Zavrieť

Porady

Vypoved zamestnavateľa z PP podľa §63 odst. 1 písm. a)

Dostali sme Vypoved zamestnavatela z PP podľa § 63 odst. 1 písm. a) ku 26.10.2012.
Pri výpovedi je uvedená klauzula, že nám nebolo vyplatené odchodné.
Viem, že táto téma je tu rozvinutá viackrát, ale som z toho domotaný.
Chcem sa opýtať, aká je postupnosť, ak chcem dostať odstupné?
Ako je to s úradom práce? Ak nie je uvedená výpovedná doba vo výpovedi? Ako tomu rozumieť, som teoreticky nezamestnaný už od 26.10.2012 alebo mi začína plynúť Vypovedná lehota?
Firma je v konkurze a prakticky nie je ani kde vykonávať vypovednu lehotu..
Viem, zákony sa menia a preto potrebujem poradiť. Ako mam postupovať ďalej?
ďakujem
Naposledy upravil Blueeyes : 24.10.12 at 17:58
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

miramax1 Pozri príspevok
Prepáčte, opravila som predchádzajúci príspevok.
Skús vrátiť list (doporučene s doručenkou) zamestnávatelovi s tým, že v zmysle § 38 odst. 2 Zákonníka práce ide o neplatne doručenú výpoveď, nakoľko nebola doručená do vlastných rúk a zásielku si neprebrala ty, ale tvoja svokra.

Sprievodný list ale musíš podpísať osobne.

Ak sa zamestnávatel pokúsi výpoveď doručiť ešte raz, získaš čas na odpoveď, že žiadaš o skončenie prac.pomeru dohodou pred začiatkom plynutia výpovednej doby - s nárokom na odstupné.
4 0
miramax1 miramax1

miramax1 je offline (nepripojený) miramax1

A stačí to poslať v pondelok, až v pondelok budem doma? Ďakujem za cenné rady.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

miramax1 Pozri príspevok
A stačí to poslať v pondelok, až v pondelok budem doma? Ďakujem za cenné rady.
Stačí, pošli to aj I. triedou. Vidím v tom väčšiu šancu na úspech ako keby si dnes emailom a v piatok listom žiadala o skončenie prac.pomeru dohodou pred začiatkom plynutia výpovednej doby.
2 0
miramax1 miramax1

miramax1 je offline (nepripojený) miramax1

A ak mi výpoveď doručí opäť v posledný deň mesiaca november, dá sa s tým niečo urobiť? Ak sa mi nepodarí nájsť prácu, budem mať nárok na podporu v nezamestnanosti? Ďakujem.
Naposledy upravil miramax1 : 31.10.12 at 18:49
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

miramax1 Pozri príspevok
A ak mi výpoveď doručí opäť v posledný deň mesiaca november, dá sa s tým niečo urobiť? Ak sa mi nepodarí nájsť prácu, budem mať nárok na podporu v nezamestnanosti? Ďakujem.
Nárok na dávku v nezamestnanosti ti vznikne až po skončení RD. Bolo by vhodné, aby o dočerpanie rod.príspevku do 3 rokov veku dieťaťa požiadal manžel v súbehu so zamestnaním a ty si sa prihlásila na UP hneď po skončení prac.pomeru. Od 1.1.2013 sa menia podmienky výplaty dávky v nezamestnanosti.

Ak máš nevyčerpanú dovolenku, požiadaj pred skončením prac.pomeru o čerpanie jedného dňa dovolenky a zbytok nech ti zamestnávatel preplatí. Výrazne ti to ovplyvní výšku dávky v nezamestnanosti.
3 0
miramax1 miramax1

miramax1 je offline (nepripojený) miramax1

Aj táto rada mi veľmi pomohla. Ďakujem veľmi pekne.
0 0
miramax1 miramax1

miramax1 je offline (nepripojený) miramax1

Dobrý deň,

ešte sa chcem spýtať, či je zamestnávateľ pri zmene názvu firmy a spolumajiteľa povinný informovať o tejto skutočnosti zamestnanca na materskej dovolenke. Výpoveď mi bola doručená z novej firmy. Nevedela som ozmene názvu firmy a spolumajiteľa. Ďakujem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

miramax1 Pozri príspevok
Dobrý deň,

ešte sa chcem spýtať, či je zamestnávateľ pri zmene názvu firmy a spolumajiteľa povinný informovať o tejto skutočnosti zamestnanca na materskej dovolenke. Výpoveď mi bola doručená z novej firmy. Nevedela som ozmene názvu firmy a spolumajiteľa. Ďakujem.
Áno, samozrejme, že má povinnosť informovať. Mala si dostať dodatok k PZ, kde to malo byť uvedené.
1 0
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
http://karierainfo.zoznam.sk/cl/1005...zamestnavatela

Zamestnávateľ je povinný najneskôr jeden mesiac pred tým, ako dôjde k prechodu práv a povinností z pracovnoprávnych vzťahov, písomne informovať zástupcov zamestnancov, a ak u zamestnávateľa nepôsobia zástupcovia zamestnancov, priamo zamestnancov o podstatných okolnostiach prechodu
3 0
miramax1 miramax1

miramax1 je offline (nepripojený) miramax1

Dobrý deň,

v dnešných TV novinách som počula, že keď dostanem výpoveď počas RD, musím si platiť dobrovoľné poistenie. Prosím vás, kedy by som si mala dobrovoľné poistenie začať platiť,keď som ešte na RD a dostanem výpoveď, alebo až po skončení RD?

Ďakujem
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

Prečo dostávaš výpoveď, ruší sa firma?
Dobrovoľné je dobrovoľné, nemusíš si ho platiť..
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

miramax1 Pozri príspevok
Dobrý deň,

v dnešných TV novinách som počula, že keď dostanem výpoveď počas RD, musím si platiť dobrovoľné poistenie. Prosím vás, kedy by som si mala dobrovoľné poistenie začať platiť,keď som ešte na RD a dostanem výpoveď, alebo až po skončení RD?

Ďakujem
Ak dostaneš výpoveď počas RD, zanikne ti poistenie v nezamestnanosti. Keď nebudeš mať po skončení RD splnenú podmienku 730 dní poistenia v nez. v posledných troch rokoch, nevznikne ti nárok na dávku v nezamestnanosti.
Zrejme o tom bola reč v TN - nesledovala som ...
1 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

veronikasad Pozri príspevok
Ak dostaneš výpoveď počas RD, zanikne ti poistenie v nezamestnanosti. Keď nebudeš mať po skončení RD splnenú podmienku 730 dní poistenia v nez. v posledných troch rokoch, nevznikne ti nárok na dávku v nezamestnanosti.
Zrejme o tom bola reč v TN - nesledovala som ...
...videla som ten príspevok - presne o tom to bolo - povedali A, no nepovedali B - a majú materiál na super reportáž...... Dokonca celá tá reporátž vyznela tak, že aj počas MD a RD zamestnávateľ platí za zamestnanca poistné....a teda po ukončením PP počas RD vlastne so zamestnancom vybabre, aby za neho platiť nemusel.....
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

Bolo to o tom, že podpísala dohodu o ukončení PP a nevedela, že tým si robí zle.. Bola to jej neznalosť a chyba.. Spomínali aj dobrovolné, aj to, že pri dnešnej jeho výške matka z RP na to nemá..
0 0
miramax1 miramax1

miramax1 je offline (nepripojený) miramax1

ewita888 Pozri príspevok
Prečo dostávaš výpoveď, ruší sa firma?
Dobrovoľné je dobrovoľné, nemusíš si ho platiť..
áno, ruší sa firma
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

miramax1 Pozri príspevok
áno, ruší sa firma
V tomto prípade ti môže dať zamestnávateľ výpoveď.. Ostatné ti poradila Veronika..
0 0
miramax1 miramax1

miramax1 je offline (nepripojený) miramax1

veronikasad Pozri príspevok
Ak dostaneš výpoveď počas RD, zanikne ti poistenie v nezamestnanosti. Keď nebudeš mať po skončení RD splnenú podmienku 730 dní poistenia v nez. v posledných troch rokoch, nevznikne ti nárok na dávku v nezamestnanosti.
Zrejme o tom bola reč v TN - nesledovala som ...
PP vznikol 22. 09. 2008, od apríla 2010 som bola na MD, v súčasnej dobe som na RD. Vznikne mi nárok na dávku v nezamestnanosti? Musím si platiť dobrovoľné poistenie od dňa,kedy dostanem výpoveď? Ďakujem.
Naposledy upravil miramax1 : 05.11.12 at 20:51
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

Keďže PP ešte trvá, tak áno..
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

miramax1 Pozri príspevok
PP vznikol 22. 09. 2008, od apríla 2010 som bola na MD, v súčasnej dobe som na RD. Vznikne mi nárok na dávku v nezamestnanosti? Musím si platiť dobrovoľné poistenie od dňa,kedy dostanem výpoveď? Ďakujem.
Už som ti písala, že je to dobrovolné.. A tebe ho ani netreba, nárok na dávku po ukončení RD je..
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

miramax1 Pozri príspevok
PP vznikol 22. 09. 2008, od apríla 2010 som bola na MD, v súčasnej dobe som na RD. Vznikne mi nárok na dávku v nezamestnanosti? Musím si platiť dobrovoľné poistenie od dňa,kedy dostanem výpoveď? Ďakujem.
odpoveď máš tu

http://www.porada.sk/t203041-p7-vypo...ml#post2173850
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať