Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa II.

Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Zakladám tému, venovanú otázkam starostlivosti o vlastného psa:

- zdravotná starostlivosť a zdravotné problémy
- výchova, výcvik a socializácia
- potrebná výbava pre psa - všetko od psej misky po búdu
Usporiadat
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Podla mna je to individualne. Pes nasej chovatelky ma doma haravky a aj ked ony neharaju, citi haravky inde a nie je v pohode. Kazdy pes je predsa inak nastaveny.
0 0
MisheliQ MisheliQ

MisheliQ je offline (nepripojený) MisheliQ

študentka
Dobrá poznámka, len mi napadá otázka, či nekryl už náhodou??
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Ved je to kryci pes . Ale podla mna aj nasej poradkyne chovu kde su sucky, pes nepatri. Ale opat je to na uvazeni kazdeho chovatela.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

ten náš vyšiluje skoro furt........furt sa totiž niečo hára.........doma je v kľude,len niekedy sa častejšie pýta von,ale vonku naberie do nosa vzduch a ženie sa ako neriadená strela,musím dávať pozor,aby neolizoval trávu očúranú od nejakej háravice.....najhoršie je to v zime,keď je sneh,vtedy ten sneh žerie......jednu zimu už sme mysleli,že aj zdochne,týždeň nežral ani nepil......nasilu som do neho žrádlo pchala.....Majitelia háravíc sú neskutočne nezodpovední,nechajú psa prísť k fene a potom,keď začne vyšiľovať,tak s úsmevom že ona sa hára....raz sa môj muž neskutočne vytočil a vynadal jednej.
Ja keď som mala fenu,tak som sa snažila vyhýbať psom.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

kopretinka
ten náš vyšiluje skoro furt........furt sa totiž niečo hára.........doma je v kľude,len niekedy sa častejšie pýta von,ale vonku naberie do nosa vzduch a ženie sa ako neriadená strela,musím dávať pozor,aby neolizoval trávu očúranú od nejakej háravice.....najhoršie je to v zime,keď je sneh,vtedy ten sneh žerie......jednu zimu už sme mysleli,že aj zdochne,týždeň nežral ani nepil......nasilu som do neho žrádlo pchala.....Majitelia háravíc sú neskutočne nezodpovední,nechajú psa prísť k fene a potom,keď začne vyšiľovať,tak s úsmevom že ona sa hára....raz sa môj muž neskutočne vytočil a vynadal jednej.
Ja keď som mala fenu,tak som sa snažila vyhýbať psom.
Uplna pravda, hlavne to o zodpovednosti majitelov feny. Ja som sa uz rozhodla, že ja nebudem psa tahat a skrtit obojkom, ked oni ju dokonca haravku maju navolno. Necham ho tak, ved nasledky si neponesiem, ked su taki priblbli.
0 0
MisheliQ MisheliQ

MisheliQ je offline (nepripojený) MisheliQ

študentka
Veď to nemusí byť také samozrejmé, že keď má chovateľ aj psa, tak musí ísť nutne o krycieho psa
A ja som písala o psovi, ktorý v živote nekryl a ani kryť nebude je iné keď pes už kryl
A toto ma zaujalo - prečo tam kde sú sučky pes nepatrí??

Aj ja mám háravku navoľno, ale je pri mne a chodím s ňou vtedy venčiť na miesta, kde veľa psov nechodí - ku psom nechodíme, ale keď k nám dobehne nejaký, sotva niečo zmôžem - čiže je to obojstranné - aj majitelia psov by si mohli dať pozor a nepúšťať ich len tak ku každému psovi a majitelia háraviek by si mali svoje sučky strážiť a nepúšťať ich ku psom a upozorniť na to, že sučka hára
edit: len vo vašom prípade stačí, že sa sučka vyciká a pes k tomu príde a máte o "zábavu" postarané
1 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Misheli, je to presne tak, ako píšeš. Mala som fenku, mám aj psa. Obidvoch vždy na vôdzke. Všetko je to o zodpovednosti. Keď naša fenečka hárala, zvykla som upozorniť majiteľov psov pri venčení, že hára. Ak napriek tomu pes k nej prišiel, tak som požiadala majiteľa, nech si ho stiahne k sebe. Keď teraz venčím psa a všimnem si, že je rozrušený a majiteľ neupozorní sám, že fenka hára, opýtam sa na to ja. Ak hára, snažím sa psa udržať tak, aby sa k fenke nedostal. Neškrtím ho, čupnem si, chytím za obojok a počkám, až fenka odíde.
Teraz sme 90% času na dedine, tu venčíme na kraji dediny, kde je pár domov. Nedávno tam hárala vo dvore jedneho domu fenka. Náš sa vždy s ňou maznal cez plot, olizovali si ňufáky a bolo to veľmi milé, aj som pofotila, aký zamilovaný pár. Vždy ma pri venčení ťahal k ich domu. Prešlo asi 5 dní, prestal ťahať, ale keď ideme okolo, občas sa ešte pusinkujú.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

MisheliQ
Veď to nemusí byť také samozrejmé, že keď má chovateľ aj psa, tak musí ísť nutne o krycieho psa
A ja som písala o psovi, ktorý v živote nekryl a ani kryť nebude je iné keď pes už kryl
A toto ma zaujalo - prečo tam kde sú sučky pes nepatrí??

Aj ja mám háravku navoľno, ale je pri mne a chodím s ňou vtedy venčiť na miesta, kde veľa psov nechodí - ku psom nechodíme, ale keď k nám dobehne nejaký, sotva niečo zmôžem - čiže je to obojstranné - aj majitelia psov by si mohli dať pozor a nepúšťať ich len tak ku každému psovi a majitelia háraviek by si mali svoje sučky strážiť a nepúšťať ich ku psom a upozorniť na to, že sučka hára
edit: len vo vašom prípade stačí, že sa sučka vyciká a pes k tomu príde a máte o "zábavu" postarané


Poradkyna nasho klubu vravi, ze je tazko ustriednut psa pri haravej fenke, ona neodporuca, aby zili spolu. Ja nemam pariik, ani sa nechytam, tak som to do hlbky neriesila.



Ze je to o zodpovednosti, to mas pravdu. Samozrejme. Mne je napr. luto mojho psa, ked je na dlhej flexine odomna cca 5 metrov a pride k nemu haravka navolno, ako zabranim tomu, aby na nu nenadskocil? Ked sa ho snazim zastavit, ako taha, skrti sa. Kym pribehnem, tak uz moze byt po tom. Je ine, ked psa niekto venci na klasickom kratkom voditku. Ja na sidlisku psa navolno nepustam, koli otravam, ktore su pravidelne pohadzane v travnikoch. Maximalne este na stopovacke, 10 m a to sa bojim, aby som zazrela, keby chcel nieco zrat.

Takze je to na tej zodpovednosti, nakolko som rada, ze sa vybeha aspon na tej flexine, nemam moznost kazdodenne s nim ist vybehat mimo mesto.

Takze ja uz psa brzdit nebudem, ak je nezodpovedny majitel fenky, bude to jeho, nie moj problem. Mna mozu akurat vyradit z klubu.


Osobne si vsak myslim, ze tam, kde je fena, pes by nemal byt,. aspon pre jeho psychicku pohodu.


Pripadne to riesit tak, ze ked zacne fena harat oddeli sa inde,k inemu chovatelovi, ktory psa nema, ako to praktizuju mnohi chovatelia, ktorych poznam.
Ovsem ti, co maju obidva pohlavia doma spolu nemusia suhlasit, kazdy preferuje nieco ine.

Ako som pisala v predoslom prispevku. Kazdy pes ma inu intenzitu sexualnej vzrusivosti. Nas sused len vonku viac taha, ine prejavy nema. Ale ked vidim nasho, ako preziva haranie feny na dalsej ulici, nikdy by som mu do domu fenu bez kastracie nenasackovala.
Naposledy upravil alaya1 : 12.08.14 at 10:13
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

alaya1
Ze je to o zodpovednosti, to mas pravdu. Samozrejme. Mne je napr. luto mojho psa, ked je na dlhej flexine odomna cca 5 metrov a pride k nemu haravka navolno, ako zabranim tomu, aby na nu nenadskocil? Ked sa ho snazim zastavit, ako taha, skrti sa. Kym pribehnem, tak uz moze byt po tom. ine.
ty vôbec nič nevieš o háraní a párení,ak by si vedela,tak potom by si nemohla trepnúť,že na ńu okamžite skočí a šup,šup,kým ty prídeš zo vzdialenosti 5metrov,tak je po všetkom.Doporučujem doštudovať.
http://sk.wikipedia.org/wiki/Pohlavn...%C5%BEivot_psa
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

kopretinka
alaya1
Ze je to o zodpovednosti, to mas pravdu. Samozrejme. Mne je napr. luto mojho psa, ked je na dlhej flexine odomna cca 5 metrov a pride k nemu haravka navolno, ako zabranim tomu, aby na nu nenadskocil? Ked sa ho snazim zastavit, ako taha, skrti sa. Kym pribehnem, tak uz moze byt po tom. ine.
ty vôbec nič nevieš o háraní a párení,ak by si vedela,tak potom by si nemohla trepnúť,že na ńu okamžite skočí a šup,šup,kým ty prídeš zo vzdialenosti 5metrov,tak je po všetkom.Doporučujem doštudovať.
Kopretinka, moja kamaratka ma parik bisonikov, chovne psy- matka a syn. kym sa otocila v izbe, ze im naleje vody do misky, pes bol v suke a musela dat fenu na potrat. Ja nemam osobnu skusenost, ale pisem len to, o com viem z praxe inych.

P.S. a ak by bol pes s fenou uz zviazany, urcite by som do neho nekopla, ako to robia ini, aby sa oddelili. !.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

no to môže byť tým,že oni boli spolu stále,čiže tá predohra prebehla aj bez toho,žeby majiteľka to videla....a keď bolo po tom,tak už len šup-šup....a videla už len to.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Hm..ako myslis, neriesim to. Ja som len vyjadrila svoj nazor. Za tym si stojim a podla toho sa aj riadim.
0 0
MisheliQ MisheliQ

MisheliQ je offline (nepripojený) MisheliQ

študentka
Kvaka to je zlaté tie pusinky

Alaya a poradkyňa už takto mala doma psa a sučku alebo ty??
U nás sa 6 rokov nič nestalo ale aj napriek tomu sme stále veľmi obozretní a nechceme nič zanedbať,lebo to, že sa to doteraz nestalo, neznamená, že sa to nemôže stať inokedy, čiže nepoľavujeme v tomto. Psy sa oddelia jedine tie 4 dni, ktoré sú plodné u našej sučky. Inak sú spolu a žiaden psychicky dopad to na nich nemá, práveže vďaka tomu len lepšie zvládajú iné háravky v okolí
Ale chápem obavy, keď niekto vidí svojho psa ako sa trápi pri háravkách (edit: alebo počúva od iných ako párik neustrážili) - náš prvý pes sa tiež trápil, veľmi, ale už sa netrápi - nikdy nekryl, nikdy kryť ani nebude - takže som rada, že je taký aký je a že už je to pre nás minulosť, je to aj dosť oslobodzujúce, pretože keď niekde prídeme, kde majú háravku (ktorá nie je v najlepšom) tak dokáže normálne fungovať.
Mám ešte 1 psa, teraz bude mať rok. Už pri ňom naša sučka hárala - zatiaľ bol tiež v pohode Uvidíme neskôr. Ale je to taký fešáčisko - našej sučke sa veľmi páči a je doňho úplne zamilovaná.
Kastráciu nezvažujeme (jedine, ak bude potrebná zo zdravotných dôvodov)

A je dosť neohľaduplné, keď niekto nechá svoju háravku prísť ku psovi.
1 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

kopretinka
alaya1
Ze je to o zodpovednosti, to mas pravdu. Samozrejme. Mne je napr. luto mojho psa, ked je na dlhej flexine odomna cca 5 metrov a pride k nemu haravka navolno, ako zabranim tomu, aby na nu nenadskocil? Ked sa ho snazim zastavit, ako taha, skrti sa. Kym pribehnem, tak uz moze byt po tom. ine.
ty vôbec nič nevieš o háraní a párení,ak by si vedela,tak potom by si nemohla trepnúť,že na ńu okamžite skočí a šup,šup,kým ty prídeš zo vzdialenosti 5metrov,tak je po všetkom.Doporučujem doštudovať.
http://sk.wikipedia.org/wiki/Pohlavn...%C5%BEivot_psa
tiež som si ešte raz pozrel tému, či je to o králikoch......
4 0
MisheliQ MisheliQ

MisheliQ je offline (nepripojený) MisheliQ

študentka
Inak ako nakoniec "bojujete" proti kliešťom a blchám??

Teraz vyšla novinka na trh "Bravecto" - si prečítajte na jednom fóre (nechcem písať ktoré aby to nebola reklama) ako jedna sučka bojuje o život

My sme skúsili levanduľový olej a vit.B. Mali sme aj obojok Bio Band od beapharu ale veľmi nezabral. Teraz čakám na toto Shuzi Pets srdíčko

0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Ja som tu už pred rokmi písala, že psovi kvapnem na ušnicu trochu čajovníkového oleja, občas. Vlani a predvlani som použila aj pipetku frontline, asi dva razy a teraz len ten olej. Od jari som už len pár kliešťov vybrala, pes už je starší a kliešte ho už moc nechcú. To isté bolo s fenkou, po 10 roku života už týmto parazitom nechutila.
Toto sa mi najviac odsvedčilo na vyberanie kliešťa, pozri obrázok 4 v tomto linku. http://www.mj-krasazdravi.cz/mj-kras...roti-klistatum
1 0
MisheliQ MisheliQ

MisheliQ je offline (nepripojený) MisheliQ

študentka
EÚ pripravuje legislatívu k welfare spoločenských zvierat (aj v rámci otázky množenia) a pri tej príležitosti zbiera Európska komisia dáta od majiteľov psov a mačiek v tomto prieskume. Prosím, vyplňte

http://sancodogandcat.izs.it/limesur...28%2Flang%2Fsk
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Platí i pre potkany? Lebo mačiek a psov jesto už akosi veľa (najmä vonku vyhodených.....)
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

MisheliQ
EÚ pripravuje legislatívu k welfare spoločenských zvierat (aj v rámci otázky množenia) a pri tej príležitosti zbiera Európska komisia dáta od majiteľov psov a mačiek v tomto prieskume. Prosím, vyplňte

http://sancodogandcat.izs.it/limesur...28%2Flang%2Fsk
misoft
Platí i pre potkany? Lebo mačiek a psov jesto už akosi veľa (najmä vonku vyhodených.....)
Nie, neplatí, týka sa čisto len psov a mačiek
1 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Kričím za tých, ktorých hlas nikto nepočúva! STOP TÝRANIU ZVIERAT! zdieľa status používateľky Andrea Várková. Pred 13 hodinami.Zdielame:

Veľké Leváre - Nakoľko v obci uhynulo pár psov na otravu a nahlásené sú i prípady chorých psov s príznakmi otravy, žiadame občanov, ktorí by vedeli poskytnúť bližšie informácie, aby sa prihlásili na obecnom úrade.
https://www.facebook.com/pages/Kri%C...T/327836390691
http://www.levare.sk/index.php?ID=147
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať