Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa II.

Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Zakladám tému, venovanú otázkam starostlivosti o vlastného psa:

- zdravotná starostlivosť a zdravotné problémy
- výchova, výcvik a socializácia
- potrebná výbava pre psa - všetko od psej misky po búdu
Usporiadat
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

tu sú krásne fotky,chrt je z útulku
https://www.facebook.com/petermarek/...0126142&type=3
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

alaya1
kopretinka
korela
Kopretinka, to si ho ja nezaobstarávam, ja sa teším zo svojho. Toto je túžba 192cm vys., k nemu by malý pes ani nesedel. Ale už som preposlala, ale v pláne i tak až na budúci rok. To som netušila, že sa tam vyskytujú aj takéto psy. Nechápem prečo. Šok.
prečo? a prečo sa tam vyskytujú tí ostatní?
závodný chrt,ak už nemá výsledky a prestane svojmu majiteľovi zarábať,je surovo utratený,bez milosti....
len upresnenie- na psich pretekoch neziskavas financnu odmenu za vitazstvo, tak, ako aj na vystave psov.
Nechapem, ako s tymto niekto nesuhlasi, ked je to fakt. ze vitazni psi peniaze neberu.
0 1
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

korela
alaya1
alaya1
Dobra rada pre tych, ktori maju problem so psikom, ze vsetko pozerie, co najde.


S tymto moze nesuhlasit, ci to povazovat za neuzitocne len debil najvacsieho rangu. A moze mat aj 5 smajlikov za menom.
Presne vystihnutý plagát. Platí to však predovšetkým aj o človeku, nielen pre psa. Možno práve takto nejakým spôsobom psom postihnutý môže niektorý človek apelovať na ľudí zo zúfalstva, aby psy konečne začali nosiť na verejnom priestranstve náhubky, hlavne veľké plemená a najmä voľne pustené. Prečo sa má človek pri stretnutí s voľne idúcim psom bez náhubku stresovať? Majiteľ je zodpovedný za psa, nech si koná svoju povinnosť. Verím, že by potom niekto iba tak z pasie nerozsýpal otravu. Asi sa v jeho okolí niečo deje a je bezmocný.
"Život psa je k nezaplacení"
"Život človeka je k nezaplacení"
Vidí v tom niekto rozdiel? Ja nie.
S tymi nahubkami "aby sa ludia nestresovali pri stretnuti" nesuhlasim.
Upne staci,aby majitelia boli zodpovedni a mali psy na voditku na kratsie pri styku s ludmi,ci inymi psami.

A este jeden postreh...sme tiez dlhorocny psickari,mame stredne velkeho psa. A tvrdim, ze najnezodpovednejsi su majitelia tych malych,ustekanych plemien, nie majitelia psov vacsieho vzrastu!!!

Chodievame s nasim psom denne von,na prechadzky, ci medzi ludi. V zivote sa nam nestalo,aby nas, ci nasho psa obtazoval nejaky velky,volne pobehujuci pes. Ale tych malych,volne pobehujucich a jedovatych stretavame takmer denne. Vzdy som na to nahnevana! Ja mam svojho psa na voditku na kratko,ale neraz ti mali provokuju stekotom a dobiezanim. Ked upozornim majitela, nech si psa zavola a uviaze na voditko, tak v 99% sa mi dostane odpovede "nebojte sa,on nic neurobi".

Ale keby nahodou moj pes /na voditku/stratil nervy a chmatol ho, tak este ma bude panicka vlacit po sudoch a vypisovat do medii,ako moj velky, nebezpecny pes pohryzol toho jej malickeho chudacika.
2 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

arizona
S tymi nahubkami "aby sa ludia nestresovali pri stretnuti" nesuhlasim.
Upne staci,aby majitelia boli zodpovedni a mali psy na voditku na kratsie pri styku s ludmi,ci inymi psami.

A este jeden postreh...sme tiez dlhorocny psickari,mame stredne velkeho psa. A tvrdim, ze najnezodpovednejsi su majitelia tych malych,ustekanych plemien, nie majitelia psov vacsieho vzrastu!!!

Chodievame s nasim psom denne von,na prechadzky, ci medzi ludi. V zivote sa nam nestalo,aby nas, ci nasho psa obtazoval nejaky velky,volne pobehujuci pes. Ale tych malych,volne pobehujucich a jedovatych stretavame takmer denne. Vzdy som na to nahnevana! Ja mam svojho psa na voditku na kratko,ale neraz ti mali provokuju stekotom a dobiezanim. Ked upozornim majitela, nech si psa zavola a uviaze na voditko, tak v 99% sa mi dostane odpovede "nebojte sa,on nic neurobi".

Ale keby nahodou moj pes /na voditku/stratil nervy a chmatol ho, tak este ma bude panicka vlacit po sudoch a vypisovat do medii,ako moj velky, nebezpecny pes pohryzol toho jej malickeho chudacika.
no vidíš,a u nás voľne behajú dogy veľké ako teľce.......a útočný haskáč......a vlčiak.......a majiteľ vlčiaka mi povie,že on vám nič neurobí.....heeej??? a keď roztrhá toho mojho gaučáka,tak čo bude hovoriť? asi nič........už som rozmýšľala,že si kúpim nejaký vyskakovací obušok alebo paralyzér....
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Arizona, ved ten plagatik sluzi na to, aby si ludia uvedomili, ze volne pobehujuci pes moze hocico zozrat- aj otravu, ktoru v sucasnej dobe s oblubou ti, ktori neznasaju psov pohadzuju po travnikoch.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

alaya1
Arizona, ved ten plagatik sluzi na to, aby si ludia uvedomili, ze volne pobehujuci pes moze hocico zozrat- aj otravu, ktoru v sucasnej dobe s oblubou ti, ktori neznasaju psov pohadzuju po travnikoch.
Hned v prvej vete mojho prispevku som vysvetlila, s cim nesuhlasim.A citovala som prispevok od korely,na ktory som reagovala...
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

kopretinka
..]
no vidíš,a u nás voľne behajú dogy veľké ako teľce.......a útočný haskáč......a vlčiak.......a majiteľ vlčiaka mi povie,že on vám nič neurobí.....heeej??? a keď roztrhá toho mojho gaučáka,tak čo bude hovoriť? asi nič........už som rozmýšľala,že si kúpim nejaký vyskakovací obušok alebo paralyzér....
Nasu byvalu pitbulku 2x pohryzol maly stekac. Raz zo zadu na stehno, raz do prednej labky, to sme nemohli doliecit asi rok...
Tiez som bola taka nahnevana, ze som si velakrat povedala, ze nabuduce,ak bude provokovat nejaky navolno pusteny krpec, ze ju tiez pustim z obojku, nech si to vyriesia havovci medzi sebou...
Ale nikdy som to nedokazala naozaj urobit,lebo viem,ako by to dopadlo a krpca by mi bolo luto .-(
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

ja som to spravil 2 x.....
v nedelu chodím pravidelne zo psom cez dedinu a 2 psy, ktorí si podla majitelov asi zaslužia volný pohyb po dedine na môjho pravidelne štekali a" dobiedzali ", útočili...

môjho psa ( boxer ) som vždy pritiahol úplne k nohe a snažili sme sa odísť bez konfliktu...
raz mi ho ale prašivec cvakol od zadu do stehna -prdele, do krvi... .....

nabudúce ked na nás zautočil, tak som ho pustil z vodítka.....cvakol ho za chrbát a asi minútu s ním zametal chodník....

ešte stále sa prechádza okolo svojho domu, ale ked nás zbadá, vždy zaleze za plot a odtial nás zdraví svojím štekotom....

detto 2.pes....podotýkam, že to nie su žiadny ratlíci, alebo jazvečíci....dedinská zmeska, v kohútiku jeden o 5 a druhý asi o 10 cm menší...., prededo vlčiak...
Naposledy upravil bjuty smis : 21.07.14 at 18:18
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

arizona
korela
alaya1
alaya1
Dobra rada pre tych, ktori maju problem so psikom, ze vsetko pozerie, co najde.


S tymto moze nesuhlasit, ci to povazovat za neuzitocne len debil najvacsieho rangu. A moze mat aj 5 smajlikov za menom.
Presne vystihnutý plagát. Platí to však predovšetkým aj o človeku, nielen pre psa. Možno práve takto nejakým spôsobom psom postihnutý môže niektorý človek apelovať na ľudí zo zúfalstva, aby psy konečne začali nosiť na verejnom priestranstve náhubky, hlavne veľké plemená a najmä voľne pustené. Prečo sa má človek pri stretnutí s voľne idúcim psom bez náhubku stresovať? Majiteľ je zodpovedný za psa, nech si koná svoju povinnosť. Verím, že by potom niekto iba tak z pasie nerozsýpal otravu. Asi sa v jeho okolí niečo deje a je bezmocný.
"Život psa je k nezaplacení"
"Život človeka je k nezaplacení"
Vidí v tom niekto rozdiel? Ja nie.
S tymi nahubkami "aby sa ludia nestresovali pri stretnuti" nesuhlasim.
Upne staci,aby majitelia boli zodpovedni a mali psy na voditku na kratsie pri styku s ludmi,ci inymi psami.

A este jeden postreh...sme tiez dlhorocny psickari,mame stredne velkeho psa. A tvrdim, ze najnezodpovednejsi su majitelia tych malych,ustekanych plemien, nie majitelia psov vacsieho vzrastu!!!

Chodievame s nasim psom denne von,na prechadzky, ci medzi ludi. V zivote sa nam nestalo,aby nas, ci nasho psa obtazoval nejaky velky,volne pobehujuci pes. Ale tych malych,volne pobehujucich a jedovatych stretavame takmer denne. Vzdy som na to nahnevana! Ja mam svojho psa na voditku na kratko,ale neraz ti mali provokuju stekotom a dobiezanim. Ked upozornim majitela, nech si psa zavola a uviaze na voditko, tak v 99% sa mi dostane odpovede "nebojte sa,on nic neurobi".

Ale keby nahodou moj pes /na voditku/stratil nervy a chmatol ho, tak este ma bude panicka vlacit po sudoch a vypisovat do medii,ako moj velky, nebezpecny pes pohryzol toho jej malickeho chudacika.
Svoj príspevok som napísala v tom duchu na základe mojich osobných skúseností.

Prvá: Behávala som každý deň z práce na autobus z Trenčianskej na bus do Karlovky, ktorý chodil raz za hod. Vždy som ho na sekundu chytila. Raz v zime bolo nasnežené, z môjho začiatočníckeho platu som si kúpila bledý flaušový kabát. Nejaký voľne pustený vlčiak ma videl bežať, rozbehol sa oproti mne, keď som videla čo sa deje, tak som hneď zostala stáť. Pes dobehol, zahamoval a pristál s bratislavskými zababranými labami z rozplačkaného snehu na mojich bokoch. Príjemný zážitok? Pre mňa nie. Reval za ním mladý majiteľ, pes ho neposlúchol. Ja vystresovaná, aj keď som mala u rodičov NO, ale kabát ma mrzel.
Druhá: Brat už ženatý, išiel domov k nám bez auta, mal 25, či ho zozadu nepohrýzol pri achilovke NO?
Tretia: Na Veľkú noc ma z druhej strany mesta odviezla rodina k večeru z návštevy aj s deťmi. Povedala som, keďže to bola diaľka, že nemusia ísť až pred dom, ale aby nás vysadili skôr. Bolo to 100m. Vyšli sme za roh a zasa NO. Krásny.Po mojom boku boli deti okolo 10r. Zostali sme stáť, akurát nikde nikoho na ulici, psa som nepoznala, ovoňal nás všetkých, pri deťoch som tŕpla, potom sa zameral na oblasť môjho žalúdka (dobre, že som alkohol nepila) a zotrval pri ňom. Pre mňa to bola večnosť. Ide mi ho vytrhnúť, alebo čo robí? (Inak ak sa vyzná niekto do policajne cvičených psov, a vedel by, čo to znamená, prosila by som, keby mi to vysvetlil). Keď upokojil svoju misiu so žalúdkom, tak sa pobral ďalej. Neskôr som zistila o ktorého psa išlo. Neďaleko býval mafián, neprebýval v dome, iba ho chodili kŕmiť, pes v živote na nikoho nezaštekal, iba ležal doma pred plotom. Ani raz som nemala to šťastie, že by som ho videla stáť na vlastných. To bol najkrajší NO, ktorého som naživo videla. Keďže sme ho nikdy nedráždili a chodili okolo neho, tak nás našťastie poznal.
Štvrtá: V nedeľu doobeda štekot na celej ulici, pred nami sa usalašil zasa NO. Ustlal si. Povedali sme si, taký krásny pes, nech ho niekto nezrazí, tak sme zavolali našim okrskárom , za chvíľu prišli, s pištoľkou namierenou na neho vystúpili, potom asi vysielačkou, molbily ešte neboli, sadli si do auta a čakali. Tak oni ho spoznali, zavolali majiteľovi do Petržalky, ten prišiel za pol. hod. a psa zavrel za bránu. To na margo toho, ako sa zaobchádza s niektorými "psami". Nechápem, odkiaľ toho psa poznali. Vtedy mi až došlo, že to bol pes z tej Veľkej noci.
Piata: Mladý sused chodí každý deň venčiť psa, nemá ho na vôdzke, tú má v ruke stočenú, pes má výšku v kohútiku ako doga. Mne je to jedno či je cvičený alebo nie, ja chcem chodiť po chodníku v bezpečí, a myslím si, že každý. Nielen deti. Raz ráno odchádazli do práce, brána samozatváracia, ešte nebola dovretá, tiež som sa ponáhľala, ešte som im stihla povedať: Môžem prejsť? Po mojich slovách vystúpil z auta, a počkal pri bráne kým sa zavrie. Nechápem, videli ma, že idem.
Môj pôvodný príspevok som napísala najmä preto, že som mala ten pech niekoľkokrát sa cítiť ohrozená. Ak už pes nemá náhubok, mal by byť vždy na vôdzke. Človek nikdy nevie, ako zviera zareaguje. Ak veriť, tak iba policajnému psovi. Inak nie.
Áno, teraz mám po prvýkrát malé plemeno, viem prečo. Chcem ho mať pri sebe vnútri, nie v koterci. Postráži rovnako aj ohlási. Keby sa mi niečo stalo, skôr by ho niekto pritúlil, ako veľkého psa. Aspoň dúfam.
Ďakujem za mínusku v pôvodnom príspevku. Neprajem to nikomu zažiť.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

V zivote by som svojho psa- clena rodiny do ziadneho "hotela" t.j. koterca nedala.




Reflex


Práve teraz ·




Mali pocit, že o Frankie - rodinný miláčik - je v bezpečí.
Zo psieho hotela v Trnave sa živý nevrátil.

Vo štvrtok v ‪#‎Reflexe‬ o 17,25! — Televízia Markíza.
0 1
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

alaya1
V zivote by som svojho psa- clena rodiny do ziadneho "hotela" t.j. koterca nedala.




Reflex


Práve teraz ·




Mali pocit, že o Frankie - rodinný miláčik - je v bezpečí.
Zo psieho hotela v Trnave sa živý nevrátil.

Vo štvrtok v ‪#‎Reflexe‬ o 17,25! — Televízia Markíza.
Vyjadrenie majiteľa psieho hotela:
Mikulas Santner Kazdy z nas kto mame radi zvierata a chovame psiky sme nadsencami a milovníkmi týchto zvierat. Nie len nasich, ale aj cudzích. Niekedy vsak zial i v najlepsej viere pomoct sa stane, ze cudzi psik zvereny do opatery do psieho hotela zo zatial neznamych pricin uhynie. Mozete v teplom pocasi psika vencit, menit mu pravidelne vodu, osviezovat ho a aj napriek tomu z neznamych pricin moze zomriet. To iste sa stalo aj v psom hotely v Petshope. Zial siria sa nepravdive a emóciami skreslene informacie o jeho smrti. V prvom rade sa jedna o psie plemeno amerického buldoga, co je plemeno s vahou nad 50 kg a celkovo predispozíciou tazsie dychat. Je to tiez agresivne a tzv. bojove plemeno. K nam bol psik dovezeny s upozornenim, ze je agresivny a ze by mal byt v koterci (nie v miestnosti s inými psami). Majitel si vybral 1 zo 4 kotercov, ktore (asi nemozu byt z plastu, tak su zo zeleza, zo spodu maju drevenu platnu a z predu siet proti kontaktu s inými psami, ktora tiez sluzi ako tienidlo) su na vyhradenom cca 2 arovom pozremku, ktory je psikom k dispozicii. Cele toto je v tieni, takze na psikov nejde priame slnko. Psik bol dovezey s odretymi lycami, ktore mu vraj natrhla domaca pitbulka a s antibiotikami a mastou. Nebolo podane k nemu vysvetlenie, ci trpi nejakymi problémami, ci ma vrodenu vadu, alebo, ci ma nejake ine rany po zapase s pitbulkou. Psik bol odovzdany do hotela vo vecernych hodinach mladym parom z Bratislavy. Je zahadne preco niekto z Ba prinesie psika do TT a ten do 4 dni zomrie. Mozeme sa domnievat, ze to bolo od tepla (vseobecne bolo cca 35 stupnov a aj ked ste v tieni a ochladzovany, tak vzduch je stale dost prehriaty). Mozno mal psik vrodenu vadu, mozno nejake predosle komplikacie o ktorých sme neboli informovany. Z nasej strany doslo k riadnej starostlivosti, co sa stalo nas mrzi, aj ked nevieme zachranit psika, ktory v noci zomrie a nevieme mu vratit zivot. Denne zomiera vela ludi a vela zvierat a tym duplom v horucavach sa to moze stat a nezabrani tomu ani prehnana opatera ani predvidavost. Zial majitelia psika volia cestu spinenia, vyhrazania sa, osocovania a cestu zdiskreditovania nasho zariadenia. Bolo im ponuknute z nasej strany seriozne jednanie, ale zial musela byt privolana policia a museli byt spacifikovani a podane na nich trestne oznamenie za nebezpecne vyhrazanie o com mame aj digitalny zaznam. Zo strany majitelov psika sa v sucastnosti po FB siria nespravne a klamlive informacie, ktore zial i nezainteresovani ludia dalej siria bez vypocutia si druhej strany a hlavne bez premyslania. Naval emocii vsak nemoze dovolit ludom konat trestne ciny a rad by som vsetkych upozornil, ze aj sirenie takýchto ohovarok po FB je trestny cin a kazdeho kto tieto klamstva a urazky o nas, ci nasom psom hotely bude dalej sirit budeme riesit formou trestného oznamenia a majetkovej ujmy. Majitelia dostali moznost vyrovnania a maju moznost dat psika (dufajme, ze poctivo a seriozne) pitvat, aby pitva preukazala pricinu zlyhania. osobne sme vsak toho nazoru, ze majitelia vedeli o zdravotných problémoch tohto psika a prineseny bol zamerne, aby nasledne mohli pozadovat formou vyhrazok a vydierania sumu 10,000 eur, co aj urobili. Mame v hotely vela spokojných a opakujucich sa zakaznikov a nehoda/nahoda sa moze stat hocikomu, hocikedy. Nebolo to nase zlyhanie, ani nedbanlivost a je skutocne trestne takto nas opisovat a vykreslovat bez dokazov a bez pitvy. Ono, ale ked sa niekto vyhraza, ze vam pozabija psov, ze vas pozabija, ze vam zapali dom a posle Pitovcov, tak asi inu formu jednania od neho nemozete cakat!!!
4 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Náhrada za čipovanie
Predstavujeme vám unikátnu NOVINKU na Slovensku.

DogNtag – štýlová interaktívna známka
Najnovšia čipovacia služba, vďaka ktorej sa váš psík predstaví sám
Spolu s vývojom technológie sa vyvíjajú aj možnosti ochrany psích miláčikov. Preto vám predstavujeme viacúčelovú známku DogNtag.

O čo ide?:
- Inteligentná psia známka zavesená na obojku
- Informácie získate pomocou mobilného telefónu alebo počítača
- Využíva moderné technológie: QR kód, ID číslo napojené na webový profil

Funkcie:
- Zobrazuje dôležité informácie, kontakt na majiteľa, zdravotnú dokumentáciu, schopnosti a správanie vášho psa, fotografiu
- GPS lokalizácia: Ako náhle je načítaný profil, dostanete email s mapkou a vyznačenou polohou psíka práve v dobe jeho načítania. Využíva všetky dostupné možnosti lokalizácie.

Výhody:
- Okamžité informácie o nájdenom psíkovi a spojenie na majiteľa
- Jedinečný systém GPS lokalizácie polohy psa (po načítaní profilu)
- Netreba meniť známku pri zmene údajov (jednoducho nový údaj doplníte do profilu)
- Konečne správne využívanie smart telefónu, ktorý má už skoro každý, špeciálnu čítačku čipov nie
- Neobmedzené úpravy alebo dopĺňanie údajov (telefón, adresa, a ďalšie)

...aby ste svojho štvornohého priateľa už nestratili
http://www.najlepsiekrmivo.sk/katego...gntag/dogntag/
3 0
MisheliQ MisheliQ

MisheliQ je offline (nepripojený) MisheliQ

študentka
Nechcem negovať, lebo produkt aj nápad je to pekný: ALE keď pes stratí obojok al.ujde bez obojku tak je po známke DogNtag.

Toto nie je náhrada čipovania....

Na obojok si môžem dať kľudne aj vyšiť tel.kontakt na mňa alebo im dám vyrobiť známku na obojok a ešte je to lepšie, lebo nikto, kto by môjho strateného psa s obojkom našiel nebude k tomu potrebovať žiaden telefón aby o ňom čosi zistil...
2 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

dala som súhlas aj Lívii aj Misheli..........pekný nápad,ale len pokiaľ nálezca nedá obojok dolu.........lebo ľudia sú všelijaký........dajú dolu obojok a psa znovu pustia,aby sa nevedelo,komu patrí.......alebo v horšom prípade zabijú ........
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

alaya1
V zivote by som svojho psa- clena rodiny do ziadneho "hotela" t.j. koterca nedala.




Reflex


Práve teraz ·




Mali pocit, že o Frankie - rodinný miláčik - je v bezpečí.
Zo psieho hotela v Trnave sa živý nevrátil.

Vo štvrtok v ‪#‎Reflexe‬ o 17,25! — Televízia Markíza.
Mozes nesuhlasit, kolko len chces. napisala som svoj nazor na svojho psa. nezverila by som ho ziadnemu "hotelu".
0 1
MisheliQ MisheliQ

MisheliQ je offline (nepripojený) MisheliQ

študentka
Máš pravdu kopretinka, užitočné som dala aj ja teda, lebo nápad je to ozaj pekný a je to určite vhodný spôsob v prípade stratenia psa na zvýšenie možnosti jeho nájdenia (moje psy majú na obojku ten tel.kontakt a pritom sú aj čipované)

Ja budem len rada, keď sa vymyslí niečo efektívnejšie a lepšie ako čipovanie. Napr. u hospodárskych zviera sa používajú ušné značky na identifikáciu.....ale toto mi príde horšie ako čip (odstrihnuté z ucha alebo z ucha visiaca značka). Tetovanie sa ako identifikácia neosvedčila, pretože po čase vybledne a je nečitateľné.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

[/QUOTE]

Mozes nesuhlasit, kolko len chces. napisala som svoj nazor na svojho psa. nezverila by som ho ziadnemu "hotelu".[/QUOTE]
Ale kde zase čítaš že s tebou niekto nesúhlasí??? Llívia pripla vyjadrenie majiteľa psieho hotela, pokiaľ ma zrak neklame. Každá minca má dve strany. Ja by som tiež nedala môjho psa do nijakého hotela, to je vec názoru a aj možností majiteľa psa, keď potrebuje niekam vycestovať, či ho zverí hotelu alebo má na stráženie niekoho z blízkych. No a ešte nie každý pes zvládne dlhé cestovanie v horúčavách, nie každý má možnosť zobrať psa na dovolenku.
2 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Mozes nesuhlasit, kolko len chces. napisala som svoj nazor na svojho psa. nezverila by som ho ziadnemu "hotelu".[/QUOTE]
Ale kde zase čítaš že s tebou niekto nesúhlasí??? Llívia pripla vyjadrenie majiteľa psieho hotela, pokiaľ ma zrak neklame. Každá minca má dve strany. Ja by som tiež nedala môjho psa do nijakého hotela, to je vec názoru a aj možností majiteľa psa, keď potrebuje niekam vycestovať, či ho zverí hotelu alebo má na stráženie niekoho z blízkych. No a ešte nie každý pes zvládne dlhé cestovanie v horúčavách, nie každý má možnosť zobrať psa na dovolenku.[/QUOTE]
.................................................. .....................................
Kvaka
Dostala som minusku na moj prispevok, / ktory som dala ako citaciu /,ze by som nedala psa do "hotela". je to moj nazor a aj pravo sa rozhodnut. A, ze s tym niekto nesuhlasi, je jeho vec. Kvaka- asi si nepochopila text mojho prispevku, na tebou popisovany prispevok som ja absolutne nereagovala, ved som citovala svoj prispevok.
Naposledy upravil alaya1 : 24.07.14 at 08:52
0 1
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

MisheliQ
Nechcem negovať, lebo produkt aj nápad je to pekný: ALE keď pes stratí obojok al.ujde bez obojku tak je po známke DogNtag.

Toto nie je náhrada čipovania....

Na obojok si môžem dať kľudne aj vyšiť tel.kontakt na mňa alebo im dám vyrobiť známku na obojok a ešte je to lepšie, lebo nikto, kto by môjho strateného psa s obojkom našiel nebude k tomu potrebovať žiaden telefón aby o ňom čosi zistil...
Je to náhrada čipovania, pretože veľa ľudí nedalo a nedá čipovať psa - nechcú, aby mal v tele cudzí predmet alebo z iných dôvodov. Zo známky sa dá vyčítať viac než len kontakt na majiteľa.
Ešte si prosím vysvetliť, na čo bude tvojmu psovi vyšitý telefón na obojku, keď nálezca žiadny telefón nepotrebuje?

Edit: je tam aj funkcia GPS napríklad.

PS: Ja som bola za zachovanie povinného čipovania.
0 0
MisheliQ MisheliQ

MisheliQ je offline (nepripojený) MisheliQ

študentka
Nie, nie je. Lebo podobné čosi existovalo ešte pred čipovaním A čože potrebuje o mojom psovi vedieť?? Akých má predkov? Že či je s PP alebo bez?? Alebo kupnú cenu? Potrebuje kontakt na majiteľa
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať