Zavrieť

Porady

Ako postupovať keď mi nedodali objednaný tovar?

Dobrý deň,

prosím o radu ako postupovať pri nedodaní tovaru za ktorý som, bohožial, zaplatila.

M8m faktúru a k tomu doklad o zaplatení. Jedná sa o sumu 5 000 EUR. Mám ísť na políciu alebo napísať výzvu? Na faktúre je napísané, že rozpis materiliálu je v prílohe a nie je tam termín dodania.

Ďakujem všetkým za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    napis komkretnejsie, kto ti tovar nedodal,kde si objednavala,atd.
    Na tvoju otazku je inek tazko presnejsie odpovedat...
    jedná sa o s.r.o. objednala som stavebný tovar (nechcem konkretne aby si to neprečital aj on - firma). Objednávka a peniaze boli odovzdané osobne.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    samozrejme, ze od teba nik neziadal presny nazov firmy,ale o blizsie opisanie problemu.

    Objednavala si ako sukromna osoba,alebo ako firma? Mas nejaky doklad , ze si peniaze odovzdala? Mas v objednavke napisane a potvrdene,kedy bude tovar dodany?
    a pod.
    objednala som si ako súkromná osoba mám faktúru a doklad o zaplatení. Na Fa je napísané, že tovar je objednaný podľa prílohy. Bohužial nie je tam termín dodania - ten sme si stanovili ústne.
    V prípade, že termín plnenia nie je dohodnutý v zmluve, je predávajúci plniť bez zbytočného odkladu po tom, ako došlo k plneniu zo strany kupujúceho, teda k zaplateniu kúpnej ceny. Postupovala by som tak, že najprv by som vyzvala predávajúceho k plneniu, stanovila mu lehotu na plnenie a pokiaľ nedodá tovar požadovala by som vydanie bezdôvodného obohatenia.

    Ako postupovať keď mi nedodali objednaný tovar?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.