

fasia je offline (nepripojený) fasia

toto mi poslal môj právnik. Neviem či je to ok... ale ak vám to pomôže budem rada:

to Katarinka: čo všetko treba ešte k zakladateľskej listine priložiť? aký je postup na založenie jednoosobovej s.r.o.? Ako je to so splatením vkladu? Môže byť správcom vkladu jediný spoločník? Dikes
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

na živnostenský odo mňa chceli :

1. zakladateľskú listinu /ak si jediný spoločník/
2. výpis z registra trestov
3. 1000,- Sk kolok
4. ak budeš podnikať vo svojej budove, tak list vlastníctva
ja budem vo svokrovom dome, tak pýtali nájomnú zmluvu
5. potom tlačivo - žiadosť - prikladám ako prílohu
Naposledy upravil Katarína STR : 21.01.05 at 07:23
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
A máte aj všetky ostatné potvrdenia a vzory..ktoré treba odovzdať??
Ak áno..prosím priložte aj tie..
Ďakujem
0 0
fasia fasia

fasia je offline (nepripojený) fasia

aj ja by som poprosila

Katka: s vkladom si to ako poriešila?
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

na živnostenskom chceli 1.000,-

na obchodnom budú chciet 10.000,- Sk
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

v zakladateľskej listine mám napísané, že vklad ZI bude splatený pred zápisom do OR.
vo vyhlásení správcu vkladu mám napísané, že spoločník splatil v hotovosti do pokladne 100% svojho vkladu

či to tak stačí uvidím
0 0
fasia fasia

fasia je offline (nepripojený) fasia

Myslela som s vkladom do základného imania. Vkladala si peniažky niekam na účet alebo si bola sama správcvom svojho vkladu?

treba podpisový vzor na register?
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

fasia
Myslela som s vkladom do základného imania. Vkladala si peniažky niekam na účet alebo si bola sama správcvom svojho vkladu?

treba podpisový vzor na register?

podpisový vzor mám napísaný
nevkladala som ich zatiaľ nikam, lebo ich nemám - chichi
ja som sama správcom vkladu
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať