Zavrieť

Porady

Zakladateľská listina,s.r.o.

Yaya Yaya

Yaya je offline (nepripojený) Yaya

Ahojte.
Neskoro ale predsa som objavila túto stránku. Je výborná vďaka všetkým, ktorý sa podelia o informácie.
Prosím vás nemá niekto vzor zakladateľskej listiny pre založenie
s.r.o. s jedným spoločníkom. Našla som tu veľa dobrých informácií ale táto sa mi nedarí.
Usporiadat
Roman80 Roman80

Roman80 je offline (nepripojený) Roman80

Dik za radu, este by som mal nieco s cim by som potrebobal poradit:

je to koncesovana zivnost, odborna sposobilost nieje problem, tam sa postupuje nejak inak?

ked mam cinnosti viac ako je sest, tak to mam v tom formulari pisat na dalsi papier, alebo pokracovat na konci v dalsom cislovani?

najomna zmluva ma byt podla obchodneho ci obcianskeho zakonnika? a dal by sa dat nejaky vzor do eteru?
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Roman80
Dik za radu, este by som mal nieco s cim by som potrebobal poradit:

je to koncesovana zivnost, odborna sposobilost nieje problem, tam sa postupuje nejak inak?

ked mam cinnosti viac ako je sest, tak to mam v tom formulari pisat na dalsi papier, alebo pokracovat na konci v dalsom cislovani?

najomna zmluva ma byt podla obchodneho ci obcianskeho zakonnika? a dal by sa dat nejaky vzor do eteru?
1. pri koncesovanej živnosti musíš mať príslušné oprávnenie, ak ho máš alebo máš odborného zástupcu na tento predmet činnosti, potom je to OK. Koncesovaná živnosť sa podáva s kolkom 2000 Sk,

2. priložil som vzor formulára, kde je to napísané za sebou a keď máš viac predmetov činnosti (schválne som tam nejaké ako vzor nechal), potom ich píšeš na ďalšiu stranu. Tento formulár je na voľné živnosti, ak budeš mať koncesované, uprav si hlavičku formulára,

3. nájomná zmluva bude s kým ? Ak s podnikateľom, potom musí byť podľa obchodného zákonníka, ak bude so súkromnou osobou, mohla by byť aj podľa občianskeho práva (ale aj podľa OZ). Tu máš na výber.
0 0
Čembo Čembo

Čembo je offline (nepripojený) Čembo

Chcem sa poďakovať všetkým diskutujúcim, pretože sa mi podarilo na základe príspevkov založiť s.r.o. Nakoniec tá nezrovnalosť okolo rozdielnosti predmetu činnosti v zakladacej listine a živnostenskom liste sa dala vyriešiť tak, že v návrhu na zápis spoločnosti do obchodného registra je nutné zľadiť predmety činnosti s predmetmi činnosti uvedenými v Živnostenskom liste a potom ten v zakladateľskej listine uvádzaný prenájom nehnuteľností a nebytových priestorov nebol prekážkou a neberie sa do úvahy. Totiž v čase založenia spoločnosti, prostredníctvom zakladateľskej listina bolo možné s týmto predmetom činnosti uvažovaťˇpri podnikaní, aj keď sa nevyužije. Problémom by bol predmet činnosti, ktorý by bol uvedený v Živnostenskom liste a naopak chýbal by v zakladateľskej listine.
Takže ešte raz ďakujem.
0 0
Žofa Žofa

Žofa je offline (nepripojený) Žofa

Zdravím všetkých,
mala by som otázku k výpisom z registra trestov. Na vydanie ŽL potrebujem jeden výpis z registra trestov. Na obchodný register 2 kusy, môžem urobiť iba kópie z výpisu registra trestov alebo musia byť aj overené notárom?
Ďakujem
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Žofa
Zdravím všetkých,
mala by som otázku k výpisom z registra trestov. Na vydanie ŽL potrebujem jeden výpis z registra trestov. Na obchodný register 2 kusy, môžem urobiť iba kópie z výpisu registra trestov alebo musia byť aj overené notárom?
Ďakujem
Výpis z registra trestov potrebuješ iba pri ohlásení živnosti na živnostenskom úrade, pri zápise spoločnosti do OR už výpis z RT nepotrebuješ.
0 0
Žofa Žofa

Žofa je offline (nepripojený) Žofa

Ďakujem veľmi pekne,
nakoľko však nemám úplne jasno, rada by som si ešte overila, či budem mať všetko správne nachystané na OR.
1. kolok-10000,-Sk
2. overený ŽL - 2ks
3. overené vyhlásenie správcu vkladu - 2ks
4. overené podpisové vzory konateľov - 2ks
5. overenú spoločenskú znluvu - 2ks
6. overené vyhlásenie § 112 - 2ks
7. overené vyhlásenie § 136 - 2ks (že nebudú vo vlastnom mene uzatvárať obchody....)
8. overené tlačivo č.7 - 1ks
Keď budeme mať troch spoločníkov a zároveň konateľov, bude vystavený ŽL iba jeden na s.r.o., ako na právnickú osobu?
Formulácia vo vyhlásení § 112 -ako zakladateľ uvedenej spoločnosti vyhlasujem v zmysle §112 od.2 c) OZ, že nie som zakladateľom ani spoločníkom v inej spoločnosti, je správne?(od 3 spoločníkov)
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Žofa
Ďakujem veľmi pekne,
nakoľko však nemám úplne jasno, rada by som si ešte overila, či budem mať všetko správne nachystané na OR.
1. kolok-10000,-Sk
2. overený ŽL - 2ks
3. overené vyhlásenie správcu vkladu - 2ks
4. overené podpisové vzory konateľov - 2ks
5. overenú spoločenskú znluvu - 2ks
6. overené vyhlásenie § 112 - 2ks
7. overené vyhlásenie § 136 - 2ks (že nebudú vo vlastnom mene uzatvárať obchody....)
8. overené tlačivo č.7 - 1ks
Keď budeme mať troch spoločníkov a zároveň konateľov, bude vystavený ŽL iba jeden na s.r.o., ako na právnickú osobu?
Formulácia vo vyhlásení § 112 -ako zakladateľ uvedenej spoločnosti vyhlasujem v zmysle §112 od.2 c) OZ, že nie som zakladateľom ani spoločníkom v inej spoločnosti, je správne?(od 3 spoločníkov)
Body 1-8.- fajn, kompletné,
ŽL budeš mať iba na ohlásenie jednej s.r.o. bez ohľadu na počet spoločníkov, formulácia v § 112 je tiež v poriadku. Už len ísť podať !
0 0
Žofa Žofa

Žofa je offline (nepripojený) Žofa

Vďaka za odobrenie.
Neviem, či táto otázka patrí do tejto témy ale kde by som zistila, aké všetky predpisy, resp. smernice musí mať s.r.o. vypracované pri založení?
Prajem pekný slnečný víkend.
0 0
zuzanar zuzanar

zuzanar je offline (nepripojený) zuzanar

Prosím Vás o radu - v tlačive Návrh na zápis s.r.o. do obchodného registra je dátum údaje obsiahnuté v tomto návrhu navrhujem zapísať k ... Aký dátum tam môže byť? Je to najako ohraničené?
Vďaka.
0 0
zdendo zdendo

zdendo je offline (nepripojený) zdendo

Ahojte.
Mal by som tri otazky.
1* Musi byt pri zakladani novej s.r.o rezervny fond, alebo sa moze vytvorit az z cisteho zisku vykazaneho v riadnej uctovnej zavierke v ktorom sa zisk vytvoril?
2* Mozu byt pri zakladani novej s.r.o. uvedeny v spolocenskej zmluve dvaja konatelia?
3* Jeden zo spolocnikov je aj ako zivnostnik a ma predajnu ktora obchoduje s tovarom s akym bude obchodovat aj s.r.o.
je mozne aby bol tento spolocnik aj konatelom v s.r.o a taktiez bude prevadzkovat svoju predajnu? Viem ze je nieco take ako zakaz konkurencie, ale ked sa mi dohodneme nemusel by byt problem.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
zdendo
Ahojte.
Mal by som tri otazky.
1* Musi byt pri zakladani novej s.r.o rezervny fond, alebo sa moze vytvorit az z cisteho zisku vykazaneho v riadnej uctovnej zavierke v ktorom sa zisk vytvoril?stačí zo zisku
2* Mozu byt pri zakladani novej s.r.o. uvedeny v spolocenskej zmluve dvaja konatelia?áno
3* Jeden zo spolocnikov je aj ako zivnostnik a ma predajnu ktora obchoduje s tovarom s akym bude obchodovat aj s.r.o.
je mozne aby bol tento spolocnik aj konatelom v s.r.o a taktiez bude prevadzkovat svoju predajnu? Viem ze je nieco take ako zakaz konkurencie, ale ked sa mi dohodneme nemusel by byt problem.
Odpovede sú zvýraznené
0 0
zuzanar zuzanar

zuzanar je offline (nepripojený) zuzanar

zuzanar
Prosím Vás o radu - v tlačive Návrh na zápis s.r.o. do obchodného registra je dátum údaje obsiahnuté v tomto návrhu navrhujem zapísať k ... Aký dátum tam môže byť? Je to najako ohraničené?
Vďaka.
Pekne prosím..
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
zuzanar
Pekne prosím..
Zuzka, uvedieš tam dátum, ku ktorému chceš zapísať spoločnosť do OR, nie však skôr ako 5 pracovných dní po podaní návrhu na zápis do OR.
Prakticky dnes je 29.3.2006 a ideš podať kompletný návrh na zápis do OR, potom najskorší deň zápisu by mal byť 5.4.2006. Môže však byť aj ľubovoľný neskorší dátum, napr. k 1.5.2006.
0 0
zuzanar zuzanar

zuzanar je offline (nepripojený) zuzanar

Ďakujem pekne. Pomohlo.
0 0
zdendo zdendo

zdendo je offline (nepripojený) zdendo

Dakujem vam pekne, uz budem mat coskloro tu spolocenksu zmluvu kompletnu.
Dik a prajem pekny slnecny den.
Dnes vidim z Devinskej az do Viedne
0 0
zdendo zdendo

zdendo je offline (nepripojený) zdendo

Ahojte.
Neviete ako je to ked si dam sidlo s.r.o. doma v byte.
Jasne ze si za to nebudem platit.
Ide mi o to, ze ked budem chciet byt predat musim to nejako zdanit len pre to ze som tam mal sidlo s.r.o.?

Dik
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
zdendo
Ahojte.
Neviete ako je to ked si dam sidlo s.r.o. doma v byte.
Jasne ze si za to nebudem platit.
Ide mi o to, ze ked budem chciet byt predat musim to nejako zdanit len pre to ze som tam mal sidlo s.r.o.?

Dik
Nie, nebudeš.
0 0
gray gray

gray je offline (nepripojený) gray

zdendo
3* Jeden zo spolocnikov je aj ako zivnostnik a ma predajnu ktora obchoduje s tovarom s akym bude obchodovat aj s.r.o.
je mozne aby bol tento spolocnik aj konatelom v s.r.o a taktiez bude prevadzkovat svoju predajnu? Viem ze je nieco take ako zakaz konkurencie, ale ked sa mi dohodneme nemusel by byt problem.


Aj v mojom prípade je to aktuálne, s malou zmenou: ide o podnikanie v oblasti IT.
Mam živnosť, a idem si založiť sro kde budem jediným spoločníkom a konateľom.
Kolízne predmety podnikania napríklad: Poradenstvo v oblasti výpočtovej techniky, Systémová údržba software a podobne...

Môžu mi preto odmietnuť registráciu sro na ŽR alebo na OR ?

Môžem potom ako konateľ sro uzatvárať obchody so sebou - živnostníkom?

Dik.
0 0
draha24 draha24

draha24 je offline (nepripojený) draha24

Dnes som podľa PORADY dala dokopy papiere na založenie s.r.o., zajtra to skúsim podať na OR, držte mi prosím palce , nech to dobre dopadne.Našla som tu všetky potrebné vzory a linky. Ozvem sa o týždeň, či som všetko dobre pochopila a či mi to schválili. Zatial všetkým ďakujem.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
draha24
Dnes som podľa PORADY dala dokopy papiere na založenie s.r.o., zajtra to skúsim podať na OR, držte mi prosím palce , nech to dobre dopadne.Našla som tu všetky potrebné vzory a linky. Ozvem sa o týždeň, či som všetko dobre pochopila a či mi to schválili. Zatial všetkým ďakujem.
Držíme ti palce.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať