Zavrieť

Porady

Zakladateľská listina,s.r.o.

Yaya Yaya

Yaya je offline (nepripojený) Yaya

Ahojte.
Neskoro ale predsa som objavila túto stránku. Je výborná vďaka všetkým, ktorý sa podelia o informácie.
Prosím vás nemá niekto vzor zakladateľskej listiny pre založenie
s.r.o. s jedným spoločníkom. Našla som tu veľa dobrých informácií ale táto sa mi nedarí.
Usporiadat
Shaman Shaman

Shaman je offline (nepripojený) Shaman

muž
Tak som to vykutral. Mozno to pomoze aj otatnym.

Podla zakona 500/2001 Z.z....


V § 112 odsek 2 znie:

"(2) K návrhu na zápis do obchodného registra sa prikladá
a) spoločenská zmluva alebo zakladateľská listina,
b) stanovy, ak boli prijaté,
c) písomné vyhlásenie správcu vkladu podľa § 60 ods. 4,
d) znalecký posudok, ktorým sa preukazuje, že hodnota nepeňažného vkladu zodpovedá hodnote prevzatého vkladu do spoločnosti, ak sa do spoločnosti vložili nepeňažné vklady,
e) oprávnenie na podnikanie v predmete podnikania, ktorý sa navrhuje zapísať, ak je spoločnosť založená na účel podnikania,
f) výpis z registra trestov prvých konateľov,
g) ak spoločnosť založila jedna fyzická osoba, písomné vyhlásenie zakladateľa, že nie je jediným spoločníkom vo viac ako dvoch spoločnostiach s ručením obmedzeným (§ 105a ods. 1),
h) ak spoločnosť založila jedna spoločnosť s ručením obmedzeným, písomné vyhlásenie zakladateľa, že spoločnosť s ručením obmedzeným, ktorá je zakladateľom, má viac spoločníkov (§ 105a ods. 1),
i) ďalšie listiny, ktoré osvedčujú skutočnosti podľa osobitných predpisov na založenie a vznik spoločnosti


Akurat, ze novelizacia 432/2004 pise

§ 112 znie:

§ 112

Návrh na zápis spoločnosti do obchodného registra podávajú a podpisujú všetci konatelia spoločnosti.


A toto chapem tak, ze z § 112 vypadli vsetky ostatne body. Ale vobec sa mi to nezda...
Naposledy upravil Shaman : 19.03.05 at 17:48
0 0
chuda06 chuda06

chuda06 je offline (nepripojený) chuda06

Ahojte,


mam otazku: som pred zalozenim sro-jednoosobova, moja osoba bude vykonavat vsetko. Teda budem aj konatelom. Musim zo sebou uzavriet aj zmluvu o vykone funkcie konatela a prilozit to pri zapise do ORSR?

Dakujem za pomoc.
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

Tieto vyhlasenia su potrebne podat? co ked je spolocniko,konatelom v inej s.r.o. , ked je jedna s.r.o. v ktorej je samokonatel a tu firmu nehava v likvidacii a zaroven si chce zalozit inu,novu s.r.o. na iny druh podnikatel.cinnosti? tiez musi toto vyhlasenie?
0 0
chuda06 chuda06

chuda06 je offline (nepripojený) chuda06

Ahojte,

vie mi niekto odpovedat na moju otazku? Potrebujem tu zmluvu o vykone funkcie konatela alebo nie (ak zakladam sam jednoosobovu sro).

Vdaka za odpovede a pomoc.
0 0
Shaman Shaman

Shaman je offline (nepripojený) Shaman

muž
Ja tiez zakladam jednoosobovu sro a davat to tam nakoniec pre istotu budem. Asi takto:

Ustanovenie konateľa do funkcie

V zmysle článku xxx zakladateľskej listiny o založení spoločnosti xxxx bol do funkcie štatutárnych orgánov – konateľov spoločnosti zvolení
xxxx rod. č.: xxxx, nar. xxx
bytom: xxxx

V mene spoločnosti koná konateľ samostatne. Pri právnych úkonoch vykonaných v písomnej forme pripojí konateľ k obchodnému menu spoločnosti svoj podpis.
Konateľ xxx prehlasuje svoj podpisový vzor nasledovne:


Davam to tam hlavne kvoli podpisoveho vzoru
Naposledy upravil Shaman : 23.03.05 at 14:46
0 0
Shaman Shaman

Shaman je offline (nepripojený) Shaman

muž
A k tejto teme este jeden dooost dobry LINK.

http://www.siov.sk/siov/dokhtm/5sccf...vor2004reg.htm
0 0
Ervin Ervin

Ervin je offline (nepripojený) Ervin

Odkaz na § 112 uz nie je aktualny, ale obsahovo je to v pohode nakolko vyhlaska 25/2004 taketo vyhlasenie vyzdauje.
0 0
ludmila362 ludmila362

ludmila362 je offline (nepripojený) ludmila362

Vie teda niekto či sa ten výpis z registra trestov do OR skutočne vyžaduje. Niekde vyššie sa spomína aj nájomná zmluva - vyžaduje sa skutočne ju pri žiadosti do OR doložiť?
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

No pozri nájomná zmluva sa vyžaduje pri zápise do ŽR, bez nej ťa nezaregistrujú a keď ju už máš doložíš ju aj na OR.

A samozrejme bez registra trestov ťa nezapíšu ani na ŽR ani na OR, to mi povedala pani na ŽR jasne.
0 0
fasia fasia

fasia je offline (nepripojený) fasia

Tak Kati... papiere mám na kope, zajtra to idú dať overiť ku notárovi a zaniesť na obchodný register do žiliny..

Drž prstík nech ich s ničím nevrátia...

A ešte raz dík.. máš u mňa kopec lentiliek!
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

fasia
Tak Kati... papiere mám na kope, zajtra to idú dať overiť ku notárovi a zaniesť na obchodný register do žiliny..

Drž prstík nech ich s ničím nevrátia...

A ešte raz dík.. máš u mňa kopec lentiliek!

Strášne moc držím palčeky a ďakujem.

Daj vedieť, ako ste dopadli.

Ahoj
0 0
chuda06 chuda06

chuda06 je offline (nepripojený) chuda06

Ahojte,

na Slovensku po Slovensky... Pred 14 dnami sme podali navrh na zapis do OR. Pani v podatelni v Kosiciach bola taka "laskava", ze nam "pomohla" k odmietnutiu zapisu do OR. Uff, nemali sme pri zakladani jednoosobovej sro zapisane vklady spolocnika. I ked bolo uvedene, ze zakladatel splati ZI 200.000 atd...

No co teraz? Je nutne, aby sme opat sli osobne do Kosic alebo mozme tym poverit aj nejaku inu osobu, kedze momentalne sme na cestach...?

Kedze nam prislo vyrozuemnie, ze chyba je v tlacive na zapis, mame to opravit, opat overit podpis a ostatne veci nedokladat? Z toho vyplyva, ze vsetko ostatne je asi ok, ze? Dufam, ze dalsie odmietnutie uz nepride, lebo to niekto neprezije.


Keby sa nam na to pozreli ako na zivnostnenskom, tam by sme usetrili par infarktov, rozculovani a kopec prace... No na niecom musia zarabat.. Na zivnostnenskom boli fakt zlate, vela pomohli.

Ak vie niekto poradit, co dalej s tym odmietnutim, prosim o radu. Mam vzniest namietku proti odmietnutiu? Ako ju napisat?

Vdaka za pomoc a pekny dnicek.
0 0
chuda06 chuda06

chuda06 je offline (nepripojený) chuda06

Nik nevie poradit?
0 0
ludmila362 ludmila362

ludmila362 je offline (nepripojený) ludmila362

Len pre info:
V Bratislave na OR nepotrebujú ani výpis z registra trestov, ani nájomnú zmluvu, dokonca ani vyhlásenie správcu vkladu nemuselo byť overené.
0 0
millo millo

millo je offline (nepripojený) millo

Mam otazku ohladom navrhu zapisu do obchodneho registru.

Davam vsetky listiny ktore su prilozene navrhu zapisu do obchodneho registru ?, myslim tym 7/10 splynutie ..., 7/5 prokurista, 7/4 oraganizacna zlozka 7/7 spolocnici pravnicka osoba a 7/8 dozorna rada kedze tieto veci sa mojej sro netykaju jedna sa mi o to ci ich mam dolozit prazdne alebo ich vobec nedat.
Na stranke obchd.registra som to nasiel , ale sa presne nevyjadruju, alebo som to mozno nepochopil.
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

millo
Mam otazku ohladom navrhu zapisu do obchodneho registru.

Davam vsetky listiny ktore su prilozene navrhu zapisu do obchodneho registru ?, myslim tym 7/10 splynutie ..., 7/5 prokurista, 7/4 oraganizacna zlozka 7/7 spolocnici pravnicka osoba a 7/8 dozorna rada kedze tieto veci sa mojej sro netykaju jedna sa mi o to ci ich mam dolozit prazdne alebo ich vobec nedat.
Na stranke obchd.registra som to nasiel , ale sa presne nevyjadruju, alebo som to mozno nepochopil.
My sme to odovzdali so vsetkymi listami, aj s prazdnymi, zviazane s notarsky overenymi podpismi konatelov. Ale netvrdim, ze to tak musi byt. Nam to vzali, bolo to ok. Aj sa mi zda logickejsie pripojit i nevyplnene, lebo kto by potom komu a ako dokazoval, ci sa to stratilo ...
0 0
millo millo

millo je offline (nepripojený) millo

Vdaka za rady,dnes som bol podat na OR v Presove navrh zapisu z prilohami a prekvapilo ma za na podatelni mi vratili jednu zmluvu o prenajme a tiez oba vypisy z registra trestov, ze to uz nieje potrene.
0 0
Beata Beata

Beata je offline (nepripojený) Beata

millo
Mam otazku ohladom navrhu zapisu do obchodneho registru.

Davam vsetky listiny ktore su prilozene navrhu zapisu do obchodneho registru ?, myslim tym 7/10 splynutie ..., 7/5 prokurista, 7/4 oraganizacna zlozka 7/7 spolocnici pravnicka osoba a 7/8 dozorna rada kedze tieto veci sa mojej sro netykaju jedna sa mi o to ci ich mam dolozit prazdne alebo ich vobec nedat.
Na stranke obchd.registra som to nasiel , ale sa presne nevyjadruju, alebo som to mozno nepochopil.
Na stránke orsr sa presne vyjadrujú na strane 5, bod 8:
8. V prípade, ak
zostane nevyplnený celý list (listy), tento list (listy) sa neodstraňuje, ale zostáva súčasťou tlačiva návrhu na zápis.

Tu je link http://www.justice.gov.sk/kop/or/pokyny.pdf
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

millo
Vdaka za rady,dnes som bol podat na OR v Presove navrh zapisu z prilohami a prekvapilo ma za na podatelni mi vratili jednu zmluvu o prenajme a tiez oba vypisy z registra trestov, ze to uz nieje potrene.
Ziadne VzRT nie su vo vyhlaske 25/200* spominane. Ale na zivnostenskom ich predsa chceli, no nie?
0 0
lubos f lubos f

lubos f je offline (nepripojený) lubos f

Dakujem vsetkym a specialna vdaka pre Katarinu STR, ktora to pekne zosumarizovala. Za pomoci tejto temy som bez problemov a zbytocnych nakladov zalozil s.r.o. Iba chcem potvrdit, ze vypis z registra trestov nie je na OR uz potrebny, takze staci jeden pre zivnostensky urad. A pozor na chybajuce pismenka v nadpisoch niektorych dokumentov (napr. ZAKLADTELSKA LISTINA)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať