Zavrieť

Porady

Zakladateľská listina,s.r.o.

Yaya Yaya

Yaya je offline (nepripojený) Yaya

Ahojte.
Neskoro ale predsa som objavila túto stránku. Je výborná vďaka všetkým, ktorý sa podelia o informácie.
Prosím vás nemá niekto vzor zakladateľskej listiny pre založenie
s.r.o. s jedným spoločníkom. Našla som tu veľa dobrých informácií ale táto sa mi nedarí.
Usporiadat
zdendo zdendo

zdendo je offline (nepripojený) zdendo

Ahojte.
Momentalne zakladam jednoosobovu s.r.o. a asi o mesiac by sme chceli zalozit s kamaratom dvojosobovu s.r.o.
Mozem byt v oboch konatelom? Jedna aj duha spolocnost budu mat v papieroch niektore cinnosti rovnake, ale skutocne nebudu podnikat v tom istom.
Je to takto mozne?
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Áno môžeš byť konateľom v oboch s.r.o.
0 0
simonka simonka

simonka je offline (nepripojený) simonka

Je potrebné doložiť na OR pri založení jednoosobovej sro vyhlásenie správcu vkladu?
0 0
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
Ano je .
0 0
draha24 draha24

draha24 je offline (nepripojený) draha24

Dobrý deň, dnes mi prišlo z OR zamietnutie z dôvodu :.....spoločenská zmluva musí obsahovať výšku do ktorej je spoločnosť povinná rezervný fond dopĺňat a a spôsob dopĺnania. Nechápem to, lebo tu je úryvok z našej zmluvy :
Rezervný fond spoločnosti a ostatné fondy
1./ Spoločnosť vytvára rezervný fond z čistého zisku vykázaného v riadnej účtovnej závierke vo výške 5% z dosiahnutého čistého zisku spoločnosti a to do celkovej výšky 10% základného imania. Pri založení a vzniku spoločnosti rezervný fond spoločnosť nevyvára.
2./ Rezervný fond nebude vedený na osobitnom účte v banke, len účtovne.
3./ Spoločnosť bude vytvárať vlastné fondy podľa potreby na základe rozhodnutia valnej hromady. Môžte mi niekto fundovaný odpísať kde je chyba? Ďakujem
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
draha24
Dobrý deň, dnes mi prišlo z OR zamietnutie z dôvodu :.....spoločenská zmluva musí obsahovať výšku do ktorej je spoločnosť povinná rezervný fond dopĺňat a a spôsob dopĺnania. Nechápem to, lebo tu je úryvok z našej zmluvy :
Rezervný fond spoločnosti a ostatné fondy


1./ Spoločnosť vytvára rezervný fond z čistého zisku vykázaného v riadnej účtovnej závierke vo výške 5% z dosiahnutého čistého zisku spoločnosti a to do celkovej výšky 10% základného imania. Pri založení a vzniku spoločnosti rezervný fond spoločnosť nevyvára.
2./ Rezervný fond nebude vedený na osobitnom účte v banke, len účtovne.
3./ Spoločnosť bude vytvárať vlastné fondy podľa potreby na základe rozhodnutia valnej hromady. Môžte mi niekto fundovaný odpísať kde je chyba? Ďakujem
Ahoj draha24, daj to takto
Na krytie strát spoločnosti zriaďujú spoločníci touto zmluvou rezervný fond. Spoločnosť vytvára rezervný fond z čistého zisku vykázaného v riadnej účtovnej závierke za rok, v ktorom zisk prvýkrát vytvorí, a to vo výške 5 % z čistého zisku, nie však viac ako 10% z hodnoty základného imania. Rezervný fond sa každoročne dopĺňa o sumu 5 % z čistého zisku vykázaného v ročnej účtovnej závierke, až do dosiahnutia výšky 10 % základného imania.

Dôležitá je posledná veta.
0 0
draha24 draha24

draha24 je offline (nepripojený) draha24

ajobs
Ahoj draha24, daj to takto
Na krytie strát spoločnosti zriaďujú spoločníci touto zmluvou rezervný fond. Spoločnosť vytvára rezervný fond z čistého zisku vykázaného v riadnej účtovnej závierke za rok, v ktorom zisk prvýkrát vytvorí, a to vo výške 5 % z čistého zisku, nie však viac ako 10% z hodnoty základného imania. Rezervný fond sa každoročne dopĺňa o sumu 5 % z čistého zisku vykázaného v ročnej účtovnej závierke, až do dosiahnutia výšky 10 % základného imania.

Dôležitá je posledná veta.
Ďakujem, skúsim to takto, napíšem dodatok a novú zmluvu so zmeneným bodom RF, každé dvakrát, nechám overiť podpisy a zanesiem to zasa na podateľnu. Ešte písali, že si musia preveriť okrem skutočností podla paragrafu 6 a 7 aj to či listiny obsahují náležitosti podla osobitného zákona. To si mám vysvetliť ako? Môžu mi nájsť ďalšie takéto chyby?
0 0
draha24 draha24

draha24 je offline (nepripojený) draha24

Dobrý deň, chcem sa paďakovať všetkým za rady ohladne založenia sro.Vďaka tejto stránke sa nám podarilo založiť sro.Ešte raz veľká vďaka!!!!!
0 0
zdendo zdendo

zdendo je offline (nepripojený) zdendo

Ahojte. Idem zalozit jednoosobovu s.r.o.
Kto moze byt ako spravca vlkadu?
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
zdendo
Ahojte. Idem zalozit jednoosobovu s.r.o.
Kto moze byt ako spravca vlkadu?
Jediný zakladateľ a (možno aj) konateľ tejto s.r.o.
0 0
zdendo zdendo

zdendo je offline (nepripojený) zdendo

dik:-)
To mozem byt akoze aj ja spravca vkladu?
Chcem tie peniaze vlozit na ucet do banky. Ked je spravca banka neviete ci chce za to nejake poplatky?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

zdendo
dik:-)
To mozem byt akoze aj ja spravca vkladu?
Chcem tie peniaze vlozit na ucet do banky. Ked je spravca banka neviete ci chce za to nejake poplatky?
.......veď si spravuj svoje vlastné peniaze sám .
0 0
zdendo zdendo

zdendo je offline (nepripojený) zdendo

BOL SOM V TOM ZE SPRAVCA VKLADU JE TEN KTO DA PREHLASENIE O TOM ZE VKLAD BOL SKUTOCNE SPLATENY A RUCI ZA PTRAVDIVOST PREHLASENIA :-)
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

No a to môžeš byť aj ty, ak si jediný konateľ a spoločník vo firme.
Nikto iný ti predsa nemôže dať takéto prehlásenie, keď vo firme nikto iný nie je okrem teba.
0 0
zdendo zdendo

zdendo je offline (nepripojený) zdendo

VDAKA VAM DIEVCATA :-)
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
zdendo
VDAKA VAM DIEVCATA :-)
Keď ďakuješ aj mne, ja som chlapec
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

To sa mi páči, to sa podarilo! Čo sa týka toho účtu, kľudne ten vklad vlož na účet, pretože ho budeš pri podnikaní (teda myslím Ty - ako s.r.o.) potrebovať. Za vedenie účtu platíš banke obvyklé bankové poplatky. Dúfam, že vieš, že keď si jednoosobová s.r.o., musíš mať splatené základné imanie pred podaním návrhu na zápis do registra. Ale jediný doklad, ktorý register vyžaduje, je to vyhlásenie správcu.
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

zdendo
BOL SOM V TOM ZE SPRAVCA VKLADU JE TEN KTO DA PREHLASENIE O TOM ZE VKLAD BOL SKUTOCNE SPLATENY A RUCI ZA PTRAVDIVOST PREHLASENIA :-)
to mas pravdu - ani ho nemusis vkladat do banky, mozes ten vklad opatrovat az do vzniku firmy (to je den zapisu do orsr) a potom ho kludne mozes vlozit do pokladne tej novej firmy
a ako spravca rucis nielen za "ptravdivost" prehlasenia, ale aj za pravdivost

na vysvetlenie - mame tu na porade aj temu o preklepoch, tebe sa tiez mily preklep podaril, tusim by ho bolo treba zachytit aj v tej nasej specialnej teme, ak by si sa neurazil
0 0
europa europa

europa je offline (nepripojený) europa

Prosím Vás o radu

- zakladám jednoosobovú s.r.o., ktorej miesto podnikania je miesto môjho trvalého bydliska (môj rodinný dom). na živnostenskom úrade chcú odo mňa list vlastníctva a nájomnú zmluvu. Na porade som sa dočítal, že nájomnú zmluvu nepotrebujem, kde je teda pravda? Môžem Vás poprosiť prípadne o nejaký vzor nájomnej zmluvy? Dakujem

Europa
0 0
zdendo zdendo

zdendo je offline (nepripojený) zdendo

Ospravedlnujem sa teda vsetkym chlapcom ze som napisal len dievcata :-)
Ten "ptreklep" kludne daj kam chces :-)
To s tou najomnou zmluvou by zaujimalo aj mna..
Nenasiel by sa niekto kto by mi pozrel zakladatelsku listinu ci to tam mam vsetko ok, aby to preslo na prvy krat??
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať