Zavrieť

Porady

Vymena motoroveho oleja

Ahojte,

su tu nejaky motoristi? Chcem sa spytat, preco by sa mal menit po roku, resp. nejakych najazdenych km motorovy olej, ak jeho hladina sedi? Kdesi som pocula, ze aj tak sa vraj ma vymenit. Nemam este s cimsi takym skusenosti tak sa radsej pytam... Ak je olej prilis stary moze to cosi poskodit? Ak ano, co?

Ake mate skusenosti s vymenou oleja? Dodrziavate interval vymeny? Kolko taka vymena vyjde? Je to naozaj potrebne si strazit a vymienat tak casto? Dik.
Usporiadat
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Martin1310:

Misomiso dobre vie, o čom píše, do neho by som sa nenavážal iba tak...

- Ak chceš 400 km/h tak ti nepomôže najdrahší model VW....
- ak mám takúto požiadavku, siahne po Buggati Veyron...

- totiž nie každý výrobca siaha po určitú hranicu. Nehovorím že špičkový olej nemôže byť Castrol, keď ostatní už do tejto vyššej triedy nejdú...
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Nandrolon Pozri príspevok
no veď celý koncern VW je tam kde je vďaka dlhoročnej masmediálnej masáži mozgov európanov....

nič proti, ale keď sa pozriem na cenu áut renomovaných značiek a dokonca jednotlivých automobilov, tak nechápem prečo je VW tak drahý.... vlastne chápem, ale to už je iná pesnička....

- niekedy mi to pripadá tak, že rakúske/nemecké HOVNO vonia a iba to slovenské smrdí....

- ak chcem spoľahlivosť nadovšetko, zoberiem napr. TOYOTU
- ak chcem onanovať nad značkou, zoberiem AUDI alebo BMW /mladší ľudia/ alebo MERCEDES /starší ľudia/...

- na VW tu akosi nevidím miesto....
Neviem síce čo Ti spravil VW, ale nie každý starší človek si môže dpvoliť BMW alebo MERCEDES. Ale ak mi ho kúpiš, tak samozrejme taký dar prijmem. Ak nie, tak sa nenavážaj. Ako keby VW bol Trabant Žasnem nad tvojou drzosťou
0 1
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

ja žasnem nad tým, ako umelo je koncern VW vyzdvihovaný...
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Jedine :Shell Helix Ultra Extra 5W-30
a kupujem tu:http://www.autoolej.sk/
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Nandrolon Pozri príspevok
ja žasnem nad tým, ako umelo je koncern VW vyzdvihovaný...
v prieskume obľúbenosti továrenskej značky v De skončil na siedmom mieste.... na prvých miestach bol nemecký "trojkolotoč" .....
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

lujza.j Pozri príspevok
v prieskume obľúbenosti továrenskej značky v De skončil na siedmom mieste.... na prvých miestach bol nemecký "trojkolotoč" .....
šak - volks wagen
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Martin1310 Pozri príspevok
No vidím že ešte treba niečo ozrejmiť.To že je nejaký olej drahší,novší a modernejší neznamená že je pre vaše auto lepší.Pre vaše auto je vždy najlepší ten olej aký doporučil výrobca nejde o značku ale jeho vlastnosti.
Keby ste dali olej 0w-40 do stršieho typu auta tak ho zničíte pretože čerpadlo by nedosahovalo potrebný tlak oleja vdaka jeho riedkosti.
Takisto autá z hydraulickým nastavovaním vôle ventilov(dnes večšina) musia mať presne stanovený typ oleja a tým že don dáte / lepší / tomu zase ublížiťe.

misomiso-To čo si napísal o tom daewe je blbosť platí pren všetko čo aj pre iné autá a ten motor v nom je aj tak Opel.
Ale ved janemam nic proti Dawewo, len vravim, ze je to dnes uz motor z ineho tisicrocia (v mnohom "nastastie" pre majitelov, pretoze don mozu liat celu plejadu nie velmi drahych olejov, co majitelia modernych motorov nemozu).

Ostatne co pises v prispevku (o viskozitach) je uplne presne a nijako nekoliduje s tym, co som napisal.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

misomiso Pozri príspevok
Tak znacka je jedno? To naozaj pocujem po prvz raz. Este si nepocul to tom, ze jestvuju vyrobky, ktore nesplnaju normy, ktore deklaruju na obale? Potom jestvuju take, ktore notmy splnaju s odretymi usami a tiez take, ktore naopak s velkou rezervou.

Dokonce esta aj predajca - zdroj je dolezity. Vela ludi uz zadrelo motor potom, co nakupili zazracne lacky znackovy olej, vacsinou Castrol. Je vseobecne zname, ze pochadza z Polska. Specifikacie na obale sua ale vzdy v poriadku...
tak teraz to budeš počuť 2. krát...

je jedno, akú značku oleja dáš, dôležité je, aby splnál normu určenú výrobcom...
to, že napr, castrol má zmluvu zo škodovkou a škoda ho odporúča je nepodstatné...

a čo má s tým spoločné prípadný falošný olej ??? misomiso, to bolo úplne mimo missu...

a úprimne ?
kolko je to vela ? vela ludí, čo zadrel motor s falošným olejom ??
viac, ako videlo yetiho ? )
ja som ešte nepočul o žiadnom...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

vela ludí, čo zadrel motor s falošným olejom ??
To sú hoaxy - motor zadrieš jedine vtedy, ak sa prehreje a nie je dokonalo mazaný. Tu už nastupujú vlastnosti oleja (nie značka) - opotrebovaný a prepálený olej má menšie mazacie schopnosti ako nový (jedno akej značky - všetky sú robené z ropy).
A pre misomiso - motor okamžite nezadrieš, aj keby si ho mazal rastlinným olejom - nemá síce predpísané vlastnosti, ale je to olej a ten maže.
A pojem "falošný olej" - to som ešte nepočul. Je motorový, syntetický, rastlinný jedlý a všetky mažú, falošný - šak by pri nalievaní zistil že to olej nie je.
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Robíte si zbytočné starosti... Pokiaľ nemáte pretekárske auto tak dajte predpísaný olej (ACEA trieda + viskozita), prípadné lepší (ak ste puntičkár). Dnešné autá BEZ VÝNIMKY "zomrú" na hocičo iné, len nie na zlý olej. Okej, turbodízle zomrú aj na turbo, a turbo môže aj kvôli mazaniu, ale skôr kvôli jazde pod otáčky a následné zakarbónovanie. Kedy ste naposledy počuli že niekto musel vložkovať valce alebo meniť piestne krúžky? Ja od suseda na Š105 LS. Prevodovka ma vlastný olej, takže to je tiež mimo.

"Trochu" dôležitejšie to je napr. na mojej motorke, ktorá má obmedzovač na 13.800 ot/min a jazdí sa hlavne od 8.000 vyššie Kávičkári na TDI čo preradia pri 2.100 ot/min to fakt zbytočne prežívajú...
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

bjuty smis Pozri príspevok
tak teraz to budeš počuť 2. krát...

je jedno, akú značku oleja dáš, dôležité je, aby splnál normu určenú výrobcom...
to, že napr, castrol má zmluvu zo škodovkou a škoda ho odporúča je nepodstatné...

a čo má s tým spoločné prípadný falošný olej ??? misomiso, to bolo úplne mimo missu...

a úprimne ?
kolko je to vela ? vela ludí, čo zadrel motor s falošným olejom ??
viac, ako videlo yetiho ? )
ja som ešte nepočul o žiadnom...
Ja nie som fanusikom predrazeneho Castrolu, ani tychto odporucani vyrobcov. Viem o com je marketing, nemusima sa tu vzajome ucit zakladne pojmy.

Ide iba o to, ze ziadna z olejovych "znaciek" ako Castrol, Shell, Total, Valvoline, Mobil a pod, si nedovoli predavat olej ktory by nesplnal predpisane specifikacie a v tomto kontexte je naozaj jedno, co ten Castrol bol vyrobeny v bratislavskom Slovnafe ako tu niekto pisal. No rozne po Slovensku sa predavaju aj znacky, ktore nikdy nikto nevidel, a s najvacsou pravdepodobnostou ich ani nikto nekontroluje. Skratka Jaczek s Polska ma kontakt na Sergeja z Ukrajiny, tak Jaczek zalozi firmu a distribuuje oleje. Ved nebudte uz ale uplne totalne naivni. Madari predaqvaju maso zafarbene na cerveno, Poliaci vsade pchaju posypovu sol, len aby usetrili par centov (a to pritom potraviny podliehaju tocha "inym" kontrolam) a vy tu tvrdite, ze vsetky motorove oleje co su na trhu splnaju predpisane specifikacie?

misoft Pozri príspevok
To sú hoaxy - motor zadrieš jedine vtedy, ak sa prehreje a nie je dokonalo mazaný. Tu už nastupujú vlastnosti oleja (nie značka) - opotrebovaný a prepálený olej má menšie mazacie schopnosti ako nový (jedno akej značky - všetky sú robené z ropy).
A pre misomiso - motor okamžite nezadrieš, aj keby si ho mazal rastlinným olejom - nemá síce predpísané vlastnosti, ale je to olej a ten maže.
A pojem "falošný olej" - to som ešte nepočul. Je motorový, syntetický, rastlinný jedlý a všetky mažú, falošný - šak by pri nalievaní zistil že to olej nie je.
No jasne, mal som na mysli "znicili" motor, uz sa to zaciname chytat za slovicka.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

misomiso Pozri príspevok
Ja nie som fanusikom predrazeneho Castrolu, ani tychto odporucani vyrobcov. Viem o com je marketing, nemusima sa tu vzajome ucit zakladne pojmy.

Ide iba o to, ze ziadna z olejovych "znaciek" ako Castrol, Shell, Total, Valvoline, Mobil a pod, si nedovoli predavat olej ktory by nesplnal predpisane specifikacie a v tomto kontexte je naozaj jedno, co ten Castrol bol vyrobeny v bratislavskom Slovnafe ako tu niekto pisal. No rozne po Slovensku sa predavaju aj znacky, ktore nikdy nikto nevidel, a s najvacsou pravdepodobnostou ich ani nikto nekontroluje. Skratka Jaczek s Polska ma kontakt na Sergeja z Ukrajiny, tak Jaczek zalozi firmu a distribuuje oleje. Ved nebudte uz ale uplne totalne naivni. Madari predaqvaju maso zafarbene na cerveno, Poliaci vsade pchaju posypovu sol, len aby usetrili par centov (a to pritom potraviny podliehaju tocha "inym" kontrolam) a vy tu tvrdite, ze vsetky motorove oleje co su na trhu splnaju predpisane specifikacie?



No jasne, mal som na mysli "znicili" motor, uz sa to zaciname chytat za slovicka.
miso,miso, nemyslíš, že už stačilo??
castrol nemá vlastnú rafinériu, iba laboratoria a vývoj, momentálne( alebo pred rokom, ked som ešte predával oleje) ho podle jeho receptúry " varili " v mol-e, v madarsku..
značky, ktoré nik nevidel, ako píšeš, nie su žiadny podvodníci...zn, ako dynamax, grand prix a pod. normálne predávakú olej, čo nakupujú zo slovnaft...len ho flaškujú sami a predávajú pod svojou " značkou"
ja som naozaj nikdy nepočul , že sa predávajú falošné oleje...preboha, kde na to chodíš ??
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Falošný olej nie je dobrý a presný výraz.
Ja by som to napísal takto:
Normálny kvalitný, priemerný olej, kde platíš 1/3 ceny VIAC oproti ostatným rovnakým olejom s rovnakými špecifikáciami za to, že má nálepku CASTROL, čo napríklad u iných značiek toľko neplatíš a máš rovnaku kvalitu /podľa špecifikácie/.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Joj chlapci, lejte si tam co chcete. Ak mate Skodu 105, tak potom je to naozaj jedno, hoci aj transformatorovy olej.

Len ma zaraza, aki ste naivni. Pred nedavnom testovali cokolady a kakaove napoje. Tretina nevyhovela, vo vnutri nebolo to, co deklarovali na obale. Napriklad namisto kakaoveho prasku tam boli na prasok zolmete skrupiny kakaovych bobov. Dokonca sa pamatam, co vyhlasil ten kontrolor, a sice, ze "jestvuju tri zname sposoby falsovania kakaa a tento polsky vyrobca ukazkovo uplatnil hned dva z nich odrazu".

V Cesku liali do alkoholu metanol iba preto, aby zarobili. Nterapilo ich, ze to pozkozduje zdravie a ze ludia mozu zomriet. Myslite, ze kazdeho vyrobcu oleja trapi, co sa stane s tvojim autom pot om, co to tam nalejes?

Je uplne irelevantne diskutovat o tom, ze ci vadi, ze olej je zo Slovanftu alebo a MOL. Samozrejme, ze nevadi. Vadi iba to, ze XY kupi v cisterne olej API SB zo slovnaftu a vyrobi prenho litrove obaly so specifikasiou API SJ. To vadi.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

vo všetkom súhlasím, ak to bola reakcia na mňa tak som len chcel napísať že načo by som kupoval olej Castrol špecifikácie xy123 keď môžem mať lacnejší napr. Valvoline tiež so špecifikáciou xy123.
Castrol by som dal jedine vtedy, ak by rovnakú špecifikáciu iný výrobca mojich obľúbených značiek nemal....
Ak mám možnosť výberu, načo by som priplacal za Castrol.... nevidím zmysel keď aj tak po 2 rokoch a 20 000 km pôjde z auta preč spolu s filtrom....
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať