Zavrieť

Porady

Poistenie od Zsl.Energ. - varovanie

obchodník
Včera mi prišiel poštou návrh na poistenie od ZsE, pre taký prípad, ak by sa mi zabuchli dvere, potom privolajú zámočníka a podobné hlúposti. Zmluva sa musí vyplniť, s tým, že na nej vyznačíte, že s ňou nesúhlasíte, ináč budete platiť. Koľko, to sa nikde nespomína. Poistenie je do výšky 150 € na jednotlivý prípad.
Považujem to za podvod, nátlakové podnikanie. V tejto dobe prichádza tento dodatok zmluvy od ZsE do všetkých domácností.
Usporiadat
OľgaV OľgaV

OľgaV je offline (nepripojený) OľgaV

Pre úplnosť cena za elektrinu sa skladá z týchto častí:
Dodávka elektriny: - 46%

Distribučné tarify: - 28 %

Tarifa za straty pri distribúcii: - 8%

Tarifa za systémové služby: - 6%

Tarifa za prevádzkovanie systému: - 10%

Odvod Národného jadrového fondu: - 2%

Zľava je len 4% ceny za dodávku.

Percentá sa môžu byť rozdielne, podľa dodáveteľa.
0 0
jobobe jobobe

jobobe je offline (nepripojený) jobobe

Priateľ
JAJA11 Pozri príspevok
ten kto uzavrie zmluvu na jeden rok má na prvé 3 mesiace zľavu 4 % z ceny elektriny a zároveň získava bezplatné poistenie (podľa mňa úplne zbytočné pre mnohých ľudí), ale to už je ten biznis...
nevidela by som však v tom žiaden podvod, je to len spôsob ako si zabezpečiť, aby im nemohli iní dodávatelia kradnúť odberateľov... veď robia to isté čo ostatní dodávatelia elektriny
Na zľavu majú nárok iba tí zákazníci, ktorí odoberajú ročne viac ako 2MWh elektriny. Zľava sa poskytuje pri viazanosti 12 mesiacov, s predĺžením a zachovaním rovnakých podmienok na ďalších 12 mesiacov. Zľava sa môže využívať aj bez objednania doplnkovej služby ZSE Asistuje.
0 0
koalak koalak

koalak je offline (nepripojený) koalak

poradi niekto ako postupovat ak za mna podpisal dodatok k zmluve (viazanost) so ZSE niekto iny (pravdepodobne obchodny zastupca ktory za to samozrejme zinkasoval proviziu), dozvedel som sa to teraz ked som chcel zmenit dodavatela a blokli mi to .. ma niekto podobnu skusenost ?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Písomne napadni "podpísaný dodatok", žadaj zrušenie a upozorni ich, že to môžeš podstúpiť prokuratúre.....
0 0
zeleznykon zeleznykon

zeleznykon je offline (nepripojený) zeleznykon

pozor na nasledovnu formulaciu ak ju totiz pisomne neodmietnete je dodatok k zmluve automaticky platny a neuhrate to ani na sude pretoze mate citat


za súhlas
poisteného sa považuje aj nevyjadrenie nesúhlasu s poskytnutým produktom, ku
ktorému je poistený vyzvaný poistníkom pri jeho bezplatnom poskytnutí;
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

zeleznykon
pozor na nasledovnu formulaciu ak ju totiz pisomne neodmietnete je dodatok k zmluve automaticky platny a neuhrate to ani na sude pretoze mate citat


za súhlas
poisteného sa považuje aj nevyjadrenie nesúhlasu s poskytnutým produktom, ku
ktorému je poistený vyzvaný poistníkom pri jeho bezplatnom poskytnutí;
šak to máš zadarmo,či?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať