Zavrieť

Porady

Vypoved zamestnavateľa z PP podľa §63 odst. 1 písm. a)

Dostali sme Vypoved zamestnavatela z PP podľa § 63 odst. 1 písm. a) ku 26.10.2012.
Pri výpovedi je uvedená klauzula, že nám nebolo vyplatené odchodné.
Viem, že táto téma je tu rozvinutá viackrát, ale som z toho domotaný.
Chcem sa opýtať, aká je postupnosť, ak chcem dostať odstupné?
Ako je to s úradom práce? Ak nie je uvedená výpovedná doba vo výpovedi? Ako tomu rozumieť, som teoreticky nezamestnaný už od 26.10.2012 alebo mi začína plynúť Vypovedná lehota?
Firma je v konkurze a prakticky nie je ani kde vykonávať vypovednu lehotu..
Viem, zákony sa menia a preto potrebujem poradiť. Ako mam postupovať ďalej?
ďakujem
Naposledy upravil Blueeyes : 24.10.12 at 17:58
Usporiadat
miramax1 miramax1

miramax1 je offline (nepripojený) miramax1

A aký paragraf treba v dohode uviesť? Skúsim to poslať emailom a v piatok poštou prvou triedou.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

miramax1 Pozri príspevok
A aký paragraf treba v dohode uviesť? Skúsim to poslať emailom a v piatok poštou prvou triedou.
Akým spôsobom ti bola dnes doručená výpoveď ?
0 0
miramax1 miramax1

miramax1 je offline (nepripojený) miramax1

Bola doručená dnes poštou.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

miramax1 Pozri príspevok
A aký paragraf treba v dohode uviesť? Skúsim to poslať emailom a v piatok poštou prvou triedou.
Ak Ti už bola doručená výpoveď, a dnes si nepožiadala o skončenie PP dohodou-§60 ZP, nárok na odstupné mať nebudeš a tvoj PP skonči 31.12.2012.
1 0
miramax1 miramax1

miramax1 je offline (nepripojený) miramax1

Čo by som mala uviesť v žiadosti o rozviazanie PP dohodou, aký § a aký dátum tam mám uviesť?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

miramax1 Pozri príspevok
Čo by som mala uviesť v žiadosti o rozviazanie PP dohodou, aký § a aký dátum tam mám uviesť?
Vôbec nečítaš odpovede, ktoré Ti tu píšeme?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

miramax1 Pozri príspevok
Bola doručená dnes poštou.
Ak si vedela čo v zásielke je, nemala si ju dnes prevziať. Ak by si ju prevzala v piatok, máš celý mesiac na skončenie prac.pomeru s nárokom na odstupné.
Tak ako píše tweety, nárok na odstupné ti nevznikne. Dnes malo dôjsť aj ku skončeniu prac.pomeru, ak si chcela odstupné za celú výpovednú dobu.
2 0
miramax1 miramax1

miramax1 je offline (nepripojený) miramax1

stihnem poštu, je otvorená do 21 h, čo mám prosím aký dátum napísať k ukončeniu PP dohodou , dnešný?

veronikasad Pozri príspevok
Ak si vedela čo v zásielke je, nemala si ju dnes prevziať. Ak by si ju prevzala v piatok, máš celý mesiac na skončenie prac.pomeru s nárokom na odstupné.
Tak ako píše tweety, nárok na odstupné ti nevznikne. Dnes malo dôjsť aj ku skončeniu prac.pomeru, ak si chcela odstupné za celú výpovednú dobu.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

miramax1 Pozri príspevok
stihnem poštu, je otvorená do 21 h, čo mám prosím aký dátum napísať:
To, že ju stihneš je jedná vec, ale zamestnávateľovi už nebude dnes doručená, takže to už máš pasé.
0 0
miramax1 miramax1

miramax1 je offline (nepripojený) miramax1

Ale ja som od neho dostala list až dnes.
Tweety Pozri príspevok
To, že ju stihneš je jedná vec, ale zamestnávateľovi už nebude doručená dnes, takže to už máš pasé.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

miramax1 Pozri príspevok
Ale ja som od neho dostala list až dnes.
To áno, ale dnes bol aj posledný termín na žiadosť o skončenie dohodou, tak ako som už písala. Zajtra začína VD.
0 0
miramax1 miramax1

miramax1 je offline (nepripojený) miramax1

Pošlem to emailom a ešte aj poštou.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

miramax1 Pozri príspevok
Pošlem to emailom a ešte aj poštou.
Ale stále nechápeš jednej veci, musí byť dnes aj doručená, a to teda nebude.
0 0
miramax1 miramax1

miramax1 je offline (nepripojený) miramax1

List som osobne neprevzala, prevzala ho za mňa svokra, ktorá prevzatie na pošte podpísala svojim priezviskom ( je odlišné od môjho ) a napísala poznámku prevzala svokra . Aj tak platí to, čo ste uviedli v predchádzajúcich odpovediach?

Po skončení rodičovskej dovolenky budem mať nárok na podporu v nezamestnanosti? O preplatenie dovolenky mám požiadať písomne? Ďakujem.
Naposledy upravil miramax1 : 31.10.12 at 18:12
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

miramax1 Pozri príspevok
List som osobne neprevzala, prevzala ho za mňa svokra, ktorá prevzatie na pošte podpísala svojim priezviskom ( je odlišné od môjho ) a poznámku prevzala svokra . Aj tak platí to, čo ste uviedli v predchádzajúcich odpovediach?

Po skončení rodičovskej dovolenky budem mať nárok na podporu v nezamestnanosti? O preplatenie dovolenky mám požiadať písomne? Ďakujem.
Výpoveď bola poslaná doporučeným listom s doručenkou "do vlastných rúk" ?

§ 38
Doručovanie

Na začiatok

(1) Písomnosti zamestnávateľa týkajúce sa vzniku, zmeny a skončenia pracovného pomeru alebo vzniku, zmeny a zániku povinností zamestnanca vyplývajúcich z pracovnej zmluvy musia byť doručené zamestnancovi do vlastných rúk. To platí rovnako o písomnostiach týkajúcich sa vzniku, zmien a zániku práv a povinností vyplývajúcich z dohody o práci vykonávanej mimo pracovného pomeru. Písomnosti doručuje zamestnávateľ zamestnancovi na pracovisku, v jeho byte alebo kdekoľvek bude zastihnutý. Ak to nie je možné, možno písomnosť doručiť poštovým podnikom ako doporučenú zásielku.

(2) Písomnosti doručované poštovým podnikom zamestnávateľ zasiela na poslednú adresu zamestnanca, ktorá je mu známa, ako doporučenú zásielku s doručenkou a poznámkou "do vlastných rúk".
1 0
miramax1 miramax1

miramax1 je offline (nepripojený) miramax1

veronikasad Pozri príspevok
Výpoveď bola poslaná doporučeným listom s doručenkou "do vlastných rúk" ?

§ 38
Doručovanie

Na začiatok

(1) Písomnosti zamestnávateľa týkajúce sa vzniku, zmeny a skončenia pracovného pomeru alebo vzniku, zmeny a zániku povinností zamestnanca vyplývajúcich z pracovnej zmluvy musia byť doručené zamestnancovi do vlastných rúk. To platí rovnako o písomnostiach týkajúcich sa vzniku, zmien a zániku práv a povinností vyplývajúcich z dohody o práci vykonávanej mimo pracovného pomeru. Písomnosti doručuje zamestnávateľ zamestnancovi na pracovisku, v jeho byte alebo kdekoľvek bude zastihnutý. Ak to nie je možné, možno písomnosť doručiť poštovým podnikom ako doporučenú zásielku.

(2) Písomnosti doručované poštovým podnikom zamestnávateľ zasiela na poslednú adresu zamestnanca, ktorá je mu známa, ako doporučenú zásielku s doručenkou a poznámkou "do vlastných rúk".
List mi prišiel len doporučený- bez doručenky, osobne som prevzatie nepodpísala , momentálne som mimo trvalého bydliska.
Naposledy upravil miramax1 : 31.10.12 at 18:21 Dôvod: oprava chybnej informácie
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

miramax1 Pozri príspevok
List mi prišiel len do vlastných rúk bez doručenky, osobne som prevzatie nepodpísala , momentálne som mimo trvalého bydliska.
Ak bol do vlastných rúk, ako ho mohla pošta vydať svokre ?
0 0
miramax1 miramax1

miramax1 je offline (nepripojený) miramax1

Nebol do vlastných rúk, len doporučený.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

miramax1 Pozri príspevok
Nebol do vlastných rúk, len doporučený.
V predch.príspevku si písala o liste do vlastných rúk.

Ide o neplatné doručenie výpovede.
1 0
miramax1 miramax1

miramax1 je offline (nepripojený) miramax1

Prepáčte, opravila som predchádzajúci príspevok.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať