Zavrieť

Porady

Ako by ste riešili keby učiteľka ponížila vaše dieťa pred ostatnými žiakmi?

Dcéra chodí od septembra na tanečný krúžok.Rada tancuje.Chodila na krúžok aj pred dvomi rokmi ale k inej učiteľke a tá ju chválila,že má talent,čo bolo vidieť aj na súťaži kde skončila na 4.mieste.No po dvoch rokoch pauzy sa znova prihlásila na tanečný no je iná učiteľka.Tá povedala mojej 12 ročnej dcére(potvrdili mi to aj jej spolužiačky):,,Valika,nehnevaj sa ale musím ťa vyhodiť,nemáš žiadny talent,tancuješ ako medveď" Zajtra sa chystám do školy za ňou no bojím sa,že vybuchnem a poviem jej svoje,je mladšia odo mňa o 4 roky a keď niekto uráža moje deti som schopná to vrátiť aj s úrokami aj keď viem,že by som nemala.Veď tanečný krúžok je na to aby sa tam naučili tancovať.Je síce pravda,že dcéra za tie dva roky čo nechodila na tanečný vyrástla na 169cm ale to neznamená,že ju učiteľka takto môže ponížiť a pred 13 žiakmi.
Usporiadat
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

expeeert Pozri príspevok
Nuž učiteľka by mala "strpieť" to, že niekto niečo nevie - od toho tam predsa je, aby niečo učila, či nie? Ak by to každý vedel, načo by potom učitelia boli? Ešte som nevidel človeka, čo by vedel bez učenia čítať, písať, počítať...
Pokiaľ nemá niekto na niečo talent, tak ho akurát adekvátne tomu ohodnotí a prípadne nepustí do nejakých súťaží a pod., resp bude musieť omnoho viac trénovať ako ten čo talent má.
Čo sa týka vyhodenia, to myslím že by nemala robiť, hlavne pokiaľ dieťa samo má chuť tancovať.
Čo sa týka toho prirovnania, tam nevidím nejaký strašný problém, použila bežné prirovnanie, akurát mala doplniť, že bude musieť viacej trénovať a nie ju vyhodiť. (ako priznám sa mňa by kvôli tomu prirovnaniu teda nenapadlo chodiť do školy "čistiť" učiteľke žalúdok)
Ja stále tvrdím že najlepšou výchovnou metódou je "cukor a bič" - t.j. odmena ale aj potrestanie. Len ako som písal už predtým, v našom školstve sa akosi tlmí ten bič (hoci v minulosti zase skôr prevládal), a tým pádom tu vyrastajú deti, ktoré veľmi dobre poznajú svoje práva ale nepoznajú povinnosti (resp. ak aj poznajú, sú si vedomé toho, že sa im nič nestane, čo je ešte horší prípad)
V čom bol problém nevziať dievča bokom, pozvať do kabinetu a medzi štyrmi očami jej vysvetliť situáciu?
Cez víkend ČT vysielala dokument o ľuďoch trpiacimi všetkými možnými formami dg s dyslexiou, dysgrafiou a iných dys ...
Títo ľudia si našli svoje miesto v spoločnosti, avšak všetci spomínali, akými tortúrami prešli v základných školách. A ako ich to poznačilo.
Boli to všetko vystavujúci úspešní výtvarníci, vekovo max. do 40 rokov. Mladí ľudia vyrastajúci v dobe poznatkov o týchto dg.
Prečo?
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

bubkoch Pozri príspevok
lol, dalsi premuderly rodic co si mysli ze ma doma genia a neda naň dopustit ...
ponizila ... urazila ... trochu prisilne slova nemyslis ? hm, nemyslis ...
toto je trosku divny komentar. Preboha ved nast-rocny reaguju dost citlivo na kritiku a este ked je to pred ostatnymi spoluziakmi. Ja teda nie som tanecny talent a raz ma cca v 13-tich suseda nahovorila na nejaky konkurz, vobec som netusila co ma caka a tak ma to zdeptalo, ze doteraz mam problem ked mam niekde tancovat...jednoducho si to ucitelka nemoze dovolit, aj keby dievca hned bolo tanecne drevo, co si nemyslim, ked uz raz ma v sebe talent, tak to s nou nemôze byt take zle....
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať