Zavrieť

Porady

Výmenu stúpačkových rozvodov nám blokuje jeden sused... co robit?

Ahojte,

poradte prosím, mali sme domovú schôdzu, kde vsetci súhlasili s výmenou stúpačkových rozvodov. Na druhom stretnutí sme mali vybrať dodávateľa z ponúk, ktoré nám prišli, k čomu sme sa nedostali, pretože jedni susedia celú výmenu zablokovali... U nás je minimálny fond opráv, preto by to hradil každý sám. Stúpačky majú havarijný stav a je nutné ich vymeniť, niektorí susedia už mali vytopené byty. Susedia, ktorí to blokujú, chcú, aby si každý vymenil svoje rúry v byte sám, ako to urobili oni, čo je samozrejme hlúposť (podľa mňa sa to ani nemôže, pretože tie rúry sú spoločné a nepatria bytu). Poraďte prosím, čo robiť v takomto prípade. Súdiť by som sa šiel nerád.

ďakujem pekne
Usporiadat
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
plyn v železe nemá problém, to železo je ale poriadne skorodované na prestupoch medzi poschodiami kde roky zateká z netesniacich odpadov a záchodov.
3 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

tatanka111 Pozri príspevok

Koľko bm máš stupačiek a koľko ležačiek

(lebo ja som za podobnú sumu vyjednal 61 bytov - cca 8x 22 m stupačiek SV,TUV,plyn,kanalizácia + ležačky priemer tak 65 metrov (kanalizácie asi polovica, lebo dobrú liatinu som nechal )
Keď si od fachu a si z okolia BA, nechceš spraviť cenovú ponuku? Ak by bola výhodná, tak by si to mohol dostať ako zákazku. Zatiaľ máme 2 cenové ponuky.

Ja viem, že som proti tomu, ale ak to prejde, tak nech to nestojí majland.

Ak by si si na to trúfol, pošli mi SS s kontaktom.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Asi nie, ale má pohľad, skúsenosti s tvojho uhla, teda skoro.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Chobot robí zástupcu vlastníkov, ty asi tiež. Alebo meníš tie rozvody, vody?
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Si tu, ako nový? Vitaaaj!! Ono je dobre, dobre vidieť. ... sakra? ... sakra, hádam nebudeš a o ten , čo mele, a mele, a mele ...
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Chobot, načo meniť u vás?? My máme ešte stále nevymenené a to už od roku 1972 fungujú. Teda 40 rokov. A veru je ich treba u nás už meniť, všetko, aj azbest vyhodiť, len nie sú peniaze, ale tiež by ma zaujímalo, koľko to naozaj stojí. 9 podlaží x 3 stúpačky (3 byty) x 3 vchody. 22m jedna stúpačka. Vodorovné sú v pivnici pod podlahou, že tam netreba meniť.
Pôjde to z FO, budeme sa skladať mimoriadnym príspevkom do FO, byty podľa zákona budú platiť. Správca tvrdí, že to bude cca 1000€ na byt, teda jedno podlažie 3000€. Po prepočte podľa zákona to bude po 700€ na jednoizbový byt a 1600 na 3,5 izbový. (tiež ch...ý zákon). Neviem, dokedy to našetríme, aj vo veľkých bytoch sú prevažne dôchodcovia, nemajú navyše, už teraz splácame úver za zateplenie a rekonštrukciu lódžií.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

Kvaka Pozri príspevok
Chobot, načo meniť u vás?? My máme ešte stále nevymenené a to už od roku 1972 fungujú. Teda 40 rokov. A veru je ich treba u nás už meniť, všetko, aj azbest vyhodiť, len nie sú peniaze, ale tiež by ma zaujímalo, koľko to naozaj stojí. 9 podlaží x 3 stúpačky (3 byty) x 3 vchody. 22m jedna stúpačka. Vodorovné sú v pivnici pod podlahou, že tam netreba meniť.
Pôjde to z FO, budeme sa skladať mimoriadnym príspevkom do FO, byty podľa zákona budú platiť. Správca tvrdí, že to bude cca 1000€ na byt, teda jedno podlažie 3000€. Po prepočte podľa zákona to bude po 700€ na jednoizbový byt a 1600 na 3,5 izbový. (tiež ch...ý zákon). Neviem, dokedy to našetríme, aj vo veľkých bytoch sú prevažne dôchodcovia, nemajú navyše, už teraz splácame úver za zateplenie a rekonštrukciu lódžií.
Ja nechcem meniť. Ale sú ľudia, čo argumentujú tým, že pri stavbe domu stavbári použili na niektorých miestach na vodovodnom potrubí kúrenárske rúry a boja sa o svoje zdravie - že tá voda je potom kontaminovaná.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Chobot Pozri príspevok
Ja nechcem meniť. Ale sú ľudia, čo argumentujú tým, že pri stavbe domu stavbári použili na niektorých miestach na vodovodnom potrubí kúrenárske rúry a boja sa o svoje zdravie - že tá voda je potom kontaminovaná.
No asi by to neboli skolaudovali, keby bolo niečo proti predpisom.
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
Chobot Pozri príspevok
Ja nechcem meniť. Ale sú ľudia, čo argumentujú tým, že pri stavbe domu stavbári použili na niektorých miestach na vodovodnom potrubí kúrenárske rúry a boja sa o svoje zdravie - že tá voda je potom kontaminovaná.
Kontaminovaná môže byť len železom. A aj tak sa mi zdá že kúrenárska akurát nie je pozinkovaná a nemá na konci závit, inak by to malo byť z vnútra jednaké - oceľ 11343 alebo 11373.
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
tatanka111 Pozri príspevok
Jo

Akurát železo je korozivejšie ako zinok.
A ? Veď jediné, čo sa môže stať je, že začne tiecť. A často nemá ako, lebo je tam nános kalcitu z vody, takže väčšie riziko je, že sa upchá tým kalcitom uvoľneným napr. pri odstávke vody ako že prehrdzavie durchom na povrch. Ale problémom malo byť zdravie - a to hrdza asi nespôsobuje.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

tatanka111 Pozri príspevok
Dobré ráno (stará mama ) .

Neporovnávaj ma s tým provokačným tlčhubom = ja som najvyšší level
To sakra ma asi zmiatlo. A či najvyšší? Lev, alebo level o tom ešte teraz nemel. Čas ...
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

tatanka111 Pozri príspevok
Základ :
- koľko máte FO na m2
- uvedomujú si vlastníci, že pri nehnuteľnosti je na jednoduchú reprodukciu (resp na udržiavanie) treba 4 - 8 % nadobúdacej hodnoty na údržbu ???

PS
PREČO ????????????
10 Sk/m2 mesačne + 1000Sk mesačne úver. Čo je to nadobúdacia hodnota v našom prípade?
Pretože sme sa tu nasťahovali pred 41 rokmi s malými deťmi. Deti sa rozpŕchli, niekde aj muži pomreli, takže v niektorých tých veľkých bytoch sú aj samotné vdovy, teda jedna osoba za rok.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Kvaka, ale to aj iných čaká. Mladších, dozrejú, aj ...
0 0
Zolo Zolo

Zolo je offline (nepripojený) Zolo

Ide o starú tému, ale stále aktuálnu, preto moja skúsenosť:
Tiež jeden ani nie vlastník - iba zať vlastníčky na 8. poschodí 12 poschodového bytového domu - si postavil hlavu, že inštalatérov na výmenu stúpačiek nepustí do bytu. Vysvetlil som mu, čo budem nútený spraviť ja.Ukončiť montáž stúpačiek na 7. poschodí, oni zostanú bez dodávky vody a plynu spolu s vlastníkmi 3 bytov nad ním do toho času, kým budú zaviazaní súdnym rozhodnutím na sprístupnenie bytu. Zabezpečím im dodávky pitnej vody a budem požadovať náhradu všetkých vzniknutých škôd. Následne s poznámkou, že to je vydieranie prestal byť múdry a jeho nenahraditeľné obkladačky boli šetrne demontované tak, že ich mohol vrátiť na pôvodné miesto.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Veď o tom to je, to je moje! Keby pochopil, bolo mu vysvetlené, že ta stena je odnímateľná preto, aby bol vždy zabezpečený prístup k spoločným zariadenia v jeho byte, teda v každom byte, hádam by inak konal? Tie zariadenia, spoločné sú rozvod vody, uzáver vody, plomba a meracie zariadenia, vodomer. Tie zariadenia slúžia domu, v prípade havárie je nutné uzavrieť spoločný rozvod, Vodomer vlastník bytu v byte nepotrebuje, je povinný ho zo zákona umožniť namontovať, slúži správe domu na napočítanie podielu bytu v dome z faktúry, spoločných nákladov domu na JEHO byt. Tie veci sa predsa hradia z FPÚaO! Nema teda dôvod neumožniť vstup do bytu za účelom výmeny spoločných zariadení v JEHO byte. Nezaplombovaná strana vodomeru je prípojka bytu na spoločné zariadenie domu. Ba mal. Jeho krásne obkladačky, ktorými, teda stenou na ktorú ich dal znemožnil prístup k spoločným zariadeniam domu, či nie?

Môj byt, môj hrad!
0 0
mackoivan mackoivan

mackoivan je offline (nepripojený) mackoivan

Zolo
Ide o starú tému, ale stále aktuálnu, preto moja skúsenosť:
Tiež jeden ani nie vlastník - iba zať vlastníčky na 8. poschodí 12 poschodového bytového domu - si postavil hlavu, že inštalatérov na výmenu stúpačiek nepustí do bytu. Vysvetlil som mu, čo budem nútený spraviť ja.Ukončiť montáž stúpačiek na 7. poschodí, oni zostanú bez dodávky vody a plynu spolu s vlastníkmi 3 bytov nad ním do toho času, kým budú zaviazaní súdnym rozhodnutím na sprístupnenie bytu. Zabezpečím im dodávky pitnej vody a budem požadovať náhradu všetkých vzniknutých škôd. Následne s poznámkou, že to je vydieranie prestal byť múdry a jeho nenahraditeľné obkladačky boli šetrne demontované tak, že ich mohol vrátiť na pôvodné miesto.
výborný príklad- poznám podobný- Dá sa takýto byt prinútiť aj tak, že neodstavíme tých nad ním od vody - normálne sa to otvorí nad ním a pod ním a cez jeho byt sa pretiahnú rúry so zablentovanými odbočkami pre jeho byt. Pôvodné rúry v jeho truc byte tam zostanú a nové sa pretiahnú povedľa nich
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať