Zavrieť

Porady

Omega -úhrada viacerých faktúr naraz

Vie mi niekto poradiť, prosím, s nasledovným problémom?
Majiteľ uhradil 3 zahr. faktúry cez BÚ iba jednou sumou dokopy, jedná sa o platbu v SKK, faktúry boli vystavené v EUR. Už so skúšala kadečo, neviem si s tým rady. Díky za Vaše skoré nápady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    takže, teraz som tu skúsila.

    úhrada: daj si - BV- pridaj - vzor: z2 - postupne vyplnaj, vyplnis externe cislo: vyskočí ti okno a dáš úhrada v Sk.

    dúfam, že som správne pochopila tvoju otázku. ak nie, skúsime znova

    alenad je offline (nepripojený) alenad

    alenad
    petovsan
    Vie mi niekto poradiť, prosím, s nasledovným problémom?
    Majiteľ uhradil 3 zahr. faktúry cez BÚ iba jednou sumou dokopy, jedná sa o platbu v SKK, faktúry boli vystavené v EUR. Už so skúšala kadečo, neviem si s tým rady. Díky za Vaše skoré nápady.
    Ja som to riešila vždy 3-ma zápismi v BV ( pri 3 faktúrach ).
    Do vzoru treba nastaviť z2, zadať externé číslo jednej z faktúr, kurz ( je nutné si ho vyrátať podľa výšky úhrady ). Program vyhľadá faktúru, sám vypočíta a zaúčtuje kurzový rozdiel.
    Tento postup mám overený a bezpečne to bude v pohode.

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    alenad
    Ja som to riešila vždy 3-ma zápismi v BV ( pri 3 faktúrach ).
    Do vzoru treba nastaviť z2, zadať externé číslo jednej z faktúr, kurz ( je nutné si ho vyrátať podľa výšky úhrady ). Program vyhľadá faktúru, sám vypočíta a zaúčtuje kurzový rozdiel.
    Tento postup mám overený a bezpečne to bude v pohode.
    tak som to myslela aj ja......len som nenapisala, ze 3-ma zapismi v BV

    petovsan je offline (nepripojený) petovsan

    petovsan
    alenad
    Ja som to riešila vždy 3-ma zápismi v BV ( pri 3 faktúrach ).
    Do vzoru treba nastaviť z2, zadať externé číslo jednej z faktúr, kurz ( je nutné si ho vyrátať podľa výšky úhrady ). Program vyhľadá faktúru, sám vypočíta a zaúčtuje kurzový rozdiel.
    Tento postup mám overený a bezpečne to bude v pohode.
    takto som to skúšala aj ja, ale keď som zadala prepočet EUR na SKK, tak sa mi naľavo v kolónke: Mena dokladu - EUR objavil akýsi nenormálny kurz EUR. Tak napr. uhrádzam 857,54 EUR, pri kurze 38,833 v Skk je to 33.300,85 a pri kurze EUR v tom ľavom okne sa mi objavil prepočet 1508,00185187 SKK. Tento istý kurz mi potom z tých úhrad prenáša aj do účtovného dokladu, kde mám zakliknuté x uhrádzaný doklad bol vystavený v inej mene. Keď to opravím na skutočný kurz, tak mi soft hlási chybu. Čo to znamená? Dúfam, že som to popísala vcelku zrozumiteľne.

    Maya1 je offline (nepripojený) Maya1

    Maya1
    petovsan
    takto som to skúšala aj ja, ale keď som zadala prepočet EUR na SKK, tak sa mi naľavo v kolónke: Mena dokladu - EUR objavil akýsi nenormálny kurz EUR. Tak napr. uhrádzam 857,54 EUR, pri kurze 38,833 v Skk je to 33.300,85 a pri kurze EUR v tom ľavom okne sa mi objavil prepočet 1508,00185187 SKK. Tento istý kurz mi potom z tých úhrad prenáša aj do účtovného dokladu, kde mám zakliknuté x uhrádzaný doklad bol vystavený v inej mene. Keď to opravím na skutočný kurz, tak mi soft hlási chybu. Čo to znamená? Dúfam, že som to popísala vcelku zrozumiteľne.
    úhrada v eur bola robená z účtu v eur. Pri úhrade zahraničnej fa zadám VS a program mi automaticky nájde fa na úhradu a vypočíta kurzový rozdiel - na to sú makrá- lenže keď zadám úhradu eur fa z účtu založeného v napr. v czk, tak potom mi vyhodí na odkliknutie otázku, či uhradiť celú sumu v eur a celú sumu v czk a zahlási:uhrádzaný doklad bol vystavený v cudzej mene a je to OK. Odporúčam dať každú fa zvlášť ako samostatný pohyb. Treba vedieť, či to boli celé, či čiastkové úhrady faktúr.Nedomotala som ťa?

    petovsan je offline (nepripojený) petovsan

    petovsan
    Maya1
    úhrada v eur bola robená z účtu v eur. Pri úhrade zahraničnej fa zadám VS a program mi automaticky nájde fa na úhradu a vypočíta kurzový rozdiel - na to sú makrá- lenže keď zadám úhradu eur fa z účtu založeného v napr. v czk, tak potom mi vyhodí na odkliknutie otázku, či uhradiť celú sumu v eur a celú sumu v czk a zahlási:uhrádzaný doklad bol vystavený v cudzej mene a je to OK. Odporúčam dať každú fa zvlášť ako samostatný pohyb. Treba vedieť, či to boli celé, či čiastkové úhrady faktúr.Nedomotala som ťa?
    nedomotala Mayka, domotala som sa sama, a to na kompletku. Už som na to prišla, "kde se chybička vloudila". Ja som si nezmenila menu Skk na Eur už priamo v účtovnom doklade, ale až v okne tej uhrádzanej zahr. faktúry, a preto mi to robilo bludy. Veľmi pekne všetkým ďakujem za Váš čas a ochotu.
    Naposledy upravil petovsan : 23.02.06 at 20:23

    Maya1 je offline (nepripojený) Maya1

    Maya1
    petovsan
    nedomotala, lenže ja uhrádzam fa v Eur z účtu v Skk a automaticky mi zaklikne, že úhradzaný doklad je v inej mene ... a vypočíta mi tam ten nezmyselný kurz Eur. Mám to odkliknúť a nevšímať si to? Kurzový rozdiel mi vypočítalo reálny. Boli to úhrady celých 3 faktúr jednou sumou.
    teraz som si to skúsila: z2, nahodila som kurz banka a pekne mi to vyšlo, nič podobné čo píšeš

    petovsan je offline (nepripojený) petovsan

    petovsan
    tak, už to konečne mám uhradené, lenže teraz mi zasa vznikol rozdiel (keď som spočítala tie 3 úhrady v Skk spolu) oproti celej úhrade na BV - 0,08 Skk. Čo s tým? Dám to na 648?

    Maya1 je offline (nepripojený) Maya1

    Maya1
    petovsan
    tak, už to konečne mám uhradené, lenže teraz mi zasa vznikol rozdiel (keď som spočítala tie 3 úhrady v Skk spolu) oproti celej úhrade na BV - 0,08 Skk. Čo s tým? Dám to na 648?
    , ešte že máme 648

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.