Zavrieť

Porady

PN počas rodičovskej dovolenky

Dobrý deň, chcem sa spýtať, či môžem nastúpiť na PN počas rodičovskej dovolenky. Som znovu tehotná. V práci mám trvalé miesto, ale momentálne nepracujem, ale som doma s dieťatkom.
Musím sa vrátiť do práce, aby som mohla nastúpiť na PN? Poberá sa PN súčasne s rodičovským príspevkom?
Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    SOMI Trenčín, spol. s r.o.
    AK dobrovoľné poistenie skončilo pred menej ako cca 15 mesiacmi, ak sa dobrovoľne poistíš, stačí jedeň deň pred PN a bude nárok na PN aj z dobrovoľného poistenia.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    V takom pripade by sa PN pocitalo podla vymeriavacieho zakladu z prace.
    Bolo by potrebne nastupit spat do prace, aspon jeden den aspon cerpat dovolenku a potom ist na PN.
    Zamestnavatelovi musis navrat do prace oznamit pisomne aspon 1 mesiac dopredu (ak sa s nim nedohodnes na skrateni tohto terminu).

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Miriama12 Pozri príspevok
    Momentálne je to 14 mesiacov od ukončenia dobrovoľného poistenia... Ak ma vypíše na PN neskôr, napr. o 2 mesiace, ale ja si začnem teraz priplácať, budem mať nárok na PN aj z dobrovoľného poistenia?
    iba v prípade, že ku dňu začatia PN z DNP budeš mať za posledné 2 roky 270 dní poistenia.....

    ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

    som kto som ZDENIELA
    Áno, aj počas PN budeš naďalej poberať rodičovský príspevok

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Miriama12 Pozri príspevok
    Ak nastúpim do práce s tým, že budem čerpať dovolenku, z ktorej pôjdem na PN, bude mi musieť aj tak platiť PN prvých 10 dní zamestnávateľ?
    stále platí zamestnávateľ prvých 10 kalendárnych dní....
    neplatí vtedy,keď je čerpaná PN v OL.....inak vždy

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak nie si dobrovolne poistená v SP, nárok na nemocenské zo zamestnania ti vznikne len v prípade, ak požiadaš zamestnávatela o ukončenie rodičovskej dovolenky.
    veronikasad Pozri príspevok
    Ak nie si dobrovolne poistená v SP, nárok na nemocenské zo zamestnania ti vznikne len v prípade, ak požiadaš zamestnávatela o ukončenie rodičovskej dovolenky.
    Ďakujem za odpoveď. Ešte sa chcem spýtať z čoho sa mi bude počítať PN, keďže som už vyše roka na materskej. Pokiaľ som nastúpila na MD, tak som si doplácala dobrovoľné poistenie, takže som mala max. materskú...

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Miriama12 Pozri príspevok
    Ďakujem za odpoveď. Ešte sa chcem spýtať z čoho sa mi bude počítať PN, keďže som už vyše roka na materskej. Pokiaľ som nastúpila na MD, tak som si doplácala dobrovoľné poistenie, takže som mala max. materskú...
    Dobrovolne poistneie nadalej trva?
    Momentálne je to 14 mesiacov od ukončenia dobrovoľného poistenia... Ak ma vypíše na PN neskôr, napr. o 2 mesiace, ale ja si začnem teraz priplácať, budem mať nárok na PN aj z dobrovoľného poistenia?
    Ešte by som sa rada informovala, či budem mať nárok aj na rodičovský príspevok počas PN? Ďakujem.
    Ak nastúpim do práce s tým, že budem čerpať dovolenku, z ktorej pôjdem na PN, bude mi musieť aj tak platiť PN prvých 10 dní zamestnávateľ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.