Zavrieť

Porady

"Zvláštna" výpoveď

Dobrý deň,
chcem vás poprosiť o radu, moja známa dostala veľmi zvláštnu výpoveď (viď príloha). Celé je to nejaké zamotané, v súčasnej dobe je PN, výpoveď dostala 5.10. poštou, posielaná bola 3.10. Má informácie, že majiteľka končí ako SZČO a založila si sro. Vo firme už ďalej pracovať nechce, ale myslím, že by mala dostať aspoň odstupné. Je nejaký spôsob ako dosiahnuť aby sa vo výpovedi uvádzal skutočný dôvod?
Usporiadat
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

tatanka111 Pozri príspevok

ak nepožaduje, nemusí
, to som písal
Ale PP by mal skončiť z organizačných zmien. Zrušením zamestnávateľa, takže musí.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

tatanka111 Pozri príspevok

ak nepožaduje, nemusí
, to som písal
Musí - a dôvod je v poslednej časti odst. 2. Ešte raz si prečítaj prvý príspevok zadavatelky.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

tatanka111 Pozri príspevok
Má informácie nemusí byť skutková podstata = prečítaj si aj ty

btw
A ako vieš, čo tá z-ľka oficiálne napísala do papierov ?????????????????????????????????????????????????? ?????
to je podstatné a nie zadávateľka má informácie od priateľky, ktorá má informácie to NIE je ani len "svedectvo z druhej ruky " = po právnej stránke to má hodnotu nula celá nula

A skončenie PP predsa je právna záležitosť (aspoň dúfam , že v tomto mi dáte za pravdu ).
Prestaň už s tými blbosťami. Citoval si môj príspevok, v ktorom som jej doporučila aby vrátila nepodpísanú dohodu a žiadala doplnenie dôvodu (na čo má v zmysle § 60 odst.2 právo).

Dohoda o skončení prac.pomeru (z akéhokolvek dôvodu) je platná len keď je podpísaná obidvomi stranami.

Oficialna dohoda je v prílohe prvého príspevku.
Naposledy upravil veronikasad : 12.10.12 at 12:53
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

tatanka111 Pozri príspevok
.......

2, prečo ty rýpeš do mojej : Ak dostane odstupné do ruky , môže podpísať hocijakú dohodu (v podstate s hocijakým dátumom)

.........
asi toľko času som bol ochotný zabiť s vami , čo viete čítať iba text (a neviete medzi riadkami )
Vieme čítať všade, aj keď to nie je napísané, no s tým hocijakým dátumom to nie je pravda. Odhliadnem od ironického textu, no 12.10.2012 sa dozvie, prípadne bude súhlasiť s tým, že je nezamestnaná od 1.10.2012.? Laik by s tým možno súhlasil.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať