Zavrieť

Porady

Vypoved zamestnavateľa z PP podľa §63 odst. 1 písm. a)

Dostali sme Vypoved zamestnavatela z PP podľa § 63 odst. 1 písm. a) ku 26.10.2012.
Pri výpovedi je uvedená klauzula, že nám nebolo vyplatené odchodné.
Viem, že táto téma je tu rozvinutá viackrát, ale som z toho domotaný.
Chcem sa opýtať, aká je postupnosť, ak chcem dostať odstupné?
Ako je to s úradom práce? Ak nie je uvedená výpovedná doba vo výpovedi? Ako tomu rozumieť, som teoreticky nezamestnaný už od 26.10.2012 alebo mi začína plynúť Vypovedná lehota?
Firma je v konkurze a prakticky nie je ani kde vykonávať vypovednu lehotu..
Viem, zákony sa menia a preto potrebujem poradiť. Ako mam postupovať ďalej?
ďakujem
Naposledy upravil Blueeyes : 24.10.12 at 17:58
Usporiadat
miramax1 miramax1

miramax1 je offline (nepripojený) miramax1

Ďakujem pekne, odpoveď mi pomohla.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

ahojte, poprosím o radu...
manželka dnes dostala "výpoved "- dohodu o ukončení PP, s dátumom ukončenia PP 7.12.

pobočka fy končí a do piatka sa má presťahovať...
má nárok na 3. mesačné odstupné a v tej dohode je, že je to vyplatia na 3 x, vždy po mesiaci až do konca marca ( samozrejme, na papiery len polovička). Zatial to nepodpísala,lebo fy nemá peniaze a odstupné zatial nevyplatila ani pred 2 mesiacmi prepustenému kolegovi.
zajtra s má stretnúť s vedením, čo jej " hrozí" ked nepodpíše ?? môže niečo stratiť ?
predpokladám, že dostane výpoved podla zákona a odstupné bude v termíne výplaty..
správne ?
aj ked či ho dostane....
mali sme aj veselšie správy pred sviatkamy..
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

bjuty smis Pozri príspevok
ahojte, poprosím o radu...
manželka dnes dostala "výpoved "- dohodu o ukončení PP, s dátumom ukončenia PP 7.12.

pobočka fy končí a do piatka sa má presťahovať...
má nárok na 3. mesačné odstupné a v tej dohode je, že je to vyplatia na 3 x, vždy po mesiaci až do konca marca ( samozrejme, na papiery len polovička). Zatial to nepodpísala,lebo fy nemá peniaze a odstupné zatial nevyplatila ani pred 2 mesiacmi prepustenému kolegovi.
zajtra s má stretnúť s vedením, čo jej " hrozí" ked nepodpíše ?? môže niečo stratiť ?
predpokladám, že dostane výpoved podla zákona a odstupné bude v termíne výplaty..
správne ?
aj ked či ho dostane....
mali sme aj veselšie správy pred sviatkamy..
Najprv nech fi dá výpoveď a potom sa môže s nimi baviť o dohode na základe tej výpovede. Ak raz podpíše dohodu, pred tým, ako jej oficiálne dajú výpoveď, už nič nedostane. Žiadne odstupné.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

bjuty smis Pozri príspevok
ahojte, poprosím o radu...
manželka dnes dostala "výpoved "- dohodu o ukončení PP, s dátumom ukončenia PP 7.12.

pobočka fy končí a do piatka sa má presťahovať...
má nárok na 3. mesačné odstupné a v tej dohode je, že je to vyplatia na 3 x, vždy po mesiaci až do konca marca ( samozrejme, na papiery len polovička). Zatial to nepodpísala,lebo fy nemá peniaze a odstupné zatial nevyplatila ani pred 2 mesiacmi prepustenému kolegovi.
zajtra s má stretnúť s vedením, čo jej " hrozí" ked nepodpíše ?? môže niečo stratiť ?
predpokladám, že dostane výpoved podla zákona a odstupné bude v termíne výplaty..
správne ?
aj ked či ho dostane....
mali sme aj veselšie správy pred sviatkamy..
veruže smutné...ja tiež "rozdávam" darčeky pod stromček...a úprimne, je mi ľúto.
Nech manželka postupuje tak, ako písala Tweety
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

Tweety Pozri príspevok
Najprv nech fi dá výpoveď a potom sa môže s nimi baviť o dohode na základe tej výpovede. Ak raz podpíše dohodu, pred tým, ako jej oficiálne dajú výpoveď, už nič nedostane. Žiadne odstupné.
akurát došla z cvičenia, takže upresním:
výpoveď je podla paragrafu 76,z dôvodu zrušenia prevádzky ku dňu 26.11.2012,s dátumom 3.12.2012,dátum ukončenia pomeru 7.12.2012.Vo výpovedi sa uvádza výplata odstupného a to nasledovne:1/3 k 31.1.2013,1/3 ku koncu februára a 1/3 koncom marca....
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

bjuty smis Pozri príspevok
akurát došla z cvičenia, takže upresním:
výpoveď je podla paragrafu 76,z dôvodu zrušenia prevádzky ku dňu 26.11.2012,s dátumom 3.12.2012,dátum ukončenia pomeru 7.12.2012.Vo výpovedi sa uvádza výplata odstupného a to nasledovne:1/3 k 31.1.2013,1/3 ku koncu februára a 1/3 koncom marca....
Paragraf 76 je o odstupnom, podla neho nemohla dostat vypoved.
A vypoved musi mat vypovednu dobu, ktora plynie od prveho dna nasledujuceho mesiaca.
Toto jecele domotane.

Takto by bola nanajvys uzavriet dohodu o ukonceni PP podla par. 60 z dovodu zrusenia prevadzky.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

bjuty smis Pozri príspevok
akurát došla z cvičenia, takže upresním:
výpoveď je podla paragrafu 76,z dôvodu zrušenia prevádzky ku dňu 26.11.2012,s dátumom 3.12.2012,dátum ukončenia pomeru 7.12.2012.Vo výpovedi sa uvádza výplata odstupného a to nasledovne:1/3 k 31.1.2013,1/3 ku koncu februára a 1/3 koncom marca....
Nie je tam 73? Lebo 76 je o odstupnom. Výpoveď je aj s VD, takže nemôže byť skončenie PP 7.12. Dohodli sa na splátkovom kalendári u odstupného?
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

citujem :
dohoda o ukončení PP
uzavretá podla par.60 zak.práce..
zam. a zam sa dodli, že prac.pomer ......sa končí dnom 7.12.2012.
Ku skončeniu PP dochádza podla par.63, ods.1.pism.a zak. práce.
rozhodnutím zamestnávatela zo dna 26.11.2012 sa ruší prevádzka....
zamest. poskytne zametnancovi odstupné v zmysle par-76. ods.1 - vo výške jeho priem. zárobku za 3. mes., počas ktorých by trvala vypovedná doba podla par.62
...sa dohodli v zmysle par.76. ods.7 zak. práce na vyplatení odstupného nasledovne...vid .príspevok vyššie..( do konca marca..)

omlúvam sa za formu, ale manželka to ani nevzala, len teraz volala kolegovi....
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

bjuty smis Pozri príspevok
citujem :
dohoda o ukončení PP
uzavretá podla par.60 zak.práce..
zam. a zam sa dodli, že prac.pomer ......sa končí dnom 7.12.2012.
Ku skončeniu PP dochádza podla par.63, ods.1.pism.a zak. práce.
rozhodnutím zamestnávatela zo dna 26.11.2012 sa ruší prevádzka....
zamest. poskytne zametnancovi odstupné v zmysle par-76. ods.1 - vo výške jeho priem. zárobku za 3. mes., počas ktorých by trvala vypovedná doba podla par.62
...sa dohodli v zmysle par.76. ods.7 zak. práce na vyplatení odstupného nasledovne...vid .príspevok vyššie..( do konca marca..)

omlúvam sa za formu, ale manželka to ani nevzala, len teraz volala kolegovi....
No vidíš, to je ale úplne niečo iné, ako si nám tu doteraz napísal. Je to OK.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

takže sa vrátim k pôvodnej otázke )

čo sa stane , ak to nepodpíše ? hrozí jej niečo - môže niečo stratiť ?

môže jej to zamestnávatel vyplácat 3 mes. bez jej súhlasu ?? ked že vie, že bývalému kolegovi neplatí...??alebo to má zajtra radšej pospísať ?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

bjuty smis Pozri príspevok
takže sa vrátim k pôvodnej otázke )

čo sa stane , ak to nepodpíše ? hrozí jej niečo - môže niečo stratiť ?

môže jej to zamestnávatel vyplácat 3 mes. bez jej súhlasu ?? ked že vie, že bývalému kolegovi neplatí...??alebo to má zajtra radšej pospísať ?
Ak dohodu o skončení PP podľa §60ZP na základe predchádzajúcej výpovede podľa §63 nepodpíše, ostáva výpoveď s odpracovaním VD, potom nárok na odstupné nie je.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

išlo nám najmä o tie 3 mesiace vyplácania odstupného....takže bud pristúpi na dohodu podla návrhu zamestnávatela, alebo ju môže nechať - aj napriek zrušeniu prevádzky - nechať ešte 3 mesiace cestovať " na prázdno " - a aj tak jej to vyplácať 3. mesiace

dakujeme za ochotu ( už len aby mal zamestnávatel ochotu vyplatit to odstupné ))
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

bjuty smis Pozri príspevok
išlo nám najmä o tie 3 mesiace vyplácania odstupného....takže bud pristúpi na dohodu podla návrhu zamestnávatela, alebo ju môže nechať - aj napriek zrušeniu prevádzky - nechať ešte 3 mesiace cestovať " na prázdno " - a aj tak jej to vyplácať 3. mesiace

dakujeme za ochotu ( už len aby mal zamestnávatel ochotu vyplatit to odstupné ))
Ak ruší prevádku, tak mu nič iné neostáva len dať výpovede. Kedže nepristúpi na dohodu, ostane počas VD pracovať,(len neviem kde, keď prevádzka bude zrušená) dostane mzdu, ale odstupné už nie.
0 0
erla erla

erla je offline (nepripojený) erla

keď nesúhlasím s vyplácaním na 3x,musí ma vyplatiť naraz alebo nemusí?prikazuje to nejaký zákon?to je pre mňa podstatné...ďakujem:-)
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

erla Pozri príspevok
keď nesúhlasím s vyplácaním na 3x,musí ma vyplatiť naraz alebo nemusí?prikazuje to nejaký zákon?to je pre mňa podstatné...ďakujem:-)
Samozrejme, že aj tu je potrebná dohoda.
0 0
elenček elenček

elenček je offline (nepripojený) elenček

Dobrý deň, chcela by som vás poprosiť o pomoc.
dňom 27.12.2012 mi končí rodičovská dovolenka. Už od júla sa snažím kontaktovať môjho zamestnávateľa s tým, či ma po skončení RD zamestná alebo prepustí. Stále sú to len výhovorky, že ešte nevie......V pondelok som ho kontaktovala znova, a bola som odbytá s tým, že mi na druhý deň zavolá, že ešte nevie. Na druhý deň som volala ja, no nikto mi to nebral alebo mi odmietli hovor. Je mi jasné, o čo ide. Nechcú mi dať výpoveď a odstupné, ale prácu pre mňa nemajú. Ako to mám riešiť? Na čo mám nárok?
Ak by mi dali výpoveď z dôvodu nadbytočnosti mám nárok na odstupné a výpovednú lehotu?
Ak by mi navrhli dohodu o ukončení prac. pomeru zo strany zamestnávateľa mám nárok na odstupné?
Majú právo mi dať dohodu bez odstupného a výpovednej lehoty?
Vo firme pracujem od 2.11.2001, od 22.1.2008 som na reťazovej RD. Počas MD mi vznikol nárok na dovolenku, ktorú som nevyčerpala, môžem trvať na jej čerpaní po skončení RD od 28.12.2012?
Ak by som skončila čerpanie dovolenky v roku 2013 budú sa ma dotýkať zmeny v novom zákonníku práce platného od 1.1.2013 hlavne čo sa týka odstupného a výpovednej lehoty?/ pre mňa výhodnejšie /
Ďakujem za odpoveď.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

elenček Pozri príspevok
Dobrý deň, chcela by som vás poprosiť o pomoc.
dňom 27.12.2012 mi končí rodičovská dovolenka. Už od júla sa snažím kontaktovať môjho zamestnávateľa s tým, či ma po skončení RD zamestná alebo prepustí. Stále sú to len výhovorky, že ešte nevie......V pondelok som ho kontaktovala znova, a bola som odbytá s tým, že mi na druhý deň zavolá, že ešte nevie. Na druhý deň som volala ja, no nikto mi to nebral alebo mi odmietli hovor. Je mi jasné, o čo ide. Nechcú mi dať výpoveď a odstupné, ale prácu pre mňa nemajú. Ako to mám riešiť? Na čo mám nárok?
Ak by mi dali výpoveď z dôvodu nadbytočnosti mám nárok na odstupné a výpovednú lehotu?
Ak by mi navrhli dohodu o ukončení prac. pomeru zo strany zamestnávateľa mám nárok na odstupné?
Majú právo mi dať dohodu bez odstupného a výpovednej lehoty?
Vo firme pracujem od 2.11.2001, od 22.1.2008 som na reťazovej RD. Počas MD mi vznikol nárok na dovolenku, ktorú som nevyčerpala, môžem trvať na jej čerpaní po skončení RD od 28.12.2012?
Ak by som skončila čerpanie dovolenky v roku 2013 budú sa ma dotýkať zmeny v novom zákonníku práce platného od 1.1.2013 hlavne čo sa týka odstupného a výpovednej lehoty?/ pre mňa výhodnejšie /
Ďakujem za odpoveď.
Ukončenie RD si mala nahlásiť zamestnávatelovi písomne mesiac pred jej ukončením. Počas RD ti zamestnávatel nemôže dať výpoveď. Od 27.12. do 31.12.2012 požiadaj zamestnávatela o čerpanie dovolenky. Ak ti v tomto termíne doručí výpoveď z dôvodu nadbytočnosti, na kopiu výpovede napíš, že žiadaš o skončenie pracovného pomeru dohodou k 31.12.2012 (pred začiatkom plynutia výpovednej doby). Len takto ti vznikne nárok na odstupné. Zbytok dovolenky ti zamestnávatel preplatí v poslednej výplate.

Ak budeš čerpať dovolenku po 1.1.2013 a výpoveď ti bude doručená do 31.12.2012, nárok na odstupné ti nevznikne.
0 0
elenček elenček

elenček je offline (nepripojený) elenček

Ukončenie RD si mala nahlásiť zamestnávatelovi písomne mesiac pred jej ukončením. Počas RD ti zamestnávatel nemôže dať výpoveď. Od 27.12. do 31.12.2012 požiadaj zamestnávatela o čerpanie dovolenky. Ak ti v tomto termíne doručí výpoveď z dôvodu nadbytočnosti, na kopiu výpovede napíš, že žiadaš o skončenie pracovného pomeru dohodou k 31.12.2012 (pred začiatkom plynutia výpovednej doby). Len takto ti vznikne nárok na odstupné. Zbytok dovolenky ti zamestnávatel preplatí v poslednej výplate.

Ak budeš čerpať dovolenku po 1.1.2013 a výpoveď ti bude doručená do 31.12.2012, nárok na odstupné ti nevznikne.




Ďakujem veľmi pekne za pomoc.Správne si myslím, že mám nárok na 3 mesiace odstupného? Mám nárok na odstupné, ak mi zamestnávateľ ponúkne dohodu o skončení pp z dôvodu nadbytočnosti?
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

elenček Pozri príspevok
Ďakujem veľmi pekne za pomoc.Správne si myslím, že mám nárok na 3 mesiace odstupného? Mám nárok na odstupné, ak mi zamestnávateľ ponúkne dohodu o skončení pp z dôvodu nadbytočnosti?
Ak dostanes vypoved kvoli nadbytocnosti este v decembri, narok na odstupne ti vznikne len v pripade, ze poziadas este v decembri o ukoncenie PP dohodou z rovnakeho dovodu ako bola vypoved.
Je mozne aj rovno sa dohodnut na ukonceni PP dohodou k 31.12. s tym, ze v nej bude dovod - zrusenie prac. miesta. aj vtedy ti vznika narok na odstupne.
0 0
susan 111979 susan 111979

susan 111979 je offline (nepripojený) susan 111979

Normálna pracujúca matka 2 detí.. ...viac
Chcem sa spýtať, ak dám zamestnancovi výpoveď podľa §63 1a) k 31.12, má odpracované 3 roky- náleží mu 2 mes.výpovedná doba. Môžem mu do výpovede dať aj 3 mesiace VD, i keď v ZP sú len 2? Alebo mi viete poradiť, aký § použiť, aby zamestnanec pracoval do 31.3.2013?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať