Zavrieť

Porady

Zakladateľská listina,s.r.o.

Yaya Yaya

Yaya je offline (nepripojený) Yaya

Ahojte.
Neskoro ale predsa som objavila túto stránku. Je výborná vďaka všetkým, ktorý sa podelia o informácie.
Prosím vás nemá niekto vzor zakladateľskej listiny pre založenie
s.r.o. s jedným spoločníkom. Našla som tu veľa dobrých informácií ale táto sa mi nedarí.
Usporiadat
alex1 alex1

alex1 je offline (nepripojený) alex1

Doklady na zápis sro do OR majú byť overené kópie, alebo stačí keď je originál s overeným podpisom? ďakujem
0 0
alex1 alex1

alex1 je offline (nepripojený) alex1

alex1 Pozri príspevok
Doklady na zápis sro do OR majú byť overené kópie, alebo stačí keď je originál s overeným podpisom? ďakujem
prosím! skúste niekto. Ď
0 0
alex1 alex1

alex1 je offline (nepripojený) alex1

alex1 Pozri príspevok
Doklady na zápis sro do OR majú byť overené kópie, alebo stačí keď je originál s overeným podpisom? ďakujem
Prosím, skúste sa niekto ozvať
0 0
josh josh

josh je offline (nepripojený) josh

ked si macher a vies si tie papiere spravit sam, tak sa pozri do zakona o obchodnom registri, ktory hovori, ze listiny mozu byt originaly alebo osvedcene odpisy.
0 0
alex1 alex1

alex1 je offline (nepripojený) alex1

ďakujem za tvoju, aj keď trochu nevrlú, odpoveď......
0 0
simonka simonka

simonka je offline (nepripojený) simonka

Musí bzť spoločenká zmluva overená?
0 0
josh josh

josh je offline (nepripojený) josh

simonka, spolocenska zmluva overena nemusi byt, ale podpisy spolocnikov na nej ano.
0 0
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

Návrh na zápis do obchodného registra som písala na PC a vytlačila, dnes keď to už mám zviazané a overené som sa dozvedela , že treba priložiť aj súhlas majiteľa o prenájme nehnuteľnosti a list vlastníctva. Mohla by som to do príloh dopísať aj ručne? nemáte s tým niekto skúsenosť? Ďakujem
0 0
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

Nevie mi nikto poradiť? prosííííím
0 0
josh josh

josh je offline (nepripojený) josh

moja skusenost je taka, ze sa to da dopisat rucne (OR NR)
0 0
lastovicka lastovicka

lastovicka je offline (nepripojený) lastovicka

ahojte,prosim vas nemate niekto vzor aktualnej zakkladatelskej listiny?bola som na zivnostenskom a poslali ma prec je to moc strucne.som si stiahla z porady z prispevku 29.3.07.Potrebovala by som to este dnes odovzdat..Prosimmmmmmmmmmmmmmm.Dakujemmmmmmmmmmmmm m
0 0
qwe qwe

qwe je offline (nepripojený) qwe

prepacte ak to je hlupa otazka, ale chcel by som sa Vas spytat o tych zakladnich imaniach to musim vlozit 200 000tis ci sa da vlozit aj menej ak hej kolko najmenej sa moze vlozit ako zakladne imanie vobec tomu nechapem nevysvetli mi to daky odbornik prosim
0 0
d3 !Ur3 d3 !Ur3

d3 !Ur3 je offline (nepripojený) d3 !Ur3

Výhody a predpokladané náklady musia byť v zmluve, pretože ide o obligatórne náležitosti zakladateľskej listiny podľa Obchodného zákonníka, podľa Zákona o obchodnom registri tieto skutočnosti preveruje súd /vyšší súdny úradník/. Pričom stačí to napísať jednoducho, to nie je nič zložité, napr. takto:

3. Osobám podieľajúcim sa na založení spoločnosti alebo na činnostiach smerujúcich k nadobudnutiu oprávnenia na jej činnosť sa žiadne výhody neposkytujú.
4. Predpokladaná výška nákladov súvisiacich so založením a vznikom spoločnosti je 30.000,- Sk.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

qwe Pozri príspevok
prepacte ak to je hlupa otazka, ale chcel by som sa Vas spytat o tych zakladnich imaniach to musim vlozit 200 000tis ci sa da vlozit aj menej ak hej kolko najmenej sa moze vlozit ako zakladne imanie vobec tomu nechapem nevysvetli mi to daky odbornik prosim
Iba chcem priateľsky upozorniť, že s touto otázkou si tu , nikto tu na ňu neodpovie.
Okrem toho z tvojich predchádzajúcich príspevkov vychádza, že máš prevádzkovanie živnosti, teda si SZČO a základné imanie sa ťa netýka (týka sa s.r.o.).
Ak predsa máš záujem sa niečo o ZI dozvedieť, skús vyhľadávať podľa kľúčového slova [SEARCH]základné imanie[/SEARCH] .
0 0
lastovicka lastovicka

lastovicka je offline (nepripojený) lastovicka

ahoj prosim vas o radu.Tieto dni sa chystam na OR podat ziadost o zapis,ale zistila som ze mam len kopiu vypisu z regis.trestov,lebo original som nechala na zivn.urade.Raz som sa docitala ze treba aj vypis 1x alebo 2x,a v dalsich clankoch bolo ze pri zapise do OR netreba vypis z reg.trestov:Prosim vas poradte mi ako to vlastne je?Dakujem za kazdu vasu odpoved
0 0
majamka majamka

majamka je offline (nepripojený) majamka

Viem, že na OR netreba vypis z registra trestov. Ten je treba iba na ziv. urad pri vybavovaní živnosti.
0 0
lastovicka lastovicka

lastovicka je offline (nepripojený) lastovicka

dakujem.
0 0
lastovicka lastovicka

lastovicka je offline (nepripojený) lastovicka

ahojte,este by som vas poprosila o radu.docitala som sa ze treba mat v zakladatel.listine napisane znenie "Predpokladané náklady spojené so založením a vznikom..." Ja mám ale žial už potvrdenú zaklad.listinu,a aj vydaný živnost.list. ale znenie v Zlistine mám "Pedpokladané náklady spojené so vznikom...", co mam teraz robit?mam to skusit aj v takomto znení íst podat na OR alebo to treba prerobiť?velká vdaka
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
lastovicka Pozri príspevok
ahojte,este by som vas poprosila o radu.docitala som sa ze treba mat v zakladatel.listine napisane znenie "Predpokladané náklady spojené so založením a vznikom..." Ja mám ale žial už potvrdenú zaklad.listinu,a aj vydaný živnost.list. ale znenie v Zlistine mám "Pedpokladané náklady spojené so vznikom...", co mam teraz robit?mam to skusit aj v takomto znení íst podat na OR alebo to treba prerobiť?velká vdaka

Samozrejme, že to podaj, veď v tom je iba vynechané jedno slovo. Dôležité je, aby tam bola tá veta.
0 0
lastovicka lastovicka

lastovicka je offline (nepripojený) lastovicka

velmi pekne dakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať