Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa II.

Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Zakladám tému, venovanú otázkam starostlivosti o vlastného psa:

- zdravotná starostlivosť a zdravotné problémy
- výchova, výcvik a socializácia
- potrebná výbava pre psa - všetko od psej misky po búdu
Usporiadat
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Dav Pozri príspevok
Takého s podozrením - predpísal jej dithiaden (humánny) a stav sa ukľudnil. Priznám sa, že som mala chuť jej z nich šľohnúť, lebo pes - bastard s alergiou na kvitnúcu trávu .
o tú trávu mi ide...oči netečú/vytieram aj borovou vodou/, ani sopeľ nieje...len sa srsť okolo očí preriedila čo som si všimla.....bola som teraz na besnote tak som sa nato pýtala...vetoš... vidím, že sa mu robia "okuliare" okolo očí, hnedý labroš je nato náchylný......,že keby boli aj ostatné príznaky.....že by nasadili kortikoidy čomu by som sa chcela vyhnúť...dithiaden akože ten ľudský?
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

Dithiaden je zbytočne silný. Ak si myslíš že je to alergia stačí mu voľne dostupné antihistaminikum ako Zyrtec, Zodac. Ja mám vždy nejaké doma, moje čokle sú experti, jeden chňapne včelu a spuchne mu celá tlama, druhý pravidelne aspoň 2 x ročne kusne do ropuchy a tiež mu spuchne tlama, oči ... Humánne lieky sa používajú aj vo veterinárnej medicíne.
3 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

anet
Dithiaden je zbytočne silný. Ak si myslíš že je to alergia stačí mu voľne dostupné antihistaminikum ako Zyrtec, Zodac. Ja mám vždy nejaké doma, moje čokle sú experti, jeden chňapne včelu a spuchne mu celá tlama, druhý pravidelne aspoň 2 x ročne kusne do ropuchy a tiež mu spuchne tlama, oči ... Humánne lieky sa používajú aj vo veterinárnej medicíne.
Tak to máš dobrých expertov...
Mala ho prepočítaný na váhu a dávali sme ho asi 5 dní a upravilo sa to. Rozškrabala si ucho, oko, ňufák, samý krvavý škrabanec.Najprv som si myslela, že sa "pobila" s plechovkou -konzervou, ale nič také sa v baráku nenašlo, tak som naklusala potešiť veterinára, samozrejme aj s pacientkou. Tú si zafixoval ako hysterku (postreh má dobrý, musím uznať). Možno preto volil silnejší liek. Odvtedy už mala zápaly ucha, ale podozrenie na alergiu sa viac neriešilo, asi som bola opatrnejšia pri venčení, alebo sa spúšťací moment nevyskytol. S ušami má problémy od mladosti, a dôvody? Prechladnutie, prievan, alergia, alebo dlho jej nič nebolo...??? Kvapky mám doma stále, keď začne potriasať hlavou, nasadím kvapky, ak sa stav zhoršuje+teplý ňufák+apatia=cesta k veterinárovi.

P.S. Tak zle sa mi v tejto novej Porade píše odpoveď
3 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Dav
lujza.j Pozri príspevok
...z mojho psa sa klube sezónny alergik, máte niekto doma alergika?
Takého s podozrením - predpísal jej dithiaden (humánny) a stav sa ukľudnil. Priznám sa, že som mala chuť jej z nich šľohnúť, lebo pes - bastard s alergiou na kvitnúcu trávu .
Tiež mám podozrenie, že naša je alergička. V poslednej dobe má začervenané oči, a aj výtok z očí. Za týždeň máme ísť na očkovania, tak sa na to spýtam.. Mám doma Zodac, môžem jej ho dať, alebo radšej počkám do lekárskej návštevy?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ja mám doma Zodac sama ho užívam...kedy dám mu polovicu...vetoš ma zbytočne vyžerie z peňazí....
čo sa týka uší prvý Bruno stály problém, tiež kvapky boli doma stále...nik žiadnu alergiu neriešil..teda vetoš....a to sme mali problém aj z vykusanými labkami...ale už mám teraz iného vetoša...
1 0
MIRCO1972 MIRCO1972

MIRCO1972 je offline (nepripojený) MIRCO1972

som jeden MIRCO
Celú sobotu sme boli so psíkom u našich a u svokrovcov na dedine. Všade plno kvetov, lietal po záhrade hore dole. Ráno som si všimol že na hlave má nejaké pupáky. Myslel som si že ho tam niečo poštípalo. Natrel som mu to Fenistilom no potom som si všimol, že také isté pupáky má aj na zadku a veľa. Volal som veterinárovi. Povedal že sa jedná o alergiu na trávu. Na jeho odporúčanie som mu dal polku Zodaku. Ráno po pupákoch ani stopa. Pre istotu som mu dal polku ešte v pondelok ráno a večer.

Teraz je to už OK.
5 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

normálne nemám slov na túto alergiu...u nás tráva, že už psa nie je vidno.....trávové semeno má kade tade po hlave... kýcha ako blázon....už som čakala, že si o chodník rozbije nos....a pred domom sa mi už vysemenili topole...dokonalé
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

velmi ucinne proti kliestom.
http://www.ixoderm.cz/
2 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Dnes bol najvyšší čas dať zaočkovať havu proti chorobám, ktoré postihujú aj ľudí. Rozdiel je však v tom, že kým psík sa môže nakaziť cez zvedavý noštek a mlsný jazýček, u ľudí je to zväčša autonákaza. Vybavila som aj čipovanie a kúpila krmivo. Pred časom som zmenila veterinára, tento nový sa mi zdá kompetentnejší. Bola som zvedavá na ceny, zaujímavé, že očkovanie bolo drahšie o dve €. Ako inak, hava bola výnimočná. Pri prepichovaní kožúška ani nemukla, ani sa nepohla, takže ju pochválil aj veterinár. Asi bolo prečo, keď som videla hrúbku ihly a počula, ako chrupla koža pri prepichovaní. Dobre sme vybavili, no tak ... nepochváľte sa!

Rozmýšľala som načo je dobré čipovanie. Ak sa hava stratí, pôjdu ju GPS-kom hľadať? Blbosť! Ak ju psy jedlíci zlapajú, potom nemá šancu, našťastie jej nie je veľa, tak spolieham sa, že sa im to neoplatí. Ak ju dajú do útulku, tam ju bezpečne nájdem.Tak načo?! Asi nato ...!

Popozerala som tu staršie príspevky o spriatelených psíkoch, miestami smutné čítanie aj uvedomenie si, že starnú s nami, ale nepomerne rýchlejšie. Denne vídam dvoch psíkov zo susedstva, ktorých už neposlúchajú zadné labky, snažia sa, ale je na nich presmutný pohľad. A to je asi všetko, čo som tu chcela zaknihovať.
A ešte niečo. Zmeny na Porade! Urobili ju neprehľadnou, chaotickou a dobré veci z minulosti by tu nenašiel ani najlepší detektív.
4 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

už som sa tu pýtala, či tu niekto so psom senným alergikom....našla som toto
Atopia/senná nádcha u ludí/ : Na rozdiel od ľudí alergia na vdychované alergény/pele, spory
húb, roztoče/ –Atopia- sa u zvierat len zriedkakedy prejavuje kýchaním,zápalom spojiviek.
Príznaky/symptómy/:
U zvierat je prejav takmer vždy kožný- svrbenie, vypadaná srsť, zápal kože. Ochorenie je
sezónne/pele/ okrem roztočov , Presné určenie alergénu je možné len kožným alergickým
testom. Lokalizácia - uší, podpazušie, brucho
Terapia : Zmierňovanie príznakov pomocou antialergík – antihistaminiká, kortikoidy
len neviem či sa im podávajú špecialne pre zvieratá,alebo ludské...nechcem ísť moc s mojím k vetošovi lebo mu dá kortikoidy....ja by som mu dala na skúšku Zodac , nemá nič na koži ani žiadne svrbenie, len oči...preriedila sa mu srsť ešte viac....a zvykne si ich žmoliť, ale nadchu nemá.......
z:http://www.slivet.sk/pdf/alergia.pdf
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

tak som dala na skúšku polku Zodacu....tomu mojemu alergikovi...som zvedavá
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

pelech pre psika, macicku.
4 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Je to možné? Sama si hneď odpoviem. Je!

Začalo to ráno zavčasu. V nedeľu si rada vypijem kávu na balkóne, kým je všade pokoj a počuť len vtáky spievať. Dnes sa im veľmi nechcelo, čo však mi vôbec nevadilo, lebo káva bola voňavá, vzduch svieži a moja ušatá signorina pri mne. Pri odpratávaní zo stolíka ten svoj poklad som musela prekročiť, lebo ešte podriemkával. A kým nebolo tak teplo, začala som variť. Z balkóna sa hava presunula do kuchyne, robiť mi spoločnosť. Zaľahla na miesto spojnice medzi linkou a chladničkou. Dva razy som ju prekročila, na tretí raz som vyzula šľapku a ďobla do nej palcom, aby sa odpratala z cesty. A hádajte čo sa dialo? Áno, presne! Prevrátila sa na chrbát, aby som ju škrabkala.
Urobila som krátky proces a hava zaľahla do svojho pelecha. Pred tým som však skontrolovala ňufák, či nie je chorá. Všetko bolo OK.

A ja už len konštatujem, že aspoň niekto sa dožil komunizmu, aj keď len psieho.
2 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1





ZÁKLADNÉ ZÁSADY V TÝCHTO HORÚČAVÁCH PRE MAJITEĽOV PSOV

Letné horúčavy najhoršie neprežívame my ľudia, ale naše zvieratá. Niektorí majitelia si to žiaľ neuvedomujú a tým vystavujú svojho štvornohého priateľa život ohrozujúcemu nebezpečenstvu.

- Obmedzte vychádzky, najideálnejšie na skoro ráno alebo večer po ochladení.
- Nezaťažujte zviera v horúcich dňoch nadmerným pohybom a aktivitou - môže nastať kolaps organizmu (napríklad beh pri bicykli, výcvik, aportovanie).
- Nenúťte zviera kráčať po rozpálenom asfalte/piesku/štrku! Na prechádzke využite trávnaté plochy.
- Zabezpečte psovi neustály prístup k čerstvej vode, ktorú pravidelne obmieňajte. Misku s vodou na záhrade položte do tieňa, nie na slnko.
- Nenechávajte zvieratá v žiadnom prípade v aute, ani len na 5 minút! Hrozí uhynutie! Ani vtedy, ak je auto postavené v tieni a má otvorené okienko. Vzduch v aute neprúdi a veľmi rýchlo dochádza k prehriatiu organizmu a k úpalu.
- Neuväzujte psov priamo na slnko pred obchody, reštaurácie a pod.
- Pri cestovaní autom napríklad na dovolenku, nezabúdajte aj na pitný režim svojho psa. Cestovanie v MHD vôbec neodporúčame, jedine v nevyhnutných prípadoch.
- Uvedomte si, že zviera s obmedzenou možnosťou pohybu - v koterci alebo na reťazi - nemá ako ujsť, ak sa tienisté miesto zmení počas dňa na horúce! Nehovoriac o koterci, ktorý sa raz-dva vyhreje a mení sa na "saunu"! Zabezpečte psovi voľnosť a tieň, aby sa mohol v prípade potreby skryť. Odporúčame popolievať trávu alebo terasu na miestach, kde zvykne pes oddychovať. Psa tiež nezatvárajte na balkón!
- V prípade, že je nutné použiť náhubok, vyberte si priestranný, aby v ňom pes mohol otvoriť papuľku. Je to ich jediná možnosť ako sa schladiť!
- Pozor aj na teplotné šoky, napríklad pri vstupe rozhorúčeného psa do vody alebo pri namierení prúdu studenej vody z hadice priamo na psa.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Kým som na "psíkovskej vlne", tak tu doplním ešte jednu malú úvahu, súvisiacu so starostlivosťou o psíka.
​Keď som nedávno (pred 5 rokmi) začínala so psíkom, čítala som a počúvala rady odborníkov aj laikov, čo mám robiť, aby hava bola spokojná so mnou a ja s ňou. V knihe " Základy starostlivosti o psa" som sa dočítala aj to, že misky na vodu a potravu treba udržiavať v absolútnej čistote a tiež, že psíkovi pravidelne treba meniť vodu za čerstvú. Poctivo dodržiavam. Misky síce nedávam do umývačky riadu, ale umývam ich v saponáte a dezinfikujem octom. Na každej prechádzke s havou si túto požiadavku na hygienu pripomeniem. Lebo len čo vyjdeme z dverí, až do okamžiku návratu, havin nos je na zemi a v každom hnusobstve, aké si nájde po ceste. Ale všetko je v najväčšom poriadku, lebo hava pije a je z antikorových misiek, ktoré sú vyblýskané a svietia čistotou.
3 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Pridavam tu tento link, bez snahy o reklamu, ale s dobrym umyslom, nakolko su tu aj uzasne veci pre hru, pohodlie ale aj vycvik a vychovu psikov a maciek.

http://www.tchibo.sk/potreby-pre-zvi...dcd=KVFp53vhqd
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Chystáte se se psem k moři nebo na Lipno? Chraňte ho před sluncem!1. Neholte svého psa na léto!
Když svého psa oholíte, vystavíte jeho kůži možnosti spálení. Srst chrání před ultrafialovým zářením. Raději než oholit, používejte pravidelně furminátor, zbavíte tak psa přebytečné podsady a bude mu lépe.

2. Psi trpící ztrátou srsti potřebují zvláštní péči
Psi, trpící ztrátou srsti kvůli alergiím, hormonálním změnám nebo např chemoterapii byste neměli vystavovat slunci, v případě nutnosti je chraňte podobně jako naháče opalovacím krémem.

3. Chraňte milovníky sluníčka!
Některé psy ze slunce nedostanete. Milují opalování, ale co jejich zdraví? Spálení citlivé kůže na břiše a kolem genitálií může vést ke vzniku rakoviny, nebezpečí hrozí zvláště psům s růžovou pokožkou. Nenechávejte psa na slunci dlouho!

4. Jak pomoci spálenému psu?
Pokud už pes utrpěl spáleninu od slunce, dopřejte mu chladivou koupel, do které přidáte trochu aroma oleje, ideální je levandule nebo tea tree.

5. Vyberte ten správný opalovací krém!
Pro psy používejte opalovací krém určený dětem, ideálně s vyšším ochranným faktorem a obsahem bambuckého másla.Ochranu krémem potřebují hlavně naháči a nemocní psi, spálit se ale mohou i světlí psi.

6. Dejte si pozor na oxid zinečnatý
Dávejte v krémech pozor na obsah oxidu zinku, který je pro zvířata toxický.
7. Zvažte ochranné oblečení
Pokud byl váš pes oholený např kvůli operaci, chraňte ho před sluncem např svým trikem. To se bude hodit i pokud se chystáte např na plavbu na lodi.

http://www.dogsmagazin.cz/dogs/magazin/novinky/jak-chranit-psa-pred-sluncem-/
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Až by ste mali záujem, vyšla u nás kniha Millana Cesara Krátka príručka pre majiteľa šťastného psa. http://www.martinus.sk/?uItem=155878
Citujem zo stránky: Cesar sa venuje kľúčovým témam, ktoré idú pod povrch základnej poslušnosti a odhalia srdce a dušu našich miláčikov.
Možno prečítanie knihy pomôže nám všetkým, najmä však psom.
4 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Tak sme my šťastne prežili čipovanie, na moje počudovanie, oproti bežnému očkovaniu to bola úplná malina, Nelinka si ani nevšimla, že sa niečo deje..
Ale z iného mám hlavu v smútku.. Boli sme na chalupe, a počas hárania, akurát v tom najhoršom období, ušla so psom, ktorý chodí raz do roka (len koncom prázdnin ) na návštevu k susedom.. Ona inak také malé plemená vôbec nemá rada (yorkshire), útočí na ne, tak ma prekvapilo, že s ním na cca 3/4 hod. ušla.. Môžno ani k ničomu nedošlo, lebo sa vrátila s nahryznutým uchom, tak predpokladám, že sa aj pobili.. Už som sa informovala aj u veterinárky, dostala som vyčerpávajúcu odpoveď, ako ďalej, tak som hrozne zvedavá, čo bude.. Máme ísť na 24. deň na sono, a uvidí sa.. Len som z toho kúsok nervózna..
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať