Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa II.

Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Zakladám tému, venovanú otázkam starostlivosti o vlastného psa:

- zdravotná starostlivosť a zdravotné problémy
- výchova, výcvik a socializácia
- potrebná výbava pre psa - všetko od psej misky po búdu
Usporiadat
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

keby moj peso nebol s náhubkom ako zablokovaný...tiež by ho nosil kvôli otrave....
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

alaya1
alaya1
Dobra rada pre tych, ktori maju problem so psikom, ze vsetko pozerie, co najde.


S tymto moze nesuhlasit, ci to povazovat za neuzitocne len debil najvacsieho rangu. A moze mat aj 5 smajlikov za menom.
Presne vystihnutý plagát. Platí to však predovšetkým aj o človeku, nielen pre psa. Možno práve takto nejakým spôsobom psom postihnutý môže niektorý človek apelovať na ľudí zo zúfalstva, aby psy konečne začali nosiť na verejnom priestranstve náhubky, hlavne veľké plemená a najmä voľne pustené. Prečo sa má človek pri stretnutí s voľne idúcim psom bez náhubku stresovať? Majiteľ je zodpovedný za psa, nech si koná svoju povinnosť. Verím, že by potom niekto iba tak z pasie nerozsýpal otravu. Asi sa v jeho okolí niečo deje a je bezmocný.
"Život psa je k nezaplacení"
"Život človeka je k nezaplacení"
Vidí v tom niekto rozdiel? Ja nie.
0 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

lujza.j
keby moj peso nebol s náhubkom ako zablokovaný...tiež by ho nosil kvôli otrave....
Naše ho normálne znášali všetky.
Školníkové šteňa roztrhalo dcére v zime úplne nový kabátik, práve sme išli zo súťaže, na školskom dvore. Videl to aj školník. Bola som pritom, to boli sekundy, šteňa má ostré zúbky.
Poisťovňa ho celý preplatila, ale určitý čas sa bála práve iba malých psov. Prváčka.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Chcete vyzerať mladšie? Kúpte si psa. Chlpáči uberajú roky


http://diva.aktuality.sk/clanok/4201...-uberaju-roky/
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

O tomto som počúvala 10 rokov, už sa obchádzajú chovné stanice, na budúci rok by nám mal vstúpiť do rodiny. Vysoký pán, vysoký pes.

Som zvedavá.
2 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

korela
O tomto som počúvala 10 rokov, už sa obchádzajú chovné stanice, na budúci rok by nám mal vstúpiť do rodiny. Vysoký pán, vysoký pes.

Som zvedavá.
a čo takto zachrániť nejakého?
http://www.chrtivnouzi.cz/
https://www.facebook.com/chrtivnouzi
a určite nájdeš aj na Slovensku............útulky sú plné
3 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Kopretinka, nasla si barzoja v utulku? Na fotkach su len krizenci. To je chudak pes, ak musi byt v koterci. plemeno vyslachtene na beh, lov, ktoremu vyhovuju nizke teploty. Zavrety v priestore velmi trpi.- rusky chrt.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Kopretinka, to si ho ja nezaobstarávam, ja sa teším zo svojho. Toto je túžba 192cm vys., k nemu by malý pes ani nesedel. Ale už som preposlala, ale v pláne i tak až na budúci rok. To som netušila, že sa tam vyskytujú aj takéto psy. Nechápem prečo. Šok.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

korela
Kopretinka, to si ho ja nezaobstarávam, ja sa teším zo svojho. Toto je túžba 192cm vys., k nemu by malý pes ani nesedel. Ale už som preposlala, ale v pláne i tak až na budúci rok. To som netušila, že sa tam vyskytujú aj takéto psy. Nechápem prečo. Šok.
prečo? a prečo sa tam vyskytujú tí ostatní?
závodný chrt,ak už nemá výsledky a prestane svojmu majiteľovi zarábať,je surovo utratený,bez milosti....alebo sa podarí niekomu ho zobrať od majiteľa a cez útulok alebo cez "chrti v nouzi" mu hľadať nový domov
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

kopretinka
korela
Kopretinka, to si ho ja nezaobstarávam, ja sa teším zo svojho. Toto je túžba 192cm vys., k nemu by malý pes ani nesedel. Ale už som preposlala, ale v pláne i tak až na budúci rok. To som netušila, že sa tam vyskytujú aj takéto psy. Nechápem prečo. Šok.
prečo? a prečo sa tam vyskytujú tí ostatní?
závodný chrt,ak už nemá výsledky a prestane svojmu majiteľovi zarábať,je surovo utratený,bez milosti....
len upresnenie- na psich pretekoch neziskavas financnu odmenu za vitazstvo, tak, ako aj na vystave psov.
0 1
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

alaya1
kopretinka
korela
Kopretinka, to si ho ja nezaobstarávam, ja sa teším zo svojho. Toto je túžba 192cm vys., k nemu by malý pes ani nesedel. Ale už som preposlala, ale v pláne i tak až na budúci rok. To som netušila, že sa tam vyskytujú aj takéto psy. Nechápem prečo. Šok.
prečo? a prečo sa tam vyskytujú tí ostatní?
závodný chrt,ak už nemá výsledky a prestane svojmu majiteľovi zarábať,je surovo utratený,bez milosti....
len upresnenie- na psich pretekoch neziskavas financnu odmenu za vitazstvo, tak, ako aj na vystave psov.
ja nepíšem o slovensku,predsa tak ako sú konské preteky,sú aj chrtie.za prachy.
stávkovanie.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Mam 2 chrtov v susedstve, aktivne pretekaju aj v zahranici. Jedine, kto moze na tomto zarobit su nelegalne stavky, s ktorymi psy a ich majitelia nemaju nic- peniaze nedostanu. Tieto zavody sluzia ako nahrazka za lov- v sucasnosti uz s mechanickym zajacom. Ale v konecnom dosledku, psa, ktory je nevhodny na tieto ucely utracat mi pride nemoralne a obludne. Nepoznam takeho cloveka, ktory psa s PP da utratit. Skor ho preda za maznacika. A co sa tyka tych psikov na obrazkoch, je velmi smutne, ze tolko psov nema svoj domov- ale je to len o tom neustalom mnozeni a vacsej ponuke, ako je dopyt. Ale ak chce niekto psa urcitej rasy- plemena, s povahou a exterierom,zial v utulkoch je ich ako safranu, ja osobne som sa s takym psom nestretla.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

predá za maznáčika?! nedaj sa vysmiať! v írsku a španielsku ide vyslúžilý bežec vo veku 1,5 roka na utratenie!!! predať, áno,predá ho...aby sa ho zbavil....

http://www.ahaonline.cz/clanek/musit...it-v-mori.html
http://brno.idnes.cz/zavodni-chrty-z...rno-zpravy_dmk
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Tada nie som fajnsmeker psich pretekov, asi v tom chodis, tak vies. lebo ja na jedna babka povedala....neverim.
0 1
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

alaya1
Tada nie som fajnsmeker psich pretekov, asi v tom chodis, tak vies. lebo ja na jedna babka povedala....neverim.
v čom chodím???
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

jJa nepioznam do podrobna psie preteky, ani s nimi velmi nesuhlasim, ale je to vraj cibrenie loveckych instinktov, pises o Spaniesku a pod. Poznas to tam, lebo vies, ludia popisu, ja co nevidim, neoverim, tak neverim. Neznamena to, ze sa v tomto nemozu robit svinstva.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

alaya1
jJa nepioznam do podrobna psie preteky, ani s nimi velmi nesuhlasim, ale je to vraj cibrenie loveckych instinktov, pises o Spaniesku a pod. Poznas to tam, lebo vies, ludia popisu, ja co nevidim, neoverim, tak neverim. Neznamena to, ze sa v tomto nemozu robit svinstva.
nepoznám.......iba čítam........a verím tomu.........tak,ako verím,keď sa píše o iných psoch a týraní.....a zachrańovaní........
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Je to mozne, ale ak niekto vysoli za spickoveho pretekarskeho psa par tisic eur a po jeden a pol roku ho da zabit? Myslim, ze mnohi ho predaju na "manzacika" mozno chovneho psa, aby sa mu vratili naklady .
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

alaya1
Je to mozne, ale ak niekto vysoli za spickoveho pretekarskeho psa par tisic eur a po jeden a pol roku ho da zabit? Myslim, ze mnohi ho predaju na "manzacika" mozno chovneho psa, aby sa mu vratili naklady .
no jasnéééééééééééé.............
"Pro španělské a irské dostihové chrty znamená ukončení dostihové kariéry rozsudek smrti. Jsou stříleni, věšeni nebo hynou hladem a nemocemi. Přitom jde o velmi mladá zvířata. "
http://ajtymozespomoct.blog.cz/0904/...kariery-chrtov
hlavne si pozri ten druhý obrázok
0 0
MisheliQ MisheliQ

MisheliQ je offline (nepripojený) MisheliQ

študentka
Je to presne tak ako kopretinka píše. Viac napr.aj tu http://www.chrtivnouzi.cz/clanky_pod/3.html
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať