Zavrieť

Porady

Zakladateľská listina,s.r.o.

Yaya Yaya

Yaya je offline (nepripojený) Yaya

Ahojte.
Neskoro ale predsa som objavila túto stránku. Je výborná vďaka všetkým, ktorý sa podelia o informácie.
Prosím vás nemá niekto vzor zakladateľskej listiny pre založenie
s.r.o. s jedným spoločníkom. Našla som tu veľa dobrých informácií ale táto sa mi nedarí.
Usporiadat
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

neni zac, rada som pomohla
inak namiesto § 112 uz by mal byt § 105
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Nestrašte už tými §§.
Teda alebo radšej strašte. Dnes som robila prípravu podkladov do OR (zmena v predmete činnosti) a vďaka tomu § 112 som sa dozvedela, že návrh zápisu podpisujú konatelia a nie spoločníci. Po prebehnutí ostatných §§ sa mi javí, že rovnako sa postupuje aj v prípade zmien v zápise.
Takže vďaka, lebo v návrhu na zápis zmeny, ktorý mám z registra sa uvádza len "meno, priezvisko, podpis a osvedčnie podpisu" ale koho tým chcú identifikovať t.j. či spoločníka a konateľa, tak to tam veru nie je.

Ale ak mi to niekto potvrdíte, budem rada (na register idem v pondelok). Dúfam, že som sa zaradila do správnej témy. A ak nie, tak ma veľmi nezvozte.
0 0
RenataK RenataK

RenataK je offline (nepripojený) RenataK

Určite Návrh na zápis zmeny údajov podpisujú konatelia. My sme robili asi pred 2 týždňami rozšírenie predmetu činnosti. Maj sa krásne. A ešte na www.orsr.sk v časti formuláre nájdeš aj vzory na vyplnenie Návrhu na zmenu ... a modelová situácia.
Naposledy upravil RenataK : 03.06.05 at 12:18 Dôvod: Doplnenie
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Ďakujem, potrebovala som si to potvrdiť. Ostatné všetko som si už zistila, zmiatli ma len tí konatelia.

Ale aj tak sa mi zdá "priam hrozné", že všetko pre účely registra podpisujú a predkladajú konatelia. Veď tí vlastne môžu "vysáčkovať" z firmy spoločníkov, keby boli zbehlí v Obch. zákonníku. Pravdaže len podvodom.
Predstavte si, že som sa s tým už v praxi stretla a súdy sa ťahali 2 roky (a nový podvodný spoločník - konateľ) vybrakoval celú firmu. Vtedy som to nevedela pochopiť, ako je to možné. A asi sa mi trochu pootvorili oči.
0 0
RenataK RenataK

RenataK je offline (nepripojený) RenataK

AVO
Ďakujem, potrebovala som si to potvrdiť. Ostatné všetko som si už zistila, zmiatli ma len tí konatelia.


Ale aj tak sa mi zdá "priam hrozné", že všetko pre účely registra podpisujú a predkladajú konatelia. Veď tí vlastne môžu "vysáčkovať" z firmy spoločníkov, keby boli zbehlí v Obch. zákonníku. Pravdaže len podvodom.
Predstavte si, že som sa s tým už v praxi stretla a súdy sa ťahali 2 roky (a nový podvodný spoločník - konateľ) vybrakoval celú firmu. Vtedy som to nevedela pochopiť, ako je to možné. A asi sa mi trochu pootvorili oči.
Všetko nie (konatelia), iba návrh na zápis zmeny, predtým samozrejme žiadajú o ŽL tam to podpisujú (ak majú, že koná každý konateľ samostatne - stačí ak o ŽL žiada jeden z ich, pravdaže na základe všetkých dokumentov). Ďalej sú zodpovední za VZ, vyprac. Úplného znenia SZ ale Dodatok k SZ a samotné úplné znenie (ÚZ SZ už nemusia byť overené podpisy spoločníkov) podpisujú spoločníci. Na dodatku sú over. podpisy
0 0
jejpi jejpi

jejpi je offline (nepripojený) jejpi

Ahojte, viete mi niekto poskytnut aktualnu informaciu ohladom priloh, ktore su potrebne pri zapise jednoosobovej s.r.o. do OR SR Bratislava? Mam v tom pekny hokej. Vdaka.
0 0
lubos f lubos f

lubos f je offline (nepripojený) lubos f

jejpi
Ahojte, viete mi niekto poskytnut aktualnu informaciu ohladom priloh, ktore su potrebne pri zapise jednoosobovej s.r.o. do OR SR Bratislava? Mam v tom pekny hokej. Vdaka.
Katarina to popisala v prispevku #71 tejto temy + prisp#101 a #102. V ramci tejto temy su aj vsetky vzory.
0 0
jejpi jejpi

jejpi je offline (nepripojený) jejpi

Katarina tam popisala aj veci, ktore uz nie su potrebne. Mne stacila:
1) zakladatelska listina
2) zivnostensky list
3) vyhlasenie spravcu vkladu
4) vyhlasenie v zmysle § 11 Vyhlášky č.25/2004 Z.z.
tot vsjo. vdaka.
0 0
lubos f lubos f

lubos f je offline (nepripojený) lubos f

vypis z registra trestov netreba urcite, najomnu zmluvu neviem, ja som pre istotu dal vyhlasenie majitela (seba) + kopiu listu vlastnictva, neoverene notarom, tak ma to nic nestalo.... ale naozaj netreba podpisovy vzor konatela?
0 0
jejpi jejpi

jejpi je offline (nepripojený) jejpi

nie, pred notarom sa predsa podpisujes aj na konci prilohy 7 ( konkretne list 7/12), zrejme im to staci
0 0
sissi111 sissi111

sissi111 je offline (nepripojený) sissi111

Ahojte, veľmi súrne by som potrebovala vzor tlačiva vyhlásenie správcu vkladu na založenie s.r.o. Díky moc
0 0
sissi111 sissi111

sissi111 je offline (nepripojený) sissi111

Prosím prosím - uz do zajtra potrebujem to vyhlásenie správcu vkladu - pomôžte ak môžte......
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Vzor vyhlásenia správca vkladu

Vyhlásenie správca vkladu
Ja, podpísaný ...................., nar. ................, rod. č. ..............., bytom ......................................., spoločník spoločnosti ..........................................., so sídlom .................................., poverený podľa čl. ...... spoločenskej zmluvy zo dňa ............. k správe vkladu,
potvrdzujem,
že spoločníci založenej spoločnosti splatili svoje vklady pred zápisom spoločnosti do obchodného registra takto:
1. .................................. ................. Sk, t.j. ....... % svojho vkladu,

V .................. , dňa ...............

................................
meno
0 0
sissi111 sissi111

sissi111 je offline (nepripojený) sissi111

Dakujem krasne-plati to aj na zakladateľskú listinu ak tam nemam spoločníkov?....DIK
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

sissi111
Dakujem krasne-plati to aj na zakladateľskú listinu ak tam nemam spoločníkov?....DIK
Môžeš to použiť s tým, že upravíš text; uvedieš pozíciu správcu vkladu.
0 0
sissi111 sissi111

sissi111 je offline (nepripojený) sissi111

Diky moc---a mám dalsi problém---idem robiť jazykové kurzy a neviem či to musím mať ako viazanú živnosť alebo voľnú----a či musím zamestnávať na každý jazyk niekoho iného či mi nestačí ako garant---ak ho zamestnám budem musieť zaňho platiť odvody....Neviem či to niekto pochopil...Poradíte?.....
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Viazaná živnosť - Skupina 214-Ostatné
20 - Vyučovanie v odbore cudzích jazykov - dokončené štúdium príslušných jazykov na VŠ alebo vysvedčenie o zložení štátnej jazykovej skúšky, alebo preukázanie aspoň 10 ročného pobytu v štáte s úradnym jazykom ktorý sa má vyučovať.


Voľné živnosti
103. Doučovanie jazykov

– doučovanie jazykov

– poriadanie kurzov, týkajúcich sa zdokonalenia v posunkovej reči

V tejto skupine pôjde o činnosti spojené s doučovaním jazykov, nezahrnuté do reglementovanej živnosti, resp. činnosti, ktoré sa netýkajú jazykového vzdelávania v školách, predškolských a školských zariadeniach, zaradených do siete škôl, a na vysokých školách. Do tejto skupiny možno zaradiť kurzy, týkajúce sa zdokonalenia tlmočenia v posunkovej reči.

104. Poriadanie odborných kurzov, školení a iných vzdelávacích akcií vrátane lektorskej činnosti (okrem činností spadajúcich do režimu viazaných živností)

– poriadanie kurzov (je žiaduce upresniť oblasť)

– poriadanie seminárov a školení (je žiaduce bližšie upresniť oblasť)

Ide o poriadanie špecializovaných kurzov v rôznych oblastiach (napr. výpočtovej techniky, varenia, pestovania rastlín). Môže ísť o organizačné zabezpečenie takýchto kurzov, zabezpečenie lektorov, zabezpečenie priestorov a technického vybavenia pre poriadanie podobných aktivít, pričom nemá ísť o kombináciu ďalších služieb v právnom rámci zákona č. 281/2001 Z. z.

Medzi tieto činnosti nepatrí vykonávanie vzdelávacích aktivít podľa osobitných predpisov (napr. výchova a vzdelávanie v oblasti ochrany práce,*) odborná príprava na úseku ochrany pred požiarmi,**) príprava na vykonávanie špecializovaných činností v oblasti telesnej kultúry), vykonávanie odbornej prípravy na úseku prevencie závažných priemyselných havárií,***) teda činnosti, ktoré je možné vykonávať v režime viazaných živností.
0 0
sissi111 sissi111

sissi111 je offline (nepripojený) sissi111

Dakujem krásne tebe Lenka aj všetkým poradcom--zajtra to letím dať do Prešova dúfam že mi to schvália----normálne závidím tým rozbehnutým.....
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

sissi111
Diky moc---a mám dalsi problém---idem robiť jazykové kurzy a neviem či to musím mať ako viazanú živnosť alebo voľnú----a či musím zamestnávať na každý jazyk niekoho iného či mi nestačí ako garant---ak ho zamestnám budem musieť zaňho platiť odvody....Neviem či to niekto pochopil...Poradíte?.....
Len pre doplnenie ohľadom odvodov: zodpovedný zástupca ("garant") podľa živn. zákona má byť v pracovno-právnom vzťahu (s výkladom = pracovná zmluva). Pre tieto účely zákon nehovorí o rozsahu pracovného úväzku zodpovedného zástupcu. Živn. zákonu vyhovuje aj "veľmi čiastočný úväzok". Využité - bez problémov.

§11 Živn. zákona
Naposledy upravil STRELEC : 06.09.05 at 17:33 Dôvod: Doplnenie §
0 0
Vael Vael

Vael je offline (nepripojený) Vael

Pripájam sa k tejto téme, lebo je príbuzná môjmu problému a to - súrne hľadám vzor zakladateľskej listiny pre založenie družstva. Toto potrebuje syn ako študent - začiatočník. Poraďte mi, prosím, kde by sa niečo dalo nájsť, alebo ak máte niekto takýto vzor, pripojte ho. Už vopred veľmi pekne ďakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať