Zavrieť

Porady

Oprava účtovníctva

Ahojte

Začal som robiť účto vo firme a potrebujem opraviť výsledok na viacerých účtoch. Na účet 311 a 321 mám zlé začiatočné stavy. Rok 2011 a rok 2012 je v poriadku ale rok 2009 a 2010 vykazuje zlé výsledky. Podľa informácií ktoré mi dali konatelia by mal byť 311 k 01.01.2012 vynulovaná. Všetko im bolo uhradené ale v účtovníctve majú zostatok 200 000 Eur. Neviem sa dopátrať k úhradám. Niektoré boli v hotovosti niektoré cez účet a niektoré faktúry som našiel aj dvojmo . Chcel som to opraviť tak, že všetko vyhľadám ale nejde to. Potrebujem to opraviť s jednoduchším spôsobom. Je možnosť opraviť každého odberateľa s jedným zápisom? Ako by som podložil a odôvodnil opravu? To isté ma čaká aj na 321 a tiež musím odôvodniť opravu len neviem ako.

Prosím skúste poradiť.

Ďakujem
Usporiadat
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Neviem prečo nebol uznaný narok na odpočet DPH ale budiž, je to tak.
O neiuznanú DPH zvýšǐš cenu auta upravíš odpisový plán ja by som 2010 2011 už uctovne nechala tak a upravila len rok 2012, to píšem o účtovných odpisoch. Takto sa vyhneš 429ke. Verím že aj metodicky je to správne.
DO tak tam treba vypočitat odpisy z ceny s DPH od r.2010 a ak chceš možeš podať za rok 2010 a aj 2011 dodatočné DPPO zvyšiš daňovú stratu ktoru v buducnosti umoríš.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
cacka Pozri príspevok
Zdravím,
tiež by som potrebovala radu v tejto problematike. Prevzala som od 1.1.2012j jednu sro a samozrejme zostatky na niektorých účtoch nesedeli, bývalá účtovníčka absolútne odmietla spolupracovať, takže som si založila účet 429.90 a urobila som opravy min.období. Teraz mám na strane MD-841,19 EUR a DAL-4535,77 EUR. Ako to vysporiadať daňovo? Stranu MD zdaním v priznaní alebo to preúčtujem na nejaké výnosy? A DAL-ová bude pripoč.položka?
Ďakujem.
Za rok 2012 nerobíš nič ved to nemáš na r.100 v DPPO 2012.
429 DAL je vlastne zaúčtovaný výnos minulých období takže treba podať dodatočné DPPO. Otázka je za ktoré minulé obdobie, lebo to si nenapísala a teoreticky nemusí ísť iba o rok 2011.
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Tú druhá časť DO chápem. Ale učtovné odpisy ak opravím iba v r.2012 resp.správne vypočítam, tak budem mať rozdiel v odpisoch, kedy účtovne ešte nebudem mať OA odpísaný a daňovo už áno. Nie je blbosť?
Nákupná cena b.DPH bola cca 25 000 Eur.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Ivenka Pozri príspevok
Tú druhá časť DO chápem. Ale učtovné odpisy ak opravím iba v r.2012 resp.správne vypočítam, tak budem mať rozdiel v odpisoch, kedy účtovne ešte nebudem mať OA odpísaný a daňovo už áno. Nie je blbosť?
Nákupná cena b.DPH bola cca 25 000 Eur.
Nuž nedalo mi pozrela som si tvoj profil.
Ty si naozaj ešte nepočula o UO DO a rozdiel medzi nimi?
A čo tabulka B v DPPO?
Nozaj berieš účtovníctvo vážne?
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Ale áno...všetko platí...len ma práveže metú tie UO ??? A tabuľku jasné, že používam.Je mi jasné, že sa nemôžem vrátiť do starých rokov a otvárať knihy, ale doposiaľ som nemala taký veľký rozdiel medzi UO a DO.
PS: A viem, že ty si v tom odborník nakoľko si mi už niekoľko krát poradila. Vďaka
Naposledy upravil Ivenka : 11.03.13 at 10:26
0 0
cacka cacka

cacka je offline (nepripojený) cacka

účtovník, mzdár
KEJKA Pozri príspevok
Za rok 2012 nerobíš nič ved to nemáš na r.100 v DPPO 2012.
429 DAL je vlastne zaúčtovaný výnos minulých období takže treba podať dodatočné DPPO. Otázka je za ktoré minulé obdobie, lebo to si nenapísala a teoreticky nemusí ísť iba o rok 2011.
Kejka, ale ja by som to chcela daňovo vysporiadať v roku 2012, lebo nikto mi nevie povedať, čo tie zostatky znamenajú a odkedy sa ťahajú. Konateľ nechce robiť DPPO. Je možné to urobiť aj v roku 2012?
Vopred ďakujem za odpoveď.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
cacka Pozri príspevok
Kejka, ale ja by som to chcela daňovo vysporiadať v roku 2012, lebo nikto mi nevie povedať, čo tie zostatky znamenajú a odkedy sa ťahajú. Konateľ nechce robiť DPPO. Je možné to urobiť aj v roku 2012?
Vopred ďakujem za odpoveď.
pýtaš si radu - dostala si ju. Ak sa rozhodneš konať podľa svojho alebo konateľovho rozhodnutia, je to vaša vec.
Uvedom si, že isto nejde - podľa tvojho zadania - o výnosy roku 2012. Účet 429 DAL to jasne preukazuje.
Takže čo chceš a čo musíš - to sú dve rozdielne veci.
Chceš súhlas, či požehnanie? odo mňa ho nedostaneš.
0 0
cacka cacka

cacka je offline (nepripojený) cacka

účtovník, mzdár
Ďakujem za radu.
Bohužiaľ, nie vždy sa dá vybrať to správne. Rekonštrukciu účtovníctva spätne za niekoľko rokov robiť nebudem, lebo mi ju nikto nezaplatí a je to niekoľko šanónov za rok. Inventarizácie žiadne, ani karty majetku, neviem kedy bol kúpený, žiadne odpisy-ani účtovné.A predchádzajúca účtovníčka absolútne nekomunikuje. Takže nejako to musím vyčistiť.....
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať