Zavrieť

Porady

Ako priznať (a či vôbec priznať) zárobky z Lajonesu?

Ahojte poraďáci,
chcel by som sa spýtať som registrovaný v Lajonese a zarába mi to cca 4000-5000 Eur mesačne. Pekne mi to chodí na môj súkromný účet. Zatial som príjmy nikde nenahlasoval. Chcel by som sa spýtať neviem či to mám priznať do daní z príjmov a poisťovne alebo nie? Máte niekto stým skúsenosti?

ďakujem za poradu vopred
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

obcanslovensky Pozri príspevok
zmluva je tajná a nemôžem citovať ani časť. no ako to oni účtujú tak to už vôbec neviem.
ale firmám - partnerom účtujú reklamné činnosti sa mi zdá čiže oni si to môžu dať do nákladov.
potom sa tie peniaze rozdeluju percentualne a posielaju jednotlivym clenom ako členske provizie
motáš hrušky s jablkami... nepotrebujeme študovať tvoju tajnú zmluvu... ale firma ako taká ak pôsobí v SR tak musí byť niekde registrovaná či už na Slovensku alebo niekde v zahraničí ak oni dajú partnerom faktúru na reklamné činnosti tak partner si to dá do nákladov, ak faktúru uhradí, dostane firma peniaze, ktoré potom percentuálne rozdeľuje členom... no a tieto peniaze vám členom musí na základe niečoho vyplácať lebo ak by ste nemali zmluvu, bol by to pre nich nedaňový náklad a to by asi nerobili, lebo by boli v ťažkej strate... takže ak dostávate členské provízie za sprostredkovanie "ovečiek" do MLM jedná sa o sprostredkovanie a to je činnosť samostatná za účelom dosahovania zisku... t.j. mal by si mať živnosť... je to asi niečo podobné ako AVON alebo Oriflame...
1 0
obcanslovensky obcanslovensky

obcanslovensky je offline (nepripojený) obcanslovensky

ano presne to je o vysokých obratoch,
ludia nakupuju aj poukazky a aj tie velke spolocnosti ktorym nemozem robit reklamu a robia obrovske
obraty (ako napriklad ta rakuska benzinka...) maju cloveka ktory dostava z kazdej predanej poukazky proviziu
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

buchač Pozri príspevok
JA VIEM , že vieš ....

No v tomto ponímaní je to vyšší stupeň ojedrbávania ......
Máš namysli Jurko pod kupovaním levelov a pozícií vyšší stupeň sebaodrbávania, dobre tomu chápem?

Ak keď si dobre spomínam, už tu boli aspoň dve témy na L....s a nejako sa nám zamkli . Jááá neviem, to tým ľuďom nedoprajeme tak závratné, hlavy točiace zárobky? Čo sme to len za ľudia...!
1 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

buchač Pozri príspevok
...

Pokiaľ len hulákame ...ešte dobre je .....holt , pridrbať sa nedá ...

ako hovorí môj kolega z východu: "nepridrbeš nepresvedčís"
1 0
obcanslovensky obcanslovensky

obcanslovensky je offline (nepripojený) obcanslovensky

ja rozumiem co pises ale hovorim ze ziadne povolenie nemam (a predpokladam ze ani dalších 100000 členov tiež nikto nemá)
peniazky chodia a nikto sa nic nepyta, otázka je že keď to prepukne že niekto zistí (z úradníkov) že čo sa deje tak kto zaplatí pokuty atď.
preto som položil otázku že či vôbec sa stým mám zaoberať alebo sa na to vykašlať a počkať na "amnestiu"
0 0
obcanslovensky obcanslovensky

obcanslovensky je offline (nepripojený) obcanslovensky

takže keby som napísal 400-500 eur by to bolo v pohode. by som zapadol
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

obcanslovensky Pozri príspevok
ja rozumiem co pises ale hovorim ze ziadne povolenie nemam (a predpokladam ze ani dalších 100000 členov tiež nikto nemá)
peniazky chodia a nikto sa nic nepyta, otázka je že keď to prepukne že niekto zistí (z úradníkov) že čo sa deje tak kto zaplatí pokuty atď.
preto som položil otázku že či vôbec sa stým mám zaoberať alebo sa na to vykašlať a počkať na "amnestiu"
Akú zmluvu (podľa akého zákona) máš uzatvorenú ? To snáď až také tajné nebude ... - pre posúdenie odpovede na tvoju otízku podstatná záležitosť
1 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

obcanslovensky Pozri príspevok
ja rozumiem co pises ale hovorim ze ziadne povolenie nemam (a predpokladam ze ani dalších 100000 členov tiež nikto nemá)
peniazky chodia a nikto sa nic nepyta, otázka je že keď to prepukne že niekto zistí (z úradníkov) že čo sa deje tak kto zaplatí pokuty atď.
preto som položil otázku že či vôbec sa stým mám zaoberať alebo sa na to vykašlať a počkať na "amnestiu"
určite sa nájde nejaký ten flek, myslím súčasný pri akom Varehovi......či miesto v knižnici po Frunim
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
obcanslovensky Pozri príspevok
ano presne to je o vysokých obratoch,ludia nakupuju aj poukazky a aj tie velke spolocnosti ktorym nemozem robit reklamu a robia obrovskeobraty (ako napriklad ta rakuska benzinka...) maju cloveka ktory dostava z kazdej predanej poukazky proviziu
Bóóóže ...a načo tie tajnosti ???
Veď aj v telke robia reklamu ...nič nové pod slnkom ...
Hypernova , NAY , MALL ........

Hej , provízie ....Kúpiš 100 l pohonných hmôt ...a vrátia Ti 1 - 2 ( jedno - dve ) éčko ....2 - 10 % z nákupu to zvykne byť ....
http://www.*******.net/internal/sk/Public/PartnerSearch

Kua , si fakt myslíš , že sa ( ako som povedal ) s debilmi bavíš ....
Naposledy upravil buchač : 16.10.12 at 18:53
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

obcanslovensky Pozri príspevok
ja rozumiem co pises ale hovorim ze ziadne povolenie nemam (a predpokladam ze ani dalších 100000 členov tiež nikto nemá)
peniazky chodia a nikto sa nic nepyta, otázka je že keď to prepukne že niekto zistí (z úradníkov) že čo sa deje tak kto zaplatí pokuty atď.
preto som položil otázku že či vôbec sa stým mám zaoberať alebo sa na to vykašlať a počkať na "amnestiu"
Slovensko má 5,5 mil obyvateľov, ekonomicky činných je cca 2,1 mil. ostatní sú buď dôchodcovia, nezamestnaní alebo deti... priemerná mzda je okolo 780 € nezarobí ju ani 75 % ekonomicky činného obyvateľstva...t.j. zvyšných 25 % zarába brutálne nadpriemer.... a teraz nám budeš tvrdiť, že tvoj lyon tebe a zvyšným 100 000 členom produkuje 4 - 5000 € pri súčasnej kúpnej sile obyvateľstva... prečo potom pred každým obchodom s nálepkou Lyonu neparkujú aspoň dve X6tky...

nerob z nás bláznov...
2 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
obcanslovensky Pozri príspevok
ja rozumiem co pises ale hovorim ze ziadne povolenie nemam (a predpokladam ze ani dalších 100000 členov tiež nikto nemá)
peniazky chodia a nikto sa nic nepyta, otázka je že keď to prepukne že niekto zistí (z úradníkov) že čo sa deje tak kto zaplatí pokuty atď.
preto som položil otázku že či vôbec sa stým mám zaoberať alebo sa na to vykašlať a počkať na "amnestiu"
Pred daňovými únikmi je amnestia snáď iba na cintoríne.
3 0
obcanslovensky obcanslovensky

obcanslovensky je offline (nepripojený) obcanslovensky

buchač Pozri príspevok
Bóóóže ...a načo tie tajnosti ???Veď aj v telke robia reklamu ...nič nové pod slnkom ...Hypernova , NAY , MALL ........ Hej , provízie ....Kúpiš 100 l pohonných hmôt ...a vrátia Ti 1 ( jedno - dve ) éčko ....2 - 10 % z nákupu to zvykne byť ....http://www.*******.net/internal/sk/Public/PartnerSearch Kua , si fakt myslíš , že sa ( ako som povedal ) s debilmi bavíš ....

Nerozumieš? Ja som na druhej strane tohoto obchodu ty dostanes 1 ečko ale ten kto je "nad tebou" v systeme dostane tiez niečo a kto je "nad" nim tiez niečo .... no a ten kto je vysoko v systeme cize ma mnoho clenov pod sebou tak ten zrazu zisti ze ak aj ostany nakupuju tak chodia penaze!
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Tak to vyzerá, že obchodné reťazce platia lajonesákom viac, ako utŕžia...
1 0
obcanslovensky obcanslovensky

obcanslovensky je offline (nepripojený) obcanslovensky

Ice dive Pozri príspevok
Slovensko má 5,5 mil obyvateľov, ekonomicky činných je cca 2,1 mil. ostatní sú buď dôchodcovia, nezamestnaní alebo deti... priemerná mzda je okolo 780 € nezarobí ju ani 75 % ekonomicky činného obyvateľstva...t.j. zvyšných 25 % zarába brutálne nadpriemer.... a teraz nám budeš tvrdiť, že tvoj lyon tebe a zvyšným 100 000 členom produkuje 4 - 5000 € pri súčasnej kúpnej sile obyvateľstva... prečo potom pred každým obchodom s nálepkou Lyonu neparkujú aspoň dve X6tky...

nerob z nás bláznov...

Tak toto som nikdy netvrdil!
Každý člen maká za seba! a niekomu to zarába nič a niekomu viac. Záleži len na tom koho dohodíš (keď je to veľká firma tak tie obraty sa nazbierajú ver mi)
zamysleli ste sa niekedy nad tým že aký je rozdiel medzi úplatkom a províziou? (KVALITNÁ ZMLUVA!)
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

A už to tu je, začína sa nábor!
... chýba tam jeden prst na zamknutie, už ma svrbí
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

danushka Pozri príspevok
A už to tu je, začína sa nábor!
... chýba tam jeden prst na zamknutie, už ma svrbí
Ešte chvíľku počkaj, nedozvedel sa, či ten príjem má zdaniť alebo nie ...
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

obcanslovensky Pozri príspevok
Nerozumieš? Ja som na druhej strane tohoto obchodu ty dostanes 1 ečko ale ten kto je "nad tebou" v systeme dostane tiez niečo a kto je "nad" nim tiez niečo .... no a ten kto je vysoko v systeme cize ma mnoho clenov pod sebou tak ten zrazu zisti ze ak aj ostany nakupuju tak chodia penaze!
koľko to má dnes úrovní? Každý dostane? Tak potom buď nedostane obchodník alebo výrobca. A o pár mesiacov ani obchodník, ani výrobca - lebo už vás tam toľko šialencov bude a my ani nič kupovať nebudeme, ale rovno vám asi peniaze posielať budeme, či?!
Ďakujem Ti za vysvetlenie systému, ktorý sa tu prvý krát objavil v roku 1990 a dnes o ňom ani chýru-ani slychu a ľudia, čo v ňom boli a spievali mi o ňom, tak ako to tu Ty teraz vykresľuješ..... nevidím, že by mali lepšiu životnú úroveň, ako ja, a už takmer 20 rokov im ani nikto nič neposlal....
1 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
veronikasad Pozri príspevok
Ešte chvíľku počkaj, nedozvedel sa, či ten príjem má zdaniť alebo nie ...
Ja som mu už napísal
daň 19%
zdravotné poistenie 14%
príjmy podľa §8
1 0
obcanslovensky obcanslovensky

obcanslovensky je offline (nepripojený) obcanslovensky

danushka Pozri príspevok
Tak to vyzerá, že obchodné reťazce platia lajonesákom viac, ako utŕžia...
ani toto som nikdy netvrdil! sú to smiešne desatiny percentá!
predstav si že si obchodný riaditeľ (zamestnanec) dajme tomu vo firme "XYZ Hypermarket" a dojde za tebou obchodák lajonesu a povie ze ak vstupi tvoja firma
do lajonesu tak z kazdeho nakupu ktorý spraví člen dostaneš 0.01 % k tomu tvoja firma dostane super reklamnu prochu na stranke plus take a hentake vyhody...blablabla
toto odprezentujes sefovi (bez toho 0.01% samozrejme lebo to ti bude chodiť na tvoj lajones účet súkromne) Presvedčíš ho a brrrrb zrazu si v balíku.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
obcanslovensky Pozri príspevok
ani toto som nikdy netvrdil! sú to smiešne desatiny percentá!
predstav si že si obchodný riaditeľ (zamestnanec) dajme tomu vo firme "XYZ Hypermarket" a dojde za tebou obchodák lajonesu a povie ze ak vstupi tvoja firma
do lajonesu tak z kazdeho nakupu ktorý spraví člen dostaneš 0.01 % k tomu tvoja firma dostane super reklamnu prochu na stranke plus take a hentake vyhody...blablabla
toto odprezentujes sefovi (bez toho 0.01% samozrejme lebo to ti bude chodiť na tvoj lajones účet súkromne) Presvedčíš ho a brrrrb zrazu si v balíku.
Čo nás po nejakých riaditeľoch.
Bavíme sa o tvojich príjmoch. Zaplať štátu 33% a hotovo.
0 0
Načítať ďalšie