Zavrieť

Porady

DCÉRA S ADHD A MLADÁ UČITEĽKA

Ahojte poraďáci.Máme 8roč.dcéru s ADHD,je v 3.roč.a v minulom roku niekedy v novembri dostali novú,začínajúcu učiteku,ktorá je pod dozorom.Ich pôvodná učiteľka (bola špeciálny pedagóg), sa stala riaditeľkou.Náš problém spočíva v chovaní novej učiteľky voči dcére.Hneď na začiatku nám dala najavo,že malá zaostáva v tempe za ostatnými deťmi,robí chyby v diktátoch,je nesústredená atď.Tieto veci sme samozrejme vedeli,súvisia s jej diagnózou,ale ona to nechcela uznať,pokiaľ nebude vyšetrená v psych.pedagog.poradni a integrovaná.S ťažkým srdcom a po konzultácií s bývalou učiteľkou-riaditeľkou sme súhlasili a dcéru integrovali.Odvtedy nám začali problémy,učiteľka sa začala k nej chovať posmešne,často ju zhadzuje pred celou triedou,čo sa už prejavuje v chovaní niektorých jej spolužiakov.Nedávno sme riešili kopance do brucha od spolužiaka,bola som za učiteľkou,že prečo nezakročila,a ona mi kľudne do očí povedala,že nebol ten kopanec dosť !!!silný!!!na to,aby sa tým zaoberala!!!Potom jej zas rozrezal čižmy vreckovým nožíkom,ale zas sme nepochodili,keďže sa jednalo o róma,najprv sa to riešilo aj s ním,ale na 2.deň prišla riaditeľka s tým,že ho nik pri tom nevidel a v podstate sa vyjadrili v zmysle,že si to dcéra mohla odtrhnúť sama.Situácia už začína byť neúnosná,dcéra z jednotkárky prešla rovno na štvorky,učiteľka reaguje podráždene,keď sa na niečo sťažujem,už sme za blbcov,čo večne s voľačím otravujú.Došlo to až tak ďaleko,že dcéra sa pred dvomi dňami od rána sťažovala,že jej je špatne,má bolesti v chrbte a hrdle,a keď decká vykrikovali,že si vymýšľa,učiteľka vyhlásila pred celou triedou,že,,JA VIEM,POZNÁME JU AKÁ JE!!!Podotýkam,že dcéra mala horúčku 38,5 čo si učiteľka nevšímala,až v družine,keď dostala zimnicu si ju všimla upratovačka.Asi o 15.09hod.!!!mi zavolali,čo som bohužiaľ nepočula,nemala som poruke telefón.Prišli sme pre ňu asi o 15.45hod.hneď som volala učiteľke,že čo to má znamenať,tá naziapala na mňa,že moja dcéra je klamárka,čo sa stále sťažuje na bolesti hlavy,ako oná ma rozoznať kedy neklame!!!Tak som jej doniesla papier od lekárky,aby si ho nalepila na čelo,načo mi volala rozčúlená riaditeľka,že ju neoprávnene obviňujem,lebo mi volali a ja som nedvíhala tel.Áno,po 6tich hodinách sťažností na bolesť!!!A posmechov od učiteľky.Ako by ste riešili takéto problémy?Zmena školy neprichádza do úvahy,museli by sme sa presťahovať,ani dcéra nechce odísť,má tu kamarátky.Rozhovory boli k ničomu,ešte mi učiteľka vytkla,že všetko žalujem riaditeľke.Aj riaditeľka už je z nás podráždená.Bohužiaľ si to odnáša dcéra.
Usporiadat
MAMINAS MAMINAS

MAMINAS je offline (nepripojený) MAMINAS

S dcérou sme preberali aj to preloženie,ale chudera preplakala celú noc.Nechce o tom ani počuť.Veľmi zle znáša každú zmenu,aj keď sme sa presťahovali trvalo jej veľmi dlho,kým si zvykla.A len čo sa trochu adaptuje,už zase toto.Od budúceho roku by mali dostať novú učiteľku.Ale Bohvie ako to dopadne.Keď raz dieťa aj jeho rodičia dostanú nálepku,nová učiteľka od tej starej dostane,,ECHO,,a keď to bude taká podobná
ako táto,utvorí si názor skôr,ako dcéru vôbec spozná.
0 0
viki2 viki2

viki2 je offline (nepripojený) viki2

chápem Vašu bezmocnosť, sama teraz riešim ranný plač, bolesti hlavy a brucha u dcéry, ktorá je prváčka....ale, nehovorte stále o tom ako sa to nedá, lebo za dcéru nesiete zodpovednosť a ona sa na Vás spolieha, že jej pomôžete, ste jej matka, nikto iný jej nepomôže...hľadajte riešenia, napr. čo tak skúsiť detského psychológa?
...aj to vozenie do mesta...viem veľmi dobre, čo to obnáša, sama to denne absolvujem a Vaša dcéra je už 3-čka, za 1-2 roky môže cestovať sama...za cenu, že sa jej psychický stav zlepší by som ja do toho za spolupráce s detským psychológom išla....
2 0
SERVIS SERVIS

SERVIS je offline (nepripojený) SERVIS

Tiež som sa stretla s niečim podobným. Namiesto chápajúcich učiteľov ktorý sú tam pre žiakov a nie žiaci pre nich, som sa utvrdila len v tom, že "držia spolu". Neverím učiteľom!!!
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Taká učiteľka nemá čo robiť pri deťoch. Bodka.
2 1
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Ukazkovy pripad davovej psychozy v tejto teme.

Nestojim a nepritakavam ani jednej strane.
Nepoznam objektivnu skutocnost

Matke odporucim len to- miesto vypisovania tu dnes, mala uz sediet na stolicke v tirede dcery a sledovat vyucovanie. Je to mozne, akceptovane a ukotvene aj v skolskych poriadkoch kazdej skoly.

Vyslovit zavery na ucitelku z rozpravania deti, no...neviem...ja by som urcite ...vid odsek vyssie.

Myslim si, ze ste sa stretli 2 rovnake povahy- matka- ucitelka. A teraz "bojujete" kto z koho.

Ja zelam len tomu dievcatku, aby z toho vyviazlo bez ujmy na zdravi, lebo, keby jej bolo v tej triede az tak zle, neplakala by, ze z nej musi odist.
Ale plakala by, ze do tej triedy musi ist.

A to nepisem ako pedagog, ale ako matka- presla som si tiez svojim. Ale nevypisovala som tu,nenadavala na ucitelku na nete, riesila som okamzite v realnom zivote.
4 0
SERVIS SERVIS

SERVIS je offline (nepripojený) SERVIS

Ale no.. nie je každý taký praktik ako ty..
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Ale veď matka to v reálnom živote rieši, nevšimla si si? Vážim si učiteľov, aj sa ich zastávam. Ale že je aj dosť takých čo tam nemajú čo robiť to vieme všetci, vyzerá to tak, že je to tento prípad. Už len chýba tvoja citlivá rada matke, aby si šla zabehať...
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

kukučka Pozri príspevok
Ale veď matka to v reálnom živote rieši, nevšimla si si? Vážim si učiteľov, aj sa ich zastávam. Ale že je aj dosť takých čo tam nemajú čo robiť to vieme všetci, vyzerá to tak, že je to tento prípad. Už len chýba tvoja citlivá rada matke, aby si šla zabehať...

Zabehat nie, ale ist si posediet na vyucovanie.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

A myslíš si, že učiteľka bude dieťa ponižovať pred matkou?
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

kukučka Pozri príspevok
A myslíš si, že učiteľka bude dieťa ponižovať pred matkou?
Ako vies, ze to robi, ked tam matka nie je. Ze to povie dieta a kamosky pritvdria?
Co matke odporucis ty? Konkretne, ked dieta nechce odist z triedy prec?
Stretla som sa s roznymi rodicmi, aj s roznymi ucitelmi - ako matka. Napisala som svoj nazor a svoje odporucania, ak ti nevyhovuju, nemusia. Ale bez osobnej zainteresovanosti, ci bez toho , aby som cloveka poznala v realnom zivote, nebudem ho ociernovat na nete.
Naposledy upravil alaya1 : 09.11.12 at 12:32 Dôvod: oprava prekl.
0 0
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

alaya1 Pozri príspevok
Ako vies, ze to robi, ked tam matka nie je. Ze to povie dieta a kamosky pritvdria?
Co matke odporucis ty? Konkretne, ked dieta nechce odist z triedy prec?
Stretla som sa s roznymi rodicmi, aj s roznymi ucitelmi - ako matka. Napisala som svoj nazor a svoje odporucania, ak ti nevyhovuju, nemusia. Ale bez osobnej zainteresovanosti, ci bez toho , aby som cloveka poznala v realnom zivote, nebudem ho ociernovat na nete.
Mladá učiteľka zjavne zlyháva v profesnom živote ako verejná, nie súkromná osoba.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

gilda Pozri príspevok
Mladá učiteľka zjavne zlyháva v profesnom živote ako verejná, nie súkromná osoba.

-)), tak som to myslela, realny- skutocny, nie virtualny- chytanie za slovicka.
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

gilda Pozri príspevok
Mladá učiteľka zjavne zlyháva v profesnom živote ako verejná, nie súkromná osoba.
Bohužiaľ, podľa mňa tu veľmi zlyhal aj niekto iný - preletela som toto len tak rýchlo, ale hneď mi udrelo do očí:

MAMINAS Pozri príspevok
Dcéru som dala otestovať ako 3ročnú.Vedela som že má ADHD s tým aj nastúpila do školy,dokonca predčasne vzhľadom k tomu že je októbrová,ale odporučili ju učiteľky s MŠ s tým že je veľmi šikovná.Bola opäť testovaná všetko prebehlo ok. ...............
To kto Vám odporučil dieťa s takýmito problémami zaškoliť PREDČASNE??? Veď takýmto deťom sa odporúča skôr odklad PŠD o 1 rok a ani ten nevyrieši problémy na 100%, ale dieťa sa s nimi borí často počas celej PŠD. Pred zaškolením ste boli v CPPPaP? Lebo veď predčasné zaškolenie je výnimka zo zákona a takéto dieťa musí byť oproti "bežne" zaškoleným deťom 120%-né, teda aspoň keď ho vyšetrujem ja... A nechce sa mi veriť, že sa symptómy ADHD neprejavovali už v MŠ - ibaže by sa dcérky a problémov s ňou boli chceli zbaviť, namiesto aby ich riešili, a tak Vám odporúčali zaškolenie...

Ale čo sa týka prístupu terajšej pani učiteľky - ak je to tak, ako píšete - súhlasím, že takto postupovať NESMIE, ale možné je aj to, že pravdy sa nedovoláte - máloktorý riaditeľ otvorene prizná, že jeho zamestnanec zlyhal, chyba je - ako inak - vždy len v dieťati a jeho rodine...
8 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Ako si teda matka môže overiť, či naozaj učiteľka svojimi výrokmi v triede pred spolužiakmi, ponižuje, "zhadzuje dieťa? Nahrávať si nič nemôže, ak tam bude sedieť, tak učiteľka, dieťa a spolužiaci budú reagovať úplne inak. Tak ako sa môže dozvedieť pravdu? Poraďte jej.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Ja som temu citala pozorne.
Matka dceru prelozit nechce, dcera sa nechce dat prelozit, lebo je jej dobre v triede s kamoskami.
Co poradite?

S touto diagnozou bola integrovana az v 3 rocniku., Najskor matka pise, ze dieta napredovalo, neskor pise, ze mala problemy, ako kazde dieta s touto diagn.

Ucitelka si nemoze vycucnut z prsta, ako hodnoti dieta. Integrovane deti su hodnotene presne podla danych predpisov. A ze to dcerka nezvlada? Kazde decko je smutne, ked ma zle znamky.Kde je pozitivna motivacia od rodica? Ze na znamkach nezalezi, ale na vedomostiach hej? Ci aj to ma robit ucitel?

Tak vylucili ste hospitaciu matky na vyucovani,vraj zbytocne, prelozenie matka odmieta- ostava mi len to, ze treba vyhodit ucitelku. nezvlada jedno dieta. Mozno pride ohladuplnejsia, alebo?

Napisem to na rovinu.
Matka vobec nie je vysporiadana so situaciou, ake ma dieta. Podla 1.prispevku, dieta je 100%ne.
Co ak jej dcera toho ciganika provokovala, alebo sa mu vysmievala? Preto takto reagoval?

Pisala som uz, ze nestojim ani na strane ucitelky, ani matky, ani riaditelky. len na strane dietata.



To ma z tohoto gulasu poriadnu traumu.

Ja mam dceru- zial dysortografku.dyslexia, dysgrafia,viem, o com je ucit take dieta.

Nebola som spokojna s pristupom ucitelky v 1. rocniku. Isla som na hodiny. Raz, druhykrat. Dohodla som sa s riaditelom, ze ked chcem, mozem prist pozriet. Nie sledovat ucitelku, ale svoje dieta. Neohlasila som sa, len som zaklopala a vosla.
Nikdy nevedela, kedy pridem.
Po roku, som dceru prelozila. No, nespravali sa ku mne vtedy , ako ku kolegyni. Ale ja som pozerala len na dieta- nie na ucitelku.
,
Clovek musi nechat dieta aj zakopnut, vybojovat si nieco aj sam, lebo rodic ho cely jeho zivot nebude moct chranit.
To som si ja uz uvedomila a dcera je stredoskolacka bez IVP, studuje velmi dobre, chysta sa aj na VS.
2 0
c.s.i. c.s.i.

c.s.i. je offline (nepripojený) c.s.i.

Ja mám syna s ADHD s poruchou pozornosti, viem aké je to ťažké. Je v šiestej triede, A môžem povedať, že nie raz som bola na pokraji nervového zrútenia. Navštevovali sme psychologičku, urobili sme aj testy v špecialno-pedagogickej poradni, tiež mu zistili nadpriemerné IQ. Ale vďaka ADHD som nie raz pochybovala, či je to pravda. Pravidelne sme strácali veci, telesné a pod. A kedže tiež cestuje do školy vo vedľajšej dedine, tak sme to väčšinou ani nenašli... Zo školy chodili poznámky, že sa bije, vyrušuje, nemá úlohy, nadáva .... Samozrejme, že keď sme to doma riešili, vždy bol na vine niekto iní. Keď mal dobré obdobie tak sme nosili dobré známky, keď sa to zhoršilo, tak to šlo dole vodou. Občas som mala dojem, že tú psychologičku už potrebujem ja. Ale stále ma utešovala, že však z toho vyrastie a vraj sa to postupne zlepšuje. Samozrejme, že pre jeho nevyspitateľné chovanie ho nechceli brávať na výlety, do školy v prírode... Nie raz som to riešila v škole. A tiež dostal učiteľku, ktorá nastúpila rovno z VŠ a nevedela čo majú žiaci za diagnozy.
Pred koncom 5ročníka som sa rozhodla, že vyskúšame detskú psychiatričku a môžem len vrelo odporučiť. Po porade sme mu nasadili liek Concerta, je to liek na ADHD, ktorý tlmí prejavi choroby. Postupne sa ukludnil,a celkovo sa to začalo zlepšovať. Teraz sme absolvovali znovu návštevu poradne , kde mu urobili všetky testy ešte raz a dostal veľkú pochvalu... Výsledky ešte nemám v ruke, ale psychologička povedala, že tým že berie ten liek, tak mu potlačilo to ADHD.

Viem, že je ťažké niekedy komunikovať zo školou v takýchto prípadoch, pár krát som ho chcela preradiť, ale sama psychologička mi povedala, že to nie je riešenie.. Treba len trpezlivosť a veľa komunikovať zo školou, zo psychológom.
4 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

alaya1 Pozri príspevok
Ja som temu citala pozorne.
Matka dceru prelozit nechce, dcera sa nechce dat prelozit, lebo je jej dobre v triede s kamoskami.
Co poradite?

S touto diagnozou bola integrovana az v 3 rocniku., Najskor matka pise, ze dieta napredovalo, neskor pise, ze mala problemy, ako kazde dieta s touto diagn.

Ucitelka si nemoze vycucnut z prsta, ako hodnoti dieta. Integrovane deti su hodnotene presne podla danych predpisov
. A ze to dcerka nezvlada? Kazde decko je smutne, ked ma zle znamky.Kde je pozitivna motivacia od rodica? Ze na znamkach nezalezi, ale na vedomostiach hej? Ci aj to ma robit ucitel?

Tak vylucili ste hospitaciu matky na vyucovani,vraj zbytocne, prelozenie matka odmieta- ostava mi len to, ze treba vyhodit ucitelku. nezvlada jedno dieta. Mozno pride ohladuplnejsia, alebo?

Napisem to na rovinu.
Matka vobec nie je vysporiadana so situaciou, ake ma dieta. Podla 1.prispevku, dieta je 100%ne.
Co ak jej dcera toho ciganika provokovala, alebo sa mu vysmievala? Preto takto reagoval?

Pisala som uz, ze nestojim ani na strane ucitelky, ani matky, ani riaditelky. len na strane dietata.



To ma z tohoto gulasu poriadnu traumu.

Ja mam dceru- zial dysortografku.dyslexia, dysgrafia,viem, o com je ucit take dieta.

Nebola som spokojna s pristupom ucitelky v 1. rocniku. Isla som na hodiny. Raz, druhykrat. Dohodla som sa s riaditelom, ze ked chcem, mozem prist pozriet. Nie sledovat ucitelku, ale svoje dieta. Neohlasila som sa, len som zaklopala a vosla.
Nikdy nevedela, kedy pridem.
Po roku, som dceru prelozila. No, nespravali sa ku mne vtedy , ako ku kolegyni. Ale ja som pozerala len na dieta- nie na ucitelku.
,
Clovek musi nechat dieta aj zakopnut, vybojovat si nieco aj sam, lebo rodic ho cely jeho zivot nebude moct chranit.
To som si ja uz uvedomila a dcera je stredoskolacka bez IVP, studuje velmi dobre, chysta sa aj na VS.
Preloženie dieťaťa je krajné riešenie a nezaručuje automatické zlepšenie. Nemôže a nechce sú rozdielne veci.
Predpisy? Vyjadri sa prosím k tomu, že to dieťa píše každý deň päťminútovky!
Odkiaľ si zobrala, že matka dieťa nemotivuje?
Ani sme nevylúčili hospitáciu matky atd, atď....
Smutné je, že v tomto prípade nevidíš pochybenie učiteľky a aj riaditeľky.
Ja to vidím tak ako Majka Melnick. Držím palce dieťaťu aj matke.
Naposledy upravil kukučka : 09.11.12 at 23:31 Dôvod: preklep
1 1
MAMINAS MAMINAS

MAMINAS je offline (nepripojený) MAMINAS

Doteraz som ani nevedela,že mám právo byť na hodinách,nik mi o tom nepovedal,nedajbože navrhol.Chápem,že ma majú plné zuby,ale nič by sa takto nevlieklo,keby učiteľka namiesto boja so mnou,prejavila trochu porozumenia.To chcem tak veľa,keď prosím o to aby dcéru nechala pracovať ako najlepšie vie,a ak to aj nevyjde najlepšie,nech to preboha nezosmiešňuje,nekomentuje.NIE JE TO VTIPNÉ!!!
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

MAMINAS Pozri príspevok
Doteraz som ani nevedela,že mám právo byť na hodinách,nik mi o tom nepovedal,nedajbože navrhol.Chápem,že ma majú plné zuby,ale nič by sa takto nevlieklo,keby učiteľka namiesto boja so mnou,prejavila trochu porozumenia.To chcem tak veľa,keď prosím o to aby dcéru nechala pracovať ako najlepšie vie,a ak to aj nevyjde najlepšie,nech to preboha nezosmiešňuje,nekomentuje.NIE JE TO VTIPNÉ!!!
Ak si presvedcena, ze chyba je u ucitelky, co tak, ak sa tymto sposobom, ako to robis neda, ist na to opacne? Urobit si z nej spojenca? Pytat sa jej na jej nazor, ziadat jej pomoc ako s nou doma pracovat a pod. Mysliet si o nej mozes co len chces, do tvojej hlavy nikto nevidi.

Lebo naozaj si myslim, ze velkym HALOO nic nezmozes.


Zelam ti, aby si sa rozhodla len v prospech dietata.

P.S. co ma obsahovat IVP a ako ma byt dieta hodnotene, si lahko najdes na nete, alebo kazda skola ma svojho specialneho pedagoga, informuj sa tam. lebo ak ma v IPV, ze nema pisat tie 5- minutovky, tak nech ich nepise, ale ked to tam nie je, pisat ich ma.

Ten IPV si predsa pri intergacii podpisovala.
1 0
MAMINAS MAMINAS

MAMINAS je offline (nepripojený) MAMINAS

Ono to celé asi vyplynulo z toho že sama učiteľka nevedela ako postupovať,tak som sa logicky obrátila na riaditeľku,mala ju vyše roka ako šp.pedagóg vedela čo treba,možno iniciatívne poučila triednu o postupoch,čert ho vie ako to zobrala učiteľka.Zjavne tak,že kvôli nám bola na koberčeku.V triede je len 16 detí a z toho 2 integrovaný,tým je viac pod drobnohľadom a k tomu ešte nejaká mamina,čo večne niečo rieši.Zakaždým jej musela riaditeľka niečo povedať,tak si to začala liečiť cez dcéru.
0 1
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať