Zavrieť

Porady

má kataster právo

Prosím vás, má kataster právo, alebo nejakú povinnosť skúmať predmet darovacej zmluvy pri prevode na LV?
Usporiadat
koordinatoreva koordinatoreva

koordinatoreva je offline (nepripojený) koordinatoreva

danushka Pozri príspevok
Však vysvetli obdarovanému situáciu a preveďte späť DZ polovicu na Teba. Predsa ten, komu si darovala polovicu má Tvoju dôveru a Ty jeho, inak by si nedarovala, či?
tan darovaný je môj manžel, torý sa po 3 rokoch chce rozvádzať/15.10/ máme rozvod
a nič nie je pravda ako čo a bolo a chce vyplatiť 1/2 domu a bla bla...
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Nadobudli ste ten dom už počas manželstva, keď Ťa tlačil do DZ?
...ak áno, patrí do BSM napriek tomu, že doposiaľ v LV nebol uvedený ako bezpodielový spoluvlastník

Ach koordinatoreva, veď daj komletné informácie, keď chceš dobrú radu...

- komu patril dom pred manželstvom a ako ste ho vlastne nadobudli,
- ako manželia ste brali hypoúver, alebo len ty sama pred sobášom,
- ako dlho manžel spoločne s Tebou hypoúver splácal.
0 0
koordinatoreva koordinatoreva

koordinatoreva je offline (nepripojený) koordinatoreva

patril mne, nadobudla som ho tak, že som ho kúpila od svojho prvého ex, hypo som brala sama, darovala pred sobášom 1/2 domu
0 0
Erzebeth Erzebeth

Erzebeth je offline (nepripojený) Erzebeth

Sú v zmluve s bankou uvedené sankcie za porušenie zmluvných podmienok?
0 0
koordinatoreva koordinatoreva

koordinatoreva je offline (nepripojený) koordinatoreva

Erzebeth Pozri príspevok
Sú v zmluve s bankou uvedené sankcie za porušenie zmluvných podmienok?
áno, sú, predčasné splatenie úveru
0 0
koordinatoreva koordinatoreva

koordinatoreva je offline (nepripojený) koordinatoreva

tatanka111 Pozri príspevok
Hrubo povedané : Cena druhého sb bola 1/2 domu

(aj keď je to blbé (uzavierať predmanželské zmluvy, ak sa dvaja majú radi ) , ale (už si predsa mala jednu skúsenosť : Nič netrvá v svete večne, ani láska k jednej slečne ... ) ak chcel on , že darovať pred manželstvom, mala si si tam dať klauzulku ( typu : v prípade rozvodu z podnetu ktorejkoľvek strany, vyplatí (touto zmluvou ) obdarovaný darcovi ako kompenzáciu daru sumu XXXXX (a nahradil by som to povedzme 60 - 70 % hypotéky včetne úrokov )
no on počkal na deň presne 3 roky, ako to nadobudlo právoplatnosť a podal žiadosť o rozvod
0 0
Erzebeth Erzebeth

Erzebeth je offline (nepripojený) Erzebeth

Takže môže sa stať, že budeš musieť splatiť predčasne úver a navyše vyplatiť tvojho druhého muža. Ako sa k tebe správa manžel? Ja myslím, že sa chová tak, aby si nemala dôvod na zrušenie darovacej zmluvy. Bývate v spoločnej domácnosti? Ako sa choval počas tých troch rokov?
Naposledy upravil Erzebeth : 13.10.12 at 23:17
0 0
koordinatoreva koordinatoreva

koordinatoreva je offline (nepripojený) koordinatoreva

Erzebeth Pozri príspevok
Takže môže sa stať, že budeš musieť splatiť predčasne úver a navyše vyplatiť tvojho druhého muža. Ako sa k tebe správa manžel? Ja myslím, že sa chová tak, aby si nemala dôvod na zrušenie darovacej zmluvy. Bývate v spoločnej domácnosti? Ako sa choval počas tých troch rokov?
tak manžel počas prvého pojednávania stiahol návrh na rozvod
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať