Zavrieť

Porady

Zakladateľská listina,s.r.o.

Yaya Yaya

Yaya je offline (nepripojený) Yaya

Ahojte.
Neskoro ale predsa som objavila túto stránku. Je výborná vďaka všetkým, ktorý sa podelia o informácie.
Prosím vás nemá niekto vzor zakladateľskej listiny pre založenie
s.r.o. s jedným spoločníkom. Našla som tu veľa dobrých informácií ale táto sa mi nedarí.
Usporiadat
Šelinka Šelinka

Šelinka je offline (nepripojený) Šelinka

prosííííííím, pomôžte mi, potrebujem to dosť súrne a ja s tým nemám vôbec žiadne skúsenosti
ďakujem
0 0
Šelinka Šelinka

Šelinka je offline (nepripojený) Šelinka

Čo všetko potrebujem na vybavenie ŽL?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Šelinka Pozri príspevok
prosííííííím, pomôžte mi, potrebujem to dosť súrne a ja s tým nemám vôbec žiadne skúsenosti
ďakujem
Doplnil som tvoj zoznam dokladov.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Na vydanie ŽL som potreboval zakladateľskú listinu, výpis z registra trestov (som konateľ), zmluvu o nájme (sídlo spoločnosti) alebo LV na nehnuteľnosť kde bude mať spoločnosť sídlo, kolok (1000,- Sk).
0 0
Šelinka Šelinka

Šelinka je offline (nepripojený) Šelinka

smith Pozri príspevok
Doplnil som tvoj zoznam dokladov.
áno, všimla som si a ďakujem, ja som odoslala ten príspevok a až potom sa mi načítala tvoja odpoveď.
0 0
Šelinka Šelinka

Šelinka je offline (nepripojený) Šelinka

smith Pozri príspevok
Na vydanie ŽL som potreboval zakladateľskú listinu, výpis z registra trestov (som konateľ), zmluvu o nájme (sídlo spoločnosti) alebo LV na nehnuteľnosť kde bude mať spoločnosť sídlo, kolok (1000,- Sk).
Sídlo spoločnosti bude v mieste môjho trvalého bydliska, žijem s rodičmi a oni sú vlastníkmi domu. Tak aký doklad mám priložiť?
0 0
Šelinka Šelinka

Šelinka je offline (nepripojený) Šelinka

Predpokladám, že už overená zakladateľská listina sa pridáva.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Šelinka Pozri príspevok
Sídlo spoločnosti bude v mieste môjho trvalého bydliska, žijem s rodičmi a oni sú vlastníkmi domu. Tak aký doklad mám priložiť?
Ak nie si uvedená na LV tak potrebuješ nájomnú zmluvu, alebo súhlas od vlastníkov, že sídlo bude na uvedenej nehnuteľnosti. Do naj.zmluvy resp. súhlasu je najlepšie uviesť číslo LV, prípadne priložiť.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Šelinka Pozri príspevok
Predpokladám, že už overená zakladateľská listina sa pridáva.
Áno overená.
0 0
Šelinka Šelinka

Šelinka je offline (nepripojený) Šelinka

ĎAKUJEM, neskutočne veľa si mi pomohol.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Šelinka Pozri príspevok
ĎAKUJEM, neskutočne veľa si mi pomohol.
Sme tu predsa na to aby sme navzájom pomáhali.
0 0
Šelinka Šelinka

Šelinka je offline (nepripojený) Šelinka

Ahojte, chcem sa spýtať, že ak by tú s.r.o.-čku zakladali viacerí, aj tak potrebujem aby mi živnostenský úrad vydal živnostenský list?
Ďakujem
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Šelinka Pozri príspevok
Ahojte, chcem sa spýtať, že ak by tú s.r.o.-čku zakladali viacerí, aj tak potrebujem aby mi živnostenský úrad vydal živnostenský list?
Ďakujem
Ano aj v tom prípade. Nie je podstatné koľko je spoločníkov.
0 0
josh josh

josh je offline (nepripojený) josh

uz som to tu niekde pisal, ale takto to urcite pochopis:
Ked niekto chce podnikat, potrebuje opravnenie na podnikanie. V pripade zivnosti to je zivnostensky list. To je zatial jednoduche.
SROcku si predstav, ze to je nejaka umelo vytvorena osoba, ktora ma prava aj povinnosti takmer take, ako my, ludia. Na to, aby takato SROcka (takyto clovek) mohol podnikat, potrebuje tiez opravnenie na podnikanie a preto musi ist (prostrednictvom ludi, ktori konaju v jej mene) na ten zivnostensky a riesit tam ten zivnostensky list (opravnenie na podnikanie).
0 0
Šelinka Šelinka

Šelinka je offline (nepripojený) Šelinka

Ďakujem vám
0 0
profi-t profi-t

profi-t je offline (nepripojený) profi-t

Ahoj. Chcem sa spýtať - urobila som zakladateľskú listinu v ktorej jedna z voľných živností je uvedená Sprostredkovateľská činnosť v rozsahu voľnej živnosti. Zároveň som však dala spraviť a overiť aj návrh na vklad do OR.
Môj problém začína tu. Dnes som bola na Živnostenskom úrade a tam mi povedali, že už sa to nevolá Sprostredkovateľská činnosť v rozsahu voľnej živnosti, ale Sprostredkovanie v oblasti obchodu a služieb v rozsahu voľnej živnosti. Takže na Ohlásení mi to opravili - a podľa všetkého mi takto vydajú aj Živnostenský list. Avšak na zakladateľskej listine a na návrhu mám uvedené Sprostredkovateľská činnosť v rozsahu voľnej živnosti. Tu sa naskytuje otázka: Môžem dať návrh do OR v takej podobe, že na Zakladateľskej listine a na Návrhu na vklad do OR je Sprostredkovateľská činnosť v rozsahu voľnej živnosti ale na Živnostenskom liste bude Sprostredkovanie v oblasti obchodu a služieb v rozsahu voľnej živnosti? Prejde mi to, alebo čo mám spraviť, aby mi urobili prvozápis sro? Prosím pomôžte mi! Ďakujem.
0 0
josh josh

josh je offline (nepripojený) josh

Nie je to dobre, je treba to spravit na novo. Pravdepodobne aj zakladatelsku listinu, aby to bolo uplne dobre, toto ale bude zavisiet od obchodneho registra. Na niektorych totiz predmety cinnosti v navrhu porovnavaju iba so zivnostenskym listom.
Preto chodim alebo posielam klientov VZDY pred podpisanim dokumentov na zivnostensky urad.
0 0
profi-t profi-t

profi-t je offline (nepripojený) profi-t

Toto som spravila aj ja. Minulý týždeň to bolo ešte v poriadku a dnes už nie.
A môže mať Dodatok k Zakladatelskej listine neskorší dátum ako samotný Živnostenský list? Nebude to problém?
0 0
josh josh

josh je offline (nepripojený) josh

To bude ok, s tym problem nebude. Problem moze mat zivnostensky urad, preco vydal na zaklade takej zakladatelskej listiny zivnostensky list, ale to sa ta netyka.
0 0
profi-t profi-t

profi-t je offline (nepripojený) profi-t

Veľmi pekne ďakujem za pomoc.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať