Zavrieť

Porady

Rodičia neplatia v škôlke za dieťa

Vopred sa ospravedľňujem za nesprávne zaradenie, nebolo však vhodnejšie na výber.

Idem k mojej otázke a prosbe o iné názory, prípadne rady právnika čo môžeme robiť.

Som v rade rodičov v škôlke. V škôlke si rodičia, ktorí sa zúčastnia na ZRŠ odsúhlasia poplatky:
15€ ktoré je splatné do konca októbra, je určené na balík na Mikuláša, balík na deň detí a nejaké časť z toho do združenia rodičov škôl
50€ je možné platiť podľa toho ako rodič uváži aj po splátkach ale treba začať najneskôr od októbra (aj po 10€)
potom sú tu pravidelné mesačné platby 12€ určené ako školné MSÚ
a za stravu

50€ a 15€ si rodičia sami odsúhlasia, ale možno tá 1/4 ktorá na ZRŠ príde.

Ale, rodičia platby ignorujú, hlavne tie 50€ a 15€. Ako ich donútiť aby platili? Môžeme zavesiť zoznam rodičov, ktorí neplatia v šatni na nástenku, nie je to právne napadnuteľné? Ich deti sa tiež hrajú s hračkami, ktoré zaplatili iní rodičia, tiež sa spoliehajú na to, že na Mikuláša balíček dostanú, ako minulé roky, ale teraz si už učiteľky povedali, že dosť. Ale najviac ma mrzí, že budú trpeť deti, v deň keĎ je Mikuláša predstavte si, že niektorému dieťaťu Mikuláš balíček dá a druhému nie, alebo že by učiteľka aby dieťa neutrpelo ujmu odporučilo aby rodič dieťa nepriniesol v ten deň do škôlky.
Ako to urobiť aby rodičia zaplatili, vytrestať ich ale tak aby deti neutrpeli. Máte nejaké rady?
Ďakujem vopred.
Usporiadat
day day

day je offline (nepripojený) day

Na ucet to nemozes poslat, niektore € idu bokom!?
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

mne je fakt ľúto ľudí, ktorí nemajú a nemôžu si dovoliť ale sú aj takí, ktorí nedajú a hotovo. Najradšej by som toto fakt neriešila a nesuplovala úlohu štátu, mesta. Najhoršia situácia je aj tak tá, kde rodičia žijú oddelene, vyhovárajú sa jeden na druhého a ani jeden nedá, lebo preto aby ten druhý dal a okrátil sa. Tých 50€ učiteľky navrhli splácať aj 2€ týždenne, kľudne ale ani tam nie je ochota.
Ja mám maminu učiteľku ale v inom meste, chodia k nim do škôlky tak ako aj všade inde katalógy hračiek, výchovných a rôznych no niečo nádherné ten katalóg ale na tie hračky nie sú peniaze a aj u nich v škôlke sa kupujú len pod stromček deťom do triedy z peňazí rodičov, ja viem choré a mestu to samozrejme vyhovuje, až kým sa rodičia nepostavia, ale samozrejme masovo ako len v jednej triede.......
Ja sama som nadávala vlani keď mi malá nastúpila do škôlky a učiteľky povedali aký tu je "zvyk" a aj všade inde, teda v iných škôlkach, nervy som mala na to, na ten systém................
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať