Zavrieť

Porady

Vypoved zamestnavateľa z PP podľa §63 odst. 1 písm. a)

Dostali sme Vypoved zamestnavatela z PP podľa § 63 odst. 1 písm. a) ku 26.10.2012.
Pri výpovedi je uvedená klauzula, že nám nebolo vyplatené odchodné.
Viem, že táto téma je tu rozvinutá viackrát, ale som z toho domotaný.
Chcem sa opýtať, aká je postupnosť, ak chcem dostať odstupné?
Ako je to s úradom práce? Ak nie je uvedená výpovedná doba vo výpovedi? Ako tomu rozumieť, som teoreticky nezamestnaný už od 26.10.2012 alebo mi začína plynúť Vypovedná lehota?
Firma je v konkurze a prakticky nie je ani kde vykonávať vypovednu lehotu..
Viem, zákony sa menia a preto potrebujem poradiť. Ako mam postupovať ďalej?
ďakujem
Naposledy upravil Blueeyes : 24.10.12 at 17:58
Usporiadat
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

ewita888 Pozri príspevok
To potvrdenie pre sociálku je čo?
Určite pre účely vyplácania podpory v nezamestnanosti tlačivko s VZ.
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

Xanti Pozri príspevok
Určite pre účely vyplácania podpory v nezamestnanosti tlačivko s VZ.
Tak tam musí byť vyčíslené odstupné..
0 0
Blueeyes Blueeyes

Blueeyes je offline (nepripojený) Blueeyes

Xanti Pozri príspevok
Určite pre účely vyplácania podpory v nezamestnanosti tlačivko s VZ.
potvrdenie zamestnavatela na ucely naroku na davku v nezamestnanosti
0 0
Blueeyes Blueeyes

Blueeyes je offline (nepripojený) Blueeyes

ewita888 Pozri príspevok
Tak tam musí byť vyčíslené odstupné..
odstupne nie je vycislene
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

máš tam za oktober mzdu takú, akú máš v PZ, bez odstupného?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

ewita888 Pozri príspevok
Tak tam musí byť vyčíslené odstupné..
Blueeyes Pozri príspevok
potvrdenie zamestnavatela na ucely naroku na davku v nezamestnanosti
Máš tam neobvykle vysokú sumu za mesiac oktober? Ak áno tak vyčíslené odstupné je... ale pochybujem.
0 0
Blueeyes Blueeyes

Blueeyes je offline (nepripojený) Blueeyes

Xanti Pozri príspevok
Máš tam neobvykle vysokú sumu za mesiac oktober? Ak áno tak vyčíslené odstupné je... ale pochybujem.
neuveris, ale je tam vycisleny august - v sume, aku sme dostali klasicku vyplatu... posledna vyplata co dosla ... september vobec a oktober uz vobec nie ....
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Teda ako uverím,
len aby vyplatili vôbec septembrovú a oktobrovú výplatu.

Mimochodom, strýka ked pred rokom vyhodili, tak mu na potvrdenie vypísali celú sumu aj s odstupným, to nedostal vyplatené v plnej výške ale podporu mu rátali z tej sumy čo bola vyčíslená na papieri. Takže ono v podstate budete aj o výšku podpôr ukrátený.

Tu fakt pomôže len právnik.
0 0
Blueeyes Blueeyes

Blueeyes je offline (nepripojený) Blueeyes

Xanti Pozri príspevok
Teda ako uverím,
len aby vyplatili vôbec septembrovú a oktobrovú výplatu.

Mimochodom, strýka ked pred rokom vyhodili, tak mu na potvrdenie vypísali celú sumu aj s odstupným, to nedostal vyplatené v plnej výške ale podporu mu rátali z tej sumy čo bola vyčíslená na papieri. Takže ono v podstate budete aj o výšku podpôr ukrátený.

Tu fakt pomôže len právnik.

no SUPER!!!! sakra
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

Súhlasím, a tlačivo vrátiť - doporučene, nech to riadne vypíšu..
0 0
Blueeyes Blueeyes

Blueeyes je offline (nepripojený) Blueeyes

ewita888 Pozri príspevok
Súhlasím, a tlačivo vrátiť - doporučene, nech to riadne vypíšu..
neviem ci to mam kam vratit uz .. firma neprebera zasielky
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

No a ako je potom v konkurze?? Správca nie je?
0 0
Blueeyes Blueeyes

Blueeyes je offline (nepripojený) Blueeyes

vraj este nie je urceny resp. asi aj s tymto nas zavadzaju
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

Treba aj sťažnosť na inšpektorá práce, nemôžu si s vami robiť čo chcú a krátiť vám aj podporu.. To tlačivo ti musia správne vypísať..
Vráť im aj tú výpoveď, čo ti poslali a podpíš dolu že nesúhlasíš s výpovedou, ako dôvod napíš, že výpoveď nie je napísaná v súlade so zákonníkom práce.. Samozrejme, pred poslaním si ju odfoť, aby si mal dôkaz, aj obálku si nechaj, v ktorej ti prišla..
1 0
Blueeyes Blueeyes

Blueeyes je offline (nepripojený) Blueeyes

ewita888 Pozri príspevok
Treba aj sťažnosť na inšpektorá práce, nemôžu si s vami robiť čo chcú a krátiť vám aj podporu.. To tlačivo ti musia správne vypísať..
Vráť im aj tú výpoveď, čo ti poslali a podpíš dolu že nesúhlasíš s výpovedou, ako dôvod napíš, že výpoveď nie je napísaná v súlade so zákonníkom práce.. Samozrejme, pred poslaním si ju odfoť, aby si mal dôkaz, aj obálku si nechaj, v ktorej ti prišla..
vdaka skusim to tak, aj na IP
0 0
miramax1 miramax1

miramax1 je offline (nepripojený) miramax1

Dobrý deň, som na rodičovskej dovolenke do 3 rokov veku dieťaťa - jún 2013. Zamestnávateľ mi poslal dnes výpoveď podľa § 63 odst. 1 pís a s tým, že pracovný pomer končí 31. 12. 2012. Dôvod - zrušenie prevádzky. Pracovný pomer vznikol v roku 2008, na materskú dovolenku som išla v roku 2010. Predpokladám, že podľa uvedeného paragrafu by som mala dostať 2 -oj mesačné odstupné a preplatenie dovolenky. Pred nástupom na MD som nečerpala RD.

Chcem sa spýtať, za aké obdobie budem mať preplatenú dovolenku a či v prípade, ak sa mi nepodarí nájsť prácu, budem mať nárok na podporu v nezamestnanosti. Ďakujem.
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

miramax1 Pozri príspevok
Dobrý deň, som na rodičovskej dovolenke do 3 rokov veku dieťaťa - jún 2013. Zamestnávateľ mi poslal dnes výpoveď podľa § 63 odst. 1 pís a s tým, že pracovný pomer končí 31. 12. 2012. Dôvod - zrušenie prevádzky. Pracovný pomer vznikol v roku 2008, na materskú dovolenku som išla v roku 2010. Predpokladám, že podľa uvedeného paragrafu by som mala dostať 2 -oj mesačné odstupné a preplatenie dovolenky. Pred nástupom na MD som nečerpala RD.

Chcem sa spýtať, za aké obdobie budem mať preplatenú dovolenku a či v prípade, ak sa mi nepodarí nájsť prácu, budem mať nárok na podporu v nezamestnanosti. Ďakujem.
No, aktualne nie je mozny subeh vypovednej doby a odstupneho.
Ak chces odstupne, musis este dnes (pred zaciatkom vypovednej doby) poziadat o ukoncenie PP dohodou k dnesnemu dnu, vtedy mas narok na odstupne vo vyske vypovednej doby.
Nevycerpanu cast dovolenky ti zamestnavatel v posl. vyplate musi preplatit.
1 0
miramax1 miramax1

miramax1 je offline (nepripojený) miramax1

A aký paragraf mám napísať v žiadosti o ukončenie PP dohodou? Ja som myslela, že keď je tam § 63 odst. 1 pís a, mám nárok na odstupné. Dnes už poštu nestihnem, bude problém, keď list pošlem v piatok, ale v žiadosti o ukončenie PP dohodou uvediem dnešný dátum?
0 0
miramax1 miramax1

miramax1 je offline (nepripojený) miramax1

Môžem žiadosť poslať dnes emailom s tým, že ju v piatok pošlem poštou? Prosím, poraďte mi, aby som niečo neurobila nesprávne. Ďakujem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

miramax1 Pozri príspevok
Môžem žiadosť poslať dnes emailom s tým, že ju v piatok pošlem poštou? Prosím, poraďte mi, aby som niečo neurobila nesprávne. Ďakujem.
Kedže dnes bol zároveň aj posledným dňom na podanie žiadosti o skončenie PP dohodou, VD začne 1.11.2012 bez nároku na odstupné.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať