Zavrieť

Porady

Ubytovanie PPD stačí?

ahojte, ak SZČO má príjmové pokladničné doklad za ubytovanie, chodí na týždňovky môže si ich dať do výdavkov samostatne , alebo musí si urobyť za každý turnus cesťák. Stravné si nechce uplatňovať.
Ďakujem
Usporiadat
Janinkaaa Janinkaaa

Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

Aby si si mohla odpočítať DPH - doklad o ubytovaní (PPD) musí byť vystavený na firmu, nie na osobu a doklad musí spĺňať všetky náležitosti.
Áno aj poplatky za parkovanie idú do cesťáku a sú nákladom.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

[quote=AIMA;416128]....
1. Stačí mi pre odpočet DPH ako doklad PPD (príjmový pokl.dokl.o ubytovaní)?
To mali pokazenú registračnú pokladňu? Ide o náhradný paragon? Ak ide o PPD k vystavenej faktúre, tá by mala byť daňovým dokladom vystaveným na firmu=sro.
2. Môžem .....
0 0
gutan52 gutan52

gutan52 je offline (nepripojený) gutan52

STRELEC - PPD k Faktúre by postačoval, keby na PPD boli aj podpisy. Ja si to tak myslým. Potom si kludne vypíšem VPD na tú sumu /z PPD/ a tak k VPD pripnem 2 prílohy a zaradím si to do učtovníctva /a samozrejme aj do PDeníka/.
Ináč k tým podpisom si myslím, že ak je na PPD podpis príjemcu , tak tam nemusí byť podpis výdajcu. Výdajca však vystaví VPD na tú sumu, ktorú príjemca prijal - a a a - tam je znova vyžadovaný Podpis príjemcu. Ja tam do VPD zapíšem - "je " . Veď naozaj je podpis na PPD, ktorý pripínam k VPD.
Veď ináč by sa len "PODPISOVALO" a treba aj dačo robiť.

A teraz to, na čo sa vlastne chcem spýtať - Môj Vypísaný VPD je potrebné , aby ho mal aj pán Príjemca? Lebo ten p. Príjemca si do učtovníctva zadáva Príjem cez PPD bez dokladovania pána Výdajcu. Je takáto papierovačka správna? Ako ju máme vyžadovať? Alebo ako ju vyžadujú Daniari???
Naposledy upravil gutan52 : 29.03.07 at 08:08
0 0
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

Chcem sa opýtať, sme mesačnými platcami DPH a zabudli sme dať do nákladov 2 ks bločkov na nákup PHM. Môže si tieto vyúčtovať v rámci cestovného príkazu s tým, že celý bloček aj s neuplatnenou DPH išiel do nákladov?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať